Samsung і SK Hynix можуть скоротити виробництво NAND, що спровокує зростання цін

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
yariksom
Member

Сообщение

Предлагаю обсудить Samsung і SK Hynix можуть скоротити виробництво NAND, що спровокує зростання цін
Одна надія на ненависних китайців, які відкриють за рік 1000 фабрик і завалять ринок лоуендом.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Тому основне навантаження ляже на споживчий сегмент
от гади! якщо високий попит від корпоратів, то тільки вони мають платити завищену ціну, бо вони самі спровокували це, а не кінцевий споживач, тим паче геймер
Kullerok
Member
Откуда: Київ

Сообщение

yariksom: 21.01.2026 12:29 Предлагаю обсудить Samsung і SK Hynix можуть скоротити виробництво NAND, що спровокує зростання цін
Одна надія на ненависних китайців, які відкриють за рік 1000 фабрик і завалять ринок лоуендом.
Ага соответствующим качеством :gigi: :gigi:
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

KimRomik: 21.01.2026 12:31
Тому основне навантаження ляже на споживчий сегмент
от гади! якщо високий попит від корпоратів, то тільки вони мають платити завищену ціну, бо вони самі спровокували це, а не кінцевий споживач, тим паче геймер
Пане, взагалі-то все завжди навпаки.

Корпорати полюбому купують набагато дешевше ніж доступно нам у магазині. :laugh:
Spuner
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Yerevan, Armenia

Сообщение

Ну правильно: в такое кризисное время надо сокращать, а не наращивать... :facepalm:
Metroa
Member
Аватара пользователя
Откуда: Стрий

Сообщение

Треба почекати, років ще з 3
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

підвищити рентабельність NAND до рівня DRAM.
:super:
Туземун!
Shikashi
Junior

Сообщение

KimRomik: 21.01.2026 12:31
Тому основне навантаження ляже на споживчий сегмент
от гади! якщо високий попит від корпоратів, то тільки вони мають платити завищену ціну, бо вони самі спровокували це, а не кінцевий споживач, тим паче геймер
Цікаво чому в дорогому комп'ютері має бути дешевий накопичувач? Радійте що не настав крізіс виробництва пластика, там виробники періферії в черзі за корпусами стоять
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Поки що вартість SSD зросла не дуже сильно
Якщо "майже вдвічі" для вас це "не дуже сильно", то як же ціна зросте за рік, цікаво?

Я візьму кредит, щоб запастися SSD для родини наперед. Оперативки, на щастя, вистачає поки що.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Shikashi: 21.01.2026 13:08
KimRomik: 21.01.2026 12:31

от гади! якщо високий попит від корпоратів, то тільки вони мають платити завищену ціну, бо вони самі спровокували це, а не кінцевий споживач, тим паче геймер
Цікаво чому в дорогому комп'ютері має бути дешевий накопичувач? Радійте що не настав крізіс виробництва пластика, там виробники періферії в черзі за корпусами стоять
Лол, ти взагалі зрозумів про що новина? Там йдеться мова про те, що корпорати як завжди будуть закупати комплектуючі у великій кількості і по ринковій ціні, а основне навантаження накладуть на споживачів.

Перекладаю для незрозумілих: це означає що споживачі будуть платити дорожче, щоб покрити витрати на виробництво не тільки за споживчий сегмет, але й за корпоративний. Тобто корпорати як завжди будуть платити за пам"ять, а споживач платитиме одночасно за пам"ять і за виробництво. Зрозуміли?

Отправлено спустя 3 минуты 41 секунду:
Звісно про це прямим текстом не написано, але сама вартість виробництва вже закладена в ціну товара, але цінник для споживчого та корпоративного сегментів різний.
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Ну да, давно здорожчень не було, саме час.
Keyser Soze
Member

Сообщение

Не могут, а уже второй год подряд они это делают! :learn:
:gigi: :lol: :lol: :lol: :up: :up: :up: :up:
n+gibat[]r
Member
Аватара пользователя
Откуда: Spain

Сообщение

Мать продавай хату, купим на все деньги оперативки и SSD и будем ждать туземун на морозе на чемоданах с оперативкой и SSD :laugh:
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 21.01.2026 12:37
KimRomik: 21.01.2026 12:31

от гади! якщо високий попит від корпоратів, то тільки вони мають платити завищену ціну, бо вони самі спровокували це, а не кінцевий споживач, тим паче геймер
Пане, взагалі-то все завжди навпаки.

Корпорати полюбому купують набагато дешевше ніж доступно нам у магазині. :laugh:
Сумнівне твердження. Наприклад, та ж nvidia 6000 pro коштує в рази дорожче побутової 5090, хоча краще лише обсягом пам'яті. Більш професійні прискорювачі, накшталт b200 взагалі коштують 40к доларів (хоча їх і складніше порівнювати із 5090, бо багато відмінностей).
Серверна пам'ять також коштує дорожче побутової.

Відправлено через 4 хвилини 1 секунду:
Spuner: 21.01.2026 12:40 Ну правильно: в такое кризисное время надо сокращать, а не наращивать... :facepalm:
Скоротити можна моментально, а для розширення потрібен час. Почитайте, які гігафабрики для виробництва пам'яті будуються. Там якісь грандіозні плани на фабрики вартістю у сотні мільярдів доларів та 10 років поступового розширення виробництва.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 21.01.2026 15:48
dead_rat: 21.01.2026 12:37
Пане, взагалі-то все завжди навпаки.

