Процесори AMD Zen 6 для настільних ПК можуть затриматися до 2027 року

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
dret09
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Пропоную обговорити Процесори AMD Zen 6 для настільних ПК можуть затриматися до 2027 року

Нормально, якраз може і оператива вернеться до нормальних цін. Може і відяшки нові презенують
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dret09
Процы на ддр5 и ам5, так что там важна только цена проца будет.
ScorpionRRR
Member
Аватар користувача
Звідки: Rubizhne --- Dnipro

Повідомлення

Знову в модельному ряді від 6 ядер? Думав мінімум 8 ядер буде. У Intel за ту ж ціну буде багато ядер...
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ScorpionRRR
Берите Интел, никто ж не мешает
denizen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ядро, ядру рознь, не треба змішувати енергоефективні ядра з продуктивними
Kyro
Member

Повідомлення

ScorpionRRR: 20.02.2026 16:54 Знову в модельному ряді від 6 ядер? Думав мінімум 8 ядер буде. У Intel за ту ж ціну буде багато ядер...
Скільки ядер від інтел на lga1851 в ціні 8400f/7500F - відповідь 0.
doc-oc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ну, учитывая новости о рекордных падениях продаж процессоров, которые работают в связке с DDR5, оно и неудивительно! К чему им спешить?! Пусть AMD и Intel тогда начинают своё производство DRAM :super:
Guest003
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ, Україна

Повідомлення

цікаво скільки буде жерти 48 поточний?)
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dret09
Нормально, якраз може і оператива вернеться до нормальних цін. Може і відяшки нові презенують
— Та де там. Лінії по виробництву настільних процесорів скоротять, і будуть памʼять клепати.
Tyler
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

реагують на стазис споживчого ринку пк відповідними заходами, шкода
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

doc-oc: 20.02.2026 17:40 Пусть AMD и Intel тогда начинают своё производство DRAM :super:
Intel - можна задуматися. AMD - fabeless, і фабрика непрофільний актив.
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Guest003: 20.02.2026 17:42 цікаво скільки буде жерти 48 поточний?)
Вангую десь 220-250ват. Там же й тех процес тонший, повинен компенсувати трохи жор. Хотілося б щоб вони покращили ефективність передачі тепла до розподільчої кришки. Десь воно там застрягає. 7700 75 градусів на повітрі, при 90ватів споживання, на NH-U14S виглядає трохи забагато
lw_007
Member

Повідомлення

Afit: 20.02.2026 19:31
Guest003: 20.02.2026 17:42 цікаво скільки буде жерти 48 поточний?)
Вангую десь 220-250ват. Там же й тех процес тонший, повинен компенсувати трохи жор. Хотілося б щоб вони покращили ефективність передачі тепла до розподільчої кришки. Десь воно там застрягає. 7700 75 градусів на повітрі, при 90ватів споживання, на NH-U14S виглядає трохи забагато
При тих розмірах кристалів густина теплового потоку така що навіть 0.05мм міді вдіграє помітну роль. Проблема в тому що все тепло з десятків мм^2 площі треба ще й по площі п'ятки радіатора розподілити треба. Так що тут проектування ефективного охолодження задача досить нетривіальна.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Зараз якраз стає очевидним убогість процесорів універсальної архітектури - x86/ARM..
Вони вже настільки універсальні, що вище 10-16 ядер стають абсолютно безпомічні - далі маштабуватись немає куди, алгоритми неможуть переварити такі гігантські затримки.
витрати транзисторів заради +10% просто немислимі, а енергії взагалі геометричні, їх скриває лише новітній техпроцес.
Глава Нвідії так прямо і каже - майбутнє за новітніми архітектурами на основі простих спеціалізованих AI.
Востаннє редагувалось 20.02.2026 22:16 користувачем ronemun, всього редагувалось 1 раз.
l-m
Member

Повідомлення

Guest003: 20.02.2026 17:42 цікаво скільки буде жерти 48 поточний?)
+/- так само як зараз 32 поточний.
МОНАХ
Member
Аватар користувача
Звідки: Український Шаолінь

