TSMC запустить виробництво чипів за технологією 3 нм у Японії

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Предлагаю обсудить TSMC запустить виробництво чипів за технологією 3 нм у Японії

Як у нас кажуть - Щастяздоров'я! У добру путь, у добрий шлях!
yurius_r
Member

Повідомлення

Прямо круто! В Японії може бути багато локальних клієнтів плюс диверсифікація по географічному розташуванню - сьогодні Тайвань досить ризиковане місце.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Залишилось почекати десять років.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

А якже землетруси та цунамі в Японії, це ж постійно буде виробництво ставати, збитки і пошкоджені пластини.
Якийсь цирк.
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Евгений King: 05.02.2026 14:20 А якже землетруси та цунамі в Японії, це ж постійно буде виробництво ставати, збитки і пошкоджені пластини.
Якийсь цирк.
Так тому і запускають, шоб ціни крутити від кожного чіху, шо ви як мала дитина :rotate:
Alexx-wisa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Евгений King: 05.02.2026 14:20 А якже землетруси та цунамі в Японії, це ж постійно буде виробництво ставати, збитки і пошкоджені пластини.
Якийсь цирк.
Японці з цим всим давно вже навчились жити і працювати. Завод по чипам в разі руйнування матиме менше наслідків ніж атомні електростанції які в них там стоять і працюють, тож це проблема тільки для вартості будівництва приміщень, але на фоні самого обладнання - це ні про що.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

якщо хтось читає оверів.юа з Тайваню
спойлер
Зображення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexx-wisa: 05.02.2026 14:26 Завод по чипам в разі руйнування матиме менше наслідків
Справа зовсім не в руйнуваннях. Чипи на стадії виробництва це дуже ніжна штука. Трішки трусонуло, бали на 2-3, що ти і не помітиш якщо не на 10му поверсі, а все що завантажено в станки викинути і почати робити заново. А це робота тижня за два на вскидку. І так кожного разу. А трусить у них часто.
Alexx-wisa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 05.02.2026 14:54
Alexx-wisa: 05.02.2026 14:26 Завод по чипам в разі руйнування матиме менше наслідків
Справа зовсім не в руйнуваннях. Чипи на стадії виробництва це дуже ніжна штука. Трішки трусонуло, бали на 2-3, що ти і не помітиш якщо не на 10му поверсі, а все що завантажено в станки викинути і почати робити заново. А це робота тижня за два на вскидку. І так кожного разу. А трусить у них часто.
Там відповідні фахівці з обох сторін про все вже домовились, а у нас експерти з форуму висловлюють свої сумніви. Будьте певні, що зроблять все як повинно бути. Ніхто просто так не буде інвестувати 17+ млрд долларів щоб воно працювало зі збоями.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexx-wisa: 05.02.2026 15:06Будьте певні, що зроблять все як повинно бути. Ніхто просто так не буде інвестувати 17+ млрд долларів щоб воно працювало зі збоями.
Та ти що. Піди розкажи це tsmc, а то вони не в курсах що у них зроблено все як повинно бути і працює без збоїв
https://www.digitimes.com/news/a20240403PD224.html
Stamb
Member

Повідомлення

Scoffer: 05.02.2026 15:16
Alexx-wisa: 05.02.2026 15:06Будьте певні, що зроблять все як повинно бути. Ніхто просто так не буде інвестувати 17+ млрд долларів щоб воно працювало зі збоями.
Та ти що. Піди розкажи це tsmc, а то вони не в курсах що у них зроблено все як повинно бути і працює без збоїв
https://www.digitimes.com/news/a20240403PD224.html
спочатку пишеш про 2-3 бали, потім кидаєш статтю про те що сталося при ~7 балах :lol:
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Думаю тут буде більше інженерів ніж США.

Отправлено спустя 1 минуту 31 секунду:
Scoffer: 05.02.2026 14:54
Alexx-wisa: 05.02.2026 14:26 Завод по чипам в разі руйнування матиме менше наслідків
Справа зовсім не в руйнуваннях. Чипи на стадії виробництва це дуже ніжна штука. Трішки трусонуло, бали на 2-3, що ти і не помітиш якщо не на 10му поверсі, а все що завантажено в станки викинути і почати робити заново. А це робота тижня за два на вскидку. І так кожного разу. А трусить у них часто.
Тайвань теж трусить, і якось ми не чули про збої поставок

Отправлено спустя 1 минуту 32 секунды:
Евгений King: 05.02.2026 14:20 А якже землетруси та цунамі в Японії, це ж постійно буде виробництво ставати, збитки і пошкоджені пластини.
Якийсь цирк.
Дійсно в Україні де неочікуваний сніг кожної зими робить колапс на дорогах, то якісь землетруси були би повною зупинкою життя :weep:
zalizo_org
Member
Аватар користувача
Звідки: LV

Повідомлення

Евгений King: 05.02.2026 14:20А якже землетруси та цунамі в Японії
З одного боку загроза атаки Китаю, з іншого гепнутий трамп. От і виходить, що землетрус і цунамі це ще досить таки сприятливі умови.

Відправлено через 3 хвилини 32 секунди:
Stamb: 05.02.2026 15:54спочатку пишеш про 2-3 бали, потім кидаєш статтю про те що сталося при ~7 балах
До слова кожен бал по шкалі це в 10 разів від попереднього
SaratRich
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

А тим часом акції компаній ідуть на дно :rotate:
1. Strategy, $MSTR: −80%
2. Coinbase, $COIN: −66%
3. Netflix, $NFLX: −40%
4. Palantir, $PLTR: −36%
5. AMD, $AMD: −27%
6. Microsoft, $MSFT: −27%
7. Broadcom, $AVGO: −25%
8. Tesla, $TSLA: −20%
9. Nvidia, $NVDA: −18%
10. Meta*, $META: −17%
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

SaratRich: 05.02.2026 20:40А тим часом акції компаній ідуть на дно
ты пойми Донни, он должен за каденцию обесценить доллар на 30+-%... а то будет крах гегемонии империи США...
и вот все инвесторы испугались "гениальных решений" и побежали на хайпе в реальные активы золото\серебро, оно взлетело... акции упали...
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: local

Повідомлення

Scoffer
Тихоокеанське вогняне кільце вам про щось говорить? Я думаю, що ви цілком розумієте, що Тайвань не оминають землетруси, але чипи роблять і роблять якісно тому питань до "трухонуло або не трухонуло" не стоїть взагалі. Ну і в самій Японії вистачає високотехнологічного виробництва, звісно не в таких масштабах, Та й Корейці зовсім поруч в географічному плані, я про геологію. Мою думки ви точно зрозуміли.
Причина такого кроку точно геополітична ну і економічна.
Відповісти