Новини
Останні статті і огляди
Выбор звуковой карты
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
Z440_User
- Тобі сподобається
-
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
Жирний + за це.Z440_User: ↑ 24.06.2026 15:04QFlash ти не шариш.
На нормальному апараті та проводах ти маєш чути шурхіт ніжок електронів, навіть чути які з них на яку ніжку кульгають, бо поганий бж їх такими зробив.
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
Наскільки я пам'ятаю, ТК додає верхів та низів, можу помилятисяQFlash: ↑ 24.06.2026 15:03При натисканні тонкомпенсації
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
Правильно - але це не є еквалайзер чи темброблок. Там багато моментів, фазіровка, зміщення, ланцюги коррекції та ін. і ТК працює автоматично з гучністю - при повороті ручки в + (гучніше) опускає частотну поличку, при повороті в - (тихше) - піднімає частотну поличку.Radio Bay: ↑ 24.06.2026 15:09Наскільки я пам'ятаю, ТК додає верзху та низів, можу помилятися
Як правило в MC ці частотні полички пов'язані частоти резонансів по НЧ і ВЧ симетричні відносно точки відліку - 1000 Hz/
В дискретних рішеннях - це налаштовується окремо (геморой), ще один момент чому обрав електронні регулятори.
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
нет просто в школе физику учил, а не в носу ковырялся в отличии от некоторыхRadio Bay: ↑ 24.06.2026 14:11Испоганил кривыми руками звук и сидит радуется
Отправлено спустя 7 минут 21 секунду:
он так же утвреждал, что K13 R2R хуже любого из тех R2R что у него есть (ааа... начал смотреть - так он это и вспоминает в этом видео это так ж, то что он не в состоянии конкурировать по звуку R2R классом выше - в частности LAiV что у него) )))MSiAventador: ↑ 24.06.2026 14:38 Хафф купив FIIO Warmer R2R за 350 баксів і каже що воно грає в режимі NOS на 1600 баксів.![]()
- спойлер
- но это вармер я бы купил просто из-за внешнего вида
ну такой теплый ламповый, со стрелочками
на самом деле у него стильный винтажный вид ну и характеристик отчасти близкие к "винтажным" или ламповым усилкам
если хочется взять дедушкин/бати усилитель Сансуй из 80х, то вполне пойдет как дополнение что бы рядом на полке смотрелось органично
Востаннє редагувалось 24.06.2026 15:46 користувачем vdemeshko, всього редагувалось 6 разів.
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
Якось так. Поки в мене чудово працює на старих TCA730/740
Шкода що в Multisim немає моделі електронного регулятора.
Можна б було прослідкувати питання і подивитись на графіки як воно та і Вам показати.
Сама MC 1524A - містить дофіга інтегральних елементів і накидати в Multisim то дєло не має бажання.
Ось спрощена схема - лише тонкомпенсований регулятор без темброблока на ОУ, його можна інтегрувати в еквалайзер.
Це схема одного каналу - для стерео потрібно ще одну паяти. Але я ще та скотина і паяти мені в лом. Спробую накинути в Multisim при бажанні.
Шкода що в Multisim немає моделі електронного регулятора.
Можна б було прослідкувати питання і подивитись на графіки як воно та і Вам показати.
Сама MC 1524A - містить дофіга інтегральних елементів і накидати в Multisim то дєло не має бажання.
Ось спрощена схема - лише тонкомпенсований регулятор без темброблока на ОУ, його можна інтегрувати в еквалайзер.
Це схема одного каналу - для стерео потрібно ще одну паяти. Але я ще та скотина і паяти мені в лом. Спробую накинути в Multisim при бажанні.
