Скільки коштує fps? Обираємо кращу відеокарту для моніторів Full HD й Quad HD серед GeForce RTX 5060, GeForce RTX 5060 Ti 16GB та GeForce RTX 5070

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
_Andrik_
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук-PL

Повідомлення

Святой: 01.09.2025 07:36
_Andrik_: 29.08.2025 18:51

А якщо врахувати діагональ? Наприклад для мене зараз 32 те що треба. Навіть нехочу говорити я ригачно буде виглядати FHD . В данному випадку 1440р на грані фолу , але їстівне .
спойлер
За тиждень спробую 32/4к qd oled , щось прям аж занадто облизують такий варік, а вже майже нічого не дає "вау Ефект "
Сижу почти 8 лет на Alienware AW3418HW UltraWide (34" 2560X1080 160Hz) Вообще нет проблем ;)
Ну то у вас широко форматний монік в якого PPI менший за 32" 2560×1440 ,
Ostin
Member

Повідомлення

ProtivulyaUA: 01.09.2025 10:42старим бомжовським фулл хд
Обережно, тут за таке на вила підіймають) Як виявилось, це цілком сучасний та достатній варіант для багатьох :rotate:
man1242
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

skrepchezavr: 30.08.2025 23:26
Enjthesilence: 30.08.2025 23:10

не споживає кб більше 12гб у 2к не вигадуй. не потрібно в 2к зараз 16гб, а ігри в яких буде таке споживання 5060ті на 16гб просто не вивезе в нормальну продуктивність. з нормальними налаштуваннями, а не щоб забити врам і грати в 20 фпс, 5070 - кращий вибір при такий мізерній різниці у прайсі
Реальные мои тесты показали что очень даже споживае 12-15 особенно с трасировками и генераторами которые роздувают память еще больше. Но это если совсем все на максимум И мощности чипа 5060ти вполне хватает не в 20 фпс играть а около 50-60 + генератор х3 и в киберпанке уже 130 фпс с трасировкой пути. Приобретете 5060ти тогда и будете спорить ;)
в мене з 2к длсс з пасттрейсінгом+фреймгеном більше 11.5гб не споживає, а буває і взагалі на рівні 11гб тому то такі собі лякалки. Якщо розгоняти сюр за 24гб у 5080 то можливо буде дивом але 5080 доволі слабкий чіп для 4к та рт+ тому всеодно буде вібир з пониженням графіки у майбутньому щоб пограти з променнями, буде це примхою малого буфера врам або чіпа що не тягне гру але з достатньою кількістью пам`яті. Поки очікують супер версію для вибагливих користувачів під шумок 5080 росте в ціні :shuffle:
ProtivulyaUA
Junior

Повідомлення

Ostin: 01.09.2025 10:55 Обережно, тут за таке на вила підіймають) Як виявилось, це цілком сучасний та достатній варіант для багатьох :rotate:
Ну так ультраширік то по суті на половину і є той самий фулл хд, тільки відгодованй, роздутий в ширину так би мовити. Тому я й акцентував увагу на цьому форматі, бо це є проміжна сходинка від одної роздільнотсті до іншої. Проміжна саме тому, що нажаль, по статистиці стіму цю роздільність використовує менше ніж 2% користувачів. Але сам по собі формат 21:9 це просто імба як на мене.

А тепер щодо вибору відях. Яку б відяху ви зараз не купили під ваші потреби. Вам же ніхто не забороняє продати її з часом. От я, наприклад, в квітні 2023 купив собі нову 3060/12 за 15500 грн. Так, я знаю що я ЛОХ, бо купив її за 3 місяці до виходу 4060 (за ті ж гроші). Мені вистачило розуму в стімі запитати у друзів чи є сенс брати 3060 зараз чи чекати 4060 і деякі "умнікі" мені порадили брати зараз, бо коли вийде 4060, то буде коштувати від 20К і вище і вже тоді починали заливати за ніщенські 8Гб. Але користувався я тією 3060/12 доволі успішно до травня 2025, потім продав на ОЛХ за 10К грн. Доклав ще 12К зверху і придбав нову 5060ті/16 за 22К. Фактично, за 2+ роки користування своєю 3060/12 я витратив всього блізько 5,5К і відбив більшу частину вартості для наступного апгрейду. Що, як на мене, є доволі непоганим варіантом повернення грошей вкладених у купівлю відяхи.

