Новини
Останні статті і огляди
Цього кварталу мікросхеми DRAM подорожчають більш ніж у півтора раза
-
AccessDenied
Member
EvhenS
Компания 100+ компов. Память периодически отлетает. Но, справедливости ради, Samsung, Hynix, Crucial крайне редко. Очень частые гости за последние 5 лет в техотделе - Team Group, Patriot, Exceleram, реже Kingston, GOODRAM.
SSD вообще как мухи мрут, но опять же, всякие Kingston A400 (полный шлак), Patriot BURST и GOODRAM CX400.
Хотя, лично у меня было ДВА бракованных Samsung EVO 870 500 GB (медленные и плохие сектора). Но, мне их поменяли по гарантии и с тех пор, уже 4 года работают.
Компания 100+ компов. Память периодически отлетает. Но, справедливости ради, Samsung, Hynix, Crucial крайне редко. Очень частые гости за последние 5 лет в техотделе - Team Group, Patriot, Exceleram, реже Kingston, GOODRAM.
SSD вообще как мухи мрут, но опять же, всякие Kingston A400 (полный шлак), Patriot BURST и GOODRAM CX400.
Хотя, лично у меня было ДВА бракованных Samsung EVO 870 500 GB (медленные и плохие сектора). Но, мне их поменяли по гарантии и с тех пор, уже 4 года работают.
-
Dobivatel
Member
- Звідки: Дніпро
Инвесторы переинвестировали в отрасль ИИ. Эта отрасль конечно не рухнет и будет постепенно развиваться, но она не принесет инвесторам столько прибыли, сколько им бы хотелось. Во второй половине 2026 года наступит осознание и отток части капитала.
-
KimRomik
Member
в мене був випадок коли другий комп не заводився через пам"ятьAccessDenied: ↑ 05.01.2026 16:30Компания 100+ компов. Память периодически отлетает.
знизив частоту і з тих пір працює
може це ваш випадок? коли пам"ять відлітає це не обов"язково означає відслужила/брак
Отправлено спустя 5 минут 55 секунд:
Скільки в середньому працюють? Знаю що є екземпляри які працюють більше 5-6 роківAccessDenied: ↑ 05.01.2026 16:30SSD вообще как мухи мрут
-
Denvys5
Member
- Звідки: Kyiv
Теж похизуюсь (?) Та сумно насправді, пам'яті багато не буваєStTechnik: ↑ 05.01.2026 15:28Ну раз все показывают какие они молодцы что вовремя купили - то вот этот комплект
https://telemart.ua/ua/products/gskill- ... 2gx2-tr5s/
Дивився брати оцей комплект за 16500 - https://telemart.ua/ua/products/gskill- ... gx2-rm5rw/
Зараз... 63 909 Закінчується
Взяв тоді інший комплект за ~18к, але його в нас на ринку нема (100 тищ це дурня не ціна) - https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 2b6600c32/
-
StTechnik
Member
-
Tiufin
Member
Йшов третій місяць щоденних обговорень "новин" про подорожчання життєво необхідної пам'яті. Воно й зрозуміло - така шокуюча та серйозна неприємність в житті кожної людини вимагає щоденного проговорювання у колі розуміючих людей - бо лише так можна зміритися із цією втратою

Востаннє редагувалось 05.01.2026 17:27 користувачем Tiufin, всього редагувалось 1 раз.
-
AntonyKandaurov
Member
- Звідки: Славетне місто Запоріжжя
StTechnik
Ну у них воно закінчується бо налітай-вигрібай, наступні партії будуть вже дорожче. Через пару років виявиться що 63к то було майже задарма
Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:
Tiufin
Та якби воно просто плашки вгору потягнуло.. вже здорожчає все де є мікросхеми рам. Оце набагато гірше.
Ну у них воно закінчується бо налітай-вигрібай, наступні партії будуть вже дорожче. Через пару років виявиться що 63к то було майже задарма
Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:
Tiufin
Та якби воно просто плашки вгору потягнуло.. вже здорожчає все де є мікросхеми рам. Оце набагато гірше.
-
Hotspur
Member
холди. потім обміняш на теслу 1 планку
-
phobosse
Member
- Звідки: Kyiv
Хороші були часи )


-
Polyaan
Member
Менял по гарантии ddr4 aegis кажется ещё до войны, сначала ошибки(xmp), потом ПК не включался вообще с одной из планок.EvhenS: ↑ 05.01.2026 16:09 Та заради бога, некуплена пам'ять не коштує нічого. А куплена назавжди, я ніразу не бачив, щоб модуль пам'яті поламався.
З SSD звісно ситуація не радує, але вже куплені років 5 протримаються, а там чи у інвесторів в датацентри гроші скінчаться, чи болваночних заводиків набудують.
Поменял по гарантии, не быстро, но тем не менее
До этого был несколько раз брак DDR3
Т.е. это такой себе "эффект выжившего"
-
s_ova
Member
Є й така думка, що зупинитися воно може далеко не скоро, і це може бути на руку тим, хто хотів би вбити домашній комп'ютинг. Типу, не треба людям дома заліза, окрім такого, щоб було достатньо для "термінала", а все важке буде на серверах крутитися, в тому числі й ігри (e.g.Евгений King: ↑ 05.01.2026 14:54 Цікаво, коли ринок зупиниться)
GeForce NOW). А це, в свою чергу дозволить ще більше і гайки закручувати, так і ціни накручувати на ті ж послуги.