Востаннє редагувалось 24.06.2026 15:54 користувачем QFlash, всього редагувалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
Т.е. разница в звуке заключается в выходном напряжении, вот некоторым точно физику вредно учитьvdemeshko: ↑ 24.06.2026 15:34схема регуляции громоксти по разному работает на двух девайсах и на малой громкости на Gustard выше напряжение на выходе чем у Fosi
Нафига? У одних девайсов выходное напряжение ниже по ТТХ, это нормально. Нет, надо испоганить выходное одного девайса и потом сравнивать. Большей тупости не слышал. Чуваку дали девайс, который играет лучше, всё, что он сделал - испоганил звук и наспамил по этому поводу пару страниц, думая, что он не выглядит идиотом. Человек ищет где лучше, я свинья где больше помоев (с) я, только по тебя придумалvdemeshko: ↑ 24.06.2026 15:34то убедись мультиметром что напряжение на выходе этих девайсов одинаково
Кстати, Schiit Lyr у меня играет в Low Gain, но тебе, как громче так и лучше, а мне вот так
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
именно и лови еще фофан в лоб.. иди учи что такое динамический диапазон его связь с напряжением неучRadio Bay: ↑ 24.06.2026 15:52разница в звуке заключается в выходном напряжении
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
От дурачок, ты уже сам этими фофанами сам обвешался.vdemeshko: ↑ 24.06.2026 15:54именно и лови еще фофан в лоб
Разница в звуке между R2R и дельта/сигмой заключается в выходном напряжении, в цитатник
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
Radio Bay
нет - ты просто долб..б малограмотный на техническом форуме и все
я тебе азам просто просвещаю.. если плохо учился в школе
разница в звуке на малой громкости между двумя девасами что я описывал заключается в разности воспроизведение динамического диапазона (макродинамика) имеющего взаимосвязь с напряжением.. речь про конкретно тот случай что я описывал ранее.. но это только если IQ > 75 понятно становится 
нет - ты просто долб..б малограмотный на техническом форуме и все
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
Нет, просто у меня хорошая техника и опыт, а у тебя первые дешманские какахи и ты тут без опыта рассказываешь свои фантазии, а никому твоя теория школьного уровня не нужна, потому, что ты нифига не понимаешь в звуке, а тупо устраиваешь многостраничные срачиvdemeshko: ↑ 24.06.2026 15:58нет - ты просто долб..б млограмотный на техническом форуме и все
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
Radio Bay
НЕТ... ты просто опытный долб..еб.. который даже не понимает те процессы которые я описываю - а это техническая база даже для музыки... что такое динамический диапазон и макродинамика в звуке - абсолютно не понимающий, но несущий какую то чушь про некий опыт.. "Васян" какой там у тебя опыт )) что ты несяшь
НЕТ... ты просто опытный долб..еб.. который даже не понимает те процессы которые я описываю - а это техническая база даже для музыки... что такое динамический диапазон и макродинамика в звуке - абсолютно не понимающий, но несущий какую то чушь про некий опыт.. "Васян" какой там у тебя опыт )) что ты несяшь
Востаннє редагувалось 24.06.2026 16:12 користувачем vdemeshko, всього редагувалось 5 разів.
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
В литературе таких называют "графоманами" 
-
vdemeshko
Member
- Звідки: Киев
Radio Bay
а таких как ты просто долб...бами - живи с этим )) продолжай набираться опыта прослушивания проводов и блоков питания
а таких как ты просто долб...бами - живи с этим )) продолжай набираться опыта прослушивания проводов и блоков питания
-
Z440_User
Member
- Звідки: Кривий Ріг
Ото хіба що як результат роботи столяра. Але технічна інженерна освіта та технічний склад розуму на це творіння дивиться з великим-великим скепсисом.
Точність та мікрорухи починаючи від пари тертя "мікроскопічні вигини канавки-грані заточки алмазу", закінчуючи рухами в підшипниках осей тонарму в столі, не забуваючи про люфти в цій механічний системі коливань, а також пара тертя в приводі диску разом з її люфтом. Яка точність виготовлення отого виробу на фото?
До прикладу, точність виготовлення пари тертя "втулка в шасі-вісь опорного диску" на пасиковій вертушці Електроніка-012 така, що опорний диск із змазаною віссю під вагою в 5кг на місце заходить пару хвилин при збірці і після посадки крутиться довго та рівномірно (а це мінімальна детонація, wow-спотворення по буржуйському).
А щоб витягти того диску для ремонту/обслуговування та не пошкодити втулку з віссю - треба ту пару тертя втопити у WD40
Так, в силу фізіології людського слуху, тонкомпенсація задирає нижні НЧ та високі ВЧ при тихому рівні гучності, компенсуючі провали середньостатистичного людського слуху в сприйнятті звуку, в залежності від рівня гучності. Умовно "V-птичка" на еквалайзері, хоча воно буде ближче до розтягнутої букви U.Radio Bay: ↑ 24.06.2026 15:09 Наскільки я пам'ятаю, ТК додає верхів та низів, можу помилятися
Це примітивне пояснення, якщо-що.
Так, чим нижчий рівень гучності, тим більшій підйом НЧ+ВЧ. Зі збільшенням гучності - підйом зменшується. Образно (щоб уявити логіку процесу) пряма АЧХ з букви U розпрямляється в рівну лінію з ростом гучності.QFlash: ↑ 24.06.2026 15:14 Правильно - але це не є еквалайзер чи темброблок. Там багато моментів, фазіровка, зміщення, ланцюги коррекції та ін. і ТК працює автоматично з гучністю - при повороті ручки в + (гучніше) опускає частотну поличку, при повороті в - (тихше) - піднімає частотну поличку.
Ну а самі види тонкомпенсацій умовно можна розділити на такі види (своїми словами опишу те, з чим стикався):
а.) Примітивна тонкомпенсація (loudness) - просто задерті НЧ які зменшуються з рівнем гучності.
