Та заспокійтеся, шановний, ви ж начебто нормальна людина. Нехай буде по Вашому, бо не збираюсь комусь, щось, нав'язувати. Сподіваюсь, розумієте чому.Евгений King: ↑ 12.02.2026 14:28Навіщо ви показуєте своє невігластво.Liam: ↑ 12.02.2026 14:17
Шановний, ну навіщо Ви одразу показуєте усім своє - Я!?? Самі писали про 10%, яка є "відчутною різницею, щонайменьше", а тут вже 22%.
Ви так і напишіть одразу, що то тести для "мамкиних кіберкотлет", й це для них (мабуть навіть на 144 Hz моніторі) - "вагома різниця". То й нехай, нехай, тільки заспокойтесь.
У тому відео, що я згадував (дійсно не хочу рити історію, але то були якісь янкі), люди тестували дійсність, а не сотні кадрів. Й дійсність показала - що великий кеш є бажаним, якщо є мікрофрізи, але не обов'язковим при нормальному ігровому процесі. Усе, дякую.
Щонайменше 10% і це тільки в мінімальному фпс, що якраз найбільше позначається на комфорті.
І повторюсь втетє, не всім це корисно і потрібно. Вам то взагалі видно і C2D буде достатньо, бо що там кілька разів різниці в продуктивності, косинка запускається і добре![]()
Новини
Останні статті і огляди
Майбутні процесори Intel Nova Lake отримають рекордні за розміром кристали через великий кеш bLLC
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
-
Барбарис
Member
- Звідки: Вінниця
Не можна порівнювати з різною кількістю виділеного тепла.waryag: ↑ 12.02.2026 14:59 Ти намагаєшся довести мені, що охолодити 5090 легше за 5050?![]()
Важко зняти багато тепла з малої площі - високий тепловий потік. Але відвести пропорційну кількість тепла з великого кристалу при тому ж тепловому потоці ще складніше.
Оця фраза внизу некоректна(мало би бути не пропорційна, а відповідна чи там аналогічна), не треба за ню чіплятись, бо схоже на маніпуляцію.
Мова про однакову кількість тепла(чи з невеликою різницею) виділену з різних за площею поверхонь. Завжди так і було, і завжди так розуміли. І більшість людей з базовими знаннями її так і сприймають.
-
VladimirV
Member
Ну хай спочатку спеки ЦП повністю дадуть.
Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрами
Для чого??
Тут лише є надія, що переможе здоровий глузд, і вони випустять щось накшталт мідлового ЦП з bLLC, ну наприклад в спеці "8P +12E ..+bLLC".
Оце була б "перемога" (для звичайних користувачів, яким ті топи навіть задешево не всрались).
Якщо таких мідлових народних ЦП не буде, то "зрада", як усі люблять
Тож почекаю нормальних новин.
Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрами
Тут лише є надія, що переможе здоровий глузд, і вони випустять щось накшталт мідлового ЦП з bLLC, ну наприклад в спеці "8P +12E ..+bLLC".
Оце була б "перемога" (для звичайних користувачів, яким ті топи навіть задешево не всрались).
Якщо таких мідлових народних ЦП не буде, то "зрада", як усі люблять
Тож почекаю нормальних новин.
-
erkins007
Member
Ну вот зачем писать бред? Там упор именно в проц с лучами. 5090 на 60% загружена.
Хогвартс это вообще показательная игра где РТ сделан максимально криво, куча тестов в сети.
У него и 114/178 это 4% разницы.Евгений King: ↑ 12.02.2026 14:28Навіщо ви показуєте своє невігластво.
Отправлено спустя 2 минуты 42 секунды:
Ну хватит уже себя дурачком выставлять. С большого кристала гораздо легче отвести тепло. Чем больше площадь, тем лучше теплоотвод, это же элементарная физика.waryag: ↑ 12.02.2026 14:59Ну давай, покажи мне, как это работает на примере видеокарт одного поколения. Разница в размере кристалла - в разы.
На вашем примере если у 5090 выставить лимит по ватам как у 5050 у нее будут гораздо ниже температуры.
