Intel підтвердила наміри випустити Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Предлагаю обсудить Intel підтвердила наміри випустити Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року
перехід на платформу LGA1954.
Єдине, що у Інтел завжди (нажаль) стабільно - постійні переходи на нові сокети :-/

Відчуття, що АМ4 переживе і його :gigi:
MaxNew
Member

Сообщение

Sanьka: 23.01.2026 15:45 Предлагаю обсудить Intel підтвердила наміри випустити Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року
перехід на платформу LGA1954.
Єдине, що у Інтел завжди (нажаль) стабільно - постійні переходи на нові сокети :-/

Відчуття, що АМ4 переживе і його :gigi:
В синіх завжди так було) Згадати лиш 775 сокет і скільки там було ревізій та чіпсетів, там чорт голову зломить.
Тримаю кулачки за синіх, може цього разу в них щось дійсно круте вийде, а то останнє вдале покоління на мою думку було 12*
shnok
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Знову новий сокет..
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року - лучше бы они тщательно их доработали дабы не грелись, не глючили и деградировали и были быстрыми. Можно и в 2027 году их сделать и позже, сейчас всё равно никто десктопные ПК не собирается собирать по причине неадекватных цен.
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022: 23.01.2026 16:03лучше бы они тщательно их доработали дабы не грелись, не глючили и деградировали и были быстрыми
Ти описав АМД Райзен ;)
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Inqizitor2022: 23.01.2026 16:03не грелись, не глючили и деградировали и были быстрыми
Все це вже є зараз. Лише додати ігрового перформенсу
zalizo_org
Member
Аватара пользователя
Откуда: LV

Сообщение

Sanьka: 23.01.2026 15:45Відчуття, що АМ4 переживе і його
сміх сміхом, а за час існування АМ4 intel пережила бурхливу сокетну історію - 1151v1, 1151v2, 1200, 1700, 1851. Скоро ще 1954 додастся.
ronemun
Advanced Member

Сообщение

Sanьka: 23.01.2026 15:45 Предлагаю обсудить Intel підтвердила наміри випустити Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року
перехід на платформу LGA1954.
Єдине, що у Інтел завжди (нажаль) стабільно - постійні переходи на нові сокети :-/

Відчуття, що АМ4 переживе і його :gigi:
дійсно, подумаєш, збільшать кількість ядер з 8p+16е до 16p+32е
Хіба це причина до зміни сокета?
он АМД на AM5 збільшить кількість ядер до 24, а може й до 32
zalizo_org
Member
Аватара пользователя
Откуда: LV

Сообщение

MaxNew: 23.01.2026 16:00останнє вдале покоління на мою думку було 12*
На даний момент 13 і 14 не менш вдалі (при умові що вироблені з кінця 2024 року і весь час експлуатуються з мікрокодом 0x12B+). Насправді якби не допустили того факапа з хімією металів на виробництві в 2023 і на самому початку 2024 роках, а також заздалегідь зробили мікрокод без косяків, то 13 і 14 покоління нічим би не відрізнялися від всіх попередніх. А так, зіпсували репутацію прекрасним процесорам і в масовій свідомості тих, хто не вникає є просто звірячий переляк перед магією деградації кристала.
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

ronemun: 23.01.2026 17:06Хіба це причина до зміни сокета?
А ну так, у Інтела зміна сокета ТІЛЬКИ коли є вагома причина :laugh: Просто причин багато :gigi:
Як там співав Гелсінгер:
1я прічіна - це бабло
А 2я - це недОядрО і т.д..
Чи то не Гелсінгер співав :rolleyes:
item2
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Судячи зі спеків, має бути близький до поточних X3D в іграх (але після Nova Lake ще вийде Zen 6). Також здивував Panther Lake з потужною графічною частиною. Давайте вже його в десктоп (буде антикризове рішення з огляду на ціни GPU). А ще на підході ноути від NVidia з потужною вбудованою графікою, але там CPU на ARM.
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Sanьka: 23.01.2026 16:08Ти описав АМД Райзен ;)
Как владелец 9800 х3Д и такой же у друга скажу, что он вроде не деградирует, но требует чтобы была мощная водянка, а так же игровая производительность для его цены и температуры не впечатляет после 13700К, то есть 1,5 раз примерно плюс минус, особенно в однопотоке. Да, ап, но в целом ничего такого чтобы вау нет. И самое смешное, что в повседневной эксплуатации в сравнению с Интелом почти не отличается, кроме невозможности без сброса биоса стартовать на предыдущих настройках, как это Асус с Интелом делает, у МСИ материнки ошибок не прощают :lol:.
Поэтому мне очень интересно, что покажет 400 серия и может будет желание на них перейти для феншуя, а то сидишь на АМД такой и как-то нет гармонии :laugh:
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

ronemun: 23.01.2026 17:06
Sanьka: 23.01.2026 15:45 Предлагаю обсудить Intel підтвердила наміри випустити Core Ultra 400 (Nova Lake) наприкінці цього року


Єдине, що у Інтел завжди (нажаль) стабільно - постійні переходи на нові сокети :-/

