Новости
Последние статьи и обзоры
Intel планує повернутися до єдиної архітектури CPU, відмовившись від поділу на P- і E‑ядра
-
gregory_amd
Member
- Откуда: Харьков
Предлагаю обсудить Intel планує повернутися до єдиної архітектури CPU, відмовившись від поділу на P- і E‑ядра
там как раз кто-то из китайцев придумал асики делать для одной конкреетной LLM, надо штеуду подкинуть идею высрать 300 видов ядер, что бы по одному на каждое известное приложение.
а те что нее в списке, будут работать на общих каких-то но только по подписке
там как раз кто-то из китайцев придумал асики делать для одной конкреетной LLM, надо штеуду подкинуть идею высрать 300 видов ядер, что бы по одному на каждое известное приложение.
а те что нее в списке, будут работать на общих каких-то но только по подписке
-
Earanak
Member
- Откуда: Украина
Игруны будут в восторге от этой новости, они дуреют от этой прикормки 
Осталось только дожить до 2028-2030 года ))
Осталось только дожить до 2028-2030 года ))
-
VladimirV
Member
Занадто сумнівне джерело новини.
Так, вакансія інженера опублікована.
Висновки з неї дуже передчасні
Занадто багато планів у Інтел, то свої відеокарти (підрозділ ще не загнувся?), то ласт-левел кеш, то нейроблоки, то ядра лоу-пауер... Тепер гомогенні ядра знову.
Досі чітко не зрозуміло, що від них чекати насправді, і яким шляхом піде розвиток desktop cpu ...
Я вже в новинах про Інтел плутаюсь.
Так, вакансія інженера опублікована.
Висновки з неї дуже передчасні
Занадто багато планів у Інтел, то свої відеокарти (підрозділ ще не загнувся?), то ласт-левел кеш, то нейроблоки, то ядра лоу-пауер... Тепер гомогенні ядра знову.
Досі чітко не зрозуміло, що від них чекати насправді, і яким шляхом піде розвиток desktop cpu ...
Я вже в новинах про Інтел плутаюсь.
-
denizen
Member
- Откуда: Київ
смикатись, то завжди до проблем
тільки більш менш зробили свої різні ядра, і знову тепер до юніформ?
скоріш за все, вони зрозуміли, що для десктопа це не треба, а в ноутах і далі залишться різні ядра.
тільки більш менш зробили свої різні ядра, і знову тепер до юніформ?
скоріш за все, вони зрозуміли, що для десктопа це не треба, а в ноутах і далі залишться різні ядра.
-
zalizo_org
Member
- Откуда: LV
Як сама по собі вакансія щодо уніфікованих ядер може доводити, що компанія відмовилася від енергоефективних ядер у своїх продуктах? Якщо опублікують вакансію у відділ мобільних чипів то зробимо висновки про відмову від десктопних і серверних проців?
-
Scoffer
Member
Між розробкою ядра і його серійним впровадженням 5-7 років, так що видихайте. Це просто один з варіантів на майбутнє. Ніхто не знає що саме найкраще вистрілить.
-
Polaroid1962
Member
Це цілком нормально. Внутрішні експерементальні відділи мають конкурувати пропоноючу різні рішення щоб можно було обрати краще та запустити його в серію.VladimirV: ↑ 24.02.2026 10:17 то ласт-левел кеш, то нейроблоки, то ядра лоу-пауер... Тепер гомогенні ядра знову.
Теоритично асиметричні ядра це гарна річ. Всі обчислення можно розділити на такі:
- для наступного кроку потрібен результат попереднього. Це неможливо робити паралельно. Це як риття ями вглибину. Поставите ви одну людину з лопатою або сто - різниці не буде.
- кроки можно виконувати у будь якому порядку, потім просто потрібно зібрати їх результат. Це можливо робити паралельно. Це як риття траншеї. Ви можете замінити одну людину з лопатою сотнею дитлахів з совочками.
Якщо ви хочете зробити універсальний процесор вам треба вміти швидко виконувати одну або декілька задач першого типу. І тут раціонально пожертвувати ефективністю заради швидкодії.
Вам також треба виконувати задачі другого типу, та оскільки їх можно паралелети вам треба жертвувати швидкодією заради ефективності. Тобто якщо 15 малих ядер роблять задачу за той же час, що і 10 швидких, але їм для цього треба менше енергії та кремнію - це перемога.
Ще раз: вам не потрібно багато швидких ядер. Якщо вам потрібно багато ядер - це значить, що ваша задача паралелиться, тому для вас має значення сумарна пррдуктивність та ефективність, а не швидкість одного ядра.
Якийсь серверний проц (який має купу лише повільних ядер) як універсальний буде поганим.
-
1234waltz
Member
Не знає, але Ультра серія показала, що відмова від HT разом з 3 кластерами різних ядер не компенсує навіть надшвидкісна пам'ять по ціні золотих злитків, через що люди сидять на 12-14 генах собі спокійно.Scoffer: ↑ 24.02.2026 10:38 Ніхто не знає що саме найкраще вистрілить.
