Чутки про повернення Sony до ексклюзивності ігор посилюються — на сайтах деяких студій зникла згадка про PC

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Zealoth: 06.04.2026 10:09Не выпускать свою главную мультиплатформу на платформе 90 млн.+ ради чего?
Ради покупок ексбоксу звичайно, це хіба не очевидно?
1234waltz
Member

Повідомлення

Нещодавно команда яка займається зламом ПС5 (те що вона зламується не новина) демонструвала запуск лінуксів (федору чи базіт юзали вже не пам'ятаю) з повнофункціональною роботою та запуском Стіма. Виявилось що незважаючи на гібрид РДНА 1 та 2 воно все нормально робить на мінімально патчених лінуксових драйверах АМД. Це я до чого. Враховуючи як мало зайняло часу (відносно емулів ПС2 та ПС3) довести до безартефачного 60 фпс та робочого мультиплеєру в Бладборн на ShadPS4, я б не був такий впевнений, що ПКшники ексклюзиви не "відберуть" в добровільно-примусовому порядку :D

Оверхед звісно буде, це нам і ShadPS4 демонструє, де для "якості рівня PS4 Slim" треба якись хоч і реліктовий, але RX 580 з 8 ГБ vram (тобто трошки жирніший за gpu PS4 Pro).
Для сілкі-смуз 60 фпс з рендерингом в 1440р та вище вже треба щось від RTX 3060, мінімум. Втім, в такій якості на самих соні-консолях в той самий Бладборн пограти ніззя (без танців з бубном, на відміну від запуску в емуляторі в два кліка), бо воно тільки 1080р/30фпс працює.
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина\Норвегия

Повідомлення

1234waltz: 06.04.2026 16:59на відміну від запуску в емуляторі в два кліка)
:lol:
Soulwatcher
Member

Повідомлення

fantomrulezz: 06.04.2026 16:07 Базова PS5 - це рівень 3060 Ti, а не 3060.

RTX 3060, 4060 - слабші за PS5
На бумаге разве что.
Судя по тестам на ютубе, между пс5 и 3060 разница в дальности прорисовки, качестве воды, прочих объектах в пользу 3060. И ещё на пс5 просадки в том же киберпанке тогда как на 3060 стабильные 30+ кадров при тех же настройках.
В некоторых играх оптимизация вырывается вперёд в пользу пс5 - рдр2 и где-то ещё. В остальных случаях... та даже в хорайзон есть short на ютубе, где река на консоле выглядит как кисель, а на ПК +- нормальная речка.
спойлер


в гта5 самая забавная ситуация
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

oversteve: 06.04.2026 12:35
MqM: 05.04.2026 18:36 Якщо гра доступна на приставці – фанат піде і купить дочекається доки її в плюсах викладуть
фікс :gigi:
вже ченсо кажучи не пам'ятаю коли останній раз гру на плойці купував, тільки доповнення
Що за плюси? не шарю за такий сленг :shuffle:
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина\Норвегия

Повідомлення

MqM: 06.04.2026 22:21Що за плюси?
PS Plus
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

MqM: 06.04.2026 22:21
oversteve: 06.04.2026 12:35
фікс :gigi:
вже ченсо кажучи не пам'ятаю коли останній раз гру на плойці купував, тільки доповнення
Що за плюси? не шарю за такий сленг :shuffle:
підписка пс плюс
Zealoth
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

daesz: 06.04.2026 16:56
Zealoth: 06.04.2026 10:09Не выпускать свою главную мультиплатформу на платформе 90 млн.+ ради чего?
Ради покупок ексбоксу звичайно, це хіба не очевидно?
Просрать инсталбазу в почти 100 лямов ради того что бы бустануть продажи устройства которое дай Бог продается в ноль и остает в несколько раз по продажам? Очень хорошое решение, так 70 млрд. очень быстро отобьются.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

