Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

crumd: 10.05.2025 17:14
Inqizitor2022: 10.05.2025 16:13 У меня обычный Tp link Archer AX53. Я не знаю что он поддерживает
Отличный роутер. Упрощенная версия АХ55. Что мешает зайти на сайт ТП-Линк и почитать спецификацию по своему роутеру? Или хотя бы пробежаться по пунктам настройки в веб интерфейсе.
Роутер поддерживает EasyMesh. Берите усилитель ТП-Линк с поддержкой EasyMesh и настройте единую сеть одним щелчком мыши.
Я не против настроить, просто пытаюсь сделать выбор, одно дело за 3000+ гривен кинетик, другое - тплинк за ту же цену.
Mercusys ME80X стоит 1500 гривен, Mesh тоже поддерживает. В чем его разница, он не будет с роутером TpLink работать с Mesh, или глючный или что с ним такое, что стоит в 2 раза дешевле? Или Кинетик, считался всегда одним из лидеров среди роутеров, там тоже всё поджерживает, он разве по-идее не должен с Tp Link работать с Mesh? Роутер второй брать не хочется, тут маленькая штучка в розетку втыкается и удобно.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Inqizitor2022
Просто у роутеров должно быть ПО идентичное - Asus-Asus, TP-Link-TP-Link и т.д.
Gold_Star
Member

Повідомлення

Inqizitor2022
У кожного роутера свій меш, тому беруть зазвичай два однакових роутери і навіть однієї ревізії.
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

Inqizitor2022: 10.05.2025 02:02 Приветствую, нужен усилитель вайфай сигнала хороший относительно за разумную цену.
https://www.tp-link.com/uk/home-network ... er/re705x/
https://hotline.ua/ua/computer-besprovo ... ?tab=about
https://hotline.ua/ua/computer-besprovo ... ?tab=about
вроде из таких, более-менее современные, есть wpa3 и скорость нормальная. Или есть ещё варианты какие-то? Нашёл трлинк с 6 ггц поддержкой, но он стоит 9 тыс, дорого.
Ось чому я вже кілька років поспіль рекомендую купувати виключно роутери із підтримкою mesh, 802.11 k/v, easymesh (не плутати OneMesh). Бо інвестуєш власні немаленькі гроші у китайське гімно типу Tp-link OneMesh, через рік припиняються оновлення безпеки, а потім ще виявляється що аби розширити мережу треба купувати ще одне китайське гімно Tp-link OneMesh за власні немаленькі гроші, але найкраще місце для того хламу - смітник.

Отправлено спустя 12 минут 26 секунд:
Inqizitor2022: 11.05.2025 19:40
Mercusys ME80X стоит 1500 гривен, Mesh тоже поддерживает. В чем его разница, он не будет с роутером TpLink работать с Mesh, или глючный или что с ним такое, что стоит в 2 раза дешевле? Или Кинетик, считался всегда одним из лидеров среди роутеров, там тоже всё поджерживает, он разве по-идее не должен с Tp Link работать с Mesh? Роутер второй брать не хочется, тут маленькая штучка в розетку втыкается и удобно.
Різниця у тому, що Tp-link OneMesh це не стандарт як ieee 802.11 чи єдиний для усіх виробників easymesh, OneMesh - це торгівельна марка всередині tp-link для обладнання яке нібито якось підтримує щось із mesh технологій на рівні обіцянок маркетологів.

Тому два бюджетні AX роутери easymesh поєднані у mesh завжди обрати краще ніж зв'язуватись із tp-link OneMesh.
Крім того, два повноцінні роутери завжди можна розділити за потреби, або другим можна замінити основний у разі виходу з ладу.
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ra1n: 11.05.2025 21:17 Ось чому я вже кілька років поспіль рекомендую купувати виключно роутери із підтримкою mesh, 802.11 k/v, easymesh (не плутати OneMesh). Бо інвестуєш власні немаленькі гроші у китайське гімно типу Tp-link OneMesh, через рік припиняються оновлення безпеки, а потім ще виявляється що аби розширити мережу треба купувати ще одне китайське гімно Tp-link OneMesh за власні немаленькі гроші, але найкраще місце для того хламу - смітник.

Отправлено спустя 12 минут 26 секунд:
Inqizitor2022: 11.05.2025 19:40
Mercusys ME80X стоит 1500 гривен, Mesh тоже поддерживает. В чем его разница, он не будет с роутером TpLink работать с Mesh, или глючный или что с ним такое, что стоит в 2 раза дешевле? Или Кинетик, считался всегда одним из лидеров среди роутеров, там тоже всё поджерживает, он разве по-идее не должен с Tp Link работать с Mesh? Роутер второй брать не хочется, тут маленькая штучка в розетку втыкается и удобно.
Різниця у тому, що Tp-link OneMesh це не стандарт як ieee 802.11 чи єдиний для усіх виробників easymesh, OneMesh - це торгівельна марка всередині tp-link для обладнання яке нібито якось підтримує щось із mesh технологій на рівні обіцянок маркетологів.