б.) Більш продвинута: Підйом НЧ+ВЧ
в.) Ще більш продвинута: НЧ+ВЧ в режимі параметричного еквалайзера, окрім рівня підйому ще міняється графік АЧХ на який впливає підйом (у мене на оптоніках таке)
г.) Прогресивна (з радянського найближче це в Естонія УП-010, на якомусь деноні таке бачив та сансуї): НЧ+ВЧ прогресивно міняють підйом та частоти в залежності до певного рівня гучності, в якийсь момент тонкомпенсація впливає лише на НЧ діапазон, потім вимикається, збільшуємо гучність далі, людське вухо починає глохнути в ВЧ діапазоні від рівня гучності = знову вмикається тонкомпенсація, але тепер вона зменшує рівень на ВЧ діапазоні = Для людського вуха кількість ВЧ приблизно однакова від повної тиші до максимальної гучності. Але про максимальну гучність уточнення: мова про рівень гучності коли свого голосу не чуєш в 35м.кв житлової кімнати
-
Radio Bay
Member
- Звідки: Харків
Тут не знаю, тому і спитав бо дивно, хоча деревина гасить вибраціїZ440_User: ↑ 24.06.2026 16:58Ото хіба що як результат роботи столяра
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
Оскільки Multisim заточений під моделювання poweramp, тому криві роботи тонкомпенсації TCA740/730 які отримав:
Мінімальний рівень гучності, ручки тембрів в середньому положені: (Помітно шум
Як помітно поличка в районі 100-400Hz - повинна максимально наближатись до мінімуму. Там не повинно бути ніяких випинань та горбів. Точка резонансу НЧ в районі 30Hz. Правильна робота. По dB - брешу трохи - пускав сигнал на звукову з виходу amplifier через розділювач, а то попалю всьо нафіг
По ВЧ не так критично - але має бути щось подібне - симетрично відносно точки перегину 1000Hz
Також фазировка - TCA740/730 на виході фази обох каналів ідентичні, але якщо порівняти з фазами контрольного сигналу то там тріндєц - зміщення на 180 град тобто мікрохи не є фазолінійними, якщо погана об'язка чи порушена її робота то тріндєц - от тоді кнопку тонкомпенсації не хочеться натискати, хоча ampliefer "умовно справний". Порушується фазировка на виході між каналами.
Може помітили що більшість майстрів показують на екранах циклопів 2 канали на виході - лише одиниці порівнюють з контольним сигналом.
Якось таке: синя крива - вихід з операційного підсилювача, зелена - контроль.
Вони - більш фазолінійні, наскільки вірити даним. Треба самому тестити.
Мінімальний рівень гучності, ручки тембрів в середньому положені: (Помітно шум
- спойлер
- спойлер
- спойлер
Як помітно поличка в районі 100-400Hz - повинна максимально наближатись до мінімуму. Там не повинно бути ніяких випинань та горбів. Точка резонансу НЧ в районі 30Hz. Правильна робота. По dB - брешу трохи - пускав сигнал на звукову з виходу amplifier через розділювач, а то попалю всьо нафіг
По ВЧ не так критично - але має бути щось подібне - симетрично відносно точки перегину 1000Hz
Також фазировка - TCA740/730 на виході фази обох каналів ідентичні, але якщо порівняти з фазами контрольного сигналу то там тріндєц - зміщення на 180 град тобто мікрохи не є фазолінійними, якщо погана об'язка чи порушена її робота то тріндєц - от тоді кнопку тонкомпенсації не хочеться натискати, хоча ampliefer "умовно справний". Порушується фазировка на виході між каналами.
Може помітили що більшість майстрів показують на екранах циклопів 2 канали на виході - лише одиниці порівнюють з контольним сигналом.
Якось таке: синя крива - вихід з операційного підсилювача, зелена - контроль.
- спойлер
Вони - більш фазолінійні, наскільки вірити даним. Треба самому тестити.
Востаннє редагувалось 24.06.2026 19:35 користувачем QFlash, всього редагувалось 1 раз.
-
Z440_User
Member
- Звідки: Кривий Ріг
QFlash, вивчай нормативні документи щодо кривих сприйняття звукових хвиль людським вухом
ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
ISO 226:2003 - Acoustics — Normal equal-loudness-level contours
-
QFlash
Member
- Звідки: Lviv
Та я мастив.Z440_User: ↑ 24.06.2026 19:34QFlash, вивчай нормативні документи щодо кривих сприйняття звукових хвиль людським вухом
ISO 226
Відправлено через 3 години 57 хвилин 5 секунд:
Ще можна в Foobar2000 побавитись з плагіном Loudness. Можливо є інші плеєри з такими програмними функціями. Або звукова має такі плагіни.
Для цього подати з нього сигнал прямо на poweramp (без preamp - якщо він хриновий то до лампочки Ваші старання) і по графіку кривої добитися щось такого (червона крива Малєвича
Це не фізична MC чи тонкомпенсований регулятор.
Востаннє редагувалось 24.06.2026 23:39 користувачем QFlash, всього редагувалось 2 разів.
-
Filabatya
Member
- Звідки: Івано-Франківськ
та взагалі пофіг з чого той лосслес грати з інтегрованої звуковухи)
то саме що через зад пробувати дитину зачати)))
то саме що через зад пробувати дитину зачати)))