Саудівська Аравія може перетворити футуристичний мегаполіс The Line на обчислювальний центр для ШІ

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Сidonix
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Пропоную обговорити Саудівська Аравія може перетворити футуристичний мегаполіс The Line на обчислювальний центр для ШІ

Обчислювальний центр? Для ШІ? В пустелі, де постійно жарко, окрім ночей і то не факт.... ну ну.....
Telcontar
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернiгiв

Повідомлення

Бідолахи, вже й не знають куди прилаштувати цей черговий будівельний скам. :gigi:
IronWithin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ніхто не повірив у план А, скоротили перейшли до плану Б, ніхто не повірив тепер хочуть хоч щось побудувати… бовдури як вони є…
unique-neon
Member

Повідомлення

Цікаво, застряг тут у рутині, й не знав про такі проекти в світі
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Зображення

З прев'ю картинки здалося, що це скріншот з Destiny :shuffle:
спойлер
Зображення
Keyser Soze
Member

Повідомлення

Главное - не победа, а участие!! :gigi: :lol: :lol: :lol: :up:
illyha
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Если у Трампа получится надежно вывести на рынок нефть Венесуэллы, то арабам придется забыть о строительстве - доходов будет едва хватать на оплату коммуналки, верблюдов и эскортниц :gigi:
stoned
Member
Аватар користувача
Звідки: Omicron Persei 420

Повідомлення

2,4 км нативу і 167,6 км згенерованих. B-)
З іншого боку сумно, що проектних 460к робочих місць перетвориться на пшик з сумнівними перспективами.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Зате там достатньо місця для побудови декількох дзеркальних електростанцій.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon
Я довідався про цей проект через футбол - вони в тому місті NEOM в пустелі хочуть якусь мега-команду створити. Це все фінансується PIF, їхній державний фонд.
І маю знайомого, який туди потрапив на контракт. По зарплаті не обділяють :shuffle:
Tiufin
Member

Повідомлення

Найбільш ідіотський задум з витрачання ресурсів
Перший план передбачав створення цілісного багатоповерхового міського комплексу протяжністю 170 кілометрів за ширини 200 метрів і висоти 500 метрів. Цей мегахмарочос міг би вмістити до 9 мільйонів людей.
Однак на тлі високих фінансових витрат проєкт було переглянуто. Поки що вирішили обмежитися довжиною 2,4 км, а решту будівництва відкласти на майбутнє
:D внєзапно, до них почало щось доходити
unique-neon
Member

Повідомлення

Почитав вікі про The Line. Почитав про відносини США і СА. Так ось, коли США укладають угоду з СА на розвідування/видобуток нафти з розподілом прибутків 50 на 50, то в СА з'являються гроші на The Line :rotate:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Сidonix: 27.01.2026 12:57
Обчислювальний центр? Для ШІ? В пустелі, де постійно жарко, окрім ночей і то не факт.... ну ну.....
думати ширше тре
якщо сонячне світло перевести в електрику то і пустеля не буде мати чим грітись :idea:
якщо світлом плавити сіль при 500 градусів і зберігати в піску то можна круглорічно крутити турбіни на тисячі гігават
а якщо ще й засадити теплицями, то взагалі - рай на Землі. Як приклад - Ізраїль
Ostin
Member

Повідомлення

От не підтримую загальний хейт. Так, з практичної точки зору наші люди понабудовували б якихось "елітних" хрущівок і продали б населенню. Але піраміди колись теж не з такою метою будувались. Якби там не було, а цікаві та амбітні архітектурні проекти нехай будуть.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Арабы захотели небоскрёб высотой 170 км, инженеры посмотрели и прослезились, давайте, - говорят, - его положим набок, будет дешевле ))
Alexsandr
Member

Повідомлення

Сidonix: 27.01.2026 12:57 Обчислювальний центр? Для ШІ? В пустелі, де постійно жарко, окрім ночей і то не факт.... ну ну.....
Солнечные панели, песок греть про запас и на выходе не очень дорогое электричество.
Tiufin
Member

Повідомлення

Ostin: 28.01.2026 08:03 От не підтримую загальний хейт. Так, з практичної точки зору наші люди понабудовували б якихось "елітних" хрущівок і продали б населенню. Але піраміди колись теж не з такою метою будувались. Якби там не було, а цікаві та амбітні архітектурні проекти нехай будуть.
Справа в тому, що якось не виглядає так, що такий проект може паралельно розвивати якісь науково-технічні досягнення (наприклад, як з тим же космосом). Все для подібного будівництва вже існує, справа лише в масштабах. Тому навіть прихованих бонусів від такого будівництва не вбачається.
Ostin
Member

Повідомлення

Tiufin: 28.01.2026 13:43прихованих бонусів від такого будівництва не вбачається
Можливо, я не вивчав тему. Але якщо в загальному, не маю нічого проти, щоб хтось освоїв бюджет і побудував якусь нестандартну фігню замість особистого бункера чи торгового центру. Моя точка зору була в тому)
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

ronemun: 28.01.2026 01:20
Сidonix: 27.01.2026 12:57
Обчислювальний центр? Для ШІ? В пустелі, де постійно жарко, окрім ночей і то не факт.... ну ну.....
думати ширше тре
якщо сонячне світло перевести в електрику то і пустеля не буде мати чим грітись :idea:
якщо світлом плавити сіль при 500 градусів і зберігати в піску то можна круглорічно крутити турбіни на тисячі гігават
а якщо ще й засадити теплицями, то взагалі - рай на Землі. Як приклад - Ізраїль
Я дуже сподіваюся, що це було написано з сарказмом

Відправлено через 57 секунд:
vmsolver: 28.01.2026 10:52 Арабы захотели небоскрёб высотой 170 км, инженеры посмотрели и прослезились, давайте, - говорят, - его положим набок, будет дешевле ))
Ти зробив мій день :lol:

Відправлено через 13 хвилин 30 секунд:
Alexsandr: 28.01.2026 12:05
Сidonix: 27.01.2026 12:57 Обчислювальний центр? Для ШІ? В пустелі, де постійно жарко, окрім ночей і то не факт.... ну ну.....
Солнечные панели, песок греть про запас и на выходе не очень дорогое электричество.
Беремо АІ датацентр в 1 гігаватт, десь такі зараз найбільші.

ЧатГПТ прикидає, що для того щоб в основному забезпечити його сонячною енергією вдень треба 40-50 кв км панелей.
А для повного забезпечення 80-120 кв км панелей, плюс неймовірні батареї для збереження енергії котрих ми ще не винайшли.

Не забуваємо, що сонячні панелі це також кремнієві пластини з великим пласким діодом. Вгадайте на що підніметься попит?

Поки що, чат гпт знайшов лише три сонячні електростанції з потужністю > 1гігават
Alexsandr
Member

Повідомлення

dead_rat: 28.01.2026 15:33 Поки що, чат гпт знайшов лише три сонячні електростанції з потужністю > 1гігават
Т.е. примеры уже есть. добавить ветер, резервное питание...
Відповісти