Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS ROG STRIX GS-BE18000. Той самий Wi-Fi 7, якого так довго чекали!

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

master: 23.09.2025 18:15Так я про ентерпрайз типу aruba, meraki. Там як без підписки?
На Fortinet FortiGate можна без підписки жити, якщо повезе знайти "знайомих" чи тупо з офісу аналогічний з ліцензією то проблем з ручним оновленням вірусних баз немає, а так у ролі роутеру працювати буде без проблем... ну відключили з WAN будь які можливості контролю і норм буде.
dext
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 17:23 Я вмію читати )) Але крім передавача ще софт має бути надійним і мати регулярні оновлення.
Що до роутерів, то регулярні оновлення це якраз свідчення ненадійності, бо навіть додавання нових функцій це майже гарантовано нові проблеми.
Ну і загалом чим простіший девайс/софт - тим надійніший: мої старі dir-320/tl-wr1043nd під кастомними урізаними openwrt працювали роками, і зараз працюють, останній навіть з випаленим wan-портом, де wan був переназначений на один з lan B-)
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

Alligator: 23.09.2025 18:16Чудово, правда у мене не ентерпрайз, а SOHO.
Ображаєте RB4011. Він як мінімум MOHO ))

Відправлено через 6 хвилин 34 секунди:
dext: 23.09.2025 18:22dir-320/tl-wr1043nd
Ностальжи. Був і dir-300, 320. Теж їх намучив через openwrt. I також був TL-WDR4300 з 5Ghz 3x3. Прикольний девайс, там 5 потртовий свіч був і його можна було мапати як завгодно.
А після нього я пізнав дзен мікротіків та edgerouter-x )
Востаннє редагувалось 23.09.2025 18:32 користувачем alexeygalas, всього редагувалось 1 раз.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

master: 23.09.2025 18:19А шо, треба відключити?
Та просто цікаво навіщо. У мене на мікротиках в офісах середній аптайм дорівнює виходу нової стабільної версії + один-два тижня на ознайомлення відгуків після оновлення, ті що в ролі свічів так взагалі аптайм до заміни акумів безперебійників, можна запаритись та другий блок живлення напряму в розетку впіхнути, але не настільки критично.

А ось в одній точці стоїть авторебут кожні 12 годин, бо їхати далеко, а після прильотів нову сесію провайдера створювати не хоче без ребуту чи вимкнення-вмикання інтерфейсу провайдеру.
alexeygalas: 23.09.2025 18:23
Alligator: 23.09.2025 18:16Чудово, правда у мене не ентерпрайз, а SOHO.
Ображаєте RB4011. Він як мінімум MOHO ))
На фоні cisco/juniper/extreme якось язик не повертається, хоча технічно на мікротику можна все зробити.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Khmelnytskyi

Повідомлення

Alligator: 23.09.2025 18:30хоча технічно на мікротику можна все зробити.
От за це і подобається. Маєш повну свободу роботи з інтерфейсами і можна яку завгодно муть наробити. Але звичайно в умілих руках. Бо так само можна і зрубити гілку, на якій сидиш. Добре, що є COM порти

Відправлено через 5 хвилин 2 секунди:
мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009 :D
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

alexeygalas: 23.09.2025 18:39мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009
Цікавий факт, на комутаторах CCR-1009, CCR-1036 є тільки ком-порти, коли на CRS свічах CRS326-24S+2Q+RM, Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM є MGMT порт куди можно напряму включати ноут для налаштувати без танців з ком-портом.
На Catalyst дуже велика лінійка свічів та комутаторів і бісить що команди налаштувань для них різні коли у RouterOS одне й те саме від точок доступа до роутерів чи свічів :super:

Розібравшись, що мережеве обладнання може бути будь яких розмірів та вартості повертаючись до ASUS:
1. ЧОГО ТАК ДОРОГО?!
2. Розміри (Д×Ш×В), мм 225×90×225, ну 19-дюймовий серверний юніт це 482,6 мм на 44,45 мм на скільки виробник захоче. Тобто якщо ширину асусу поділити на двое та віддати це до довжини то вийде повноцінний серверний комутатор по розмірам ось тільки ніяких серверних функцій він не несе, нащо такий розмір? :spy:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 23.09.2025 18:15Так я про ентерпрайз типу aruba, meraki. Там як без підписки?
Нормально там все без підписки. Власне, там ні на що і підписуватись. Підписка треба лише для всяких клуйд гейтів/фортінетів/обрати інший фаєрвол, але це взагалі не роутери, за великим рахунком.
radeon5870
Member
Аватар користувача

Повідомлення

У таку громадну коробенцію можна було б упихнути салазки для HDD і на увесь світ потужно проголосити при народження нового шедевру - гібриду роутера з nas-ом.
Маркетологи Asus-а за що взагалі зарплату отримують?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

А це точно бездротовий маршрутизатор?

Зображення
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

waryag: 23.09.2025 21:53 А це точно бездротовий маршрутизатор?