1234waltz: 06.04.2026 09:16У 70,08% юзерів Стім Пк кращий за ПС5. Це статистичний факт.
спойлер
RTX 3060 - 8.32%
RTX 4060 - 7.92%
RTX 5070 - 4.24%
RTX 4060 Ti - 5.26%
RTX 5060 - 3.08%
RTX 3060 Ti - 4.78%
RTX 3070 - 4.48%
RTX 4070 - 4.14%
RTX 5060 - 1.74%
RTX 5060 Ti - 2.28%
RTX 4070 SUPER - 2.26%
RTX 5070 Ti - 2.18%
RTX 3080 - 3.18%
RTX 5080 - 1.92%
RX 7800 XT - 1.68%
RTX 3070 Ti - 2.14%
RTX 4070 Ti -2.02%
RTX 4090 - 1.64%
RTX 4070 Ti SUPER - 1.62%
RTX 4080 - 1.40%
RTX 4080 SUPER - 1.40%
RX 7900 XTX - 1.04%
RTX 5090 - 0.68%
RTX 3090 - 0.68%

Steam 2026 has 132 million monthly active users (MAU).
As of early 2026, the PlayStation 5 has established a massive user base, with over 92 million units sold globally.
Ще раз, в 92,5 млн юзерів Стіма заліза краще ніж у 92 млн власників ПС5.
З одного боку, в кращі можно записати 2080, 6800 і краще... З іншого, частина продуктивніших карт може впиратися у малий обяг пам'яті. І т.д., і т.п.

Чи можемо вважати 3068 однозначно кращою за ПС5?
bes: 05.04.2026 14:03зачем что то собирать за 1,5 - 2 к если ты не запустишь на нем новый GOW или какой то хорайзен как это можно сделать на приставке за 500 баксов ? :laugh: :lol: Уже не говоря о том что еще и раздадут по подписке спустя 2 года как паука 2 и вообше этот эксклюзив ничего не будет стоить для владельца консоли
Чтобы запускать что-то другое, нет?
Измельчали экзы сони, и если ГОВ2 и ТЛОУ2 прошел с удовольствием, то ХФВ и СМ2 не вызывают особого желания поиграть.

Кстати, с провалом геймпасса и уходом сони с ПК я бы особо не рассчитывал на подписку сони.
1234waltz
Member

Повідомлення

waryag: 07.04.2026 08:50 Чи можемо вважати 3068 однозначно кращою за ПС5?
Достатньо подивитись на якісну картинку з DLSS 3068 та пісочно-артефачним у динаміці FSR на ПС5 на свіжих тайтлах.
Switch 2 трошки слабша за Series S, але в реквіємі видає кращу картинку чисто за рахунок стека технологій Хуанга.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

уходиш? Ну і п.. шуруй :gigi:
А якщо по темі - горді Єпонци знову хочуть йти своїми шляхами але все одно нічого доброго їм це не дасть. Не в перше в історії горді єпонци знову приповзають туди звідки з гордо піднятими носами йшли.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

1234waltz: 07.04.2026 09:11Достатньо подивитись на якісну картинку з DLSS 3068 та пісочно-артефачним у динаміці FSR на ПС5 на свіжих тайтлах.
Switch 2 трошки слабша за Series S, але в реквіємі видає кращу картинку чисто за рахунок стека технологій Хуанга.
Частина свіжих тайтлів це не всі тайтли. Дуже-дуже-дуже не всі. Мізерна частка із загальної кількості, якщо точно.

І ПС5 все ще може отримати нормальний апскейлер. Проблема лише в божевільній маркетинговій стратегії АМД.
AntonyKandaurov: 07.04.2026 09:36уходиш? Ну і п.. шуруй :gigi:
А якщо по темі - горді Єпонци знову хочуть йти своїми шляхами але все одно нічого доброго їм це не дасть. Не в перше в історії горді єпонци знову приповзають туди звідки з гордо піднятими носами йшли.
Нінка переконливо доводить, що архаїчна стратегія з консольними екзами працює.