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
Вночі плакати не будете? Та звісно ні, Ви ж не такий!erkins007: ↑ 12.02.2026 16:01У него и 114/178 это 4% разницы.Евгений King: ↑ 12.02.2026 14:28Навіщо ви показуєте своє невігластво.
Ось, тримайте Ваші 4 відсотки, тільки заспокойтеся:
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
та то от ви трохи не зрозуміли... там 1% і 0.1% порівняйте, середній фпс то добре, але хочеться шоб і без статорів 
Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
я так розумію шо там резалт вже повинен був би бути схожий, бо на початку там випережав 9700Х
Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
я довільно ткнув десь на прикінці відривкуEaranak: ↑ 12.02.2026 16:22 S0N1C, в левом отрезке и правом - разные позиции/ракурсы.
А на среднем и правом - одинаковые. Рукожоп сводил наверное видео.
-
Earanak
Member
- Звідки: Украина
S0N1C, на скриншоте кстати 7800X3D выдает столько же 1% как и 9700X 
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
-
erkins007
Member
Всрамся, но не здамся©Liam: ↑ 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.

-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
так, але тоді 0.1 все одно програє, хоча то вже галя балувана
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
Я Вам вже відповів. Та шо уто сперичатися? Десь буде 1%, десь 4%, десь 10, 20, 50...
Й вище теж писав - великий кеш поганим бути не може. Але й не усюди він спрацьовує. Амінь.
Й вище теж писав - великий кеш поганим бути не може. Але й не усюди він спрацьовує. Амінь.
-
S0N1C
Member
- Звідки: Dnipro
ну це 1080 на якому ніхто не грає (с)erkins007: ↑ 12.02.2026 16:29Всрамся, но не здамся©Liam: ↑ 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.
![]()
- спойлер
- поки не увімкнуть длсс перформанс
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
Де я і де суперечка? Все норм, звісно, що Ви правий.erkins007: ↑ 12.02.2026 16:29Всрамся, но не здамся©Liam: ↑ 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.
![]()
-
Inqizitor2022
Member
- Звідки: Харьков
Чтобы было. Нужно 16Р ядер полюбому и раз насыпали Е ядра - то прекрасно. Даже 16Р+8Е было бы отлично, так как в Р ядрах нет гипертрединга и 16Р - это не 32, а 16 потоков всего.VladimirV: ↑ 12.02.2026 15:46Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрамиДля чого??
Отправлено спустя 4 минуты 30 секунд:
Там если до 1080р отмотать - невооруженным глазом видно, что вполне себе 112 против 135 кадров, причём могли бы частоту сделать одинаковую, а так у 9700 частота 5,5, у 9800х3Д частота - 5,2.Liam: ↑ 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки, тільки заспокойтеся
в Киберпанке 170 против 222 - тоже разница огромная.
Востаннє редагувалось 12.02.2026 16:41 користувачем Inqizitor2022, всього редагувалось 1 раз.
-
erkins007
Member
При упоре в проц это будет на любом разрешении.S0N1C: ↑ 12.02.2026 16:31ну це 1080 на якому ніхто не грає
-
Liam
Member
- Звідки: Запоріжжя
Inqizitor2022
То Ви мабуть не знаєте, що то за 4 відсотки
Мотати, крутити, шукати, щось там видивлятись...
Треба кеш нарощувати, а не це усе! От буде 8 гібайт кешу - й отримають люди +1000%. А поки... Не серйозна розмова.
То Ви мабуть не знаєте, що то за 4 відсотки
Мотати, крутити, шукати, щось там видивлятись...
Треба кеш нарощувати, а не це усе! От буде 8 гібайт кешу - й отримають люди +1000%. А поки... Не серйозна розмова.
-
_nevermind
Member
Да.VladimirV: ↑ 12.02.2026 15:46 Ну хай спочатку спеки ЦП повністю дадуть.
Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрамиДля чого??
Тут лише є надія, що переможе здоровий глузд, і вони випустять щось накшталт мідлового ЦП з bLLC, ну наприклад в спеці "8P +12E ..+bLLC".
Оце була б "перемога" (для звичайних користувачів, яким ті топи навіть задешево не всрались).
Просто 8p + bllc кеш . По адекватной цене. И люди будут покупать.

