З’явилися тести китайського 12-ядерного процесора Loongson 3B6000 — утричі слабкіший за AMD Ryzen 5 9600X

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Polaris
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків; Слов'янськ

Сообщение

Mozdev
Member

Сообщение

Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.
Liam
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Періодично виробник випускає нові процесори та готові рішення, але всі вони орієнтовані на внутрішній ринок.
А, ну все зрозуміло - Baikal Edition.
Polaris
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків; Слов'янськ

Сообщение

Mozdev
Так я того і цікавлюсь, наскільки воно гірше
Telcontar
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернiгiв

Сообщение

Без порівняння з вершиною процесоробудування M5 - тести ні про що :shuffle:
Mozdev
Member

Сообщение

Polaris: 03.02.2026 10:43 Mozdev
Так я того і цікавлюсь, наскільки воно гірше
Кодування x265 4к пресет різниця з R5 1600 у тричі на користь райзена, з R5 9600x різниця у 10 разів.
Polaris
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків; Слов'янськ

Сообщение

Mozdev
Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Mozdev: 03.02.2026 10:41
Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.
Це схоже по архітектурі на райзени, але більше RISC-V. Але обмежений та повністю підконтрольний.
По тестах то навіть до 3600/3700х(одно та мульти).
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Mozdev: 03.02.2026 10:41Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.
Polaris: 03.02.2026 11:05Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
Ніхто нічого не крав. Loongson це ліцензійно чистий клон MIPS. Ліцензія на ISA була куплена прям за гроші. Ні до AMD, ні до х86 як такого цей проц не має жодного стосунку. Це по-перше.
По-друге клоном AMD є Hygon, і він теж не крадений. AMD точно так само за бабоси продала як мінімум IP, і судячи з того що китайці самостійно додали до нього шифрування, котре одобряє сам цзедун, то і сорці також продали. Особисто я не вірю в реверс інженірінг таких процесорів. Так що передавайте привіт лізі.
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Polaris, ніби вони просто не можуть підняти чистоту через RISC-V та застарілі 12/7нм.
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Scoffer
Ліза дійсно продала ліцензію, в якомусь бородатому 18 чи 19 році.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AntonyKandaurov
Спочатку поназначають китайців в директорат тех контор, а потім дивуються що китайці китайцям технології продають :dontknow:
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Scoffer, ніби ж лише перший лунг - міпс. Далі вони його переробили на ріск, точніше міпс 64 без зайвого та з покращеннями від ріск.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Барбарис
Це MIPS64 з тонами додаткових команд. Здебільшого для пришвидшення апаратної трансляції QEMU. Про RISC-V заяви були, але що там від нього ніхто не знає, бо інструкції як були від міпса, так і залишились :D В будь-якому випадку рісква не потребує окремого ліцензіювання, так що це не має значення.

Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Хоча якщо вже на те пішло, то і сама рісква це кривий-поганенький клон міпса від тих же персонажів.
bes
Member
Откуда: Kryvyi Rih

Сообщение

заголовок конечно громкий но для оборонки им хватит этой производительности с головой
Nekros
Member
Аватара пользователя

Сообщение

bes: 03.02.2026 12:07 заголовок конечно громкий но для оборонки им хватит этой производительности с головой
Для російської може і хватить. А для нормальної з ШІ потрібни продуктивні камені
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nekros
Для аішечки також вистачить тому що аішчка не на cpu крутиться. Прискорювачі у них на інших чипах. Для запихування даних в прискорювач і забору результатів цього проца за очі.
Хоч би Буданова слухали час від часу. Він вже казав що знає ттх тої техніки що у них на параді марширувала, і не хотів би з нею стикатись на полі бою.
Mozdev
Member

Сообщение

Scoffer: 03.02.2026 11:53
Mozdev: 03.02.2026 10:41Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.
Polaris: 03.02.2026 11:05Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
Ніхто нічого не крав. Loongson це ліцензійно чистий клон MIPS. Ліцензія на ISA була куплена прям за гроші. Ні до AMD, ні до х86 як такого цей проц не має жодного стосунку. Це по-перше.
По-друге клоном AMD є Hygon, і він теж не крадений. AMD точно так само за бабоси продала як мінімум IP, і судячи з того що китайці самостійно додали до нього шифрування, котре одобряє сам цзедун, то і сорці також продали. Особисто я не вірю в реверс інженірінг таких процесорів. Так що передавайте привіт лізі.
В нього власна архітектура LoongArch.
Компанія розробила власний формат інструкцій, їх кодування, режими адресації тощо, LoongArch містить близько 2 000 інструкцій, але по суті це калька, дика суміш із MIPS, та напрацювань AMD Ryzen, "вкрадених" у АМД, бо коли Амд віддала за бабоси частину або всі початкові напрацювання по архітектурі Райзен, все це добро розповзлося по китайським фірмам( за бабло ) я гівно по чемодану :rotate:
Последний раз редактировалось Mozdev 03.02.2026 12:40, всего редактировалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Mozdev
Не верзи нісенітниць. Це самостійна розробка, котрій вже 25 рочків цього року стукне. Вони послідовно покращують свою мікроархітектуру на традиційні 5% за ітерацію, і ніякого вибиваючогося з графіку приросту бусту не помічено. Це проц для воєнки і держ сектору. Продуктивності їм вистачає. Треба надійно і підконтрольно, а не натикати ір незрозумілого походження.
Для натикати ір є Hygon i Zhaoxin.
Mozdev
Member

Сообщение

Scoffer: 03.02.2026 12:07 Барбарис
Це MIPS64 з тонами додаткових команд. Здебільшого для пришвидшення апаратної трансляції QEMU. Про RISC-V заяви були, але що там від нього ніхто не знає, бо інструкції як були від міпса, так і залишились :D В будь-якому випадку рісква не потребує окремого ліцензіювання, так що це не має значення.

Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Хоча якщо вже на те пішло, то і сама рісква це кривий-поганенький клон міпса від тих же персонажів.
Був трохи не правий і дійсно сплутав з Hygon i Zhaoxin.
Так згоден це корявий перероблений MIPS/ B-)

https://www.phoronix.com/news/LoongArch ... opy-Kernel
Ответить