Цієї відяхи (5060ті/16) мені має вистачити надовго. Так, звісно що я роздивлявся варіант з 5070, але чесно кажучи дуже сильно жаба душила (прям дуже сильно) додати зверху ще 6-7К і купити її. І як показала практика, то мені особисто 5060ті вистачає "за глаза". Платити за більш потужний чіп 6-7К не хочеться.
Востаннє редагувалось 01.09.2025 11:26 користувачем ProtivulyaUA, всього редагувалось 3 разів.
Striker
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Я після 2к 27" просто не можу дивитися на Full HD 24". Пікселі дуже видно. І сам розмір екрану якась мілюзга здається після 27".
ProtivulyaUA
Junior

Повідомлення

Striker: 01.09.2025 11:14 Я після 2к 27" просто не можу дивитися на Full HD 24". Пікселі дуже видно. І сам розмір екрану якась мілюзга здається після 27".
Я так само після співвідношення сторін монітора 21:9 не можу дивитись на 16:9, в мене це викликає дежа-вю. Як в ті часи (приблизно 2010 або 2011 рік) коли перейшов з монітора 4:3 (1280*1024) на монітор 16:9 (1920*1080).
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

skrepchezavr: 30.08.2025 23:26
Enjthesilence: 30.08.2025 23:10

не споживає кб більше 12гб у 2к не вигадуй. не потрібно в 2к зараз 16гб, а ігри в яких буде таке споживання 5060ті на 16гб просто не вивезе в нормальну продуктивність. з нормальними налаштуваннями, а не щоб забити врам і грати в 20 фпс, 5070 - кращий вибір при такий мізерній різниці у прайсі
Реальные мои тесты показали что очень даже споживае 12-15 особенно с трасировками и генераторами которые роздувают память еще больше. Но это если совсем все на максимум И мощности чипа 5060ти вполне хватает не в 20 фпс играть а около 50-60 + генератор х3 и в киберпанке уже 130 фпс с трасировкой пути. Приобретете 5060ти тогда и будете спорить ;)
с трасировкой пути на максималках в панке 60 фпс еле тащит 4090 и 5080 в 1080р, какая 5060ти.
трасировку на максималках хоть как-то минимум это 5070ти.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Archer: 31.08.2025 20:58сам нещодавно перейшов на 27 4к і мені він навіть завеликий, таке відчуття що граю на ньому як ці кс-ри які впритул до монітору сидять, та і для онлайн геймінгу особисто мені краще 24 FHD
Ну 24'', це реально форточка. Імхо, мінімальна комфортна діагональ для декстопа в наш час, це 27''. В мене зараз 32'', то трохи завеликий, якби можна було, взяв би 30''.

Відправлено через 6 хвилин 7 секунд:
Timedemo: 01.09.2025 12:07Реальные мои тесты показали что очень даже споживае 12-15 особенно с трасировками и генераторами которые роздувают память еще больше. Но это если совсем все на максимум И мощности чипа 5060ти вполне хватает не в 20 фпс играть а около 50-60 + генератор х3 и в киберпанке уже 130 фпс с трасировкой пути.
Це в якій роздільній здатності 5060Ті вивезе Кіберпанк в 60ФПС, та з генератором в 130ФПС на максимумі із трасуванням, 480р?

1080р RT Overdrive - 30ФПС. VRAM - 9GB.
спойлер
Screenshot 2025-09-01 123600.png
Востаннє редагувалось 01.09.2025 12:37 користувачем kairo, всього редагувалось 1 раз.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 01.09.2025 12:32 Ну 24'', це реально форточка. Імхо, мінімальна комфортна діагональ для декстопа в наш час, це 27''. В мене зараз 32'', то трохи завеликий, якби можна було, взяв би 30''.

