Одноплатний комп'ютер Raspberry Pi 5 вийде за ціною від $60

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Electrobrut
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 14:17 Я нагуглил на али в розницу 16 гб чипы с теми же характеристиками по $5.5

Вот и дожили мы до того момента когда китайский смартфон за те же деньги лучше одноплаточника во всем кроме количества входов-выходов.

Отправлено спустя 12 минут 49 секунд:
Жеванный насос, вот объясните мне почему маленькая, быстрая и холодная 16гб LPDDR4-4266 стоит $5.5, а ПКшые DDR4 грубо говоря от тыщи грн ~$30, а DDR5 вовcе 1600 грн ~$45.

Помоему рынок ПК жутко охренел.
Процы не дешевеют, обе кАнторы пытались поднять цены, не прокатило.
Мамки дорожают и конца этому не видно.
Видюхи только ввысь, и лишь смерть майнинга заставила разгружать запасы по цене которую диктует рынок б/у.
Память - в ПЯТЬ-ВОСЕМ раз дороже мобильной.
Так ищщо и БП теперь нужен особенный, шоб правильный коннектор был для видюхи, или задорого покупай дополнительный переходник.

После войны куплю себе ноут на 7840U и болт им на весь горб.
Тому що в планки ДДР включено: навар виробника чіпів, транспорутвання чіпів, витрата на текстоліт і напайку, навар виробника планок, транспорутвання планок, навар дилера і магазинів, гарантійне обслуговування
А в ЛПДДР під розпайку: навар виробника і транспорутвання чіпів, що значно дешевше планок через розмір

Моя думка: пора уже давно розпаювати LPDDR5 на текстоліті материнки, а ще через років 5 - одразу на проці (як у Епл М1-М2)
м-АТХ і м-ІТХ плати комплектувати 32-48Гб оперативки та і все.
І материнки фіксувати по чіпсету (і VRM) для конкретних лінійок процесорів: H-тільки I3; B-I3, I5; Z- I3, I5, I7.

А всім хто хоче більше - АТХ з серверною ОЗП
І туди ж Вивести 12+ ядерні проци аля Ryzen 9 і Intel I9 з своїм чіпсетом W.
А то робочі станції залізли в Desktop, що визвало подорожчання всіх МП.
Востаннє редагувалось 28.09.2023 15:51 користувачем Electrobrut, всього редагувалось 1 раз.
2boom
Junior

Повідомлення

DMZ offtop
в мене є nuc10 (i5) в якості домашнього сервера, надлишкова потужність, для моїх завдань))) також є nuc11(N5105) саме то шо треба, но нема type-с))) на обох Debian...
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Electrobrut: 28.09.2023 15:41Тому що в планки ДДР включено: навар виробника чіпів, транспорутвання чіпів, витрата на текстоліт і напайку, навар виробника планок, транспорутвання планок, навар дилера і магазинів
Сильно дофига выходит, не стыкуется.
Electrobrut: 28.09.2023 15:41Моя думка: пора уже давно розпаювати LPDDR5 на текстоліті материнки, а ще краще одразу на текстоліті проца
м-АТХ і м-ІТХ плати комплектувати 32-48Гб оперативки та і все

А всім хто хоче більше - АТХ з серверною ОЗП
Я пришел к тому же мнению, распаял 32 и забыл. Хочу как ноут или скорее как консоль - мощный APU с быстрой памятью, либо GDDR либо вообще HBM.
Раз уж прогресс остановился то и сменные компоненты не нужны если брать сразу нужной мощности, а не "про запас".
l-m
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 14:17 Я нагуглил на али в розницу 16 гб чипы с теми же характеристиками по $5.5

Вот и дожили мы до того момента когда китайский смартфон за те же деньги лучше одноплаточника во всем кроме количества входов-выходов.

Отправлено спустя 12 минут 49 секунд:
Жеванный насос, вот объясните мне почему маленькая, быстрая и холодная 16гб LPDDR4-4266 стоит $5.5, а ПКшые DDR4 грубо говоря от тыщи грн ~$30, а DDR5 вовcе 1600 грн ~$45.
Тому що дехто не відрізняє ГБ від Гб, які в свою чергу відрізняються у 8 разів, та пише взагалі про якість "гб".
Тобто щоб вийшло 16ГБ, з якими ти чомусь порівнюєш, треба взяти 8 шт таких по 16 Гб
- 8*5.5 = $44 (та ще під них треба PCB з обв'язкою).
yurius_r
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 14:17 Я нагуглил на али в розницу 16 гб чипы с теми же характеристиками по $5.5

Вот и дожили мы до того момента когда китайский смартфон за те же деньги лучше одноплаточника во всем кроме количества входов-выходов.

