Китай заявляє про прорив у кремнієвій фотоніці

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vlaad13
А ти готовий як японці працювати по 14 годин, а потім виходити в вікно? Ну і у них сильно краще місцеположення: до них не дійти по суші і вони мають прямий доступ до океану. Це зовсім не те ж саме що через турецькі протоки.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 07.10.2024 16:43 Vlaad13
А ти готовий як японці працювати по 14 годин, а потім виходити в вікно? Ну і у них сильно краще місцеположення: до них не дійти по суші і вони мають прямий доступ до океану. Це зовсім не те ж саме що через турецькі протоки.
Те що до них неможливо дістатися по суші не звучить як плюс
Особливо урагани і землетруси їм теж тільки допомогають, про логістику на купу островів половина з яких всіяна горами теж нічого казати не буду :laugh:
Ми же не можемо навіть нормальні дороги побудувати в абсолютно рівному степу і без природніх перешкод :lol:
Востаннє редагувалось 07.10.2024 17:07 користувачем Vlaad13, всього редагувалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vlaad13
Урагани і землетруси це просто рядова буденність життя. У них вся архітектура під це побудована один раз і більше не треба, окрім однієї сумнозвісної атомної станції. А морська логістика на купу островів це в сто раз дешевше ніж ліпити дороги по суші.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Навіть нічого не буду відповідати :facepalm:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vlaad13
Тому що ти хрінь віщаєш. У нас в степу температури від 40+ до 20- і нестійкий грунт, не австралійська глина шо грейдером раз на рік пройшовся, а потім 150-тону фуру пускаєш прямо без асфальту. Таку місцевість ще пошукати треба, в америці буквально пару штатів щось подібне мають. У нас гарно конякою їздити, а не фурами.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer
У нас замість того щоб побудувати якісні дороги, розпилюють бюджет, це куди більша проблема, чим грунт, чи температура... І таке скрізь, на всіх рівнях.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs
Асфальтні дороги тут не підходять просто за визначенням. Гарні бетонні дороги будуть раз в багато дорожче і ви дружно почнете скиглити шо бюджети розікрали. Зе скільки пред'яв зробили що він дороги будував? :laugh:
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 07.10.2024 17:19 Lekrs
Асфальтні дороги тут не підходять просто за визначенням. Гарні бетонні дороги будуть раз в багато дорожче і ви дружно почнете скиглити шо бюджети розікрали. Зе скільки пред'яв зробили що він дороги будував? :laugh:
Де ті гарні дороги? У нас звиздець за містом відбувається... В карманах свояків і чиновників?
Востаннє редагувалось 07.10.2024 17:32 користувачем Lekrs, всього редагувалось 1 раз.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ooops: 07.10.2024 15:00 Дзе сёньня Украіна, якая 30-ць гадоў таму была адной з мацнейшых краінаў калі не сьвету, дык Эўропы - дакладна ў сэнсе навукова-прамысловага комплексу і дзе сёньня Кітай, які тыя ж 30-ць гадоў таму здольны быў хіба што падробкі самага таннага гатунку экспартаваць, а сёньня адціскае рынкі нават у старых аўтагігантаў, запускае ўсё новыя і новыя касьмічныя ракетаносьбіты, экспартуе ўзбраеньне, уключна зьнішчальнікі? :apes:
А блазны са скуры лезуць, намагаючысь перавершыць адно аднога ў справе аспрэчваньня рэчаіснасьці. :facepalm:
Кітай хутка на месяцы людзей высадзіць, а не ў забаве і базу разбудуе - пра лунаходы і марсаходы ўжо не кажу, а вы з голым азадкам седзячы, прасраўшы і разрабаваўшы што толькі было можна і нават што было нельга, што куркі тыя квохчаце сьмеючыся над тым, хто вас на 100 гадоў наперад абагнаў. :-/
Разумнікі канапныя. :facepalm:
По перше - Китай технологічно на рівні шантажу як виробнича орда не більше, і користується він технологіями саме тих Українців, по друге відомо хто лама економіку України - саме росіяни та КДБ-ФСБ РФ, по третє вимикайте вашу комуністичну агітацію - для лохів, бо бачили ми вже досягнення саме Китаю, від тих досягнень вже 30+ мільйонів людей померло за 5 років COVID...
спойлер
Та і взагалі а не йшли би ви до своїх богів росіян, і далі їх у фашистську, комуністичну дупу цілувати, а ще у таргана не забудьте перед сном відсмоктати струк.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs
У нас побудовані деякі відрізки бетоними і вони всю війну юзаються в тому числі авіацією. Дуже успішно юзаються. На все закатати в бетон по-перше немає грошей, по-друге ви вже істерику влаштували. З вашими скигленнями хіба що зробити можна?
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 07.10.2024 17:36 Lekrs
У нас побудовані деякі відрізки бетоними і вони всю війну юзаються в тому числі авіацією. Дуже успішно юзаються. На все закатати в бетон по-перше немає грошей, по-друге ви вже істерику влаштували. З вашими скигленнями хіба що зробити можна?
Не путай скиглення і критику. Згадай за яйця, і це під час війни... Вважаєш ті дороги по іншому будувалися?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs
Та мені начхати як вони будувались. Головне що вони в принципі будувались і по ним нарешті стало можна нормально їздити. На відміну від попередніх 30 років.
Тому ні, це не критика, а скиглення і істерика. Хлібом не корми, дай лише позрадойобити. Я уявляю який вій підніметься коли наприклад водогони почнуть замінювати :laugh:
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 07.10.2024 17:48 Lekrs
Та мені начхати як вони будувались. Головне що вони в принципі будувались і по ним нарешті стало можна нормально їздити. На відміну від попередніх 30 років.
Ну ось, таких доріг гіпотетично могло бути в 2 - 3 рази більше. Якщо тебе влаштовує, то в подальшій розмові сенсу не має.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs
Да, давай почекаємо поки гіпотетично вони будуть, але не в попередні 30 років, і не в наступні 30 також. Геніальність рішення просто пре :up:
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer
Авжеж, це ж твоє рішення :lol:
Ooops
Member
Аватар користувача
Звідки: Čystaja-śvietłaja

