Новости
Последние статьи и обзоры
Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Пропоную обговорити Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT
Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
-
KimRomik
Member
dead_rat
Тоді платимо x2 корупцію /s
Тоді платимо x2 корупцію /s
-
Геральт
Member
- Откуда: з Рівії
dead_rat
В Берліні також можна NDA порушувати, виправдовуючи крадіжку низькою з/п?
В Берліні також можна NDA порушувати, виправдовуючи крадіжку низькою з/п?
-
Smok
Member
- Откуда: Дніпро
тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?dead_rat: ↑ 24.12.2025 11:21 Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
-
unique-neon
Member
Якась Санта Барбара. Самс не подбав про беспеку комерційної таємниці на ярд $, працівники найнялись до конкурентів і зливають їм документи, при цьому залишаються в Кореї як ні в чому не бувало. Щось тут не так)
-
Scoffer
Member
Загалом так. По-перше мало заплатили інженеру, по-друге інформаційній безпеці. Ринкова економіка, а шо ти хтів? Конкуренти тільки і чекають на відкриті можливості.Smok: ↑ 24.12.2025 11:30тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?
Відправлено через 2 хвилини 26 секунд:
І так, крадуть всі. Наприклад технологія стелс літаків була на перших порах була розроблена в совку. Але інженеру в совку заплатили мало, а в штатах багато і він здриснув в штати також не дуже легальними методами. Профіт також отримали ті хто заплатив багато. Гроші вирішують ВСЕ.
А того шо треба цінувати інженерів з унікальними знаннями, а не менеджерів, котрих можна замінювати хоч двічі на день і нічо принципового не зміниться.
Відправлено через 8 хвилин 44 секунди:
Та нормально там все, традиційно, я б сказав. Корея - суперкорумпована країна. Цілком може посперечатись з трампом особисто.unique-neon: ↑ 24.12.2025 11:38Щось тут не так
-
hohlid19
Member
А кто говорил, что мало платят? Как будто Китай не может своих инженеров в качестве шпионов послатьScoffer: ↑ 24.12.2025 11:45 По-перше мало заплатили інженеру
-
Scoffer
Member
Китай зараз накидує всім топ інженерам без розбору від х5 до х10 зарплати. Ти їдеш в китай на 5 років і заробляєш там за 50, попутно навчаючи місцевих китайців, а потім одразу на пенсію бо нафіг воно тобі всралось далі за копійки в західній конторі працювати, і всі твої знання залишаються в китаї. Раніше точно так само діяли штати, але то було до того як вигадали платити гроші не інженерам, а дармоїдам на держ утриманні і накачувати акції контори виносом всього і вся на аутсорс.hohlid19: ↑ 24.12.2025 11:55А кто говорил, что мало платят?
Последний раз редактировалось Scoffer 24.12.2025 12:01, всего редактировалось 1 раз.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Так, якщо б роботв і зп були що треба - ніхто б не переходив до конкурентів. От подумай, від хорошого життя б поїхав у Китай з угрловкою на горбу? ОтожSmok: ↑ 24.12.2025 11:30тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?dead_rat: ↑ 24.12.2025 11:21 Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
-
aaleksandrenko
Member
- Откуда: Житомир
Можливо просто китайці самі хитрожопі?dead_rat: ↑ 24.12.2025 11:21 Пропоную обговорити Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT
Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
Самсунг вкладає мільярди в розвиток і випускає нову пам'ять через 5 років.
Китайці вкладають мільйони в переманювання людей і роблять те саме за умовні 1-2 роки.
Неважливо скільки ти отримуєш, все одно тобі запропонують х10 і це все одно буде дешевше і швидше чим інвестувати в розвиток без крадіжок.
-
Scoffer
Member
aaleksandrenko
Якщо б самс сам платив своїм інженерним корейцям х10 і не винаймав дешевий аутсорс на посади пов'язані зі створенням і утриманням комерційної таємниці, то я тебе запевняю, вони і не подумали б в сторону релокації, не кажучи вже про винос документів. Тих ключових інженерів в кожному окремо взятому напрямку - одиниці. На увесь здоровений холдінг самсунга їх може пару тисяч штук. Не збідніє контора.
Якщо б самс сам платив своїм інженерним корейцям х10 і не винаймав дешевий аутсорс на посади пов'язані зі створенням і утриманням комерційної таємниці, то я тебе запевняю, вони і не подумали б в сторону релокації, не кажучи вже про винос документів. Тих ключових інженерів в кожному окремо взятому напрямку - одиниці. На увесь здоровений холдінг самсунга їх може пару тисяч штук. Не збідніє контора.
-
aaleksandrenko
Member
- Откуда: Житомир
Плюс не варто думати що Китай сильно багато платить.
В умовному Самсунг є 10-ки а скоріше сотні підходящих їм людей. Їм достатньо переманити всього декілька.
Переманюєш 5 людей, платиш їм як 50 людям в самсунг. Але решта в тебе місцеві які отримують менше чим в тому ж самсунг. В сумі в тебе викрадені технології, в управлінні висококваліфіковані експерти і загальна сума на оплату праці не більша, а то й менша конкурентів.
В умовному Самсунг є 10-ки а скоріше сотні підходящих їм людей. Їм достатньо переманити всього декілька.
Переманюєш 5 людей, платиш їм як 50 людям в самсунг. Але решта в тебе місцеві які отримують менше чим в тому ж самсунг. В сумі в тебе викрадені технології, в управлінні висококваліфіковані експерти і загальна сума на оплату праці не більша, а то й менша конкурентів.
