Просадки нагрузки відеокарти ASUS X75

Все вопросы о ноутбуках
Відповісти
Автор
Повідомлення
Redent54468
Junior

Повідомлення

Доброго дня.
У мене ноутбук asus x75vb TY006D
core i3 3120m
gt 740m
З заводу було 4 гб озу. доставив ще 4(система почала краще працювати)
файл підкачки відключено.
віндовс оптимізував на рівні новачка, лишня автозагрузка і служби виключені, на фоні працює тільки стім і АТК packege.
Суть проблеми.
Мене давно мучило, що в ксго присутні фрізи, незалежно від відео параметрів.
Проявляється це так, навіть коли фпс 100-120 відчуваються фрізи, геймплей не плавний, а коли він в тяжких сценах просідає до 75-90 то фрізи ще частіші.
Запустив моніторинг afterburner і побачив, що не залежно від налаштувань відео параметрів, нагрузка на процесор 70-90 процентів, по всіх потоках однаково, в межах 5-10 процентів. А от відеокарта взагалі живе своїм життям. ЇЇ нагрузка міняється від 90 до 60 %, також незалежно від налаштувань відео.
Так продовжувалось до сьогодні, коли вийшов новий даст. Я зайшов, щоб побачити який буде фпс, і мягко кажучи був в шоці, при мінімальних налаштуваннях відео, 1280 720 і фпс 70 я ловив такі фрізи, що грати було не можливо. Почав гратись з налаштуваннями і знайшов цікаву штуку. В ксго є такий параметр як multicore render, вроді як потрібний для багатопоточних процесорів, звісно цей параметр був включений у мене. Але коли я його відключив, то нагрузка на процесор впала до 47-65%, а фрізи зникли, навіть при високих налаштуваннях відео 1600 900 і фпс 45, геймплей на новому дасті був дуже плавний, і грати одне задоволення.
Але от з нагрузкою на відеокарту розібратись не вдалось. незалежно від налаштувань вона скаче від 90 до 60% разом з фпс. Замітив, що коли стоїш на місці, то нагрузка більша, коли переміщаєшся по карті, нагрузка падає, хотя на процесор нагрузка не міняється. Драйвера останні, хотя і на старих за 16ий рік така ж сама ситуація. В мене питання. від чого залежить нагрузка на ГПУ. Я все ж таки надіюсь, що коли цей ноут придумали, він хоть чуть чуть був збалансований в плані ЦП ГП.
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Redent54468:файл підкачки відключено.
віндовс оптимізував на рівні новачка
Ну по-перше файл підкачки краще не вимикати незалежно від наявності вільної оперативки, він потрібен для нормального функціонування ОС.
По-друге, якщо фрізи зникли при відключеній опції multicore render, залишайте все як є. З цією опцією навіть на повноцінних десктопних 4 ядерниках завантаження цп відносно високе, не те що на вашому мобільному 2 ядернику з 2 потоками, та нижчими частотами.
Завантаження відеокарти ви навряд чи отримаєте стабільно, це особливість гри.
Востаннє редагувалось 19.10.2017 18:39 користувачем Kib, всього редагувалось 1 раз.
Focxz
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Попробуй поиграться с настройками драйвера видеокарты, например выставить максимальная производительность. У меня обычно лаги проявляются, когда процессор греться начинает
Redent54468
Junior

Повідомлення

2ох ядерник з 4ма потоками.
В ПУ Нвідіа все виставлено на з упором на макс продуктивність.
Темпрератури 60 градусів і процесора і відеокарти.

