Волк Ларсен, не схвалюю, обидва...
Цієї серії немає в базі
PSU Review Database сайту RealHardTechX. В порівнянні з Вашим старим це "сучасний" БЖ економ-класу з APFC (менше дарма гріє проводку, на лічильники вдома не впливає) з гарною зовнішністю і кращим ККД - спрощений коректор APFC, силові елементи, захист, втім, усе в розумних межах. На мій погляд, більш придатний для розміщення унизу з пиловим фільтром. Розроблена приблизно восені 2012 року, в нас побачив лише взимку 2015/16-го. Скоріш за все, лінійку згорнуто, меньші потужності швидще розбирають, не раз замовляв CPS-400S, перші 1100 грн., останні +50, тихий, ємності Teapo, робочі показники на досить високому рівні, без зауважень, він мені подобався, але 500 і 550 з цієї серії
уникаю з багатьох причин, чому - про це далі.
CPS-400S, тільки один
тест Обзор и тестирование ..., проте цьому джерелу довіряю. Заглиблюватись не обов'язково (у продажу давно не бачу, і, швидш за все, вже не буде), просто беру як зразок для порівняннь: температура на вихідному радіаторі 68°С, дроселі 73°С при 27°С середовища та 1700 обертах, всі пульсації до 50 мВ, відхилення напруг в межах від +0 до +3%, тримає перевантаження більше 20%, цілком можна було і 450 написати.
Коли побачив в
Обзор бюджетного блока питания Chieftec CPS-550S, представителя новой линейки Force на виході Su'scon замість Teapo, почав перевіряти усі отримані 400 - світив ліхтариком крізь решітку, між крилами, щоб побачити, чиї ємності стоять. За їх методикою, на радіаторі 65°С, дросель не міряють, а зовнішня ... не вказана. Але ж потужність більша, вентилятор та його оберти ті ж самі - мав би більше грітись! Пишуть, що до 200-300 Вт дуже тихий, а далі "Растет и скорость вентилятора." Замірів пульсацій у огляді немає, але можу припустити, що збільшені, бо ємності дешевші. КНХ є. Напруг з відхиленнями на реальній системі немає. Загалом, з пульсаціями, відхиленням та нагрівом - незрозуміло.
А після
Обзор блока питания Chieftec CPS-500S серии Force и мощностью 500 Вт взагалі був трохи шокований. Оглядач сам визнав:
Судя по результатам, использовать Chieftec CPS-500S на пределе своих возможностей не стоит. Во-первых, при нагрузке более 85% от номинала у него сильно падает напряжение по каналу +12V. Во-вторых — уровень шума значительно вырастет по сравнению с менее потребляемым режимом. Оптимальный вариант — 75%, что соответствует требованиям по использованию блоков питания в компьютерах.
Пульсації невідоміі, проте на знімках Teapo. Нагрів 71°С у середовищі 25° при 1444 (?) обертах. Дивно, бо я не бачив в цій серіїї термоконтролю або згадок про нього і гадав, що оберти регулюються від потужності, можу помилятись. В Хотлайн є відгуки, де пишуть про високу шумність, резонанс плівки на вентиляторі.
Інших оглядів і тестів не знайдете, перевірив пошуком ще раз. Нова серія Eco GPE - повна (чи майже) копія, трохи підтягнули ємність на вході (не вважаю плюсом, бо більший струм при старті та перемиканнях), деякі інші дрібнички, змінили форму радіаторів, підтягнули лінію 12 В (заразом задерли 5 В, адже стабілізація загальна). Оглядів набагато більше, тільки для 500 їх аж три:
Обзор блока питания Chieftec GPE-500S серии Eco и мощностью 500 Вт, при 350 Вт відхилення -1,2-2,7% у лініях 12 В, та вище +5%(
!) у лінії 5 В, 65°С при 25°С зовнішній та 1040 (знову?) обертах;
ECOлогия: обзор «зеленого» блока питания Chieftec GPE-500S, на другій КНХ велика біла зона (вище +5%(
!) у лінії 5 В), до 70°С при невідомій зовнішній та до 1800 обертів;
Блок питания Chieftec GPE-500S: бедность — не порок, баланс КНХ набагато краще, пульсації не дуже гарно, напруг та температур немає, 1600 обертів.
Загальна картина ... сумна. З трьох БЖ старої серії Force CPS придатна тільки молодша CPS-400S. У CPS-500S зафіксовано
відхилення 12 В більше дозволених стандартом норм, та ще й у мінус - гірше нікуди! В CPS-550S інші ємності. З трьох однакових БЖ нової серії Eco GPE-500S у двох задерта вище норми лінія 5 В. Це вже система: з 6-ти протестованих екземплярів тільки один без зауважень, один взагалі небезпечний, в одному зміни у начинні, у двох серйозні проблеми с заводським налаштуванням, а про останній просто немає таких даних.
Тут не можна оцінювати модель одної потужності у серії на прикладі іншої моделі з тої ж самої серії, навіть якщо між ними тільки один крок у потужності. Це у FSP, SeaSonic, інших виробників в лінійках все рівно. А за результатами трьох Eco GPE-500S напрошується висновок, що у підрозділі (чи філії), де збирали ці БЖ, набагато більше уваги приділяють красі, ніж налаштуванню та контролю.
Я не схвалюю, коли техніка (будь-яка) працює на межі. І це ще нова! А з часом результати ж обов'язково погіршуватимуться.
В будь-якому випадку Ви не отримате переваги у потужності - це лотерея, де безпечний максимум не більше 350 Вт.
Доплачувати за 550 ще 150 грн. в надії, що попадеться нормально налаштований еземпляр вважаю марною справою, за такі гроші 1250 можна вже взяти БЖ класом і якістю вище, SeaSonic SSP-350 ST Active PFC F3.
Потрібна потужність 500-550 Вт за низьку ціну - беріть FSP. На повній потужністі вони досить шумні, все таки більше 2000 обертів, зате вони тримають рівень напруг.