Форточка - це грати на "ігровому" ноуті 15", а 24" нормальна діагональ для 1080р.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ektalion: 01.09.2025 12:35Форточка - це грати на "ігровому" ноуті 15", а 24" нормальна діагональ для 1080р.
Ноут, це мобільний пристрій, тому там компроміс в діагоналі зрозумілий. На який фіг брати в 2025 році 24'' монітор? Типу, щоб очами менше рухати? Ціна в них однакова. В нас на роботі в бухгалтерів більші монітори.
ProtivulyaUA
Junior

Повідомлення

kairo: 01.09.2025 12:32 Це в якій роздільній здатності 5060Ті вивезе Кіберпанк в 60ФПС, та з генератором в 130ФПС на максимумі із трасуванням, 480р?
Я свідок 5060ті/16. Роздільність 2560*1080. Всі налаштування ультра (2 чи 3 на "високі", такі як відображення в реальному просторі), рей-трейсінг +, пас-трейсінг +, рей-реконстракшн +, длсс-якість, мфг х3. Щільність натовпу NPC максимальна. У підсумку в центрі міста в тяжких насичених локаціях 80-90 фпс, у не насичених локаціях (за містом, пустка) або у приміщеннях 120-140 фпс. При цьому всьому все дуже плавно, чітко, немає ніяких затримок/статерів/посмикувань тощо. Всього в кіберпанку провів майже 600 годин, з яких останні приблизно 100 годин були саме на 5060ті, (решта на 3060/12). І саме ці 100 годин були мабуть найкращі, в плані візуалу, графіки, плавності тощо. Бо на 3060/12 лише стандарнті середньо-високі з длсс-якість і лок на 60 фпс. Ніяких вам рей-пас-трейсінгів. А для кіберпанку саме рей-пас трейсінги це мастхев, бо це по суті гра-вітрина цих технологій, з ними вона виглядає набагато краще ніж без них.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 01.09.2025 12:42 Ноут, це мобільний пристрій
Ігровий ноут тільки на папері мобільний. Не встиг увімкнути гру, як вже акумулятор розрядився, про інше мовчу.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

ProtivulyaUA
Ос ваші налаштування, тільки 1440р DLSSB та FG X2. Споживання VRAM - 11GB. З них реально споживається 9,4GB.
спойлер
Screenshot 2025-09-01 125708.png
Відправлено через 1 хвилину 9 секунд:
Ektalion: 01.09.2025 12:48Ігровий ноут тільки на папері мобільний. Не встиг увімкнути гру, як вже акумулятор розрядився, про інше мовчу.
Розетки в наш час не така вже рідкість. Люди навіть в кафе із ними сидять.
Востаннє редагувалось 01.09.2025 13:09 користувачем kairo, всього редагувалось 3 разів.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 01.09.2025 12:54 Розетки в наш час не така вже рідкість. Люди навіть в кафе із ними сидять.
Давай з 1 на 2 не перескакувати. Ти почав мову про мобільність.
OverKot
Junior
Аватар користувача
Звідки: Одесская область, Татарбунары

Повідомлення

Для автора статьи 9060 xt и 9070 не существуют, хотя они в той же ценовой категории
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ektalion: 01.09.2025 12:59Давай з 1 на 2 не перескакувати. Ти почав мову про мобільність.
Ноут можна покласти в сумку, прийти в коворкінг і почати на ньому працювати. Потім поїхати в інше місто, заселитись в готель і звідти далі працювати чи грати. А можна піти в найближче кафе і там сидіти за ноутом. Це і є мобільність. Які питання?

Ну і наостанок. Пропоную розібратись в різниці термінів - мобільність та автономність.
Ektalion
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo: 01.09.2025 13:02 Ноут можна покласти в сумку, прийти в коворкінг і почати на ньому працювати. Потім поїхати в інше місто, заселитись в готель і звідти далі працювати чи грати. А можна піти в найближче кафе і там сидіти за ноутом. Це і є мобільність. Які питання?

