Новости
Последние статьи и обзоры
Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT
-
Олег963
Member
- Откуда: Львів
Пропоную обговорити Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT
Так ради цікавості і фіксації ціни на сьогодні глянув за скільки можна купити rtx 5060ti 16gb, це 22000 мінімум. Гляним у січні лютому. Цікаво на скільки ....?
Так ради цікавості і фіксації ціни на сьогодні глянув за скільки можна купити rtx 5060ti 16gb, це 22000 мінімум. Гляним у січні лютому. Цікаво на скільки ....?
-
Devijack
Member
- Откуда: Запоріжжя
RX 9060 XT зараз від 17 тис. Кому потрібні 16 гб то саме час. Взагалі невистачає якогось антимонопольного комітету щоб вирівняв пропозицію відносно корпоративного та спозивчого сегментів.
Як мені здається цей массовий розгін істерії навколо заліза нагадує спробу змусити купувати за дорого те що взагалі не продається.
Як мені здається цей массовий розгін істерії навколо заліза нагадує спробу змусити купувати за дорого те що взагалі не продається.
-
osmose
Member
Хтось працює на а складах, який там прогзон приблизно ?
-
Polaris
Member
- Откуда: Харків; Слов'янськ
EK Так вміє робитиОлег963: ↑ 29.12.2025 11:15 Пропоную обговорити Японські ритейлери вводять обмеження на купівлю 16-гігабайтних GeForce RTX 5060 Ti й Radeon RX 9060 XT
Так ради цікавості і фіксації ціни на сьогодні глянув за скільки можна купити rtx 5060ti 16gb, це 22000 мінімум. Гляним у січні лютому. Цікаво на скільки ....?
-
KimRomik
Member
не поспішайте купувати пам"ять, відеокарту та ссд, бо коли лопне ШІ бульбашка, то на ринок поллється купа неліквіду за майже безцінь
ми це вже проходили після майнінгу
ми це вже проходили після майнінгу
-
Sashr
Member
Ось тільки майнінг тримається виключно на спекуляціях та хайпі.KimRomik: ↑ 29.12.2025 11:35 не поспішайте купувати пам"ять, відеокарту та ссд, бо коли лопне ШІ бульбашка, то на ринок поллється купа неліквіду за майже безцінь![]()
ми це вже проходили після майнінгу![]()
В той час як ШІ - реальний інструмент. Я сам ним користуюсь щодня і він мені економить купу часу.
І, поклавши руку на серце, я не готовий зараз відмовитися від ШІ лише для того, щоб відеокарта стала дешевшою.
Тому - ні, не лопне ця бульбашка. Певні корекції будуть, звісно, але не лопне. Бо ця штука вже реально працює і вона потрібна багатьом.
-
Scoffer
Member
Sashr
Це ти користуєшся поки воно працює на дотаціях. Як тільки заставлять платити хоча б по собівартості, одразу стане не так цікаво в використанні
Це ти користуєшся поки воно працює на дотаціях. Як тільки заставлять платити хоча б по собівартості, одразу стане не так цікаво в використанні
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Sashr, платиш за нього чи ні? Бульбашка таки лопне, якщо інвестиції не відіб'ються. Залишаться дослідницькі спеціалізовані аі.
Проблема в тому, що баблом накачують мовні моделі.
Проблема в тому, що баблом накачують мовні моделі.
-
Devijack
Member
- Откуда: Запоріжжя
Що саме є бульбашка? ШІ це сучасна реальність, з нами усюди і на довго (якщо не назавжди). "купа неліквіду" рине коли почнеться планова заміна, як ті зеони і дешева ЕСС пам'ять на алі. Років через 10.KimRomik: ↑ 29.12.2025 11:35коли лопне ШІ бульбашка
-
Scoffer
Member
Бульбашка є те, що не має притомного сроку окупності інвестицій. LLM, котрі зараз накачуються трильярдами, його не мають навіть теоретично на папері.Devijack: ↑ 29.12.2025 11:55Що саме є бульбашка?
Дійшло вже до крайньої ступені маразму: апаратура фізично скопититься до того як вся ця байда могла б окупитись.
Відповідно немає ніякого іншого варіанту ніж воно лусне. І так гучно, що мало не здасться.
Последний раз редактировалось Scoffer 29.12.2025 12:01, всего редактировалось 1 раз.
-
Artem_K
Member
- Откуда: Все складно
KimRomik
Під час майнінгу карти випускалися, їх розбирали. Під час ШІ-буму трохи все по іншому йде.
З точки зору виробництва. Мікрон взагалі відмовилася від споживацького ринку (третій за розміром виробник), Nvidia планує призупинити випуск ряду поточних карт та майбутніх супер. Виникає питання, а що тоді хлине на ринок, що має сенс для домашнього ПК?
З точки зору інвестицій. Майнінг на картах був здебільше приватним, нерви здали - продав. ШІ-бум корпоративний, вони мають можливість грати у довгу.
Тому більше віриться не у безцінь на ринок, а десь у 2028-му повернення цін до +/- поточного рівня, коли запрацюють заводи, що зараз модернізуються, або закладені у будівництво.
Під час майнінгу карти випускалися, їх розбирали. Під час ШІ-буму трохи все по іншому йде.
З точки зору виробництва. Мікрон взагалі відмовилася від споживацького ринку (третій за розміром виробник), Nvidia планує призупинити випуск ряду поточних карт та майбутніх супер. Виникає питання, а що тоді хлине на ринок, що має сенс для домашнього ПК?
