Процесори AMD Ryzen AI 400 також з’являться в настільних комп’ютерах

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
unique-neon
Member

Сообщение

Предлагаю обсудить Процесори AMD Ryzen AI 400 також з’являться в настільних комп’ютерах

Очевидно плануючи випустити процесор на am5, AMD порізала PCIe ще сильніше ніж у феніксів. Зато з npu, що ніде не юзається. Думаю ціна і на ті ж фенікси не виправдана, де 8 швидких ядер, але з порізаним кешем, а тут очевидно ще більше попросять за 4 швидких ядра + 8 повільних.

Має право на життя хіба як білд без зайвої переферії, зокрема відео. Але і тут не до кінця зрозуміло під яке саме використання, бо є дешевші варіанти, там слабша графіка, але і в цьому горгон поінті її стане лише на хейдіс та кс.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

unique-neon
В них менше ліній ніж в феніксах? А скільки?

Ну те, що вони тааак довго тягнули з випуском нових АПУ на десктоп, і що там тільки rdna 3.5, це великий факап.
unique-neon
Member

Сообщение

Piter Cantrope
У феніксах ще були 4 додаткові лінії, фіксовані під USB 4, чи щось таке, решта ліній аналогічна
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

unique-neon
І справді. 16 ліній в цих нових проти 20 в феніксів. Ну це мєрзость.
І NPU блок, який ніде ніяким боком не використовується, майже на чверть кристалу.
Volodymyr1985
Member
Аватара пользователя

Сообщение

unique-neon: 07.01.2026 10:31 Предлагаю обсудить Процесори AMD Ryzen AI 400 також з’являться в настільних комп’ютерах

Очевидно плануючи випустити процесор на am5, AMD порізала PCIe ще сильніше ніж у феніксів. Зато з npu, що ніде не юзається. Думаю ціна і на ті ж фенікси не виправдана, де 8 швидких ядер, але з порізаним кешем, а тут очевидно ще більше попросять за 4 швидких ядра + 8 повільних.

Має право на життя хіба як білд без зайвої переферії, зокрема відео. Але і тут не до кінця зрозуміло під яке саме використання, бо є дешевші варіанти, там слабша графіка, але і в цьому горгон поінті її стане лише на хейдіс та кс.
Якщо я все правильно розумію, то саме завдяки цим NPU найкраще працює FSR4. Відповідно, це і дало головний буст вбудованій графіці, яку пакують в портативні консолі і ноутбуки. Як воно буде в десктопі, цікаво буде подивитись 🤔😁
unique-neon
Member

Сообщение

Volodymyr1985
Ні, npu там не задіяний, то окремий блок від gpu. І fsr 4 працює саме на gpu ядрах. І якраз rdna 3.5 також не сумісна з fsr 4.
Volodymyr1985
Member
Аватара пользователя

Сообщение

unique-neon: 07.01.2026 12:41 Volodymyr1985
Ні, npu там не задіяний, то окремий блок від gpu. І fsr 4 працює саме на gpu ядрах. І якраз rdna 3.5 також не сумісна з fsr 4.
Зрозуміло. Ну, значить просто тренд на Copilot+ фічі🤷😁 І в ноутбуках це зрозуміло для чого, а от в десктопі... 🤔
unique-neon
Member

Сообщение

Volodymyr1985
Так і є насправді, суто для сертифікації copilot+, який ці npu так розумію досі не задіює, а проци вже з ним як рік на ринку
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

unique-neon: 07.01.2026 13:08 copilot+, який ці npu так розумію досі не задіює
Не задіює. Ніхто не пише код під ці NPU, включно з самою Microsoft - "Зробіть 50 tops NPU, тоді дамо вам наклейку". Дурно витрачене місце на кристалі.
unique-neon
Member

Сообщение

Piter Cantrope
Щодо pcie, це мабуть amd подивилась на intel, що в їх мобільних процесорах теж мало ліній pcie, от тільки intel свої мобільні проци потім на десктоп не випускає
МОНАХ
Member
Аватара пользователя
Откуда: Український Шаолінь

Сообщение

► Поки що для себе бачу усі оці NPU виключно як додатковий модуль в систему - підіткнути на якийсь РСЕ чи щось інше, навіть, якщо це сповільнить роботу по відношенню до того, коли б він був на процесорі розпаяний. Бо, дійсно - для домашнього десктопа дана "фішка" поки дуже - ДУЖЕ не очевидна.
Ответить