Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Олег963
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львів

Сообщение

Пропоную обговорити Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT

Так ради цікавості і фіксації ціни на сьогодні глянув за скільки можна купити rtx 5060ti 16gb, це 22000 мінімум. Гляним у січні лютому. Цікаво на скільки ....?
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

RX 9060 XT зараз від 17 тис. Кому потрібні 16 гб то саме час. Взагалі невистачає якогось антимонопольного комітету щоб вирівняв пропозицію відносно корпоративного та спозивчого сегментів.
Як мені здається цей массовий розгін істерії навколо заліза нагадує спробу змусити купувати за дорого те що взагалі не продається.
osmose
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Хтось працює на а складах, який там прогзон приблизно ?
Polaris
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків; Слов'янськ

Сообщение

Олег963: 29.12.2025 11:15 Пропоную обговорити Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT

Так ради цікавості і фіксації ціни на сьогодні глянув за скільки можна купити rtx 5060ti 16gb, це 22000 мінімум. Гляним у січні лютому. Цікаво на скільки ....?
EK Так вміє робити
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

не поспішайте купувати пам"ять, відеокарту та ссд, бо коли лопне ШІ бульбашка, то на ринок поллється купа неліквіду за майже безцінь :lol:

ми це вже проходили після майнінгу :shuffle:
Sashr
Member

Сообщение

KimRomik: 29.12.2025 11:35 не поспішайте купувати пам"ять, відеокарту та ссд, бо коли лопне ШІ бульбашка, то на ринок поллється купа неліквіду за майже безцінь :lol:

ми це вже проходили після майнінгу :shuffle:
Ось тільки майнінг тримається виключно на спекуляціях та хайпі.
В той час як ШІ - реальний інструмент. Я сам ним користуюсь щодня і він мені економить купу часу.
І, поклавши руку на серце, я не готовий зараз відмовитися від ШІ лише для того, щоб відеокарта стала дешевшою.
Тому - ні, не лопне ця бульбашка. Певні корекції будуть, звісно, але не лопне. Бо ця штука вже реально працює і вона потрібна багатьом.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Sashr
Це ти користуєшся поки воно працює на дотаціях. Як тільки заставлять платити хоча б по собівартості, одразу стане не так цікаво в використанні :laugh:
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Sashr, платиш за нього чи ні? Бульбашка таки лопне, якщо інвестиції не відіб'ються. Залишаться дослідницькі спеціалізовані аі.
Проблема в тому, що баблом накачують мовні моделі.
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

KimRomik: 29.12.2025 11:35коли лопне ШІ бульбашка
Що саме є бульбашка? ШІ це сучасна реальність, з нами усюди і на довго (якщо не назавжди). "купа неліквіду" рине коли почнеться планова заміна, як ті зеони і дешева ЕСС пам'ять на алі. Років через 10.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Devijack: 29.12.2025 11:55Що саме є бульбашка?
Бульбашка є те, що не має притомного сроку окупності інвестицій. LLM, котрі зараз накачуються трильярдами, його не мають навіть теоретично на папері.
Дійшло вже до крайньої ступені маразму: апаратура фізично скопититься до того як вся ця байда могла б окупитись.
Відповідно немає ніякого іншого варіанту ніж воно лусне. І так гучно, що мало не здасться.
Последний раз редактировалось Scoffer 29.12.2025 12:01, всего редактировалось 1 раз.
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

KimRomik
Під час майнінгу карти випускалися, їх розбирали. Під час ШІ-буму трохи все по іншому йде.
З точки зору виробництва. Мікрон взагалі відмовилася від споживацького ринку (третій за розміром виробник), Nvidia планує призупинити випуск ряду поточних карт та майбутніх супер. Виникає питання, а що тоді хлине на ринок, що має сенс для домашнього ПК?
З точки зору інвестицій. Майнінг на картах був здебільше приватним, нерви здали - продав. ШІ-бум корпоративний, вони мають можливість грати у довгу.
Тому більше віриться не у безцінь на ринок, а десь у 2028-му повернення цін до +/- поточного рівня, коли запрацюють заводи, що зараз модернізуються, або закладені у будівництво.
Artem_M
Member

Сообщение

Devijack: 29.12.2025 11:31 Як мені здається цей массовий розгін істерії навколо заліза нагадує спробу змусити купувати за дорого те що взагалі не продається.
Так і є. Коли америкашкам стане це не вигідно - втрутиться антимонопольний комітет і все порішає :D
А заяви, що дефіцит через ШІ це просто маніпуляція.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Devijack: 29.12.2025 11:31RX 9060 XT зараз від 17 тис
Отличное предложение для 1080р/2к. Без всяких шуток.
Дешевле не будет
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