З точки зору інвестицій. Майнінг на картах був здебільше приватним, нерви здали - продав. ШІ-бум корпоративний, вони мають можливість грати у довгу.
Тому більше віриться не у безцінь на ринок, а десь у 2028-му повернення цін до +/- поточного рівня, коли запрацюють заводи, що зараз модернізуються, або закладені у будівництво.
-
Artem_M
Member
Так і є. Коли америкашкам стане це не вигідно - втрутиться антимонопольний комітет і все порішаєDevijack: ↑ 29.12.2025 11:31 Як мені здається цей массовий розгін істерії навколо заліза нагадує спробу змусити купувати за дорого те що взагалі не продається.
А заяви, що дефіцит через ШІ це просто маніпуляція.
-
erkins007
Member
Отличное предложение для 1080р/2к. Без всяких шуток.Devijack: ↑ 29.12.2025 11:31RX 9060 XT зараз від 17 тис
Дешевле не будет
-
Геральт
Member
- Откуда: з Рівії
А може краще не треба?Devijack: ↑ 29.12.2025 11:55ШІ це сучасна реальність, з нами усюдиKimRomik: ↑ 29.12.2025 11:35коли лопне ШІ бульбашка
https://www.coderabbit.ai/blog/state-of ... ion-report
-
Sashr
Member
Так, плачу за особистий ШІ.Барбарис: ↑ 29.12.2025 11:53 Sashr, платиш за нього чи ні? Бульбашка таки лопне, якщо інвестиції не відіб'ються. Залишаться дослідницькі спеціалізовані аі.
Проблема в тому, що баблом накачують мовні моделі.
Компанія, в якій працюю, так і взагалі платить під $600к щомісяця за корпоративну ліцензію для працівників. Тому що, знову ж, це реальний інструмент, а не крипта чи доткоми, які під капотом, по суті, нічого не мали і не мають.
-
Hells Angels
Member
- Откуда: Кам'янець-Подільський
яка там нехватка бабла у опенаі 200 лярдів, рентабельністьScoffer: ↑ 29.12.2025 11:48Як тільки заставлять платити хоча б по собівартості, одразу стане не так цікаво в використанні
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Sashr, наступне питання. За який? Графічні чи наукові це одне, і доволі не погано. Хоча в моїй сфері забагато помилок поки, але теж можна. Тільки туди бабла стільки не вливають і поки має менший відсоток порівняно з ллм. Хайп викликають саме ллм, інвесторів теж. Безліч стартапів намагаються використати аі де треба, і не треба, деяким вдається навіть переконати покупців, що їм треба така байда.
Про це й мова в контексті бульбашки - коли відсіється шлак та відоси з котиками, постраждає вся сфера. Потім звісно займе, якесь постійне місце в економіці.
Про це й мова в контексті бульбашки - коли відсіється шлак та відоси з котиками, постраждає вся сфера. Потім звісно займе, якесь постійне місце в економіці.
-
Firebrand
Member
- Откуда: Киев
Madness goes mad. 
-
AlexWest
Member
- Откуда: UA
До цього варто додати, що нейронки поступово деградують, оскільки вчаться на інформації з інтернету. А інтернет все більше наповнюється викривленими й неточними даними самих ШІ. Тобто, вони вчаться на самих собі, плавно перетворюючись на "божевільних". Ніякої еволюції до рівня ШІ-бога чи сингулярності не намічається. Якщо корпорації швидко не придумають як обійти цю проблему, то ця бульбашка, лускаючи, рознесе все навколо себе. І навіть якщо цю проблему обійдуть, постає проблема електрохарчування. Якщо Маск в розумні терміни не створить свої орбітальні дата-центри на сонячному живленні, то лусне ще й в іншому місці.Scoffer: ↑ 29.12.2025 11:57Бульбашка є те, що не має притомного сроку окупності інвестицій. LLM, котрі зараз накачуються трильярдами, його не мають навіть теоретично на папері.Devijack: ↑ 29.12.2025 11:55Що саме є бульбашка?
Дійшло вже до крайньої ступені маразму: апаратура фізично скопититься до того як вся ця байда могла б окупитись.
Відповідно немає ніякого іншого варіанту ніж воно лусне. І так гучно, що мало не здасться.
-
Sashr
Member
Експерементуємо різними. Поки що основний - Claude. Так, це не магічна кнопка, яка зробить все замість тебе. Це лише штука, яка допомогає сильно скоротити час та автоматизувати рутину. Без нагляду людей воно ще не дієздатне. І, сподіваюсь, таким і не стане, бо навіщо ми будемо потрібніБарбарис: ↑ 29.12.2025 12:17 Sashr, наступне питання. За який? Графічні чи наукові це одне, і доволі не погано. Хоча в моїй сфері забагато помилок поки, але теж можна. Тільки туди бабла стільки не вливають і поки має менший відсоток порівняно з ллм. Хайп викликають саме ллм, інвесторів теж. Безліч стартапів намагаються використати аі де треба, і не треба, деяким вдається навіть переконати покупців, що їм треба така байда.
Про це й мова в контексті бульбашки - коли відсіється шлак та відоси з котиками, постраждає вся сфера. Потім звісно займе, якесь постійне місце в економіці.
Я й кажу - корекції будуть. А от щоб це все лопнуло - я не думаю, що це станеться, як це очкують місцеві ждуни.