Зображення
ні, там раніше сказали - це кавоварка з логотипом ROG

Відправлено через 45 секунд:
radeon5870: 23.09.2025 21:09 У таку громадну коробенцію можна було б упихнути салазки для HDD і на увесь світ потужно проголосити при народження нового шедевру - гібриду роутера з nas-ом.
Маркетологи Asus-а за що взагалі зарплату отримують?
2025 рік, який NAS? Cloud - наше все!

Відправлено через 4 хвилини 37 секунд:
Alligator: 23.09.2025 19:06
alexeygalas: 23.09.2025 18:39мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009
Цікавий факт, на комутаторах CCR-1009, CCR-1036 є тільки ком-порти, коли на CRS свічах CRS326-24S+2Q+RM, Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM є MGMT порт куди можно напряму включати ноут для налаштувати без танців з ком-портом.
На Catalyst дуже велика лінійка свічів та комутаторів і бісить що команди налаштувань для них різні коли у RouterOS одне й те саме від точок доступа до роутерів чи свічів :super:

Розібравшись, що мережеве обладнання може бути будь яких розмірів та вартості повертаючись до ASUS:
1. ЧОГО ТАК ДОРОГО?!
2. Розміри (Д×Ш×В), мм 225×90×225, ну 19-дюймовий серверний юніт це 482,6 мм на 44,45 мм на скільки виробник захоче. Тобто якщо ширину асусу поділити на двое та віддати це до довжини то вийде повноцінний серверний комутатор по розмірам ось тільки ніяких серверних функцій він не несе, нащо такий розмір? :spy:
та кому ваші каталісти потрібні вдома, ну серьозно?! це для користувача "включив і забув". Ну може іноді шось мінімально підхачити. 8 портів, 3 діапазони Wi-Fi (включаючи 6 нікому непотріжних ГГц) що ще треба? Дорого? подивіться ціни на Netgear, там ще дорожче.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

master: 23.09.2025 22:00та кому ваші каталісти потрібні вдома, ну серьозно?! це для користувача "включив і забув". Ну може іноді шось мінімально підхачити. 8 портів, 3 діапазони Wi-Fi (включаючи 6 нікому непотріжних ГГц) що ще треба? Дорого? подивіться ціни на Netgear, там ще дорожче.
Якщо є непотрібний чи за майже даром то чому б і ні? Цілеспрямовано звісно воно не треба рядовому користувачу.

Відправлено через 38 хвилин 41 секунду:
P.S. 15k грн, комусь дома треба 8 портів 2,5Гбіт?
Комутатор некерований TP-Link TL-SG108-M2 - 8x 2.5G Ethernet - 3 000 грн у офіціалів з гарантією і т.д.
cspp
Member

Повідомлення

У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

cspp: 23.09.2025 23:09 У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
Забити 2.5 Гбіт у сучасних реаліях насправді не складає ніяких проблем, достатньо бути фотографом любителем та робити відосики 4к з фотоапарату, дрону, да тупо з телефону і потім кидати на домашній NAS і байдуже скільки там провайдер.
Якщо брати міні офіс чи підприємство то додаємо декілька серверів по типу файлобмінника, відеонагляду, баз даних і там 10 Гбіт з легкістю.

У мене за 10 рокі в поровозика тупих свічів по 100 Мбіт перетворилось у
спойлер
Зображення
Питання у іншому, кому реально в одному пристрої потрібен Wi-Fi 7 + 8 LAN портів 2,5 Гбіт? І хто б що там не казав, це вже заявочка на мініофс, де вже можно розглядати варіанти девайсів для роботи, а не блималку RGB за 15к.
Telcontar
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернiгiв

Повідомлення

cspp: 23.09.2025 23:09 У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
Стрімінг для VR легко може забити канал.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Коли буде сенс міняти 6 на 7, для рядового юзера, певно буде коштувати як тепер 6
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Мне вот интересно, что дал бы дома мне такой роутер? :dontknow: У меня простенький Archer AX53, с WiFi 6. В паре с гигабитным интернетом он показывает себя привосходно. Точнее даже сказать будет - он "раскрывает" :gigi: :tomat: этот гигабитный интернет.
Снимок экрана 2025-09-24 005823.png
Что я замечу на практике нового, за доплату 13К грн? Я так понимаю разница начнёт проявляться только с кучей одновременных клиентов и/или с ещё более скоростным интернетом?
Тогда на него должны были бы ориентироваться офисы, но РОГ как бы не корпоративный бренд :shuffle: Игровые клубы? Огромная геймерская семья? Ну если ни один из описаных сценариев, то какой в нём смысл?
MSiAventador
Member
Аватар користувача
Звідки: Гонолула

Повідомлення

25Вт....+70оС...15Кілогривень... нє ну це перемога, беззаперечно. :laugh:
cspp
Member

Повідомлення

На этих 4 ядрах ещё и поиграть можно в дум :laugh:
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

cspp: 24.09.2025 02:54 На этих 4 ядрах ещё и поиграть можно в дум :laugh:
Учитывая, что свич с 128 MB в режиме Layer 2 capacity пропускает 60 Гбит/c то на 2 Гб можно поставить ОС и подключить монитор и клаво-мыш. :lol:
Відповісти