Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

fludimir
У 3Д проців ще проблема що сам цей кеш він розмазаний зверху шаром транзисторів над ядрами. Тобто погіршує тепловідвід.
Стосовно вашого випадку - у ноктуа є кріплення зі зміщенням. Воно допомагає зкинути пару градусів, також я б подивився наскільки випукла подошва у вашого екземплера і звернув увагу на якісну термопасту. D15 оригінально випусклися з заточкою під інтел, а там якраз невеличка випуклість посередині дава якісніший відвод тепла від великого кристасталу по центру кришки.
unique-neon
Member

Повідомлення

З цікавості підключив монітори через інтегроване відео, замість дискретки. І воно наче навіть і працює.
Але при цьому не ясно що з VRR. Не знайшов способу включити, коли гра йде на дискретці.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon
В мене працює. В драйвері адреналін 1) включається freesync/enhanced sync в налаштуваннях гри 2) включається VRR в display - global display settings.
До речі - підключення моніторів до материнки, а не до вк - це просто must. Відеокарта повністю спить, відео в ютубі йдуть на декодері інтеграшки, і тільки коли запускаєш ігри то вк прокидається.
І по споживанню різниця величезна. На моєму 8600G при перегляді в ютубі споживання всього системника 30-35вт. А коли монітори підключені до вк там і 100вт могло бути...

І не треба витягувати відеокарту з компа коли відключення світла. Я тепер точно знаю, що проц треба брати виключно з вбудованим відео, економія на f не варта того, ну як мінімум для мене.

Я чув що дехто відключає інтегроване відео, ну щоб дурно не споживало. А треба робити навпаки - включати hybrid graphics (на Asrock воно по дефолту увімнене в біосі) і підключати монітори до материнки, а не до відеокарти.

Навіть не знаю як я колись жив без цього)
unique-neon
Member

Повідомлення

Piter Cantrope: 12.10.2024 18:10А треба робити навпаки - включати hybrid graphics
А опція так і називається? Бо не бачив.
Piter Cantrope: 12.10.2024 18:10В драйвері адреналін 1) включається freesync/enhanced sync в налаштуваннях гри 2) включається VRR в display - global display settings
Та от в мене дискретка нвідія, і при відключенні моніторів від неї пропала настройка про VRR в профілях ігор.
unique-neon: 12.10.2024 17:34Відеокарта повністю спить
В мене до речі ні. Мабуть знову ж таки нвідія. 20вт все таки тягне в простої. Хоча десктоп та відео перекидається на інтегроване. Через це я по ватах з розетки і не виграв то нічого))

По ходу зараз тільки фрейм лімітер та звичайний vsync з адреналіну працюють.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon
Нa MSI i Gigabyte є опція з такою назвою в біосі - hybrid graphics, по дефолту воно вимкнене. На Асрок цієї опції в біосі нема і воно по дефолту увімкнене.
В мене 6800 XT.
Споживання компа повністю в простої 27вт, це з відеокартою всередині. З відео в ютубі 30-35вт. А ще кажуть що AMD не знає нічого про споживання.
До речі, на MSI було більше, десь 40вт, але може це тому що то була X670 плата. На цій Asrock B650 що в мене зараз споживання нижче відчутно, можливо Асрок краще імплементує енергозберігайки.

Для кожної проги можна окремо вибирати яку вк використовувати.
Screenshot 2024-10-12 181544.png
unique-neon
Member

Повідомлення

Piter Cantrope: 12.10.2024 18:30Споживання компа повністю в простої 27вт
Ох, у мене з цими трюками 100 Вт :rotate:
Тре чогось повідключати. Хоча і сам процесора немало тягне, то все-таки не APU.

