Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
Robostyle
Member

Повідомлення

_Slavko_
А ложе это там где плоскость со входом для рез\топа, или самой камеры помпы, там где полусфера с головкой? Я только водоблоки разбираю, чищу - радиаторы и помпа только лимонку раз в год получает, и всьо
Так и у меня на минимальных майже не чути. Ток на минимальных поток никакущий, контур в целом у меня такой что между минимальными и максимальными оборотами помпы онли дельта 3-4 градуса.

Отправлено спустя 2 минуты 41 секунду:
Sterkh: 03.03.2023 22:11
На різних обертах і в різній ступені, але всі.
Ну понятно, у каждой свои родильный дефект - моя 1400-1600 оборотов гул стоит невыносимый, на 2000 ок, на 2500 просто слышно, без гула
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Robostyle
так, там крильчатка знімається, і буде видно підшибник керамічний, з ним обережно. часто там є відкладення якщо рідини кольорові
ось у цього товариша показано проблему: https://youtu.be/vRGS4GJ-NQU
TheZORG
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dethrail: 19.02.2023 17:29 Всім привіт, шукаю водоюлок на am5 в мене мідний контур, чи можно поставити нікелевий або латунний водоюлок? Просто мідних не знаходжу...

Відправлено через 11 хвилин 34 секунди:
Знайшов інфу що ам5 сумісний по кріпленням з ам4, питання не дуже актуальне тепер, але всерівно цікаво, буду вдячний за відповіді
Друг, они практически все медные. Никель или латунь это покрытие как правило. Просто чтобы ничего не реагировало с жижей.

Отправлено спустя 2 минуты 5 секунд:
IrosLAV: 28.02.2023 16:09 Що скажете за ширину радіатора? Бачу є 30, 40 і 60мм. Більше - краще? Чи гірше продуватимуться і є якась оптимальна товщина?
Зображення

Відправлено через 3 хвилини 13 секунд:
Vpupkin: 28.02.2023 16:05 IrosLAV
С какой целью вы собрались городить водяное охлаждения?

Основна причина - мрія дитинства :) Розумію, що для 4090 рідне охолодження дуже ефективне і не дуже раціонально ставити сюди воду
На самом деле продуешь практически чем угодно, лиж бы корпус позволял забрать достаточно воздуха кулерам. Не рекомендую слушать всех подряд по этому вопросу, сам с этим сталкивался... Крч я этот момент тестил неоднократно. Но если есть возможность поставить несколько радиков, то это будет эффективнее чем один толстый.
Dethrail
Member

Повідомлення

TheZORG: 05.03.2023 00:22
Dethrail: 19.02.2023 17:29 Всім привіт, шукаю водоюлок на am5 в мене мідний контур, чи можно поставити нікелевий або латунний водоюлок? Просто мідних не знаходжу...
Часто встречал алюминиевые, по этому немного очкую, коррозия зло :-D

Відправлено через 6 хвилин 38 секунд:
TheZORG: 05.03.2023 00:22На самом деле продуешь практически чем угодно, лиж бы корпус позволял забрать достаточно воздуха кулерам. Не рекомендую слушать всех подряд по этому вопросу, сам с этим сталкивался... Крч я этот момент тестил неоднократно. Но если есть возможность поставить несколько радиков, то это будет эффективнее чем один толстый.
з цього приводу повністю згоден, спочку збирав контур на Pacific RL360 Radiator [CL-W013-AL00BL-A] мало того, що ця фігня не залазе нікуди ))))а потім перейшов на мідь і спочкатку один тонкий радіатор вже було навіть краще, а потім два і взагалі вентилятори на мінімуме а температура в контурі 29'с в роботі, під навантаженням ~33'c. Вийшло щось типу пулпуш, знизу нагнітає, зверху виганяє.
quadrotony
Member
Аватар користувача

Повідомлення

стало тепліше на вулиці і в хаті, і як наслідок почав комп вимикатись від перегріву коли навантаженні, запущені там ігри ітд

при цьому кастом вода стоїть і відкритий корпус...
поміняю вентилітори на одному з радіків щоб дув назовні, а то 3 на видув а два на вдув - виходить женуть тепло від радіатора всередину
є спосіб дізнатись що саме перегріваєтья, проц, відеокарта, чи врм може?

логів же нема після таких вимкнень
Alpesyn
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

quadrotony
Яка ж там дивовижна кастом вода що комп на веснi вже почав казати - До видзення !
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

quadrotony: 05.03.2023 15:59 стало тепліше на вулиці і в хаті, і як наслідок почав комп вимикатись від перегріву коли навантаженні, запущені там ігри ітд

при цьому кастом вода стоїть і відкритий корпус...
поміняю вентилітори на одному з радіків щоб дув назовні, а то 3 на видув а два на вдув - виходить женуть тепло від радіатора всередину
є спосіб дізнатись що саме перегріваєтья, проц, відеокарта, чи врм може?

