Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Шо то ARM, шо це ARM. То два ARMи такі, що на них Linux не працює...

Едіт: Цікаво, що там по фпс на ватт?
FastBullet
Member

Повідомлення

Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут король :D :D :D :D це тут мабуть якась заразна хвороба, бо більше як 90% цього форуму думає, що х86 швидша за М5 і навіть неважливо амд це чи інтел :lol: :lol: :lol: :lol:
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп 😂😂😂😂
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

FastBullet: 09.02.2026 15:19
Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут король :D :D :D :D це тут мабуть якась заразна хвороба, бо більше як 90% цього форуму думає, що х86 швидша за М5 і навіть неважливо амд це чи інтел :lol: :lol: :lol: :lol:
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп 😂😂😂😂
Скільки фпс в The Finals?
Юра з альта зайшов походу бо боїться що забанять за агресію
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

FastBullet, це той, що кс не запустив навіть? B-)
І тут порівнюється ж більше графічна частина, в якій аішка гарно домальовує. На жаль, яблуко не повідомляє скільки додає нейроприскорювач і чи дійсно це він. А може це просто ще 16 графічних ядер на додачу до 10? Тоді ситуація доволі сумна.
tornadox
Member
Аватар користувача
Звідки: мені знати що ти не дивак?

Повідомлення

Що цікаво видно що в порівнянні з х86 рішеннями різниця між 0.1 Lows та Average практично в два рази нижча ніж на М5 чи Х2 Elite. Грати з такими статерами буде одне "задоволення".
Якраз ця різниця є через трансляцію х86 в АРМ, це і є та горловина.

Але однозначно "перевага" X2 Elite що він буде запускати в "рази" більше софта завдяки Prism, а бенчмарки з М5 так і залишаться на рівні Кіберпанка тому що епл запланувала кінець життєвого циклу свого транслятора і його випилювання в MacOS 27.

По факту маємо офісні машинки з непоганою графікою але несумісні з ААА іграми. Навіщо обидві компанії так стараються увійти в "геймінг" сегмент? Могли б краще рекламувати як кращі лептопи для роботи з Word, Excel та Youtube - Юрію б сподобалося.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

FastBullet: 09.02.2026 15:19
Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут король :D :D :D :D це тут мабуть якась заразна хвороба, бо більше як 90% цього форуму думає, що х86 швидша за М5 і навіть неважливо амд це чи інтел :lol: :lol: :lol: :lol:
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп 😂😂😂😂
Я подивився графіки
Чєл, там 1% лоу в кіберпанку 20 фпс на квалкомі, а кс2 взагалі навіть не запустилась на маку, а на квалкомі середній фпс був як на інтелі мінімальний

Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
tornadox: 09.02.2026 15:49 Що цікаво видно що в порівнянні з х86 рішеннями різниця між 0.1 Lows та Average практично в два рази нижча ніж на М5 чи Х2 Elite. Грати з такими статерами буде одне "задоволення".
Якраз ця різниця є через трансляцію х86 в АРМ, це і є та горловина.

Але однозначно "перевага" X2 Elite що він буде запускати в "рази" більше софта завдяки Prism, а бенчмарки з М5 так і залишаться на рівні Кіберпанка тому що епл запланувала кінець життєвого циклу свого транслятора і його випилювання в MacOS 27.

По факту маємо офісні машинки з непоганою графікою але несумісні з ААА іграми. Навіщо обидві компанії так стараються увійти в "геймінг" сегмент? Могли б краще рекламувати як кращі лептопи для роботи з Word, Excel та Youtube - Юрію б сподобалося.
кожному цвяху свій молоток

едіт: мені здається що буде так, спочатку арм захоплять юзкейси як у юри, і такі як юра захочуть грати в ігри. розробники і видавці це побачать і робитимуть нативні версії своїх ігор і на арм і на х86. потім все вирішить фпс за доллар.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

kabostebeztak, тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
FastBullet
Member

Повідомлення

Барбарис: 09.02.2026 15:33 FastBullet, це той, що кс не запустив навіть? B-)
І тут порівнюється ж більше графічна частина, в якій аішка гарно домальовує. На жаль, яблуко не повідомляє скільки додає нейроприскорювач і чи дійсно це він. А може це просто ще 16 графічних ядер на додачу до 10? Тоді ситуація доволі сумна.
сам ляпнув, сам відпоів, сам зробив висновок :lol: :lol: :lol: але ж ні разу не сказав щось путнє))) це коли знань нема, а ляпнути щось хочеться))
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

FastBullet, о бачу в темі з'явився сильно розумний розробник з яблучної контори, який видасть всі секрети та пояснить що й до чого. Видай щось путнє крім звичного для тебе ...
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

ARM або RAM
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Барбарис: 09.02.2026 16:28тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
На свічі портують. Але там величезна база гравців і графіка нвідіа.

