Вітаю всіх і прошу поради, бо сам повністю зав'яз у намаганнях задавити жабу гадюкою
Потрібно проапгрейдити другий ПК, бо вже його проца не вистачає, ставив в нього 4070ті і вона в 2к навантажена всього на 40-60% макс, а проц страждає на повну зі своїми 4-ма потоками.
Конфіг:
CPU: i5-6600k
MB: PRIME B250-PLUS
RAM: 4х8Гб DDR4-2400 (два зовсім різні комплекти 2х8, корсар і щось інше, не пам'ятаю).
Video: gtx1060, буде мінятись, планується згодом або 4070ті, або 4080, щоб в 2к комфортно гралось (монітор дизайнерський 60Гц і мінятись не буде).
І тепер є два стільці
Стілець 1. Зібрати щось на 13600к + Z790 prime або tuf + DDR5 (якщо збирати нову платформу, то DDR4 тягнути далі не хочу, тим паче з наявними наявні різномастими комплектами каші не звариш). Плюси і мінуси варіанта очевидні.
Стілець 2. Купити б/у проц 7700(k), теоретично, має суттєво покращитись за рахунок 8 потоків, частота вище, кеша більше, з пам'яттю може працювати на 2400. Але ціни на них якісь неадекватні, за б/у просять 5-6 тисяч, а це ціна нового(!) i3-13100, який по всіх параметрах кращий за 7700, або половина від 13600к
З одного боку за ~6к можна бустанути наявний ПК без гемору, а з іншого, вкладати 6к в стару платформу якось теж не альо.
Тому питання, чи варто розглядати взагалі апгрейт шляхом заміни проца на i7-7700(k), чи це марно і він вже теж не буде вивозити в 2к сучасні відяхи?
Дякую