Тому два бюджетні AX роутери easymesh поєднані у mesh завжди обрати краще ніж зв'язуватись із tp-link OneMesh.
Крім того, два повноцінні роутери завжди можна розділити за потреби, або другим можна замінити основний у разі виходу з ладу.
Аж голова заболела и почувствовал себя блондинкой.
1. Если роутер поддерживает общий стандарт EasyMesh - то я могу купить точку доступа, которая поддерживает EasyMesh любого производителя и оно будет у меня работать с AX53?
2. У меня лежит ещё старый Кинетик 1810 Ultra, у которого написано, что есть поддержка какого-то Mesh (не написано какого, когда-то покупал как хороший роутер). Мог бы с ним попытаться чтото сколхозить, но очень хотелось бы маленькую штучку засунуть в розетку и забыть...
3. https://www.tp-link.com/uk/home-network ... er/re705x/ поддерживает именно easy mesh
https://www.mercusys.com/ru-ua/product/details/me80x/ этот тоже поддерживает именно easymesh
4. https://keenetic.com/en/keenetic-buddy-6 как раз вообще не написано что за mesh у него
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

Inqizitor2022 ультра как главное устройство работает с любым другим класом кинетика ниже и в 2 клика меш создает, полноценную, мало 1 доп устройства можно еще добавить сколько нужно
crumd
Member

Повідомлення

Inqizitor2022: 1. Если роутер поддерживает общий стандарт EasyMesh - то я могу купить точку доступа, которая поддерживает EasyMesh любого производителя и оно будет у меня работать с AX53?
Именно так. К роутеру ТП-Линк АХ53 вы можете подключить усилитель любого бренда поддерживающий easymesh или усилитель ТП-Линк поддерживающий onemesh.
И не слушайте продаванов с olx. Берите усилитель в нормальном магазине с гарантией и 14 дней возврата.
Valdey377
Member

Повідомлення

crumd: 12.05.2025 14:39
Inqizitor2022: 1. Если роутер поддерживает общий стандарт EasyMesh - то я могу купить точку доступа, которая поддерживает EasyMesh любого производителя и оно будет у меня работать с AX53?
Именно так. К роутеру ТП-Линк АХ53 вы можете подключить усилитель любого бренда поддерживающий easymesh или усилитель ТП-Линк поддерживающий onemesh.
И не слушайте продаванов с olx. Берите усилитель в нормальном магазине с гарантией и 14 дней возврата.
Зачем так заморачиваться, ведь у типилинка непревзойдённое качество ;) А если серьёзно. то с нашими налогами, скоро таки всем придётся покупать только в магазине)
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Всем спасибо, решил попробовать взять https://www.mercusys.com/ru-ua/product/ ... /#overview вот этот усилитель, учитывая, что он в 2 раза дешевле. Отпишусь что и как
NST1983
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Щось э потужніше ніж китайска версія Xiaomi BE7000 за свою ціну? :shuffle: :beer:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

NST1983: 12.05.2025 18:41Щось э потужніше ніж китайска версія Xiaomi BE7000 за свою ціну? :shuffle: :beer:
Скорее всего подобное - GL.INET FLINT 2 GL-MT6000
спойлер
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

NST1983: 12.05.2025 18:41ніж китайска версія
Є лише китайська :rotate:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Кстати, интересные подробности, не знал - TP-Link выехали с рашки, а Cudy зашли... так, на заметку. :)
спойлер
mult
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80
Хто там виїхав з рашки то не показник.
Тут тільки почали балакати за перемови з ними і мир, то зразу купа країн оголосила про повернення туди.
Всі на низькому старті, повернуться масово за пару днів тільки хоч якийсь мир настане.
AFU_power
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Повертаюсь через пару днів, як питав за роутера, встановив дома Ubiquity Cloud Gateway Ultra, то прям якийсь епл серед світу роутерів, старий тплінк навіть поруч не стояв. Зараз перебазував його в режим точки доступу для роутера убіквіті, ще разок спробував останній сток, всеодно працює через одне місце навіть з 1-2% навантаження проца коли нічого не роутиться, опенврт набагато стабільніше, тому повернувся на неї
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

NST1983: 12.05.2025 18:41 Щось э потужніше ніж китайска версія Xiaomi BE7000 за свою ціну? :shuffle: :beer:
Там процессор с ядрами А73, ничего рядом нет по мощности железа.