Майки переконливо доводять, що ставка на мультиплатформу, геймпас і криві руки Філа Спенсера привели іксбокс до катастрофи.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

waryag: 07.04.2026 09:47Нінка переконливо доводить, що архаїчна стратегія з консольними екзами працює.
Нінка з самого початку обрала такий шлях, навіть соні кинула аби ніхто не зазіхав на їх поле яке вони окучують.

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
Оце. Тільки лиш оце. З появою цього гей-мпасу люди збагнули, на який ляд треба купляти той коробокс якщо оплатив гей-мпас і впєрдє.
1234waltz
Member

Повідомлення

waryag: 07.04.2026 09:47 І ПС5 все ще може отримати нормальний апскейлер. Проблема лише в божевільній маркетинговій стратегії АМД.
Маркетинг АМД половина біди, питання до маркетингу Соні, яким треба продавати ПС5 Про. Тож не просто так в Про додали PSSR2 (FSR4), а в ПС5 ні.
Навіть якщо уявити, що додадуть через пів року-рік. То і це буде з обмовками та обмеженнями. Вона технічно не може бути на рівні якості нативної ФСР4 (яка все одно гірша за ДЛСС) та має штраф в продуктивності, який сильно гуляє, але досягає 12 відсотків в деяких випадках. І якщо "жирна" ПС5 Про може собі дозволити такі штрафи суто за рахунок жирного та більш сучасного gpu, то по ПС5 велике питання.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

AntonyKandaurov: 07.04.2026 09:58Оце. Тільки лиш оце. З появою цього гей-мпасу люди збагнули, на який ляд треба купляти той коробокс якщо оплатив гей-мпас і впєрдє.
Проблема не в ГП, а в кривих руках.
Майкам достатньо було прибрати реліз ігор в ГП і тримати якість екзів, і система заграла би по-іншому.

Щоб реліз лише на консолі, через місяць-два-три - на ПК, в геймпас - через 2-3-4 квартала, а на ПС - тільки ігросервіси, з затримкою.

Відправлено через 7 хвилин 2 секунди:
1234waltz: 07.04.2026 10:01Маркетинг АМД половина біди, питання до маркетингу Соні, яким треба продавати ПС5 Про. Тож не просто так в Про додали PSSR2 (FSR4), а в ПС5 ні.
Навіть якщо уявити, що додадуть через пів року-рік. То і це буде з обмовками та обмеженнями. Вона технічно не може бути на рівні якості нативної ФСР4 (яка все одно гірша за ДЛСС) та має штраф в продуктивності, який сильно гуляє, але досягає 12 відсотків в деяких випадках. І якщо "жирна" ПС5 Про може собі дозволити такі штрафи суто за рахунок жирного та більш сучасного gpu, то по ПС5 велике питання.
Продажі прошки мізерні, привабливість базової ПС5 важливіше, тим більше, що перехід на некстген може затягнутися.

Більше того, умовний масовий ПССР2 лайт робить технологію в цілому більш привабливою для розробників мультиплатформених ігор (особливо, якщо буде легко конвертуватися в ПКшний ФСР і назад). У прошки просто буде жирніша картинка.
1234waltz
Member

Повідомлення

waryag: 07.04.2026 09:47 Нінка переконливо доводить, що архаїчна стратегія з консольними екзами працює.

Майки переконливо доводять, що ставка на мультиплатформу, геймпас і криві руки Філа Спенсера привели іксбокс до катастрофи.
Нінка робить ігри з геймплеєм і на рік-півтора по 15 екзів випускає.
Соні робить "конкорд", закриває половину студій та за 5 років має 5 екзів, з яких два є рескіном 15 річних ігор (Демони та Нептунія), один є коротким спін-оффом Сайлент Хілла.