Відчуття, що АМ4 переживе і його :gigi:
дійсно, подумаєш, збільшать кількість ядер з 8p+16е до 16p+32е
Хіба це причина до зміни сокета?
Ні.
Keldon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

zalizo_org: 23.01.2026 17:13
MaxNew: 23.01.2026 16:00останнє вдале покоління на мою думку було 12*
На даний момент 13 і 14 не менш вдалі (при умові що вироблені з кінця 2024 року і весь час експлуатуються з мікрокодом 0x12B+). Насправді якби не допустили того факапа з хімією металів на виробництві в 2023 і на самому початку 2024 роках, а також заздалегідь зробили мікрокод без косяків, то 13 і 14 покоління нічим би не відрізнялися від всіх попередніх. А так, зіпсували репутацію прекрасним процесорам і в масовій свідомості тих, хто не вникає є просто звірячий переляк перед магією деградації кристала.
Звідки корні ростуть за цей період? Все що вдалось знайти, це за 22-й рік і то виробництва на заводі в штаті Арізона?
dext
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

zalizo_org: 23.01.2026 17:13 Насправді якби не допустили того факапа з хімією металів на виробництві в 2023 і на самому початку 2024 роках, а також заздалегідь зробили мікрокод без косяків, то 13 і 14 покоління нічим би не відрізнялися від всіх попередніх. А так, зіпсували репутацію прекрасним процесорам і в масовій свідомості тих, хто не вникає є просто звірячий переляк перед магією деградації кристала.
:facepalm: вони і не відрізняються, проблема виключно в налаштуваннях МП за замовчуванням: достатньо встановити VID ліміт на будь-якому мікрокоді та/або робити андервольт - і нічого не деградує вже 3.5 роки, про хімію металів це взагалі шиза без будь-яких доказів
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

Забавные кулстори про химию, и первые партии. У меня 13900KF купленный в первой партии. Которая вообще только-только до нас доехала, и вот он живёт уже 40 месяцев в CPU-интенсивных нагрузках и игрульках, с родными частотами и бустом (во всем спектре нагрузок) и производительностью. Ничего на нем не вылетает и не виснет. И микрокод апдейты на него ставились с приличной задержкой. Между 125 и 12B микрокодом года пол работы было, если не больше. Наверное какой то выродок, не из того теста сделанный процессор, может этого урода вообще родили в подвалах АМД :laugh:
Последний раз редактировалось Earanak 23.01.2026 23:48, всего редактировалось 1 раз.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

item2: 23.01.2026 17:24 Давайте вже його в десктоп (буде антикризове рішення з огляду на ціни GPU).
Мене вони теж цікавлять. Але антикризовим рішенням вони не будуть, бо їм треба нормальна оперативка. Хіба для тих, в кого вже є озу.
АМД дуже зафакапила зі своїми апу. Вони ще в попередніх поколіннях намагались одразу зробити чиплет, але в них щось там не вийшло, в результаті фенікси і стрікси все одно були монолітом, але вийшли з запізенням на рік. Потім ще ті історії з RDNA3, 3.5, 4. Вони щось там нафакапили в RDNA3, взяли виправляти замість починати роботу над RDNA4, вийшла RDNA 3.5 але це теж додало затримок.

По-доброму АМД могли б вже мати лінійку, в якій останніми процами були б strix з 16CU rdna 4 і двома каналами (в девайси, і на AM5), і halo теж з rdna 4 з 40Cu і 4-ма каналами (в девайси, розпаяні в різні готові компи і може навіть на hedt материнки). І вже могли б встигнути зробити рефреші, якщо їм так хочеться тих рефрешів.

А в цьому або на початку наступного вже могли б думати про чиплетні апу, додавати 3d кеш в апу на ядра і навіть на графіку. Але все це зсунулось більш ніж на рік. І Інтел зміг догнати.
Tetronga
Member

Сообщение

Поки не буде хоча б 95 Вт TDP для наймолодших процесорів сенсу в таких кип'ятильниках дуже мало. Ще й новий сокет ЗНОВУ :facepalm:
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

Tetronga: 24.01.2026 07:09Поки не буде хоча б 95 Вт TDP для наймолодших процесорів сенсу в таких кип'ятильниках дуже мало. Ще й новий сокет ЗНОВУ
Дуже застаріла інфа про кип*ятильники. Аж пліснявою тхне
Таймкод
А ще є Т лінійка (235T/245T/265T/285T) Які в average 30-40w їдять

235T PL1=PL2=90W GB6
MaxNew
Member

Сообщение

zalizo_org: 23.01.2026 17:13
MaxNew: 23.01.2026 16:00останнє вдале покоління на мою думку було 12*
На даний момент 13 і 14 не менш вдалі (при умові що вироблені з кінця 2024 року і весь час експлуатуються з мікрокодом 0x12B+). Насправді якби не допустили того факапа з хімією металів на виробництві в 2023 і на самому початку 2024 роках, а також заздалегідь зробили мікрокод без косяків, то 13 і 14 покоління нічим би не відрізнялися від всіх попередніх. А так, зіпсували репутацію прекрасним процесорам і в масовій свідомості тих, хто не вникає є просто звірячий переляк перед магією деградації кристала.
І не поспориш. Хоч я не в захваті від 14900к, навіть крута вода не може охолодити його гарячий нрав. За 2 роки користування поки живий. Мабуть заплатки все таки дали свою користь.
Ответить