AMD Ryzen 9 9950X3D2 зі 192 мегабайтами L3-кешу показав непогані результати в Geekbench

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Tiufin
Member

Повідомлення

daesz: 18.01.2026 10:47
Tiufin: 17.01.2026 20:17Щось у маркетологів, що інтелу, що амд, якась біда із головою останніми роками- наплодили купу проців із максимально заплутаними назвами.
Та ніби все просто і зрозуміло (у амд по крайній мірі) : 9900 - номер (1 цифра - покоління, 2/3 - порядок в ієрархії), Х - варіація із вищими стоковими та бустовими частотами (також зазвичай кращий бінінг), 3D - збільшений L3 кеш, 2 - збільшений L3 кеш на обох чиплетах (бо їх у 9900/9950 два).
Так, але це поки до цього зоопарку не додадуться мобільні процесори, та ті, що із кращою встройкою. А, ще ж є лінійка АІ. А ще всілякі додаткові моделі на кшталт 9850
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Tiufin: 18.01.2026 15:08
daesz: 18.01.2026 10:47
Та ніби все просто і зрозуміло (у амд по крайній мірі) : 9900 - номер (1 цифра - покоління, 2/3 - порядок в ієрархії), Х - варіація із вищими стоковими та бустовими частотами (також зазвичай кращий бінінг), 3D - збільшений L3 кеш, 2 - збільшений L3 кеш на обох чиплетах (бо їх у 9900/9950 два).
Так, але це поки до цього зоопарку не додадуться мобільні процесори, та ті, що із кращою встройкою. А, ще ж є лінійка АІ. А ще всілякі додаткові моделі на кшталт 9850
Лінійка АІ ніби окрема (хоча могли і її вже до нормального стандартизованого неймінгу привести), в мобільних, здається, все те саме тільки Н замість Х у неймінгу (без поняття що Н означає, не дуже цікавлюсь мобільними процами), друга половина мобільних має той самий неймінг (8000 серія : 8400g/8500g/8600g/8700g та їх варіації без інтеграшки із приставкою f).
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

daesz: 18.01.2026 20:15Лінійка АІ ніби окрема (хоча могли і її вже до нормального стандартизованого неймінгу привести), в мобільних, здається, все те саме тільки Н замість Х у неймінгу (без поняття що Н означає, не дуже цікавлюсь мобільними процами), друга половина мобільних має той самий неймінг
Формально все перелічене це десктоп (незалежно від походження).

З мобільними в червоних повний треш: є Н, HS, U. І вони зведені в лінійки, об'єднані за рандомними параметрами.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 18.01.2026 22:14Формально все перелічене це десктоп (незалежно від походження).
В якому місці це навіть формально десктоп?
https://www.amd.com/en/partner/browse-b ... ssors.html
waryag: 18.01.2026 22:14З мобільними в червоних повний треш: є Н, HS, U. І вони зведені в лінійки, об'єднані за рандомними параметрами.
Тут так, про U навіть забув (здебільшого через те, що мало цікавлюсь мобільними процами без потужних інтеграшок :shuffle: ). HS, здається, навіть жодного разу не бачив.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

daesz: 18.01.2026 22:20В якому місці це навіть формально десктоп?
https://www.amd.com/en/partner/browse-b ... ssors.html
Я про ці - формально це десктоп.
daesz: 18.01.2026 20:15друга половина мобільних має той самий неймінг (8000 серія : 8400g/8500g/8600g/8700g та їх варіації без інтеграшки із приставкою f).
daesz: 18.01.2026 22:20Тут так, про U навіть забув (здебільшого через те, що мало цікавлюсь мобільними процами без потужних інтеграшок :shuffle: ). HS, здається, навіть жодного разу не бачив.
Але вони є. Та проблема не в них. Після умовного 8845 hs АМД випускає АІ 370 НХ, а між ними лінійка просто 200-х райзенів, що, мабуть, теж планувалися як АІ, але НПУ блок виявися заслабким.
А щоб покупець не розслаблявся, після успіху стімдеку і клонів АМД випускає лінійку Z2 з солянки процесорів різного класу і архітектур.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 18.01.2026 22:36Я про ці - формально це десктоп.
:up:
waryag: 18.01.2026 22:36Після умовного 8845 hs АМД випускає АІ 370 НХ, а між ними лінійка просто 200-х райзенів, що, мабуть, теж планувалися як АІ, але НПУ блок виявися заслабким.
Мб серія АІ - це просто новий неймінг для попередніх райзенів у мобільному сегменті. У всьому іншому погоджусь - там все значно гірше ніж в десктопному сегменті :gigi:
Ще цікавий момент : HX = 340/350/360/370/375, AI = 380/385/390/395, а ще є 210/220/230/250 які вже мають звичні індекси ієрархії у вигляді 3/5/7 (ну от як райзен 3, райзен 5 і тд).
Відповісти