Отправлено спустя 1 минуту 11 секунд:
До речі. тільки що в ПУ нвідіа поставив процесор фізікс - ЦП, була ГП, нагрузка на відеокарту стала мінімум 79%, в основному 85-95%
Redent54468
Junior

Повідомлення

Чи можна якось відслідкувати, що просадки фпс і фрізи повязані з ОС. Просто з моменту покупки( 3 роки), як поставив він7 так і по сьогоднішній день досить стабільно працює.
jimbo
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Redent54468:нагрузка на процесор 70-90 процентів
Вот ответ на твой вопрос. Не самый высокочастотный и быстрый камень в поколении, очевидно, задыхается. Отсюда недогруз gpu+кривости движка игры+засраность ОС.
Ну и что там "наоптимизировали" на "уровне новичка" - тоже неизвестно. Отключение файла подкачки - это первая ошибка в принципе.
Redent54468:Я все ж таки надіюсь, що коли цей ноут придумали, він хоть чуть чуть був збалансований в плані ЦП ГП.
уж чем, чем, а этим не руководствуются при создании массовых средняков за 400-500$.
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

незалежно від налаштувань вона скаче від 90 до 60% разом з фпс
это нормально, нагрузка зависит от сцены.
Redent54468
Junior

Повідомлення

До відключення файла підкачки все було так само.

Отправлено спустя 4 минуты 1 секунду:
Систему оптимізовував - настроїв ефекти робочого стола, решти не памятаю, гірше не зробив точно, бо працювати стала краще. Відключав служби по типу принтера і йому подібних.

Отправлено спустя 56 минут 38 секунд:
zmax:
незалежно від налаштувань вона скаче від 90 до 60% разом з фпс
это нормально, нагрузка зависит от сцены.

пробував зафіксувати фпс на 85 через консоль, просадки не так відчуваються. Але це не вихід, для мене. На хай рангах невеликий фпс- це критично.
thunder_blade
Member
Аватар користувача
Звідки: Cherkassy

Повідомлення

На хай рангах невеликий фпс
Ну так играйте на десктопах а не на калькуляторе 5 летней давности.
Redent54468
Junior

Повідомлення

фізично нема можливості грати на десктопі.
Цікаво, заміна мого i3 на i5 3360m 3380m змынить ситуацію в кращу сторону?
thunder_blade
Member
Аватар користувача
Звідки: Cherkassy

Повідомлення

Redent54468
Вряд ли , у них отличие только в том что Ы5 имеет турбобуст и частоту на 300 мгц больше в номинале
Redent54468
Junior

Повідомлення

3.5 проти моїх 2.4. вроді цілий гігагерц
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

thunder_blade:Redent54468
Вряд ли , у них отличие только в том что Ы5 имеет турбобуст и частоту на 300 мгц больше в номинале
Если играть в однопотоке, то максимальный турбобуст в 3.5 может что-то дать. Это раза в полтора больше, чем номинальная у i3. Т.е. будет не 45 кадров, а 60+, что вполне адекватно. С локом на 60 к/с будет чудесно.
Redent54468:3.5 проти моїх 2.4. вроді цілий гігагерц
Но если в многопотоке, то 3.5 там не будет. Может, 3 или около того.

P.S. Какой смысл лочить на 80 кадрах на 60гц матрице ноутбука?
Redent54468
Junior

Повідомлення

ви ще скажіть, що в кс го немає різниців між 60 і 120 фпс при 60ти герцах...

Отправлено спустя 2 минуты 3 секунды:
Но если в многопотоке, то 3.5 там не будет. Может, 3 или около того.

вашу думку я вловив, сенсу міняти немає.
freemann9
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

пролаги появляются из-за того что фпс постоянно прыгает, то проседает, то возвращается , ограничьте ФПС минимальным числом ФПС до которого у тебя проседает , станет приятнее играть. Пропишите в консолей "fps_max количество фпс"
Redent54468
Junior

Повідомлення

Redent54468: пробував зафіксувати фпс на 85 через консоль, просадки не так відчуваються. Але це не вихід, для мене. На хай рангах невеликий фпс- це критично.
Redent54468
Junior

Повідомлення

Якщо комусь цікаво, вдалось перемогти значні просадки нагрузки на відеокарту. тепер менше 80 процентів не просідає, тримається в основному 88-96. Раніше було і до 30.
В настройках нвідіа, процессор фізікс вибрав гп, до того ставив ЦП.
І замітив, що з файлом підкачки 4096 мб нагрузка на відеокарту вища чим з 1024. Хотя в обох випадках просадок немає, якщо ГП стоїть на фізікс.
Питання, яка залежність нагрузки від розміру фалу підкачки?
Чи є сенс ставити файл підкачки ще більшим?
Відповісти