Відправлено через 1 хвилину 19 секунд:
А те, що "обгризені" ядра все одно лишаться для якихось дуже багатоядерних Зіонів та усілякого "атом" подібного, то теж зрозуміло. Ніхто їх ховати не буде.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Як раз таки показала, що дуже добре компенсує навіть з наваром і HT не потрібен.1234waltz: ↑ 24.02.2026 10:42але Ультра серія показала, що відмова від HT разом з 3 кластерами різних ядер не компенсує навіть надшвидкісна пам'ять
- спойлер
Тест із 8P+8eHT:Off проти 8P+0e HT:On показав вищий результат на користь першого конфігу
-
SKYJAKER
Member
- Откуда: м Камянське
Кого передують або куди передують?на етапах, що передують дослідному виробництву
-
Sanьka
Member
Щось сумнівно, що вони дадуть те, що від них хочуть
Ну або зроблять однотипні ядра, але за основу візьмуть Е-ядра.
А взагалі Інтелу треба було засунути своє его куди подалі і довіритись Келлеру. Тоді б у них було щось цікавіше ніж те що вони випустили.
Ну або зроблять однотипні ядра, але за основу візьмуть Е-ядра.
А взагалі Інтелу треба було засунути своє его куди подалі і довіритись Келлеру. Тоді б у них було щось цікавіше ніж те що вони випустили.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Ідеальною була би архітектура "логічних" ядер, яка вже десь тут згадувалась в якійсь новині.
Зробити 48 е-ядер і групувати їх в "гіпер-ядра" на льоту, так як ще дуже багато однопоточного софту. І прив*язка до конкретної к-ті тих чи інших ядер погіршує гнучкість флатформи. Але нажаль ця ідея утопічна і реалізувати на практиці таке не видається можливим
Зробити 48 е-ядер і групувати їх в "гіпер-ядра" на льоту, так як ще дуже багато однопоточного софту. І прив*язка до конкретної к-ті тих чи інших ядер погіршує гнучкість флатформи. Але нажаль ця ідея утопічна і реалізувати на практиці таке не видається можливим
-
1234waltz
Member
Лолalexeygalas: ↑ 24.02.2026 10:54Як раз таки показала, що дуже добре компенсує навіть з наваром і HT не потрібен.1234waltz: ↑ 24.02.2026 10:42але Ультра серія показала, що відмова від HT разом з 3 кластерами різних ядер не компенсує навіть надшвидкісна пам'ять
- спойлер
-
В цих бенчах в 14900к була зі звичайною DDR5-7200 за 120 баксів (на момент написання статті), а в 285K CUDIMM DDR5-8200 за 200 баксів (який нахоботила редакція, але вказали, що загалом тоді вони коштували 300). Дуже добре себе демонструє, при сумарній ціні платформи (на момент написання) майже в двічі дорожчої, з урахуванням самого проца та материнки.


-
the lamer
Member
Це ідея Келлерівського Royal Core. Схоже, вони все ж таки йдуть до її втілення.alexeygalas: ↑ 24.02.2026 11:12 Ідеальною була би архітектура "логічних" ядер, яка вже десь тут згадувалась в якійсь новині.
Зробити 48 е-ядер і групувати їх в "гіпер-ядра" на льоту, так як ще дуже багато однопоточного софту.
-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
Гарне рішення, вітаю від щірого серця. Хоча чутки про це ходили щє десь рік тому.
-
KimRomik
Member
йшов 5-ий рік, а я до сих пір не зрозумів в чому різниця між P та E ядрами та в чому їх логіка 
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Ну так і на твоїх же слайдах в більш як половині тестів (знов 1080р
Таки ЛОЛ
-
1234waltz
Member
Питання до РТХ 4090, яка не може в багатьох іграх навіть у 1080 забеспечити 120 фпс)
Буквально, нова збірка по двойному прайсу працює гірше або на рівні старої. Оце так досягнення архітектурне.+- рівні
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Ігрова швидкодія в групі ігор - не показник1234waltz: ↑ 24.02.2026 12:04Буквально, нова збірка по двойному прайсу працює гірше або на рівні старої. Оце так досягнення архітектурне.
Це скоріше показник оптимізованості ігрових рушіїв. Інашке би всі ігри показали однаково гірші результати.1234waltz: ↑ 24.02.2026 12:04досягнення архітектурне
А крім ігор є інші додатки, кількість яких значно перевишує ігри
Не буду наново писати одну і ту ж простиню. В попередніх темах порозписував.
-
Intel74320ASuperFin+
Member
- Откуда: Intel "7" 10nm++
А что случилось? Гипертрейдинг, забытая технология древних, может тоже вернется? Синие дармоеды просто не могут признать, что обосрались с нанометрами и могут только клепать разнородные ядра аля Биг Литтл. Рукожопы даже нормально не осилили 3 нм ТСМС.