NVIDIA пропонує охолоджувати сервери ШІ теплою рідиною, щоб зменшити витрати на електроенергію та воду

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
hohlid19
Member

Сообщение

Пропоную обговорити NVIDIA пропонує охолоджувати сервери ШІ теплою рідиною, щоб зменшити витрати на електроенергію та воду

Теперь, родные гои, платите деньху за лицензию на охлаждение :lol:
D_ad
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Йшов 2050-й рік... холодною пост_ядерною зимою, повертаючись додому із роботи на підземному заводі, люди прогрівали оселі, вмикаючи сервера Ші Н-відіа, розташовані у їх бойлерах...
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Коли вже перейдуть на відведення тепла розплавленими металами як в ядерному реакторі?)
А ще можна скрутити ламповий ші-прискорювач. У деяких типів ламп нормальна робоча температура оточення до 125 градусів, а балона до 250 :D
Последний раз редактировалось Scoffer 24.06.2026 10:58, всего редактировалось 2 раза.
QFlash
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

Знову забавки з додекафтор-2-метилпентан-3-он ом. Ну-ну. :)
Denverson
Junior
Аватара пользователя

Сообщение

Світ - бореться з надлишком теплової енергії яку виробляє людство у атмосферу, бо це загрожує катаклізмами.
Nvidia - будемо єб***шити тепло на вулицю, нехай в атмосферу йде та нагріває, головне економно.
Далі просто facepalm
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

Denverson: 24.06.2026 11:05 Nvidia - будемо єб***шити тепло на вулицю, нехай в атмосферу йде та нагріває, головне економно.
воно і так йде, просто тепер з меньшими затратами та гіршою температурою компонетів, короч нічого нового, бомж цетри мабуть так і робили десь вже :gigi:
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Denverson: 24.06.2026 11:05Світ - бореться з надлишком теплової енергії яку виробляє людство у атмосферу, бо це загрожує катаклізмами.
Що?))
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Scoffer: 24.06.2026 10:53 Коли вже перейдуть на відведення тепла розплавленими металами як в ядерному реакторі?)
А ще можна скрутити ламповий ші-прискорювач. У деяких типів ламп нормальна робоча температура оточення до 125 градусів, а балона до 250 :D
Всього то десятки-сотні мільярдів ламп на один чип, яких в стійці десятки.
І який ніколи не запрацює через пошук і заміну згорівших ламп :rotate:

Відправлено через 2 хвилини 12 секунд:
Denverson: 24.06.2026 11:05Nvidia - будемо єб***шити тепло на вулицю, нехай в атмосферу йде та нагріває, головне економно.
З іншими типами охолодження те ж саме. Запропонований може зменшити витрати енергії на саме охолодження
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 24.06.2026 11:29І який ніколи не запрацює через пошук і заміну згорівших ламп
Автоматизувати за допомогою ШІ!
Soulwatcher
Member

Сообщение

Denverson: 24.06.2026 11:05 Світ - бореться з надлишком теплової енергії яку виробляє людство у атмосферу, бо це загрожує катаклізмами.
Один крупный сервер стандартной стойки вырабатывает около 0.5 - 1 кВт тепла, а производительные серверы (например, для ИИ) могут выделять от 5 кВт до 15 кВт.
Одна взрослая стельная корова выделяет от 400 до 720 Вт тепла в час в зависимости от ее массы и физиологического состояния. Основной объем (около 500 Вт) приходится на прямое тепловыделение, а еще до 220 Вт образуется за счет испарения влаги
Во всем мире насчитывается около 1,58 миллиарда голов крупного рогатого скота. В эту цифру входят как дойные коровы, так и быки, телята и мясной скот
Сейчас где-то на фоне звучат слова "Нас слишком много" голосом mr. Freeman :)
Kullerok
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Чисто интересно сколько там тепла нужно отвести. Ну понятно что много но интересно увидеть реальные цифры
Dragobes
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

Рідина є сумішшю з 75% води та 25% пропіленгліколю.
Так, так. Якісна. Віслюча :gigi:
Zaelot
Member
Аватара пользователя
Откуда: Я з України

Сообщение

Kullerok: 24.06.2026 11:33 Чисто интересно сколько там тепла нужно отвести. Ну понятно что много но интересно увидеть реальные цифры
одна стойка їсть та виділяє 140квт в навантаженні, нагріє 5тонн води до 80 градусів за 1 годинку :gigi:
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

Dragobes
та ж бадяга яка в звичайних "водянках", та нетоксичних антіфрізах, нічого нового
Lucas55
Member
Аватара пользователя
Откуда: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Сообщение

D_ad: 24.06.2026 10:50Йшов 2050-й рік... холодною пост_ядерною зимою, повертаючись додому із роботи на підземному заводі, люди прогрівали оселі, вмикаючи сервера Ші Н-відіа, розташовані у їх бойлерах...
та який там 50-й рік. Вже давно прогрівають :laugh:
спойлер
спойлер
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Kullerok: 24.06.2026 11:33 Чисто интересно сколько там тепла нужно отвести. Ну понятно что много но интересно увидеть реальные цифры
Одна стійка з картами до 600 КВт, хоча звучить якось забагато.
ronemun
Advanced Member

Сообщение

ТОму і теплою водою що вона використовується одночасно для обігріву приміщень взимку в Європі/Канаді/півночі США
а також ніби з неї легше відділити тепло через градильні
vmsolver
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Denverson: 24.06.2026 11:05 Світ - бореться з надлишком теплової енергії яку виробляє людство у атмосферу, бо це загрожує катаклізмами.
Nvidia - будемо єб***шити тепло на вулицю, нехай в атмосферу йде та нагріває, головне економно.
А если сравнить сколько энергии выделяют датацентры с энергией прилетающей на Землю от Солнца, сколько там тысячных процента должны устроить катаклизмы? Просто хочется узнать масштаб мысли :)
CADR
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Количество энергии, которую необходимо отвести не изменилось.
UnieQe
Junior

Сообщение

Denverson: 24.06.2026 11:05 Світ - бореться з надлишком теплової енергії яку виробляє людство у атмосферу, бо це загрожує катаклізмами.
Nvidia - будемо єб***шити тепло на вулицю, нехай в атмосферу йде та нагріває, головне економно.
Далі просто facepalm
З якого такого дідька? Усе людство з усією своєю промисловістю і діяльністю навіть не поруч, за результати своєї життєдіяльності, із комахами, а це лише тільки комахи. А о 200х посадили активістів зелених за шахрайство і фальшиві данні із глобального потепління 🤷
Ответить