Майбутні процесори Intel Nova Lake отримають рекордні за розміром кристали через великий кеш bLLC

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Евгений King: 12.02.2026 14:28
Liam: 12.02.2026 14:17

Шановний, ну навіщо Ви одразу показуєте усім своє - Я!?? Самі писали про 10%, яка є "відчутною різницею, щонайменьше", а тут вже 22%.
Ви так і напишіть одразу, що то тести для "мамкиних кіберкотлет", й це для них (мабуть навіть на 144 Hz моніторі) - "вагома різниця". То й нехай, нехай, тільки заспокойтесь.

У тому відео, що я згадував (дійсно не хочу рити історію, але то були якісь янкі), люди тестували дійсність, а не сотні кадрів. Й дійсність показала - що великий кеш є бажаним, якщо є мікрофрізи, але не обов'язковим при нормальному ігровому процесі. Усе, дякую.
Навіщо ви показуєте своє невігластво.
Щонайменше 10% і це тільки в мінімальному фпс, що якраз найбільше позначається на комфорті.
І повторюсь втетє, не всім це корисно і потрібно. Вам то взагалі видно і C2D буде достатньо, бо що там кілька разів різниці в продуктивності, косинка запускається і добре :facepalm:
Та заспокійтеся, шановний, ви ж начебто нормальна людина. Нехай буде по Вашому, бо не збираюсь комусь, щось, нав'язувати. Сподіваюсь, розумієте чому.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

waryag: 12.02.2026 14:59 Ти намагаєшся довести мені, що охолодити 5090 легше за 5050? :facepalm:

Важко зняти багато тепла з малої площі - високий тепловий потік. Але відвести пропорційну кількість тепла з великого кристалу при тому ж тепловому потоці ще складніше.
Не можна порівнювати з різною кількістю виділеного тепла.
Оця фраза внизу некоректна(мало би бути не пропорційна, а відповідна чи там аналогічна), не треба за ню чіплятись, бо схоже на маніпуляцію.
Мова про однакову кількість тепла(чи з невеликою різницею) виділену з різних за площею поверхонь. Завжди так і було, і завжди так розуміли. І більшість людей з базовими знаннями її так і сприймають.
VladimirV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ну хай спочатку спеки ЦП повністю дадуть.
Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрами :D Для чого??
Тут лише є надія, що переможе здоровий глузд, і вони випустять щось накшталт мідлового ЦП з bLLC, ну наприклад в спеці "8P +12E ..+bLLC".
Оце була б "перемога" (для звичайних користувачів, яким ті топи навіть задешево не всрались).
Якщо таких мідлових народних ЦП не буде, то "зрада", як усі люблять :D
Тож почекаю нормальних новин.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

alexeygalas: 12.02.2026 13:42І відеокарту.
З РТ у всіх процесорів буде однаково 40 fps
Ну вот зачем писать бред? Там упор именно в проц с лучами. 5090 на 60% загружена.
Хогвартс это вообще показательная игра где РТ сделан максимально криво, куча тестов в сети.

Евгений King: 12.02.2026 14:28Навіщо ви показуєте своє невігластво.
У него и 114/178 это 4% разницы.

Отправлено спустя 2 минуты 42 секунды:
waryag: 12.02.2026 14:59Ну давай, покажи мне, как это работает на примере видеокарт одного поколения. Разница в размере кристалла - в разы.
Ну хватит уже себя дурачком выставлять. С большого кристала гораздо легче отвести тепло. Чем больше площадь, тем лучше теплоотвод, это же элементарная физика.

На вашем примере если у 5090 выставить лимит по ватам как у 5050 у нее будут гораздо ниже температуры.
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

erkins007: 12.02.2026 16:01
Евгений King: 12.02.2026 14:28Навіщо ви показуєте своє невігластво.
У него и 114/178 это 4% разницы.
Вночі плакати не будете? Та звісно ні, Ви ж не такий!

Ось, тримайте Ваші 4 відсотки, тільки заспокойтеся:
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

якщо вже така п"янка, то чому не порівняти таке наприклад :shuffle:
спойлер
Зображення
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

S0N1C: 12.02.2026 16:17 якщо вже така п"янка, то чому не порівняти таке наприклад :shuffle:
спойлер
Зображення
ІПСО! Не меньш 10% Навіщо Ви травмуєте людей?

