Вихід Steam Machine дедалі ближче: пристрій помітили в базі даних Geekbench

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Reinmar
Member

Повідомлення

rjavyi_pastor: 16.06.2026 21:45В мене був стімдек і одна з найбільших помилок це називати будь-який стім ос девайс консоллю. Стімдек не консоль
Це консоль згідно визначення:
Гра́льна консо́ль (або гра́льна приста́вка, ігрова́ консо́ль, ігрова́ приста́вка) — це спеціалізований електронний пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри.
Якщо у вас воно своє і якесь інше - то справа окрема
ДядяСаша
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ви точно впевнені, що там буде 7600м, начебто в новинах пишуть, що там спеціально розроблений для машини проц.
Я не стверджую, а запитую: може там вбудована графіка буде рівня 7600м?
Просто, нащо тоді робить кастомний проц? Ще й 6 ядерний. Щоб що? Що там можна налаштувати?
Я тут погуглив, проц схожий на 8540u.
І проци дружать тільки з ddr5/lp.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

ДядяСаша: 17.06.2026 16:37Ви точно впевнені, що там буде 7600м, начебто в новинах пишуть, що там спеціально розроблений для машини проц.
Я не стверджую, а запитую: може там вбудована графіка буде рівня 7600м?
Wiki: "The CPU will be a custom AMD Zen 4 with 6 cores, 12 threads, and running up to 4.8 GHz clock rate. The GPU will be a custom AMD RDNA 3 with 28 compute units running at a 2.45 GHz sustained clock with 8GB GDDR6 (equivalent to Radeon RX 7600M GPU). The base memory will be 16 GB of DDR5."

Gemini каже, що ЦП еквівалент AMD Ryzen 5 7600, тільки нижчі частоти.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

ДядяСаша
Навіщо вангувати, на реддіті вже є фотки в перших тестерів
https://www.reddit.com/r/steammachine/s/CdppDekj2E
ембарго знімуть 22-23 червня.
Muttabor
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

ДядяСаша: 17.06.2026 16:37Просто, нащо тоді робить кастомний проц? Ще й 6 ядерний. Щоб що? Що там можна налаштувати?
Например, энергопотребление.
https://store.steampowered.com/hardware/steammachine
CPU: Semi-custom AMD Zen 4 (6 cores, 12 threads) reaching boost speeds up to 4.8 GHz (30W TDP)
Меньший (чем для десктопа) общий жор всей системы = меньше требования к системе охлаждения = меньше габариты всей коробки.
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Reinmar: 17.06.2026 15:32
rjavyi_pastor: 16.06.2026 21:45В мене був стімдек і одна з найбільших помилок це називати будь-який стім ос девайс консоллю. Стімдек не консоль
Це консоль згідно визначення:
Гра́льна консо́ль (або гра́льна приста́вка, ігрова́ консо́ль, ігрова́ приста́вка) — це спеціалізований електронний пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри.
Якщо у вас воно своє і якесь інше - то справа окрема
ну буквально дека це пк на лінуксі, по стандарту там можна запустити майже все що працює на лінуксі. На стандартному світчі ти так зробити не зможеш.
1234waltz
Member

Повідомлення

rjavyi_pastor: 17.06.2026 18:40 ну буквально дека це пк на лінуксі, по стандарту там можна запустити майже все що працює на лінуксі. На стандартному світчі ти так зробити не зможеш.
Достатньо подивитись на порт КіберПанку на "слабкий" Світ 2 та те, як він працює на Деку, щоб зрозуміти, чому на Світч 2 не треба ніякий лінукс ставити)
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

rjavyi_pastor: 17.06.2026 18:40 ну буквально дека це пк на лінуксі, по стандарту там можна запустити майже все що працює на лінуксі. На стандартному світчі ти так зробити не зможеш.
Технічно свіч і плейстешен являються ПК, просто з закритими ОС і завантажувачами як ПК Макінтош.
1234waltz
Member

Повідомлення

tornadox: 18.06.2026 13:06
rjavyi_pastor: 17.06.2026 18:40 ну буквально дека це пк на лінуксі, по стандарту там можна запустити майже все що працює на лінуксі. На стандартному світчі ти так зробити не зможеш.
Технічно свіч і плейстешен являються ПК, просто з закритими ОС і завантажувачами як ПК Макінтош.
Ноуп.
1. По Плейстейшн - На жодні "ПК-консолі" немає справжніх замовних чипів розроблених під технічне завдання платформотримача. Це все ерзац-замінники, ребренди ноутбучних чипів, у випадку Деки відбраковані залишки чипів для VR. Ніяких кастомних GPU, ніяких кастомних підтримок контролерів пам'яті нестандартних та її unified роботи аналогічній консолі, ніяких архітектурних припрієтарних фіч (типу власних графічних АПІ на це залізо, як власне є у Соні та Нінтендо, там не юзається Вулкан/ОпенГЛ).
2. По Світч 1 та 2. Де ви бачили ПК на Теграх? Тегра першого Свічта це рішення перекочувавше з Шилда, самого по собі було ексклюзивним продуктом, який потім продали Гуглу для Пікселя та Нінтендо. Щодо другого - T239 це кастомка з T234, яка сама по собі є частиною платформи Jetson AGX Orin ніяким боком до ПК та навіть мобільників не відноситься, оскільки це промислова платформа для авто та робототехніки.
Щодо ОС ще смішніше. Про графічні API та специфіку апаратного доступу я вже писав, але якщо за самі ОС казати. В Нінтендо це власна ОС, яка має корені в цілому зоопарку пропрієтарних ОС не маючих рідства з Лінуксом, а з Фряких там реверсом накопали аж невеликий шмат мережевого стеку. У Соні "вуха" БСД хоч і стирчать, але це приблизно як вважати, що відкритий шмат macOS (Darwin) це фряха (але чомусь завдяки цим фрішним шматкам фрясі краще не стало, дивно, чому б це :rotate: ).
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