Повідомлення

Захар Беркут
Па-першае, Кітай на сёньня больш капіталістычная краіна, чымсьці эўрасавок, а шырма дэмакратыі ў апошнім, пры наяўнасьці непадкантрольнай нікому наднацыянальнай бюракратыі, якраз і разьлічаная на рознага кшталту лохаў.

Па-другое, ніхто не аспрэчвае негатыўны ўплыў рф, але ж пры тым, гэта не маскалі вам абіралі учорашніх камуністых, данецкіх урак і іншых гульцоў чэлесам на піяніна, замест умоўнага Вячаслава Чарнавола, ці Сьцяпана Хмары.

Па-трэцяе, ніякай патрэбы весьці нейкую саўковую агітацыю сярод найбольш саўковага насельніцтва ў рэгіёне, дакладна не існуе. Тым больш, калі ўлічваць ужо існуючы ўзровень гэтай прапаганды ва "украінскіх" падсарасяцкіх СМІ. Што напраўду, там гэта камуфлюецца пад лібералізмам, але ўвесь набор нэамарксізму ад прапаганды лгбт, да неабходнасьці талераваньня мігрантаў і ідэяў "справядлівага" падзелу прыбыткаў - у наяўнасьці.
спойлер
Ну і на дадатак: для мяне маскалі былі ворагамі ўсё маё сьвядомае жыцьцё - у адрозьненьні ад вялізнае колькасьці сёньняшніх канапных патрыётаў, для якіх да 22-га і лука быў нарм і пуцін таксама, што паказваюць шматлікія сацапытаньні. Але мне пры тым не 10-ць годзікаў, каб глядзець на сьвет у чорна-белых колерах. І тым болей, раўняць рф з Кітаем, які якраз і можа слугаваць для нас супрацьвагой уплыву маскалей, бо ў яго ёсьць як інтарэсы ў нашай краіне (як найменш - адзіны шлях, але далёка ня толькі), гэтак і мажлівасьці і жаданьне іх бараніць - у тым ліку ад маскалей, што кардынальным чынам адрозьніваецца ад палітыцы захаду, які ніколі не ўспрымаў нас асобна ад рф - у тым ліку, дарэчы і Украіну, аб чым уласна сьведчыць і "падтрымка" Украіны ў гэтай вайне і адсутнасьць хоць бы адной заявы пра неабходнасьць яе выйгрышу - толькі непройгрыш. Захад з рф заўжды дамовіцца за наш кошт - прыкладаў таму ў нашай гісторыі незьлічона, але вы і далей упарта крочыце па старым граблям - вашая справа.
Ну і тут на форуме я на шмат дольш чым ты, таму я ўжо без цябе неяк вырашу, куды мне ісьці сьлед, а дзе варта застацца.
Тым болей, што Украіне я зычу толькі посьпехаў, але гэта не значыць, што я буду дуць розным недарэкам у дупу замест таго, каб выказваць шчыра свае думкі - знойдуцца і прытомныя людзі, якія здолеюць асэнсаваць мае словы без уключэньня рэжыму канапнага турбапатрыёта, у якога ў краіне ўсё правільна, а значыцца і мяняць нешта без патрэбы.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Класичне наповнення теми : немаєм нічого, не добились нічого, не розробили нічого, не змогли нічого, але кукурікаєм що Китай нічого немає/неможе/не вміє, а тільки краде технології, тим часом українці своїм злодійством прославились вже на весь світ.
Вам самим з цього не смішно? :D
Чуть не забув : перемога близько, дайте грошей (с)
Romko888
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Lekrs: 07.10.2024 17:29
Scoffer: 07.10.2024 17:19 Lekrs
Асфальтні дороги тут не підходять просто за визначенням. Гарні бетонні дороги будуть раз в багато дорожче і ви дружно почнете скиглити шо бюджети розікрали. Зе скільки пред'яв зробили що він дороги будував? :laugh:
Де ті гарні дороги? У нас звиздець за містом відбувається... В карманах свояків і чиновників?
У вас в місті - питання тільки до вашої місцевої влади. Але у вас одразу винен тільки президент
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Romko888: 07.10.2024 19:13
Lekrs: 07.10.2024 17:29
Де ті гарні дороги? У нас звиздець за містом відбувається... В карманах свояків і чиновників?
У вас в місті - питання тільки до вашої місцевої влади. Але у вас одразу винен тільки президент
Де і що я про нього писав? На госі таких як ви називали шубохранителями... :laugh:
Romko888
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Ooops: 07.10.2024 18:02 Захар Беркут
Па-першае, Кітай на сёньня больш капіталістычная краіна, чымсьці эўрасавок, а шырма дэмакратыі ў апошнім, пры наяўнасьці непадкантрольнай нікому наднацыянальнай бюракратыі, якраз і разьлічаная на рознага кшталту лохаў.

