NVIDIA разом із партнерами розгорне в Європі мережу з 35 суперкомп’ютерів загальною продуктивністю 800 ексафлопсів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
ronemun
Advanced Member

Сообщение

Пропоную обговорити NVIDIA разом із партнерами розгорне в Європі мережу з 35 суперкомп’ютерів загальною продуктивністю 800 ексафлопсів

Зараз флопси вже не ті
1 чіп (2х кристальний) VeraRubin має 50 петафлопс FP4, тобто 1 ексафлопс це всього 20 карт, а їх в стійці 72
для 800 EFlops тре всього 16 тис. шт що мало для цілого континенту з населенням 400+ млн - Amazon/Oracle давно 100ми тисяч оперують
а чіп VeraRubin Ultra буде складатись з 4х кристалів, це 100 Пфлопс, + 1 Терабайт памяті
yariksom
Member

Сообщение

А енергії звідки стільки візьмуть?
hohlid19
Member

Сообщение

А можно нашу воду и наше электричество не брать? :think:
Nikolay Yeryomenko
Member

Сообщение

yariksom: 23.06.2026 11:39А енергії звідки стільки візьмуть?
Ну ти взимку будеш сидіти без світла і тепла, а в Європу з України будуть експортувати електрику для того, щоб
трьом мільйонам дослідників розв’язувати важливі проблеми в галузі охорони здоров’я, кліматології, енергетики, фізики та в інших сферах.
yariksom
Member

Сообщение

Nikolay Yeryomenko
ААА.
Ну раз так то добре :lol: :gigi:
Tetronga
Member

Сообщение

Поставте і в нас один, щоб ми сиділи 24/7 без світла і води. Наука важливіша! :idea:
ronemun
Advanced Member

Сообщение

hohlid19: 23.06.2026 11:48 А можно нашу воду и наше электричество не брать? :think:
для 16 тис. чіпів по 2,5 кВт (разом з памяттю, процом, мережею) тре всього 40 МВт
Нехай 100 МВт - це ніщо зараз
ТАм тільки кондиціонери пару гігават споживають, холодильники 100+
Ortyomko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Nikolay Yeryomenko: 23.06.2026 12:17
yariksom: 23.06.2026 11:39А енергії звідки стільки візьмуть?
Ну ти взимку будеш сидіти без світла і тепла, а в Європу з України будуть експортувати електрику для того, щоб
трьом мільйонам дослідників розв’язувати важливі проблеми в галузі охорони здоров’я, кліматології, енергетики, фізики та в інших сферах.
оце дуже добре було :lol:

Відправлено через 1 хвилину 9 секунд:
yariksom: 23.06.2026 11:39 А енергії звідки стільки візьмуть?
у них зараз дуже багато сонячної енергії. Як і в нас, доречі. Напевно багато хто не знає, вдень у пікові сонячні часи у нас електрика по РДН 0,01грн за 1кВт.
MqM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Nikolay Yeryomenko: 23.06.2026 12:17
yariksom: 23.06.2026 11:39А енергії звідки стільки візьмуть?
Ну ти взимку будеш сидіти без світла і тепла, а в Європу з України будуть експортувати електрику для того, щоб
трьом мільйонам дослідників розв’язувати важливі проблеми в галузі охорони здоров’я, кліматології, енергетики, фізики та в інших сферах.
Фантазії на тему, було би ще через що експортувати в таких обʼємах. Не заважатиму розвивати зраду, як електрику «фурами вивозять» :D
MaKCuMyC
Member
Аватара пользователя
Откуда: Сіверодонецьк, Нідерланди

Сообщение

Здалося
NVIDIA разом із партнерами згорне
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

Nikolay Yeryomenko: 23.06.2026 12:17
yariksom: 23.06.2026 11:39А енергії звідки стільки візьмуть?
Ну ти взимку будеш сидіти без світла і тепла, а в Європу з України будуть експортувати електрику для того, щоб
трьом мільйонам дослідників розв’язувати важливі проблеми в галузі охорони здоров’я, кліматології, енергетики, фізики та в інших сферах.
фурами вивозитимуть, чи що?

Відправлено через 1 хвилину 1 секунду:
А я все думаю, якого ... у нас 39 градусів у Франції...
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Тим часом опубліковано новий рейтинг суперкомпів
https://top500.org/lists/top500/2026/06/
1. LineShine - LingKun, LX2 304C 1.55GHz, LingQi, Kylin OS, Shenzhen Cloud Computing Center Co., Ltd. - 2,198 Rmax (PFlop/s)
National Supercomputing Centre in Shenzhen (NSCS), China
І окрім того що на першому місці бути просто круто, зверніть увагу що він набраний без відеокарт. Наступний такий безвідяшний аж 9й
9. Supercomputer Fugaku - Supercomputer Fugaku, A64FX 48C 2.2GHz, Tofu interconnect D, Fujitsu - 442.01 Rmax (PFlop/s)
RIKEN Center for Computational Science, Japan
Це до тих хто віщає що китайські процесори не конкурентоспроможні і нікому не потрібні.
S0N1C
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