А, то Ви мінімальні кадри порівнюєте :rotate:
Так перемотайте до Starfield :shuffle:
Востаннє редагувалось 12.02.2026 16:26 користувачем Liam, всього редагувалось 1 раз.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

S0N1C, в левом отрезке и правом - разные позиции/ракурсы.
А на среднем и правом - одинаковые. Рукожоп сводил наверное видео.
Востаннє редагувалось 12.02.2026 16:23 користувачем Earanak, всього редагувалось 1 раз.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

та то от ви трохи не зрозуміли... там 1% і 0.1% порівняйте, середній фпс то добре, але хочеться шоб і без статорів :shuffle:

Відправлено через 2 хвилини 30 секунд:
Earanak: 12.02.2026 16:22 S0N1C, в левом отрезке и правом - разные позиции/ракурсы.
А на среднем и правом - одинаковые. Рукожоп сводил наверное видео.
я довільно ткнув десь на прикінці відривку :shuffle: я так розумію шо там резалт вже повинен був би бути схожий, бо на початку там випережав 9700Х
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

S0N1C, на скриншоте кстати 7800X3D выдает столько же 1% как и 9700X :gigi:
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

кіберпанк теж є різниця хоч і не така, бо не УЄ5 :gigi:
спойлер
Зображення
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Liam: 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Всрамся, но не здамся©

Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.
Зображення
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Earanak: 12.02.2026 16:26 S0N1C, на скриншоте кстати 7800X3D выдает столько же 1% как и 9700X :gigi:
так, але тоді 0.1 все одно програє, хоча то вже галя балувана
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Я Вам вже відповів. Та шо уто сперичатися? Десь буде 1%, десь 4%, десь 10, 20, 50...
Й вище теж писав - великий кеш поганим бути не може. Але й не усюди він спрацьовує. Амінь.
S0N1C
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

erkins007: 12.02.2026 16:29
Liam: 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Всрамся, но не здамся©

Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.
Зображення
ну це 1080 на якому ніхто не грає (с)
спойлер
поки не увімкнуть длсс перформанс :lol:
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

erkins007: 12.02.2026 16:29
Liam: 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки
Всрамся, но не здамся©

Ваш же ролик. Зачем спорить об очевидном, если разница между 9700х и 9800х3д огромна.
Зображення
Де я і де суперечка? Все норм, звісно, що Ви правий.
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

VladimirV: 12.02.2026 15:46Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрами :D Для чого??
Чтобы было. Нужно 16Р ядер полюбому и раз насыпали Е ядра - то прекрасно. Даже 16Р+8Е было бы отлично, так как в Р ядрах нет гипертрединга и 16Р - это не 32, а 16 потоков всего.

Отправлено спустя 4 минуты 30 секунд:
Liam: 12.02.2026 16:07Ось, тримайте Ваші 4 відсотки, тільки заспокойтеся
Там если до 1080р отмотать - невооруженным глазом видно, что вполне себе 112 против 135 кадров, причём могли бы частоту сделать одинаковую, а так у 9700 частота 5,5, у 9800х3Д частота - 5,2.

в Киберпанке 170 против 222 - тоже разница огромная.
Востаннє редагувалось 12.02.2026 16:41 користувачем Inqizitor2022, всього редагувалось 1 раз.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

S0N1C: 12.02.2026 16:31ну це 1080 на якому ніхто не грає
При упоре в проц это будет на любом разрешении.
Liam
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Inqizitor2022

То Ви мабуть не знаєте, що то за 4 відсотки :)

Мотати, крутити, шукати, щось там видивлятись...
Треба кеш нарощувати, а не це усе! От буде 8 гібайт кешу - й отримають люди +1000%. А поки... Не серйозна розмова.
_nevermind
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VladimirV: 12.02.2026 15:46 Ну хай спочатку спеки ЦП повністю дадуть.
Абсолютній більшості не потрібен той ЦП з двух кристалів і 52 ядрами :D Для чого??
Тут лише є надія, що переможе здоровий глузд, і вони випустять щось накшталт мідлового ЦП з bLLC, ну наприклад в спеці "8P +12E ..+bLLC".
Оце була б "перемога" (для звичайних користувачів, яким ті топи навіть задешево не всрались).
Да.

Просто 8p + bllc кеш . По адекватной цене. И люди будут покупать.
Відповісти