Ну і наостанок. Пропоную розібратись в різниці термінів - мобільність та автономність.
Ще раз. Ігровий ноут і пошук розетки - це вже не про мобільність. Так ноут перетворюється в стаціонарний ПК. Я вже мовчу про маленьку діагональ екрану, тротлінг і тд.

Для роботи купляють ноути, які повинні жити 5-7 год. Поєднувати ігри і роботу на ноуті така собі ідея.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ektalion: 01.09.2025 13:17Ще раз. Ігровий ноут і пошук розетки - це вже не про мобільність. Так ноут перетворюється в стаціонарний ПК. Я вже мовчу про маленьку діагональ екрану, тротлінг і тд.
Ну хотів ти по-розумничати, ну не вийшло. Навіщо далі продовжувати? Не перетворюється ноут на стаціонарний ПК. В мене є ПК та ноут. І останній, якраз для того, щоб бути мобільним. І на ньому можна працювати та грати практично будь-де. Навіть на природі, так як в мене(як і в кожного другого українця) є зарядна станція. Тому не бачу сенсу продовжувати цей флуд.
skrepchezavr
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Timedemo: 01.09.2025 12:07
skrepchezavr: 30.08.2025 23:26

Реальные мои тесты показали что очень даже споживае 12-15 особенно с трасировками и генераторами которые роздувают память еще больше. Но это если совсем все на максимум И мощности чипа 5060ти вполне хватает не в 20 фпс играть а около 50-60 + генератор х3 и в киберпанке уже 130 фпс с трасировкой пути. Приобретете 5060ти тогда и будете спорить ;)
с трасировкой пути на максималках в панке 60 фпс еле тащит 4090 и 5080 в 1080р, какая 5060ти.
трасировку на максималках хоть как-то минимум это 5070ти.
В нативе 2к ультра + трасировка с длсс баланс стабильно 60 фпс если хочеться пач тресинг то мульти генератор х2-х3 для полного комфорта на 5060ти

Отправлено спустя 2 минуты 40 секунд:
kairo: 01.09.2025 12:32
Archer: 31.08.2025 20:58сам нещодавно перейшов на 27 4к і мені він навіть завеликий, таке відчуття що граю на ньому як ці кс-ри які впритул до монітору сидять, та і для онлайн геймінгу особисто мені краще 24 FHD
Ну 24'', це реально форточка. Імхо, мінімальна комфортна діагональ для декстопа в наш час, це 27''. В мене зараз 32'', то трохи завеликий, якби можна було, взяв би 30''.

Відправлено через 6 хвилин 7 секунд:
Timedemo: 01.09.2025 12:07Реальные мои тесты показали что очень даже споживае 12-15 особенно с трасировками и генераторами которые роздувают память еще больше. Но это если совсем все на максимум И мощности чипа 5060ти вполне хватает не в 20 фпс играть а около 50-60 + генератор х3 и в киберпанке уже 130 фпс с трасировкой пути.
Це в якій роздільній здатності 5060Ті вивезе Кіберпанк в 60ФПС, та з генератором в 130ФПС на максимумі із трасуванням, 480р?

1080р RT Overdrive - 30ФПС. VRAM - 9GB.
спойлер
Screenshot 2025-09-01 123600.png
С длсс на балансе да 130+ фпс с генератором.
000000
Junior

Повідомлення

2к ультра - старий анріал 4...Стеллар блейд ....13.5 резервує 13 гб використовує гра в місті Ксіон...100 фпс .
Но тут бачу всім хватає ....12 гб....ахаахахах ..ви там попробуйте з медіум настроек на ультра ставити хлопаки...вы там бредіте про якісь 11 гб врам на ультрах...В нових іграх 12 гб це дно :down: :down: :down:ше в 1080 ..можливо...но не вище
Можу 50 скрінів зробити .. прийду до хати вечером..
Відповісти