може то такі ж китайскі флопи як були китайські ватти на бумбоксах :laugh:
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

S0N1C
Всі суперкомпи в рейтингу ганяють один і той же тест.
Wanek Petrowsky
Junior

Сообщение

NVIDIA разом із партнерами перетворить Європу в пустелю з 35 суперкомп’ютерів загальною продуктивністю 800 ексафлопсів
1234waltz
Member

Сообщение

Scoffer: 23.06.2026 22:14 1. LineShine - LingKun, LX2 304C 1.55GHz
the top line given LineShine’s top ranking among supercomputers that have submitted High Performance Linpack test results officially – is that this LX2 CPU delivers enough FP64 oomph with its SVE2 vector units and SME matrix math units that it only takes 13.79 million cores to deliver a peak theoretical performance of 2.74 exaflops (rounding to three significant digits). On the HPL test, LineShine delivers just a tad under 2.2 exaflops of oomph and that makes it 21.5 percent more powerful than the former top ranked machine, the “El Capitan” supercomputer based on AMD MI300A compute engines located at Lawrence Livermore National Laboratory in the United States.
Вони упоролись по ідеї Larrabee / Xeon-Phi, наскільки розумію.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

1234waltz: 25.06.2026 11:48Вони упоролись по ідеї Larrabee / Xeon-Phi, наскільки розумію.
Це якийсь сильно кастомний арм з додатковими свистоперділками. Власне, як і Fugaku. Скоріш за все так само як Fugaku не дуже сумісний зі звичайними армами.
Але оскільки завдання під суперкомпи зазвичай пишуть з нуля, то це особливого значення не має.
Головний плюс підходу - значно ширший пул завдань ніж той, що можна обробити на відяхах.

Відправлено через 5 хвилин 35 секунд:
Детальної інфи щодо китайсього проца немає. Я думаю що це ідеологічний клон Fugaku, у нього дещо інший підхід ніж в зіонах фі. А може і просто купили ліцензію на A64FX у японців, чом би й ні. Розробкою займалась хуавей.
vmsolver
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer: 23.06.2026 22:14..зверніть увагу що він набраний без відеокарт. Наступний такий безвідяшний аж 9й
Осталось определиться, это хорошо или плохо?
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

vmsolver: 25.06.2026 13:05Осталось определиться, это хорошо или плохо?
Звісно що добре. Флопси процесора на порядок універсальніше за флопси відеокарти вже на рівні алгоритмів. Не кажучи вже про те що доступна вся оператива ноди, а не лише відеопам'ять. Fugaku коли вийшов, то навів багато фурору в суперком'ютерному світі. Це вважалось дуже круто, багато хто думав що без прискорювачів взагалі недосяжно, але у японців вийшло.
Китайський суперкомп очевидно теж дуже крутий по рівно тим же причинам.

Відправлено через 16 хвилин 26 секунд:
Ти оно спитай у рендерщиків, чи шішників, чи будь-кого, за умови що кількість флопсів буде однаковою, що вони оберуть, проц чи відеокарту.
vmsolver
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer: 25.06.2026 13:29
vmsolver: 25.06.2026 13:05Осталось определиться, это хорошо или плохо?
Звісно що добре. Флопси процесора на порядок універсальніше за флопси відеокарти вже на рівні алгоритмів. Не кажучи вже про те що доступна вся оператива ноди, а не лише відеопам'ять. Fugaku коли вийшов, то навів багато фурору в суперком'ютерному світі. Це вважалось дуже круто, багато хто думав що без прискорювачів взагалі недосяжно, але у японців вийшло.
Китайський суперкомп очевидно теж дуже крутий по рівно тим же причинам.

Відправлено через 16 хвилин 26 секунд:
Ти оно спитай у рендерщиків, чи шішників, чи будь-кого, за умови що кількість флопсів буде однаковою, що вони оберуть, проц чи відеокарту.
Флопсы не одинаковые, как правило GPU даёт заметно больше. Также, энергоэффективность вычислений на GPU выше. Делая одни и те же расчеты на CPU или GPU первые менее эффективные в плане затрат энергии. То есть, это не АИ-датацентр, это комп где считают ядерные взрывы и такое подобное, материалы, взаимодействие частиц и так далее.

Во вторых, а почему ты думаешь они выбрали CPU как основу, а не GPU? Может потому что GPU у них просто нет, а CPU просто есть? В чем достижение тогда? Другими словами, западные конторы или государства могут сделать супер эпичный комп на CPU, интел и АМД им даже памятник поставят, это не проблема, соберут и запустят, но ведь заказчика нет. Понимаешь, что нет того, кому такие ресурсы в таком виде нужны? Не нужны они, те что есть удовлетворяют или пока не ясно в чём не удовлетворяют.

Знаешь ли, есть сомнения, что в США осознали, что им нужен миллиард CPU-only кластеров и они их тупо не заказали. Поэтому достижение Китая надо рассматривать более комплексно, чем просто с точки зрения пионеров, где больше это однозначно лучше. Мир немного разнообразнее.
Ответить