-
KimRomik
Member
Scoffer
Все так і є. Згадується історія з Кевіном Сістром, який продав інстаграм за 1 більйон. Мовляв би, навіщо далі пахати, якщо можна просто продати і поїхати жити на широку ногу. І таких прикладів дуже багато.
Якщо мова йде про великі гроші, то там люди готові на все, аби їх отримати, незважаючи на можливу шкоду своїй країні.
Все так і є. Згадується історія з Кевіном Сістром, який продав інстаграм за 1 більйон. Мовляв би, навіщо далі пахати, якщо можна просто продати і поїхати жити на широку ногу. І таких прикладів дуже багато.
Якщо мова йде про великі гроші, то там люди готові на все, аби їх отримати, незважаючи на можливу шкоду своїй країні.
Последний раз редактировалось KimRomik 24.12.2025 12:26, всего редактировалось 1 раз.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
aaleksandrenko
Самсунг неймовірно багата компанія, могла б своїм цінним інженерам платити навіть х1000 зп і не збідніти
Але по ітогу року тебе хлопають по плечу і даютт +0-3%, якщо ти взагалі побив всі рекорди і приніс мільярд то +5%
Самсунг неймовірно багата компанія, могла б своїм цінним інженерам платити навіть х1000 зп і не збідніти
Але по ітогу року тебе хлопають по плечу і даютт +0-3%, якщо ти взагалі побив всі рекорди і приніс мільярд то +5%
-
aaleksandrenko
Member
- Откуда: Житомир
Напівпровідники для Китаю це номер 1 їх прирітет зараз. Я думаю що спецслужби такої великої країни знайдуть підхід до парочки інженерів в любому випадку. Звичайно вина самсунг також є. Часто в таких великих конторах безпеці уділяється значно менше чим потрібно.Scoffer: ↑ 24.12.2025 12:19 aaleksandrenko
Якщо б самс сам платив своїм інженерним корейцям х10 і не винаймав дешевий аутсорс на посади пов'язані зі створенням і утриманням комерційної таємниці, то я тебе запевняю, вони і не подумали б в сторону релокації, не кажучи вже про винос документів. Тих ключових інженерів в кожному окремо взятому напрямку - одиниці. На увесь здоровений холдінг самсунга їх може пару тисяч штук. Не збідніє контора.
А в довгостроковій перспективі коли Китай зробить ще пару заводів то це космічні втрати.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
А для Кореї ні?aaleksandrenko: ↑ 24.12.2025 12:29 Напівпровідники для Китаю це номер 1 їх прирітет зараз.
-
Ostin
Member
О, курва, то он де наші топи компанії вчатьсяdead_rat: ↑ 24.12.2025 12:23по ітогу року тебе хлопають по плечу
Тут потрібно врахувати як мінімум два фактори:aaleksandrenko: ↑ 24.12.2025 12:29безпеці уділяється значно менше чим потрібно
- якщо спеціаліст має унікальний досвід - його з\п не має його хвилювати взагалі. От хочу якусь обновку на Новий рік - і я її маю. Як тільки співробітник починає мікроменеджити свої фінанси - вмикається ринок;
- можливість надавити на такого спеца. Через сім'ю чи інші чинники. І в такій ситуації співробітник повинен мати чарівну кнопку "агов, на мене тиснуть". І чорні корейські бетмени за нього все вирішують.
І все. Цього загалом вже достатньо, щоб людина жила і не переймалась. Ну, окрім індивідуальних випадків, коли людина хоче "всю владу світу"\"всі гроші"\... і т.н. Але таких людей загалом небагато, більшість амбіцій цілком земні - жити пристойно, мати яхту чи літачок, забезпечити родину.
Дуже навіть важливо. Після певного порогу все стає зовсім не очевидним. Он як вище правильно зазначено.aaleksandrenko: ↑ 24.12.2025 12:09Неважливо скільки ти отримуєш
dead_rat: ↑ 24.12.2025 12:01От подумай, від хорошого життя б поїхав у Китай з угрловкою на горбу?
Последний раз редактировалось Ostin 24.12.2025 12:42, всего редактировалось 2 раза.
-
Scoffer
Member
Буданов в якомусь одному з інтерв'ю розповідав що в абсолютній більшості випадків вербування йде через гроші. Всі інші мотивації глибоко десятирядні.aaleksandrenko: ↑ 24.12.2025 12:29спецслужби
Ну і уяви собі що спецслужби наприклад знайшли і втілили інший метод шантажу, то це потягне мінімум на міжнародний скандал а то і на якусь сасанкцію. Воно того не варте. А перекупити ні на що не потягне.
Відправлено через 12 хвилин 23 секунди:
Саме так. Грошей має бути достатньо. Без золотого унітазу можна обійтись, але умовну цесну на здачу від зарплати інженер, котрих в одному напрямку на планеті можна перелічити по пальцям, має мати змогу придбати і ганяти на ній в Альпи на лижі.Ostin: ↑ 24.12.2025 12:32Дуже навіть важливо. Після певного порогу все стає зовсім не очевидним.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Scoffer
Ostin
Давайте спустимося на землю і хоча б дамо йому змогу купити будиночок. Просто нормальний, хай за 10 років іпотеки
Ostin
Давайте спустимося на землю і хоча б дамо йому змогу купити будиночок. Просто нормальний, хай за 10 років іпотеки
-
Scoffer
Member
dead_rat
Будиночок просто нормальний за 10 років іпотеки повинен мати змогу купити рядовий сеньйор, інакше нафіга ото все.
Будиночок просто нормальний за 10 років іпотеки повинен мати змогу купити рядовий сеньйор, інакше нафіга ото все.