Отправлено спустя 12 минут 49 секунд:
Жеванный насос, вот объясните мне почему маленькая, быстрая и холодная 16гб LPDDR4-4266 стоит $5.5, а ПКшые DDR4 грубо говоря от тыщи грн ~$30, а DDR5 вовcе 1600 грн ~$45.
Тому що неможна порівнювати 16Гбіт LPDDR та 16 ГБайт DDR - різниця в об'ємі всього в 8 раз
Electrobrut
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 15:47
Electrobrut: 28.09.2023 15:41Тому що в планки ДДР включено: навар виробника чіпів, транспорутвання чіпів, витрата на текстоліт і напайку, навар виробника планок, транспорутвання планок, навар дилера і магазинів
Сильно дофига выходит, не стыкуется.
Electrobrut: 28.09.2023 15:41Моя думка: пора уже давно розпаювати LPDDR5 на текстоліті материнки, а ще краще одразу на текстоліті проца
м-АТХ і м-ІТХ плати комплектувати 32-48Гб оперативки та і все

А всім хто хоче більше - АТХ з серверною ОЗП
Я пришел к тому же мнению, распаял 32 и забыл. Хочу как ноут или скорее как консоль - мощный APU с быстрой памятью, либо GDDR либо вообще HBM.
Раз уж прогресс остановился то и сменные компоненты не нужны если брать сразу нужной мощности, а не "про запас".
Про потужний APU ще років 10 не мрійте (хоча це майбутнє буде коли залізуть в маркетингові техпроцеси 4А-10А)

Тут пора уже робити збірну m-ATX материнку з двох половин:
1) Процесорна частина 244х127, де одразу розпаяний проц і LPDDR память, слоти М2- 4шт
2) Відеочастина 244х122, фактично та сама відеокарта тільки без охлада і бекплейту
3) PCI слот на канті у обох (тато-мама), щоб вставлялося не під кутом 90 а під 180 градусів.
Фактично вона б збиралася б на столі в одну материнку 244х244, а далі монутвалася в корпус
Зверху накидаєш дві водянки: одну на відео і другу на проц
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 28.09.2023 15:49Тому що дехто не відрізняє ГБ від Гб
То есть там 16гбит? Тогда другое дело, но везде пишут GB.
l-m
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 16:12
l-m: 28.09.2023 15:49Тому що дехто не відрізняє ГБ від Гб
То есть там 16гбит?
Саме так -
https://semiconductor.samsung.com/dram/ ... s4ab-mgcl/
Yalg: 28.09.2023 16:12 Тогда другое дело, но везде пишут GB.
Китайці на Алі не відрізняються ні обізнаністю, ні чесністю, тому навіть важко сказати чому саме так пишуть.
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 28.09.2023 16:20 Китайці на Алі не відрізняються ні обізнаністю, ні чесністю, тому навіть важко сказати чому саме так пишуть.
Дело в том что я и на англоязычных сайтах тоже смотрел, и сейчас даташите проверил, тупо GB и всё.
https://static6.arrow.com/aropdfconvers ... a-mgcl.pdf

Отправлено спустя 8 минут 40 секунд:
Electrobrut: 28.09.2023 16:12Про потужний APU ще років 10 не мрійте (хоча це майбутнє буде коли залізуть в маркетингові техпроцеси 4А-10А)

Тут пора уже робити збірну m-ATX материнку з двох половин:
1) Процесорна частина 244х127, де одразу розпаяний проц і LPDDR память, слоти М2- 4шт
2) Відеочастина 244х122, фактично та сама відеокарта тільки без охлада і бекплейту
3) PCI слот на канті у обох (тато-мама), щоб вставлялося не під кутом 90 а під 180 градусів.
Фактично вона б збиралася б на столі в одну материнку 244х244, а далі монутвалася в корпус
Зверху накидаєш дві водянки: одну на відео і другу на проц
Так мечту уже анонсировали, но чиплетную и не знаю что там с памятью, ибо очевидно что ддр5 не потащит.
https://www.overclockers.ua/ua/news/har ... 31/133051/
у процесорах Strix Halo буде використано багаточипове компонування. Як і десктопні Ryzen 8000 (Granite Ridge), вони отримають два чиплети з вісьмома ядрами Zen 5 у кожному. Однак мікросхема введення-виводу істотно відрізнятиметься. У ній AMD розмістить графічний блок на 40 Compute Units з архітектурою RDNA 3.5, завдяки чому швидкодія iGPU наблизиться до рівня ігрових відеоприскорювачів.
Зображення
Нашел более полную инфу - LPDDR5X 256-bit. И 64+32 mb кеша. Что такое MALL кеш я не знаю, но если он гпушный то с 256 бит памятью будет как минимум неплохо.
40 CU, для примера у PS5 36CU@2233mhz, У XBOX Series X 56@1825mhz, у мобильной RX7700 32CU@1.5-2.5ghz
ИМХО стоить будет как чугунный мост и ноут с дискретной ГПУ аналогичной мощи будет тупо дешевле и легче охлаждаемым.
l-m
Member