Па-другое, ніхто не аспрэчвае негатыўны ўплыў рф, але ж пры тым, гэта не маскалі вам абіралі учорашніх камуністых, данецкіх урак і іншых гульцоў чэлесам на піяніна, замест умоўнага Вячаслава Чарнавола, ці Сьцяпана Хмары.

Па-трэцяе, ніякай патрэбы весьці нейкую саўковую агітацыю сярод найбольш саўковага насельніцтва ў рэгіёне, дакладна не існуе. Тым больш, калі ўлічваць ужо існуючы ўзровень гэтай прапаганды ва "украінскіх" падсарасяцкіх СМІ. Што напраўду, там гэта камуфлюецца пад лібералізмам, але ўвесь набор нэамарксізму ад прапаганды лгбт, да неабходнасьці талераваньня мігрантаў і ідэяў "справядлівага" падзелу прыбыткаў - у наяўнасьці.
спойлер
Ну і на дадатак: для мяне маскалі былі ворагамі ўсё маё сьвядомае жыцьцё - у адрозьненьні ад вялізнае колькасьці сёньняшніх канапных патрыётаў, для якіх да 22-га і лука быў нарм і пуцін таксама, што паказваюць шматлікія сацапытаньні. Але мне пры тым не 10-ць годзікаў, каб глядзець на сьвет у чорна-белых колерах. І тым болей, раўняць рф з Кітаем, які якраз і можа слугаваць для нас супрацьвагой уплыву маскалей, бо ў яго ёсьць як інтарэсы ў нашай краіне (як найменш - адзіны шлях, але далёка ня толькі), гэтак і мажлівасьці і жаданьне іх бараніць - у тым ліку ад маскалей, што кардынальным чынам адрозьніваецца ад палітыцы захаду, які ніколі не ўспрымаў нас асобна ад рф - у тым ліку, дарэчы і Украіну, аб чым уласна сьведчыць і "падтрымка" Украіны ў гэтай вайне і адсутнасьць хоць бы адной заявы пра неабходнасьць яе выйгрышу - толькі непройгрыш. Захад з рф заўжды дамовіцца за наш кошт - прыкладаў таму ў нашай гісторыі незьлічона, але вы і далей упарта крочыце па старым граблям - вашая справа.
Ну і тут на форуме я на шмат дольш чым ты, таму я ўжо без цябе неяк вырашу, куды мне ісьці сьлед, а дзе варта застацца.
Тым болей, што Украіне я зычу толькі посьпехаў, але гэта не значыць, што я буду дуць розным недарэкам у дупу замест таго, каб выказваць шчыра свае думкі - знойдуцца і прытомныя людзі, якія здолеюць асэнсаваць мае словы без уключэньня рэжыму канапнага турбапатрыёта, у якога ў краіне ўсё правільна, а значыцца і мяняць нешта без патрэбы.
звідки ти вилізло, нещастя? китай тільки і вміє що красти і брехати. Їхня економіка зовсім не така як вони про неї розказують, а перевірити це просто неможливо. Ссср тоже розказував, що в них мощна і передова економіка, і вони також тільки і вміли - красти чужі технології

Відправлено через 2 хвилини 23 секунди:
Lekrs: 07.10.2024 19:17
Romko888: 07.10.2024 19:13

У вас в місті - питання тільки до вашої місцевої влади. Але у вас одразу винен тільки президент
Де і що я про нього писав? На госі таких як ви називали шубохранителями... :laugh:
Хватить нити! Останні 30 років та дорога що була тебе влаштовувала, получається
Відповісти