Devijack: 29.12.2025 11:55
KimRomik: 29.12.2025 11:35коли лопне ШІ бульбашка
ШІ це сучасна реальність, з нами усюди
А може краще не треба?
https://www.coderabbit.ai/blog/state-of ... ion-report
Sashr
Member

Сообщение

Барбарис: 29.12.2025 11:53 Sashr, платиш за нього чи ні? Бульбашка таки лопне, якщо інвестиції не відіб'ються. Залишаться дослідницькі спеціалізовані аі.
Проблема в тому, що баблом накачують мовні моделі.
Так, плачу за особистий ШІ.
Компанія, в якій працюю, так і взагалі платить під $600к щомісяця за корпоративну ліцензію для працівників. Тому що, знову ж, це реальний інструмент, а не крипта чи доткоми, які під капотом, по суті, нічого не мали і не мають.
Hells Angels
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кам'янець-Подільський

Сообщение

Scoffer: 29.12.2025 11:48Як тільки заставлять платити хоча б по собівартості, одразу стане не так цікаво в використанні :laugh:
яка там нехватка бабла у опенаі 200 лярдів, рентабельність :lol:
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Sashr, наступне питання. За який? Графічні чи наукові це одне, і доволі не погано. Хоча в моїй сфері забагато помилок поки, але теж можна. Тільки туди бабла стільки не вливають і поки має менший відсоток порівняно з ллм. Хайп викликають саме ллм, інвесторів теж. Безліч стартапів намагаються використати аі де треба, і не треба, деяким вдається навіть переконати покупців, що їм треба така байда.
Про це й мова в контексті бульбашки - коли відсіється шлак та відоси з котиками, постраждає вся сфера. Потім звісно займе, якесь постійне місце в економіці.
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Madness goes mad. :gigi:
AlexWest
Member
Откуда: UA

Сообщение

Scoffer: 29.12.2025 11:57
Devijack: 29.12.2025 11:55Що саме є бульбашка?
Бульбашка є те, що не має притомного сроку окупності інвестицій. LLM, котрі зараз накачуються трильярдами, його не мають навіть теоретично на папері.
Дійшло вже до крайньої ступені маразму: апаратура фізично скопититься до того як вся ця байда могла б окупитись.
Відповідно немає ніякого іншого варіанту ніж воно лусне. І так гучно, що мало не здасться.
До цього варто додати, що нейронки поступово деградують, оскільки вчаться на інформації з інтернету. А інтернет все більше наповнюється викривленими й неточними даними самих ШІ. Тобто, вони вчаться на самих собі, плавно перетворюючись на "божевільних". Ніякої еволюції до рівня ШІ-бога чи сингулярності не намічається. Якщо корпорації швидко не придумають як обійти цю проблему, то ця бульбашка, лускаючи, рознесе все навколо себе. І навіть якщо цю проблему обійдуть, постає проблема електрохарчування. Якщо Маск в розумні терміни не створить свої орбітальні дата-центри на сонячному живленні, то лусне ще й в іншому місці.
Sashr
Member

Сообщение

Барбарис: 29.12.2025 12:17 Sashr, наступне питання. За який? Графічні чи наукові це одне, і доволі не погано. Хоча в моїй сфері забагато помилок поки, але теж можна. Тільки туди бабла стільки не вливають і поки має менший відсоток порівняно з ллм. Хайп викликають саме ллм, інвесторів теж. Безліч стартапів намагаються використати аі де треба, і не треба, деяким вдається навіть переконати покупців, що їм треба така байда.
Про це й мова в контексті бульбашки - коли відсіється шлак та відоси з котиками, постраждає вся сфера. Потім звісно займе, якесь постійне місце в економіці.
Експерементуємо різними. Поки що основний - Claude. Так, це не магічна кнопка, яка зробить все замість тебе. Це лише штука, яка допомогає сильно скоротити час та автоматизувати рутину. Без нагляду людей воно ще не дієздатне. І, сподіваюсь, таким і не стане, бо навіщо ми будемо потрібні :)
Я й кажу - корекції будуть. А от щоб це все лопнуло - я не думаю, що це станеться, як це очкують місцеві ждуни.
Ответить