Повідомлення

Yalg: 28.09.2023 16:30
l-m: 28.09.2023 16:20 Китайці на Алі не відрізняються ні обізнаністю, ні чесністю, тому навіть важко сказати чому саме так пишуть.
Дело в том что я и на англоязычных сайтах тоже смотрел, и сейчас даташите проверил, тупо GB и всё.
https://static6.arrow.com/aropdfconvers ... a-mgcl.pdf
Ну як же GB, якщо по лінку pdf з 32 Gb:
Screenshot_20230928_163319.png
Маленька "б" - це біти, велика "Б" - байти.
На додаток, 32GB чіпів LPDDR4X просто не існує (а було б гарно двома дво-ранковими плашками отримати 32*32= 1ТБ пам'яті, ех, може доживемо)
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Keyser Soze: 28.09.2023 13:33
Polaris: 28.09.2023 13:21

Я понимаю что рофл, на а каким образом там заработают клиенты того же медка и 1с?
В эмуляции: Arm apps run natively without any emulation, while x86 and x64 apps run under emulation on Arm devices.
На счёт 1С - уже давно работает через IIS Web Server, лет 10 точно (если без эмуляции).
:gigi: :up:
Зображення
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 28.09.2023 16:40Ну як же GB, якщо по лінку pdf з 32 Gb:
Понял, буду знать. Спасибо!
Tesseract
Member

Повідомлення

DMZ: 28.09.2023 15:23Оффтоп: а який НЮК ви б порадили?
Dell Wyse 5070 з Celeron J4105. Вживаний з OLX вийде ті самі 60$, але в комплекті корпус, БЖ, eMMC 16ГБ і порожній M.2 слот на додачу.
Mike88
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

5 вольт 5 ампер - це просто facepalm :lamer:
Нащо ганяти такі струми, якщо тим же power delivery можна дати 12v2a, 9v3a?
vmsolver
Member

Повідомлення

l-m: 28.09.2023 16:40 На додаток, 32GB чіпів LPDDR4X просто не існує (а було б гарно двома дво-ранковими плашками отримати 32*32= 1ТБ пам'яті, ех, може доживемо)
Будущее показалось из-за горизонта:
Micron is sampling 128 GB DDR5 memory modules based on monolithic dies, the company said at its earnings call this week. The modules are based on monolithic 32 Gb DDR5 memory devices that the company announced earlier this summer and which will eventually open doors for 1 TB memory modules for servers.
https://www.anandtech.com/show/21077/mi ... b-ddr5-ics
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

vmsolver: 28.09.2023 19:18Будущее показалось из-за горизонта:
Так на ддр5, а не на ддр5. Це трошки різні речі.
До речі, альтернативні виробники що роблять подібні плати, у них є з 16гб, обіцяють ще по 24 або 32гб на ддр5.
Правда там й ціна буде, ой.
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Сподіваюсь pi4 подешевшає з виходом 5
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

moonlight49
Навряд чи, допоки не зникне дефіцит, чього не варто очікувати.
vmsolver
Member

Повідомлення

_clawfinger_: 28.09.2023 20:08 Так на ддр5, а не на ддр5. Це трошки різні речі.
Ааа.. не на ддр5, а на ддр5, а я то думал на ддр5, а оно вон как, теперь-то всё стало ясно :)
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

1234waltz: 28.09.2023 14:57 Кудись не туди вони пішли.
4ка жрала 15 Вт. 5ка вже 27 Вт і з обов'язковим активним охолодженням для роботи.
Написали що розробка 5ого вийшла 25 лямів долларів... По факту розпаяли готові нові Броадкомовські чіпи і оновили виробничу лінію по друку плат. Ах... Новий корпус, ну він практично аналогічний старому з 4ки, з урахуванням зміщення деяких елементів та охладу. І новий китайський блок живлення з під мобілки на 27 Вт.
Мдя. Ну а шо. Екосистема з переферії і софта вже є, юзербаза є. Чом би й ні.
они заявляют удвоение производительности, ну и периферии можно больше повесить которая тоже отжирает электричество
из тех 25 миллионов 15 ушло на разработку собственного южного моста который делали 7 лет
RP1 is our I/O controller for Raspberry Pi 5, designed by the same team at Raspberry Pi that delivered the RP2040 microcontroller, and implemented, like RP2040, on TSMC’s mature 40LP process. It provides two USB 3.0 and two USB 2.0 interfaces; a Gigabit Ethernet controller; two four-lane MIPI transceivers for camera and display; analogue video output; 3.3V general-purpose I/O (GPIO); and the usual collection of GPIO-multiplexed low-speed interfaces (UART, SPI, I2C, I2S, and PWM). A four-lane PCI Express 2.0 interface provides a 16Gb/s link back to BCM2712.

Under development since 2016, RP1 is by a good margin the longest-running, most complex, and (at $15 million) most expensive program we’ve ever undertaken here at Raspberry Pi
Відповісти