Отправлено спустя 36 секунд:
Avenger80: 12.05.2025 19:05
NST1983: 12.05.2025 18:41Щось э потужніше ніж китайска версія Xiaomi BE7000 за свою ціну? :shuffle: :beer:
Скорее всего подобное - GL.INET FLINT 2 GL-MT6000
спойлер
Он тоже хорош по железу, но слабее ве7000 и покрытие у него хуже
Gold_Star
Member

Повідомлення

NST1983: 12.05.2025 18:41 Щось э потужніше ніж китайска версія Xiaomi BE7000 за свою ціну? :shuffle: :beer:
Xiaomi BE10000 :D
спойлер
Ra1n
Member
Аватар користувача
Звідки: Харкiв

Повідомлення

Inqizitor2022: 11.05.2025 23:36
2. У меня лежит ещё старый Кинетик 1810 Ultra, у которого написано, что есть поддержка какого-то Mesh (не написано какого, когда-то покупал как хороший роутер). Мог бы с ним попытаться чтото сколхозить, но очень хотелось бы маленькую штучку засунуть в розетку и забыть...
Чудовий роутер. Один із перших виробників на нашому ринку із підтримкою безшовного роумінгу з використанням протоколів 802.11k/r/v.
Більше того, цей роутер має 4T4R на 5ГГц, гарні антени, підсилювачі (з радіо тут все дуже добре). Цілком можливо використати wifi backhaul з іншим пристроєм від Keenetic та отримати швидку, надійну та зручну у користуванні мережу (єдиний мінус - нема АХ).
Та ще російські корені виробника, тому не рекомендується до покупки. Але якщо порівнювати із китайським лайном, то в плані безпеки немає різниці - її немає.

Отправлено спустя 11 минут 32 секунды:
AFU_power: 12.05.2025 21:02 Повертаюсь через пару днів, як питав за роутера, встановив дома Ubiquity Cloud Gateway Ultra, то прям якийсь епл серед світу роутерів, старий тплінк навіть поруч не стояв. Зараз перебазував його в режим точки доступу для роутера убіквіті, ще разок спробував останній сток, всеодно працює через одне місце навіть з 1-2% навантаження проца коли нічого не роутиться, опенврт набагато стабільніше, тому повернувся на неї
Бо є нормальні виробники - Cisco, Aruba, Zyxel, Ubiquity, Asus, Grandstream, Ruckus, Mikrotik та з іншого боку - китайське лайно, яке а ні в плані надійності, а ні з точки зору безпеки ні в якому разі не варто купувати (ну хоча б шийте в нього OpenWRT) :)
Bruno Banani
Member
Звідки: Никарагуа

Повідомлення

Ra1n: 13.05.2025 11:00
Inqizitor2022: 11.05.2025 23:36
2. У меня лежит ещё старый Кинетик 1810 Ultra, у которого написано, что есть поддержка какого-то Mesh (не написано какого, когда-то покупал как хороший роутер). Мог бы с ним попытаться чтото сколхозить, но очень хотелось бы маленькую штучку засунуть в розетку и забыть...
Чудовий роутер. Один із перших виробників на нашому ринку із підтримкою безшовного роумінгу з використанням протоколів 802.11k/r/v.
Більше того, цей роутер має 4T4R на 5ГГц, гарні антени, підсилювачі (з радіо тут все дуже добре). Цілком можливо використати wifi backhaul з іншим пристроєм від Keenetic та отримати швидку, надійну та зручну у користуванні мережу (єдиний мінус - нема АХ).
Та ще російські корені виробника, тому не рекомендується до покупки. Але якщо порівнювати із китайським лайном, то в плані безпеки немає різниці - її немає.

Отправлено спустя 11 минут 32 секунды:
AFU_power: 12.05.2025 21:02 Повертаюсь через пару днів, як питав за роутера, встановив дома Ubiquity Cloud Gateway Ultra, то прям якийсь епл серед світу роутерів, старий тплінк навіть поруч не стояв. Зараз перебазував його в режим точки доступу для роутера убіквіті, ще разок спробував останній сток, всеодно працює через одне місце навіть з 1-2% навантаження проца коли нічого не роутиться, опенврт набагато стабільніше, тому повернувся на неї
Бо є нормальні виробники - Cisco, Aruba, Zyxel, Ubiquity, Asus, Grandstream, Ruckus, Mikrotik та з іншого боку - китайське лайно, яке а ні в плані надійності, а ні з точки зору безпеки ні в якому разі не варто купувати (ну хоча б шийте в нього OpenWRT) :)
А почему в списке нет Linksys и Netgear?
crumd
Member

Повідомлення

Bruno Banani: А почему в списке нет Linksys и Netgear?
Наверное потому что он ими не торгует.
Відповісти