У Майків корпоративна політика перемогла здоровий глузд, бо ПК напрямок вимагав щоб "ексклюзиви" були не ІксБокс, а Майкрософт. Що вбивало саму ідею, бо нащо тобі консоль будь-яка, якщо ти на ПК можеш пограти в них. Простіше кажучи, ПК переміг коробку, а Геймпасс і далі прекрасно себе почуває, як сервіс на ПК.
Tetronga
Member

Повідомлення

1234waltz: 06.04.2026 09:16
Tetronga: 06.04.2026 07:20 В кого мощний ПК? У 1% користувачів Стім? :lol: Там вже скільки, три роки найпопулярніша відеокарта це 3060, яка ледве потужніше, ніж базова пс5. :lol: Оце пекашники фантазери
яка ледве потужніше, ніж базова пс5
У 70,08% юзерів Стім Пк кращий за ПС5. Це статистичний факт.

RTX 3060 - 8.32%
RTX 4060 - 7.92%
RTX 5070 - 4.24%
RTX 4060 Ti - 5.26%
RTX 5060 - 3.08%
RTX 3060 Ti - 4.78%
RTX 3070 - 4.48%
RTX 4070 - 4.14%
RTX 5060 - 1.74%
RTX 5060 Ti - 2.28%
RTX 4070 SUPER - 2.26%
RTX 5070 Ti - 2.18%
RTX 3080 - 3.18%
RTX 5080 - 1.92%
RX 7800 XT - 1.68%
RTX 3070 Ti - 2.14%
RTX 4070 Ti -2.02%
RTX 4090 - 1.64%
RTX 4070 Ti SUPER - 1.62%
RTX 4080 - 1.40%
RTX 4080 SUPER - 1.40%
RX 7900 XTX - 1.04%
RTX 5090 - 0.68%
RTX 3090 - 0.68%

Steam 2026 has 132 million monthly active users (MAU).
As of early 2026, the PlayStation 5 has established a massive user base, with over 92 million units sold globally.

Ще раз, в 92,5 млн юзерів Стіма заліза краще ніж у 92 млн власників ПС5.
Не знаю навіщо ти так серйозно заморочився на мій рейджбайт, але ти переміг :teacher:
beeeeeeee
Member

Повідомлення

Могли бы пилить игры и на ПК, продавая их через свой магазин и давая возможность через облачные сохранения продолжать играть на ПК, если начал на консоли. И наоборот. Репутация резко возросла бы, подтянулись бы новые клиенты. А ограничениями они только отталкивают.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Zealoth: 07.04.2026 07:56
daesz: 06.04.2026 16:56
Ради покупок ексбоксу звичайно, це хіба не очевидно?
Просрать инсталбазу в почти 100 лямов ради того что бы бустануть продажи устройства которое дай Бог продается в ноль и остает в несколько раз по продажам? Очень хорошое решение, так 70 млрд. очень быстро отобьются.
ПС при цьому продається без проблем :rotate:
Entar
Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 07.04.2026 09:58 Оце. Тільки лиш оце. З появою цього гей-мпасу люди збагнули, на який ляд треба купляти той коробокс якщо оплатив гей-мпас і впєрдє.
Так а що вони втрачають? :) Їм та желєзка може не дуже то і треба була? ПК - а з ними і вінда - продається (в розвинутих країнах за неї платять). Геймпас - продається. Люди що грають з підпискою геймпассу купують там і DLC і внутрішньоігрові покупки, ітд. Вони "пожертвували" продажами залізяки яка продавалась по собівартості, заради того щоб платформа з їхньою ОС була привабливішою, і заради прибутків від геймпассу, вінди, ШІ сервісів тощо.

У майків величезні прибутки завдяки корпоративному сектору. Вони взагалі можуть собі дозволити щоб їхній ігровий підрозділ був збитковим, заради репутації та "взнаваності". Менеджер вдома пограє в дешевому геймпассі, а потім в компанії трішки позитивніше буде ставитися до витрат на майкрософтський сервіс :gigi:
Відповісти