Повідомлення

► ... В принципі, воно й логічно, по крайній мірі протягом 2026 року - точно нікуди поспішати на десктоп не потрібно. Хто хотів - той... нє, не так: хто встиг - той купив, хто не встиг - навіть, якщо й дуже хоче, то на сьогодні просто таки дофіга чинників проти, а реальний ринок тих, хто перейшов на АМ5 і ДДР5 і міг би закупитись - не настільки великий, щоб вже на 2026-й "закопувати активи" в велико-серійну готову продукцію, яку ще незрозуміло коли - добре, якщо в 2027-му тільки почнуть розкупати "товарними" партіями, а до того буде "не ходовою", лежати "до кращих часів" :rolleyes: ... (як там кажуть - ваш кеп... чи то по відношенню до Лізи - ваша кепиня?.. капітанша?..)
ScorpionRRR: 20.02.2026 16:54 ...Думав мінімум 8 ядер буде. У Intel за ту ж ціну буде багато ядер...
:lol: Так "багато", що аж я, що все життя сидів завжди на Інтелах, а як захотів взяти хоча б 12 ядер, змушений був на АМД переходити! :rotate:
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

ScorpionRRR: 20.02.2026 16:54 Знову в модельному ряді від 6 ядер? Думав мінімум 8 ядер буде. У Intel за ту ж ціну буде багато ядер...
Я підозрюю, що ці 6-ядерні проци на 12-ядерному чиплеті займуть нішу нинішніх 4-ядерних проців на 8-ядерному чиплеті, починаючи ще з епохи Ryzen 3 3100/3300X. Тобто на папері ніби й будуть, а може навіть купити зможе кожен бажаючий, але показник ціна/продуктивність у них буде не дуже і продаватимуться вони меншими тиражами, ніж більш високоядерні побратими, незважаючи на здавалось би в абсолютному значенні меншу ціну. Бо процент браку не такий вже й високий, а спеціально різати кристал наполовину потрібно бути дурним в умовах дефіциту напівпровідників та обмежених квот на TSMC, якщо можна продати цей кристал як старшу модель значно дорожче.
І якщо так, то це доволі добре. Перехід з 4 ядер на 6 ядер це теж не абиякий буст.
А так взагалі AMD було б непогано розробити якийсь спеціальний економний варіант чипсету на скажімо 6 ядер, щоб випускати на ньому малоядерні проци для офісної роботи чи для бомжегеймінгу. Але мабуть це недоцільно через малі квоти на TSMC, доцільніше витратити квоти на дорогі проци, а також на чіпи для ігрових приставок. А от Інтел може в цій галузі бути конкурентоспроможною за рахунок власного виробництва чіпів. Але оскільки нову лінійку Arrow Lake стали виробляти на заводах TSMC, то в цій лінійці Intel вже не поспішає клепати офісні дешеві проци, типу хай поки купують на попередніх поколіннях.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

ronemun: 20.02.2026 22:14 Глава Нвідії так прямо і каже - майбутнє за новітніми архітектурами на основі простих спеціалізованих AI.
Продавець лопат рекламує лопати, ніколи такого не було.

Правда його лопати теж практично досягли технологічного ліміту і скейляться завдяки кіловатам
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

lw_007: 20.02.2026 19:41
Afit: 20.02.2026 19:31

Вангую десь 220-250ват. Там же й тех процес тонший, повинен компенсувати трохи жор. Хотілося б щоб вони покращили ефективність передачі тепла до розподільчої кришки. Десь воно там застрягає. 7700 75 градусів на повітрі, при 90ватів споживання, на NH-U14S виглядає трохи забагато
При тих розмірах кристалів густина теплового потоку така що навіть 0.05мм міді вдіграє помітну роль. Проблема в тому що все тепло з десятків мм^2 площі треба ще й по площі п'ятки радіатора розподілити треба. Так що тут проектування ефективного охолодження задача досить нетривіальна.
Але ж у intel виходить якось. 90 ват на моєму кульку було би 60-65 градусів
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

ronemun: 20.02.2026 22:14очевидним убогість процесорів універсальної архітектури
возьмём книжечку 80-х годиков - тама с сотню архитектур процессоров описано что есть в капиталистической природе и магазине... возьмём 2026 годик из описанных в 80-е архитектур выжило несколько...
и пока у х86 есть "безразмерная" экосистема наработанная за почти пол века, то все новые архитектуры будут его эмулировать... и как бы процы на новой архитектуре в 5ГГц могут работать в эмуляции как 1-2ГГц х86 проц...
и имеем что почти весь софт под х86 и на переписку под новые архитектуры процов денег даже у яблока не хватило.
Відповісти