Чорний екран і довга загрузка WIN 11 при ввімкненні Windows UEFI mode

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
werneo
Member

Повідомлення

Ситуація наступна. Чисто поставлена вінда, яка сама на себе поставила апдейти. При включенні в BIOS Windows UEFI mode, після проходження POST на материнській платі Q-Code міняється на AD (Ready to BOOT event), і висить так приблизно 2-3 хвилини, після чого віндовс нормально завантажується. Якщо не включати Windows UEFI mode такої проблеми немає, і загалом проблема з'явилась зовсім недавно. Я цей комп зібрав зимою, а проблема появилась тільки тепер. І ще важливий момент, на чисто встановленій вінді, яка не ставила сама на себе оновлення проблеми теж немає, рестарт займає 10 секунд максимум.

Я зняв відео як все відбувається:
https://streamable.com/i89b9n
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Я запропоную, як би це дивно не звучало, вимкнути швидке завантаження в біос та віндовс
werneo
Member

Повідомлення

AFU_power: 11.09.2024 14:14 Я запропоную, як би це дивно не звучало, вимкнути швидке завантаження в біос та віндовс
Вимкнув, без змін. Знов чорний екран.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

werneo: 11.09.2024 14:23
AFU_power: 11.09.2024 14:14 Я запропоную, як би це дивно не звучало, вимкнути швидке завантаження в біос та віндовс
Вимкнув, без змін. Знов чорний екран.
Ну тоді сама класика, попереставляти планки озу, запустити з одною
werneo
Member

Повідомлення

AFU_power: 11.09.2024 14:25
werneo: 11.09.2024 14:23

Вимкнув, без змін. Знов чорний екран.
Ну тоді сама класика, попереставляти планки озу, запустити з одною
Прикинь, спрацювало.
Я спочатку вийняв планку яка була в B2. Проблема залишилась. Потім поставив планку яка була в B2 в А2, проблема пропала. І з двома планками поміняними місцями теж все норм. Це проблема в пам'яті чи просто лотерея?
agent_smi
Member

Повідомлення

Имел такую же проблему, в моем случаем помогло только если заново инсталлировать винду с активным режимом BIOS Windows UEFI mode
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

werneo: 11.09.2024 14:45
AFU_power: 11.09.2024 14:25
Ну тоді сама класика, попереставляти планки озу, запустити з одною
Прикинь, спрацювало.
Я спочатку вийняв планку яка була в B2. Проблема залишилась. Потім поставив планку яка була в B2 в А2, проблема пропала. І з двома планками поміняними місцями теж все норм. Це проблема в пам'яті чи просто лотерея?
Ну буває поганий контакт і воно застряне на ініціалізації, потрібно іноді пересаджувати пам'ять зі слоту в слот, особливо на ддр2/ддр3
werneo
Member

Повідомлення

AFU_power: 11.09.2024 14:48
werneo: 11.09.2024 14:45

Прикинь, спрацювало.
Я спочатку вийняв планку яка була в B2. Проблема залишилась. Потім поставив планку яка була в B2 в А2, проблема пропала. І з двома планками поміняними місцями теж все норм. Це проблема в пам'яті чи просто лотерея?
Ну буває поганий контакт і воно застряне на ініціалізації, потрібно іноді пересаджувати пам'ять зі слоту в слот, особливо на ддр2/ддр3
Все б нічого, це ддр5:) Але пам'ять мені робить голову з самого початку.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

werneo: 11.09.2024 15:27
AFU_power: 11.09.2024 14:48
Ну буває поганий контакт і воно застряне на ініціалізації, потрібно іноді пересаджувати пам'ять зі слоту в слот, особливо на ддр2/ддр3
Все б нічого, це ддр5:) Але пам'ять мені робить голову з самого початку.
Ну в мене були такі самі флешбеки з ам4 та ддр4, коли я пересаджував пам'ять в різні слоти і система як хотіла так і стартувала
werneo
Member

Повідомлення

AFU_power: 11.09.2024 15:39
werneo: 11.09.2024 15:27
Все б нічого, це ддр5:) Але пам'ять мені робить голову з самого початку.
Ну в мене були такі самі флешбеки з ам4 та ддр4, коли я пересаджував пам'ять в різні слоти і система як хотіла так і стартувала
Близько до істини. DDR5 і AM5. Я правда пам'ять місцями жодного разу не міняв, але мені знадобилось достиь багато часу, щоб воно в розгоні почало стабільно працювати. Раз я вже поміняв пам'ять місцями, попробую тепер просто з включеним expo I потестувати, без налаштувань buildzoid.

Отправлено спустя 1 минуту 1 секунду:
agent_smi: 11.09.2024 14:46 Имел такую же проблему, в моем случаем помогло только если заново инсталлировать винду с активным режимом BIOS Windows UEFI mode
Так вона була поставлена з включеним Windows UEFI mode. І перші пару рестартів навіть нормально працювала, поки не встигла завантажити оновлення і накатати їх.
Відповісти