tornadox: 18.06.2026 13:06
rjavyi_pastor: 17.06.2026 18:40 ну буквально дека це пк на лінуксі, по стандарту там можна запустити майже все що працює на лінуксі. На стандартному світчі ти так зробити не зможеш.
Технічно свіч і плейстешен являються ПК, просто з закритими ОС і завантажувачами як ПК Макінтош.
але без модифікації, стороннє ПЗ не апрувнуте соні чи нінтендо, запускатися не буде. На стімдек без модифікації ти можешь закинути хоч власно написану програму і якщо вона коректно працює, то вона буде працювати на деку.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

1234waltz: 18.06.2026 14:55 2. По Світч 1 та 2. Де ви бачили ПК на Теграх?
ну були такі собі таблетко-ноути на теграх та андроіді
https://en.wikipedia.org/wiki/Asus_Eee_ ... rmer_TF101
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

rjavyi_pastor: 22.06.2026 13:59 але без модифікації, стороннє ПЗ не апрувнуте соні чи нінтендо, запускатися не буде. На стімдек без модифікації ти можешь закинути хоч власно написану програму і якщо вона коректно працює, то вона буде працювати на деку.
Це називається Code Signing Enforcement, коли виробник пристрою або постачальник ОС дозволяє запускати лише файли підписані сертифікатами.
Практично завжди вимога працює як на рівні ОС так і на рівні завантажувача.
Фактично, декілька останніх поколінь ігрових консолей використовується вже готове залізо (з певним модифікаціям) для якого пишеться закрита екосистема.
Розробка повністю кастомного чіпа виявилася надто дорогою(PS3 Cell), або занадто слабкою(Wii-U) в довгій перспективі.

Sony та MS віддають свої консолі по собівартості практично. Нінтендо єдина компанія, яка добре заробляє на своїх консолях напряму.
Модифікація ОС та завантажувача на всіх консолях дозволяє запускати дискові резервні копії ігор.
Nintendo, Sony та Microsoft дуже агресивно ставляться до піратства, хоча остання доволі щедра і має досить хороший дев режим, на якому працює Homebrew і є досить велика бібліотека додатків https://xbdev.store/

Відправлено через 6 хвилин 5 секунд:
1234waltz: 18.06.2026 09:10 Достатньо подивитись на порт КіберПанку на "слабкий" Світ 2 та те, як він працює на Деку, щоб зрозуміти, чому на Світч 2 не треба ніякий лінукс ставити)
Свіженький відгук з реддіт від власника Свіч2 стосовно мультиплатформенних ігор:
Я б не рекомендував її для гри у ігри сторонніх розробників. І це прям такий собі хот-тейк, за який мене можуть задаунвоутити дуже сильно. Але мене особисто дістало шо оптимізації нуль, шрифти треба дивитись під лупою, відбрацій немає від слова зовсім, графіку занижують до рівня мобілки, а то і гірше. Вам будуть казати шо Cyberpunk 2077 на Свіч 2 це мастерпіс - я скажу шо йдіть ви -----, бо вона працює як лайно. В режимі 30 фпс дикий інпут лаг, а в режимі 40 фпс ви не будете довго, бо постійні просадки до 20-30 фпс. Досі шкодую викинутих грошей на цей порт.

Тому тут важливо розуміти, шо ви хочете від цієї консолі. Чи Doom 2016 іграбельний? Так, але є інпут лаг і він в 30 фпс. отові в таке грати? Я ні. Тому я використовую виключно для ексклюзивів нінтендо, бо вони використовують всю потужність консолі, дуже гарні вібрації в іграх, відносно хороша картинка, і дуже цікаві ігри. Всі інші ігри я купую тільки на пс5.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Сняли эмбарго на обзоры. Появились ценники рекомендуемые. Можете изучать.

https://videocardz.com/newz/valve-steam ... 2tb-bundle

zuk
Member

Повідомлення

не стоит оно того именно сейчас

loq essential arp10e(r5 150, rtx 3050, 16gb ram, 512gb ssd, 100%srgb) - 950 usd, acer anv15-42(r5 240, rtx 4050, 16gb ram, 512gb ssd) - 1100 usd

эх, то манинх, то ии-/bляди
Відповісти