логів же нема після таких вимкнень
Реалтайм моніторинг для кого? HWINFO64 (там же логування здається можна ввімкнути), вмикаєте Shared Memory і через RTSS виводите оверлейом що хочете. Ну або старий добрий MSI Afterburner, але там лише основні температури.
Востаннє редагувалось 05.03.2023 16:15 користувачем feniks_tm, всього редагувалось 1 раз.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

quadrotony
А с чего решили что проблема именно в перегреве?
Да и что это за кастом вода такая вообще?
quadrotony
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alpesyn
два радіатора барроу 360 і 240
один луп відеокарта -> проц- > врм - > чіпсет
в такому порядку
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

quadrotony: 05.03.2023 16:15 Alpesyn
два радіатора барроу 360 і 240
один луп відеокарта -> проц- > врм - > чіпсет
в такому порядку
А помпа :lol: ?
quadrotony
Member
Аватар користувача

Повідомлення

feniks_tm
Забув, d5 від аквакомпутерс

Отправлено спустя 2 часа 52 секунды:
Vpupkin
Ну бо обороти помпи підвищуються, це чутно, булькотіння і мотор
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

:popcorn:

Відправлено через 8 хвилин 55 секунд:
quadrotony: 05.03.2023 15:59 стало тепліше на вулиці і в хаті, і як наслідок почав комп вимикатись від перегріву коли навантаженні, запущені там ігри ітд

при цьому кастом вода стоїть і відкритий корпус...
поміняю вентилітори на одному з радіків щоб дув назовні, а то 3 на видув а два на вдув - виходить женуть тепло від радіатора всередину
є спосіб дізнатись що саме перегріваєтья, проц, відеокарта, чи врм може?

логів же нема після таких вимкнень
Перше - дивися логи вінди. Чи є там якісь тривоги.
Друге - hwinfo тобі вже порадили, запускаєш, налаштовуєш логування в файл, і знущаєшся над системою.
Третє - уважно передивись налаштування керування помпою і вентиляторами. Які там залежності чи криві. Може десь злетіло)
Четверте - а БЖ в порядку? Може вентилятор втомився, може пилом забився?
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Друзі! Начитавшись, як гріються 13900 і 4090 (до 400 і 600 ват в піці) вирішив зробити хід конем і підключити їх до міської системи водопостачання. Тобто вода завжди подаватиметься з температурою 5-10 градусів. Багато років тому я так робив з C2Q6600 2.4@4.5ггц, система працювала 24 на 7 більше семи років. Тільки хочу перестрахуватись на випадок відсутності напору води: як зробити автоматичне вимикання комп'ютера? Можливо є якісь сенсори потоку води, які вміють подавати комп'ютеру сигнал вимкнення?
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

IrosLAV
Единственная игра в которой я увидел потребление 4090 выше 330ватт это ремастер Диабло 2.
strang
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV
проточной из крана в канализацию?
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 22:33 Друзі! Начитавшись, як гріються 13900 і 4090 (до 400 і 600 ват в піці) вирішив зробити хід конем і підключити їх до міської системи водопостачання. Тобто вода завжди подаватиметься з температурою 5-10 градусів. Багато років тому я так робив з C2Q6600 2.4@4.5ггц, система працювала 24 на 7 більше семи років. Тільки хочу перестрахуватись на випадок відсутності напору води: як зробити автоматичне вимикання комп'ютера? Можливо є якісь сенсори потоку води, які вміють подавати комп'ютеру сигнал вимкнення?
Ви водою з міської системи водопостачання просто з часом уб'єте ватери. Хочете воду 5-10 градусів - вам потрібен чілер, але це вже іграшки диявола. Шукайте корпус під пару-трійку 420 радіків або беріть мору, а ще краще разом.
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

IrosLAV а воду зливати в унітаз? скільки в вашому місті куб води вартує?
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 22:33 Друзі! Начитавшись, як гріються 13900 і 4090 (до 400 і 600 ват в піці) вирішив зробити хід конем і підключити їх до міської системи водопостачання. Тобто вода завжди подаватиметься з температурою 5-10 градусів. Багато років тому я так робив з C2Q6600 2.4@4.5ггц, система працювала 24 на 7 більше семи років. Тільки хочу перестрахуватись на випадок відсутності напору води: як зробити автоматичне вимикання комп'ютера? Можливо є якісь сенсори потоку води, які вміють подавати комп'ютеру сигнал вимкнення?
вода 5-10 градусів це конденсат на плату і смерть їй прийде за день

Відправлено через 25 секунд:
_Slavko_: 06.03.2023 22:41 IrosLAV а воду зливати в унітаз? скільки в вашому місті куб води вартує?
у ного нема лічильника
Cuba007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 22:33 Друзі! Начитавшись, як гріються 13900 і 4090 (до 400 і 600 ват в піці) вирішив зробити хід конем і підключити їх до міської системи водопостачання. Тобто вода завжди подаватиметься з температурою 5-10 градусів. Багато років тому я так робив з C2Q6600 2.4@4.5ггц, система працювала 24 на 7 більше семи років. Тільки хочу перестрахуватись на випадок відсутності напору води: як зробити автоматичне вимикання комп'ютера? Можливо є якісь сенсори потоку води, які вміють подавати комп'ютеру сигнал вимкнення?
Ти серйозно? То не хід конем, то хід "коня". Подивись взагалі якісь відоси на тому ж ютубі, як люди роблять рідинне охолодження, що для того потрібне, і як взагалі то робиться. Тоді менше тупих питань буде виникати, а можливо і зовсім не буде. Хоча ні, не треба, продовжуй в тому ж стилі, хоч іноді буду заходити поржати.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 22:33Начитавшись, як гріються 13900 і 4090 (до 400 і 600 ват в піці) вирішив зробити хід конем і підключити їх до міської системи водопостачання.
Методом занурення чи зрошення? :rotate:
Відповісти