-
Demedik
Member
- Звідки: Харків
Там цель AGI. По первым работам говорили про достижение его в 27 году, сейчас уже корректируют это предсказание на позже. И вот за этим гоняться инвесторы. Если выстрелит - то да, это того стоило... но как говорят эксперты в это области, мы даже не близко(даже оптимисты уже начали изменять прогнозы на позже). И вот AGI и будет приносить прибыль на инвестиции.Dobivatel: ↑ 05.01.2026 16:35 Инвесторы переинвестировали в отрасль ИИ. Эта отрасль конечно не рухнет и будет постепенно развиваться, но она не принесет инвесторам столько прибыли, сколько им бы хотелось. Во второй половине 2026 года наступит осознание и отток части капитала.
Т.е. мы в этом как минимум на год. Дальше уже будет видно. Там может и поддержка государств начаться... к примеру сейчас рост экономики США очень сильно завязано на ней.
-
AccessDenied
Member
KimRomik
MemTest красным цветом всё скажет и покажет на отдельной планке. За 20 лет работы в компании, могу различить, где собака порылась.
Правда, последние 10 лет я исключительно Supermicro и VMWare ESXi занимаюсь, юзернейм компы очень редко ковыряю. Только когда очередной помощничек уволится из-за раздутого ЧСВ "я тут вам сисадмин, а не эникейщик"
, тогда приходится, ибо некому...
По SSD, ну это отдельная тема. От года до нескольких лет. Некоторые уже 8-9 лет живут, конечно же Samsung, Micron и т.п.
Недавно поставил старичка Plextor M5Pro, которому 12 лет, в ноут. И ему ещё жить и жить. А всякие A400, ой не хочу. Хорошо, что немного их менеджер закупил. Туда же всякие Patriot BURST.
MemTest красным цветом всё скажет и покажет на отдельной планке. За 20 лет работы в компании, могу различить, где собака порылась.
По SSD, ну это отдельная тема. От года до нескольких лет. Некоторые уже 8-9 лет живут, конечно же Samsung, Micron и т.п.
Недавно поставил старичка Plextor M5Pro, которому 12 лет, в ноут. И ему ещё жить и жить. А всякие A400, ой не хочу. Хорошо, что немного их менеджер закупил. Туда же всякие Patriot BURST.
-
penetrator
Member
- Звідки: Amsterdam
-
Afit
Member
- Звідки: Запоріжжя
Коли я весною топовий комплект DDR4 32 гб 3600 продавав за 3000 тис. грн. то стільки гівна тут нахватався, а тобі на диво навіть не одного червоного не вліпили
-
ASTON
Member
- Звідки: Kharkiv
Правильно зробив купивши відеокарту нову позавчора.
-
Buldozer.
Member
- Звідки: Харьков
Так и вижу, как производители кусают локти, из-за того то ктот из оверов не купит память за 30 бакосв, ну камон... Вы действительно думаете что там сидят дураки, которые увидив сиюминутную прибыль не проанализируют рынок и риски?
Так все схвачено,просчитано командой из 20 человк.
а вы тут грозитесь что модуль за 30 баксов с али не купите+купоны
на рынки 3х стран всегда было все равно. а штаты и так купят.
Так все схвачено,просчитано командой из 20 человк.
а вы тут грозитесь что модуль за 30 баксов с али не купите+купоны
на рынки 3х стран всегда было все равно. а штаты и так купят.
-
Rhizone
Member
- Звідки: Житомир
Якась дивна ситуація. ШІ-компанії скуповують усю пам'ять, щоби покращити сервіси ШІ для кінцевих користувачів. Але навіщо останнім покращенний ШІ, якщо вони не зможуть собі дозволити ПК, ноут чи смарт через дорогу пам'ять. Типу, покращуючи свій продукт, роблять його не цікавим.
-
dead_rat
Member
- Звідки: Берлін
Компанії вкладають трильйони не для того, щоб дати вам кращий сервіс, а щоб вас замінити. А потім, коли заільнять достатньо - заставити всіх працювати за їжу.Rhizone: ↑ 05.01.2026 22:00 Якась дивна ситуація. ШІ-компанії скуповують усю пам'ять, щоби покращити сервіси ШІ для кінцевих користувачів. Але навіщо останнім покращенний ШІ, якщо вони не зможуть собі дозволити ПК, ноут чи смарт через дорогу пам'ять. Типу, покращуючи свій продукт, роблять його не цікавим.
Принаймні така мрія
-
FastBullet
Member
Коли Буратіно007 перестане купувати карти по 150к і думати, що йому хтось там заздрить)) Завдяки таким хомякам маємо такі наслідки))Евгений King: ↑ 05.01.2026 14:54 Пропоную обговорити Цього кварталу мікросхеми DRAM подорожчають більш ніж у півтора раза
Цікаво, коли ринок зупиниться)
Є ж межа, коли покупець перейде в режим ждуна![]()
Зара вони цими накрутками ціни взвинтять цінник середньостатистичного ПК з якоюсь 5060 до 1.5-2k $ і ноутів з 5060 до 2k
І в результаті видавлять частину аудиторії на телефони/планшети і консолі. Причому можливо назавжди.
PS: ну й китай ймовірно підіжме під себе більший відсоток ринку пам'яті, якщо це все діло затягнеться![]()
Отправлено спустя 1 минуту 59 секунд:
не факт)) там можуть бути довгострокові контракти на роки)) тому наприклад для яблука може нічого і не змінитись в плані ціни або не дуже суттєвоdead_rat: ↑ 05.01.2026 15:14В телефонах і планшетах теж стоіть Рама, тож вони так само додадуть.Евгений King: ↑ 05.01.2026 14:54 Є ж межа,
І в результаті видавлять частину аудиторії на телефони/планшети і консолі. Причому можливо назавжди.
На одному з каналів бачив пояснення, що з накрутками на всіх рівнях +14$ собівартості памʼяті трансформується десь у +75-150$ вартості відеокарти
