Scoffer:вихідний опір підсилювача максимальним образом впливає на звук в районі частоти резонансу динаміка/навушника. Особливо якщо вихідний опір одного порядку з вушками. Особливо якщо навушники закритого типу, і резонанси в них гасяться конструктивними параметрами корпусу
Вихідний опір підсилювача впливає на звук динамічного перетворювача (а це майже 100% сучасних навушників) на повному діапазоні частот, які той здатен відтворити. Пов'язано це з тим. що вихідний сигнал підсилювача майже завжди напруга сигналу, а рушійна сила. що призводить до появи звуку, пропорційна струмові крізь обмотку котушки перетворювача. Звісно, там , де імпеданс перетворювача більш нерівномірний, вплив помітніший. Одним з таких проміжків діапазону відтворюваного звуку є частоти навколо єлектричного резонансу перетворювача. Але, це не єдине таке місце на АЧХ навушників.
Scoffer:: втикнув вуха в джерело струму, а не напруги, власний резонанс випромінювача з'їхав, а корпусу залишився як був, в результаті замість компенсації, як було задумано конструкцієї навушників, здоровений горб і така ж здоровена яма поряд на АЧХ.
Та електричний резонанс перетворювача, бідолага, нікуди не з'їжжає, він стоїть на місці, як вкопаний. Горби та ями на АЧХ результат взаємодіїї вихідного імпеданса підсилювача з імпедансом перетворювача. Що то є імпеданс спитаєш в гугла, він знає. Математика там на рівні середньої школи, маєш зрозуміти.
Отправлено спустя 10 минут 38 секунд:
Eduard1980:YuGo:
Из чего сделал вывод, что нулевое выходное сопротивление нужно далеко не для всех наушников. Может выходное сопротивление ещё на что то влияет, кроме АЧХ?
Каждым наушникам в идеале необходимо персональное выходное сопротивление усилителя.
Есть набор букв "оптимальное депфирование". Это взаимодействие механического демпфирования со стороны корпуса наушников и электрического демпфирования со стороны выхода усилителя. В общем случае это описывается системой дифференциальных уравнений второго порядка. Решение имеет, но, проще один раз измерить, чем рассчитать и понять, что означают результаты этих рассчетов.
Поэтому, на практике не заморачиваются и делают выходное сопротивление усилителя возможно более малым.
Приводимое неоднократно выше число "8 раз" возникло не на ровном месте, а из подобных рассчетов, исходя из прогнозируемого отклонения результирующей АЧХ излучения в 1 дБ, что исторически считается британскими учоными порогом различимости на слух.
Неидеальность согласования основная причина разного звучания одних и тех же наушников с разными усилителями.
З.Ы. И кроме АЧХ в наушниках огромную роль играет ФЧХ излучаемого звука. На слух заметна производная ФЧХ по времени, именуемая ГВЗ. Отклонения ФЧХ излучаемого звука в наушниках гораздо заметнее, чем при прослушиваниии на АС.
АЧХ и ФЧХ тесно связаны между собой и искривление АЧХ приводит к искривлению ФЧХ. что с определенного попрога слышно аналогично стереоэффекту.
Отправлено спустя 10 минут 13 секунд:
Eduard1980:
Значит, что бы выходное сопротивление никак не влияло на звук, нужно выбирать наушники с ровным импедансом на всю АЧХ? Такой выбор имеет право на существование?
Нет. Надо выбирать усилитель с минимально возможным выходным сопротивлением. Тогда кривизна импеданса наушников будет минимально влиять на излучаемый звук. В случае "более 8 раз" эти отклоения будут даже незаметны на слух.
На звук влияет не колько сам факт кривизны импеданса наушников, сколько количественное выражение этой кривизны: величина отклонения величины импеданса на произвольной частоте от ее же на 1000 гц. Это условность, но на ней основаны ГОСТы, нормы DIN и пр.
Отправлено спустя 32 минуты 37 секунд:
Scoffer:Eduard1980
Має. В такому випадку можна навіть підсилювач з навмисно високим вихідним опором взяти, джерело струму
Не має, категорично. Саме в такому випадку.
Scoffer:Це може компенсувати деякі теплові ефекти в котушках динаміків, і дещо знизити нелінійні спотворення.
ЦТакий ефект, насправді має місце Досліди проводили. На вухо чути на перетворювачах низької якості. Чим досконаліший перетворювач, тим непомітніший ефект на вухо. Але, у випадку підсилювача з високи вихідним опором, обов'язково з'являються помітні на вухо лінійні спотворення сигналу, які зазвичай не компенсуються еквалайзером. Тому виграш від живлення динамічного перетворювача струмом сумнівний. Перевірено електронікою