І свічі ж доводять, до фпс/долар це далеко не єдиний парметр.
yurius_r
Member

Повідомлення

Qualcomm дуже дивні. Невже вони думають що проблема X1 була у швидкодії і X2 це виправить?
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

waryag, порт і нативна одразу не одне й те саме. Людина пише лише про фпс/, але це буквально різні сегменти. Вони пересікаються лише в ноутах і то через порізані комплектуючі по тепловиділенню. Поки немає пристрою, де б арм грала на полі х86.
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

Барбарис: 09.02.2026 16:28 kabostebeztak, тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
тоді арм пк продовжать бути тупо печатними машинками. навіть прос'юмерам вони будуть не дуже потрібні.
всі ноутбуки і міні пк на арм, але консолі і пк на х86. хоча, як на мене, рано чи пізно печатних машинок стане надто багато + вони стануть надто потужними і тоді почнуть з'являтись нормальні релізи на них, і з часом всі перейдуть на арм.
як я вже казав заважають масовому використанню арм ігри і те що продукти на арм доступні широкому загалу (читай маки, хоча до віндовс на арм це теж відноситься) тупо як залізки не підходять тій аудиторії, що бере х86 пк. ні розгону, ні лінуксу, ні потенціалу для апгрейду.
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

yurius_r: 09.02.2026 18:19 Qualcomm дуже дивні. Невже вони думають що проблема X1 була у швидкодії і X2 це виправить?
вони фактично монополісти на windows-ARM (міні-яблуко) тому і луплять неадекватні ціни, думають що через енергоефективність/інші маркетингові фішки всі побіжать з x86, але з року в рік ніхто не біжить, бо нікому не потрібен такий одноразовий оверпрайснутий ПК, навіть на windows
о так :yes:
kabostebeztak
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса, зараз у Франції

Повідомлення

waryag: 09.02.2026 18:05
Барбарис: 09.02.2026 16:28тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
На свічі портують. Але там величезна база гравців і графіка нвідіа.

І свічі ж доводять, до фпс/долар це далеко не єдиний парметр.
там і вибору немає
а на пк ринку є

Відправлено через 22 секунди:
Барбарис: 09.02.2026 17:23 FastBullet, о бачу в темі з'явився сильно розумний розробник з яблучної контори, який видасть всі секрети та пояснить що й до чого. Видай щось путнє крім звичного для тебе ...
100% це юра напився сміливої води...
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

kabostebeztak, якщо арм стануть достатньо потужні, то доведеться з опен гл переходити на вулкан/дірект, чи потягне таку графіку арм не зрозуміло і розпаяну пам'ять доведеться міняти, щоб забезпечити достатнью продуктивність. Ні снапи, ні ріск поки не демонструють нічого в пк сегменті.
І на друкарські машинки немає повноцінних кад. Є мобільна версія автокаду чи спрощений аналог соліду(без бібліотек та всього функціоналу) лише на мак, але й він не потягне великі проекти. І такого софту багато, а щоб його переносити треба щоб платформа мала достатньо потужності. Судячи з усього до цього моменту ще роки мають пройти.
yurius_r
Member

Повідомлення

dext: 09.02.2026 18:42 бо нікому не потрібен такий одноразовий оверпрайснутий ПК
Це тут головне. Воно і виконано як планшет, а переставити Windows як щось станеться дуже не просто. Я вже мовчу про Linux. Qualcomm треба працювати над екосистемою, а не бігти із супершвидкісними процесорами, які нікому не потрібні.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

yurius_r: 09.02.2026 21:04супершвидкісними процесорами
супершвидкісними процесорами = передовые = оверпрайсные = сверхприбыля... ну или мечты корпораций о них.
Например Асусы всякие хромбуки на арм делают так по цене как у "х86" и народу не надо...
А вот в планшетах и смартах надо ибо Андроид - экосистема есть и от 50$ за устройство...
Відповісти