Цього кварталу мікросхеми DRAM подорожчають більш ніж у півтора раза

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Пропоную обговорити Цього кварталу мікросхеми DRAM подорожчають більш ніж у півтора раза

Цікаво, коли ринок зупиниться)
Є ж межа, коли покупець перейде в режим ждуна :gigi:
Зара вони цими накрутками ціни взвинтять цінник середньостатистичного ПК з якоюсь 5060 до 1.5-2k $ і ноутів з 5060 до 2k
І в результаті видавлять частину аудиторії на телефони/планшети і консолі. Причому можливо назавжди.

PS: ну й китай ймовірно підіжме під себе більший відсоток ринку пам'яті, якщо це все діло затягнеться :rotate:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

2*32 DDR4 вже можна продавати чи ще холдити?
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Евгений King
Проста відповідь: коли у інвесторів гроші закінчаться. А цей процес сповільнюється швидкістю побудови нових ШІ-суперкомпʼютерів, разом з будівлями, інфраструктурою, електростанціями. — Тобто ще декілька років. Але навряд більше десяти?

Відправлено через 1 хвилину 20 секунд:
Геральт
Ще квартал терпить. Але слідкуйте.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Евгений King: 05.01.2026 14:54Є ж межа, коли покупець перейде в режим ждуна
от коли ця вся дурня закіньчиться, от до того моменту і будуть лежати комплекти що зараз по 15-17 тис. Це не майнінг коли на відяхах заробляли окупаючи будь який цінник. Хто не заробляв, казав - нафіг треба.
Самі провокують зупинку продажів.
Hells Angels
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Евгений King: 05.01.2026 14:54ну й китай ймовірно підіжме під себе більший відсоток ринку пам'яті
щоб щось зайняти потрібно опускати ціни, а якщо подивитись алік то ціни такі ж самі як на жскілл, кінгстон, гудрам ... тому надіятись на комуністів не варто :laugh:
Евгений King: 05.01.2026 14:54Є ж межа, коли покупець перейде в режим ждуна :gigi:
так більшість вже відсіклась хто збирав компи до 50к, віддавати 17к за 32гіга не цікаво.
Евгений King: 05.01.2026 14:54Цікаво, коли ринок зупиниться)
коли лусне бульбашка АІ
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Евгений King: 05.01.2026 14:54 Є ж межа,
І в результаті видавлять частину аудиторії на телефони/планшети і консолі. Причому можливо назавжди.
В телефонах і планшетах теж стоіть Рама, тож вони так само додадуть.

На одному з каналів бачив пояснення, що з накрутками на всіх рівнях +14$ собівартості памʼяті трансформується десь у +75-150$ вартості відеокарти
my4a4oc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

пом'янемо
спойлер
Зображення
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat
Під час ковіду, а потім майнингбуму, чимало гравців перейшло на смартфони і консолі.
Якщо частина зуміла до смартфона підʼєднати монітор/телевізор — то нащо їм тепер ПК?
Bukakanga
Member

Повідомлення

мой комплект ддр5, который брал два года назад за 4300 грн - теперь стоит 20000. Т.е. в течение трех месяцев оно взлетит до 30к. Фактически, на эти деньги можно собрать весь остальной комп.
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AccessDenied: 05.01.2026 15:05
спойлер
2026-01-05 15_04_39.png
:weep:
Були й ще краще ціни в минулому році на ram для ноутів, коли 2х32gb sodimm ddr4 3200cl22 від corsair нікому не була потрібна за 4000 на вторинці (або в 24 році ще дешевше за нову), а тепер корсар нормально себе почуває коли відміняє свіжі замовлення массово :lol:
Востаннє редагувалось 05.01.2026 15:29 користувачем 7mindfields, всього редагувалось 2 разів.
StTechnik
Member

Повідомлення

Ну раз все показывают какие они молодцы что вовремя купили - то вот этот комплект
https://telemart.ua/ua/products/gskill- ... 2gx2-tr5s/
Я вначале лета брал за 12к
Zakarul
Member

Повідомлення

вообще пофиг. Хоть в 10 раз пусть дорожает.
Потом все равно упадет. Никто это брать по такой цене не будет. Продажи упадут в эти же 10 раз.
Так что лесом.
Уже несколько друзей отказались от покупок новых компьютеров :laugh: :laugh:
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

my4a4oc: 05.01.2026 15:17 пом'янемо
спойлер
Зображення
AccessDenied: 05.01.2026 15:05
спойлер
2026-01-05 15_04_39.png
:weep:
А я отаке купував :rotate:
спойлер
Screenshot 2026-01-05 152944.png
Sixma
Member
Аватар користувача
Звідки: Конотоп

Повідомлення

Евгений King: 05.01.2026 14:54Є ж межа, коли покупець перейде в режим ждуна :gigi:
так більшість вже відсіклась хто збирав компи до 50к, віддавати 17к за 32гіга не цікаво.
Чисто я, звільнився зі служби якраз незадовго до цієї шизи, хотів збирати ПК під ялинку і тут понеслось... Мрія здійсниться, але не сьогодні і не завтра
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 05.01.2026 14:58 2*32 DDR4 вже можна продавати чи ще холдити?
ні те, ні друге
бо пам"ять у всіх і так є, а дата центри купують партіями новими
безвихідна ситуація у вас коротше, точніше у продавців ПК
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Шиза продовжується :rotate:
StTechnik
Member

Повідомлення

Тот случай, когда "ПК бояре" - бояре по факту :D
EvhenS
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Та заради бога, некуплена пам'ять не коштує нічого. А куплена назавжди, я ніразу не бачив, щоб модуль пам'яті поламався.
З SSD звісно ситуація не радує, але вже куплені років 5 протримаються, а там чи у інвесторів в датацентри гроші скінчаться, чи болваночних заводиків набудують.
StTechnik
Member

Повідомлення

EvhenS: 05.01.2026 16:09я ніразу не бачив, щоб модуль пам'яті поламався.
Ну как тебе сказать. Я собственно чего покупал набор. Потому что у меня первый набор одна плашка глотнула чуть чуть жидкости для охлаждения (ну да - мой косяк - признаю). Проработала месяц, потом ей поплохело и эта плашка умерла. Причем забрала с собой КП процессора. По итогу у меня есть одна бесхозная планка памяти на 32 Гб ДДР5 ТрайдентЗ 6400 :laugh:
Відповісти