Відправлено через 12 хвилин 55 секунд:
Piter Cantrope: 12.10.2024 18:30Споживання компа повністю в простої 27вт
До речі, взяв міні пк на 8945hs, то з двома ssd на робочому столі споживає 20 вт (з розетки). Я так бачу, що змісту і не було заморочуватись з мобільною платформою, купа обмежень, а по ватах майже те саме.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon
Чесно я від цього 8600G у захваті. Абсолютно адекватні ядра, всі сучасні кодеки, графічної частини досить щоб побавитись на 1080p на середніх налаштуваннях, а в простіших іграх можна навіть на 1440p замахнутись, андервольтиться чудово, їсть мало, охолодити можна буквально пальцем. Карту рівня 6800xt "розкриває", як люблять казати. Пам'ять розганяє як дурний.
В простої отаке можна побачити
спойлер
WhatsApp Image 2024-10-12 at 18.37.09_86514f3f.jpg
Є недоліки у вигляді обрізаних PCIE ліній. В моїй ситуації я згоден на такий комроміс.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Piter Cantrope
8500G 6w в простое, но он ещё больше обрезан по линиям, на видеокарту всего х4 4.0, но с дискреткой его и не собирался использовать, эти 4 линии для дискретки можно через карту расширения с ssd m.2 использовать, 8500G это феникс 2, меньше кристалл чем у 8600G\8700G, два ядра zen4 и четыре zen4c
unique-neon
Member

Повідомлення

unique-neon: 12.10.2024 17:34Але при цьому не ясно що з VRR. Не знайшов способу включити, коли гра йде на дискретці.
VRR таки працює)
Ну класна штука hybrid mode, якби ще nvidia вміла вимикатись повністю без потреби. Колись таке пробував з core 8700k але там було зле з перфоменсом. А тут особливо і придертись нема до чого. І одна богомерзотна бага нвідії виправляється - перемикання з exclusive fullscreen на іншу апку відбувається без паузи та чорного екрану.

Я тепер різени ще більше люблю))
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

unique-neon: 12.10.2024 21:57VRR таки працює)
Подключение к МП только через HDMI, по DP не работает?
unique-neon
Member

Повідомлення

Lorichic
Я не зрозумів питання. Ну я пробував лише через HDMI на материнці, то працює, то я щось мабуть поплутав, коли писав що ні.

З HDMI на материнці підстава правда - HDMI 2.0, то монітору герцівку уполовинило. Ніби і материнка не з дешевих.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

unique-neon
В сети читал что VRR работает только через hdmi, с dp нет, думал может ты проверял, у меня порт hdmi на мониторе занят, вот и справшивал
unique-neon
Member

Повідомлення

Lorichic
А, ок, спробував гру на сусідньому моніторі запустити, що через DP підключений, то монітор рапортує різні частоти в меню в різний час. Видно теж працює.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Piter Cantrope: 12.10.2024 18:10До речі - підключення моніторів до материнки, а не до вк - це просто must. Відеокарта повністю спить, відео в ютубі йдуть на декодері інтеграшки, і тільки коли запускаєш ігри то вк прокидається.
Проверил эту тему, действительно запустил ютуб работает встройка, запустил игру 3080ти, но как и у unique-neon дискретка полностью не засыпает, в простое на рабочем столе 7w по показаниям hwinfo, когда встройка отключена в биос 3080ти в бездействии ~20w, короче профит есть, но не полный, надо дискретку радеон для полного счастья :)
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Lorichic
Перевіряйте ватметром - скільки системник бере зовсім без відеокарти, а скільки з нею. В мене теж пише що вк споживає щось, але перевірка ватметром це ніби як заперечує - покази однакові і з вк у компі, і без неї. І на дотик радіатор вк холодний.
В мене теж пише 6-7вт на вк, але я щось не вірю.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Piter Cantrope: 12.10.2024 23:49В мене теж пише 6-7вт на вк, але я щось не вірю
Она у меня на воде и проверить без неё в системнике не выйдет, это разбирать контур, и тактильно не проверить так как помпа маслает и разницы между видяха спит или слегка работает нет в температуре, так то видеокарта в простое 0% показывает на рабочем столе
unique-neon
Member

Повідомлення

Piter Cantrope: 12.10.2024 23:49Перевіряйте ватметром
Зняв карту, замість 100вт стало 65вт.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

unique-neon
Хм, виходить це перемога для радеонів :lol:
unique-neon
Member

Повідомлення

Та, є свої косяки в НВ.
Адреналін, між словом, теж мені сподобався.
Відповісти