Корпорати полюбому купують набагато дешевше ніж доступно нам у магазині. :laugh:
Сумнівне твердження. Наприклад, та ж nvidia 6000 pro коштує в рази дорожче побутової 5090, хоча краще лише обсягом пам'яті. Більш професійні прискорювачі, накшталт b200 взагалі коштують 40к доларів (хоча їх і складніше порівнювати із 5090, бо багато відмінностей).
Серверна пам'ять також коштує дорожче побутової.
Сумнівне твердження це думати, що коли замовляєш 40-70% продукції фірми на рік уперед тобі не дадуть кращих цін за рознічну купівлю в магазі
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Чтобы 64гб НАНД стоили как 64гб ДРАМ. А то ишь ты, холопы зарабатывать не дают.
Дождались, когда все игры перешли на ССД и движки стали рабочими только на ССД игр и решили заработать на простых людях.
Сволочи.
Сейчас нужно открывать сотни фабрик по производству НАНД и ДРАМ, а они производство сокращают. Нужно больше золота.
Tiufin
Member

Сообщение

KimRomik: 21.01.2026 13:19Лол, ти взагалі зрозумів про що новина? Там йдеться мова про те, що корпорати як завжди будуть закупати комплектуючі у великій кількості і по ринковій ціні, а основне навантаження накладуть на споживачів.

Перекладаю для незрозумілих: це означає що споживачі будуть платити дорожче, щоб покрити витрати на виробництво не тільки за споживчий сегмет, але й за корпоративний. Тобто корпорати як завжди будуть платити за пам"ять, а споживач платитиме одночасно за пам"ять і за виробництво. Зрозуміли?
Але ж це ви не так зрозуміли. Просто тепер ціна для всіх буде однаково високою через зростання попиту зі сторони корпоративного сегменту. Але для них не проблема платити багато, на відміну від роздрібних споживачів, для яких це буде проблемою.

Відправлено через 2 хвилини 31 секунду:
dead_rat: 21.01.2026 15:52
Tiufin: 21.01.2026 15:48
Сумнівне твердження. Наприклад, та ж nvidia 6000 pro коштує в рази дорожче побутової 5090, хоча краще лише обсягом пам'яті. Більш професійні прискорювачі, накшталт b200 взагалі коштують 40к доларів (хоча їх і складніше порівнювати із 5090, бо багато відмінностей).
Серверна пам'ять також коштує дорожче побутової.
Сумнівне твердження це думати, що коли замовляєш 40-70% продукції фірми на рік уперед тобі не дадуть кращих цін за рознічну купівлю в магазі
Тоді чому все дорожчає? Хіба не тому, що виробники отримують надвисоку маржу у корпоративному сегменті та скорочують споживчий сегмент, щоб мати ще більше прибутку?
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Tiufin: 21.01.2026 15:59
KimRomik: 21.01.2026 13:19Лол, ти взагалі зрозумів про що новина? Там йдеться мова про те, що корпорати як завжди будуть закупати комплектуючі у великій кількості і по ринковій ціні, а основне навантаження накладуть на споживачів.

Перекладаю для незрозумілих: це означає що споживачі будуть платити дорожче, щоб покрити витрати на виробництво не тільки за споживчий сегмет, але й за корпоративний. Тобто корпорати як завжди будуть платити за пам"ять, а споживач платитиме одночасно за пам"ять і за виробництво. Зрозуміли?
Але ж це ви не так зрозуміли. Просто тепер ціна для всіх буде однаково високою через зростання попиту зі сторони корпоративного сегменту. Але для них не проблема платити багато, на відміну від роздрібних споживачів, для яких це буде проблемою.
ти тільки що підсказав
постачальники можуть регулювати попит, збільшуючи чи зменшуючи ціни, це як кран води і ти можеш регулювати потік скільки тобі треба
щось подібного я не бачу у виробників/постачальників пам"яті, щоб вони обмежували поставки в корпоративний сегмент в угоду споживчого
точніше, вони регулюють, але чомусь ціни на споживчу пам"ять вища ніж на корпоративну
Tiufin
Member

Сообщение

KimRomik: 21.01.2026 16:05точніше, вони регулюють, але чомусь ціни на споживчу пам"ять вища ніж на корпоративну
Чому ви так вирішили? Корпорати платять більше (більше не тільки обсяги, а й маржа на кожній одиниці), тому виробники і переорієнтують виробництво із споживчого сектору на корпоративний. Це ж вже давно зрозуміло. Я ще півроку-рік тому дивувався, що куртка досі виробляє ігрові відеокарти у більш-менш пристойних обсягах. Ну, судячи з останніх новин, і ця лавочка прикривається
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Tiufin
якби корпоративна пам"ять коштувала більше, вони б купували споживчу (не серверну) пам"ять, пофіг навіть якщо вона без EEC
навіть про це вже була новина: https://www.overclockers.ua/news/openai-rumored-to-be-buying-ddr5-consumer-memory/
ось це скоріш причина чому ціни піднялись, бо вперті корпорати не хочуть діяти по правильним принципам, тому виробники/постачальники змушені піднімати ціни на споживчу пам"ять, а страждають як завжди споживачі
тому їх задача знизити ціни на обидва види щоб коштували майже однаково, збільшити виробництво, збалансувати поставки і т.д. але я не знаю коли це станеться
Ответить