Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Пропоную обговорити Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT

Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

dead_rat
Тоді платимо x2 корупцію /s
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

dead_rat
В Берліні також можна NDA порушувати, виправдовуючи крадіжку низькою з/п?
Smok
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

dead_rat: 24.12.2025 11:21 Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?
unique-neon
Member

Сообщение

Якась Санта Барбара. Самс не подбав про беспеку комерційної таємниці на ярд $, працівники найнялись до конкурентів і зливають їм документи, при цьому залишаються в Кореї як ні в чому не бувало. Щось тут не так)
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Smok: 24.12.2025 11:30тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?
Загалом так. По-перше мало заплатили інженеру, по-друге інформаційній безпеці. Ринкова економіка, а шо ти хтів? Конкуренти тільки і чекають на відкриті можливості.

Відправлено через 2 хвилини 26 секунд:
І так, крадуть всі. Наприклад технологія стелс літаків була на перших порах була розроблена в совку. Але інженеру в совку заплатили мало, а в штатах багато і він здриснув в штати також не дуже легальними методами. Профіт також отримали ті хто заплатив багато. Гроші вирішують ВСЕ.
А того шо треба цінувати інженерів з унікальними знаннями, а не менеджерів, котрих можна замінювати хоч двічі на день і нічо принципового не зміниться.

Відправлено через 8 хвилин 44 секунди:
unique-neon: 24.12.2025 11:38Щось тут не так
Та нормально там все, традиційно, я б сказав. Корея - суперкорумпована країна. Цілком може посперечатись з трампом особисто.
hohlid19
Member

Сообщение

Scoffer: 24.12.2025 11:45 По-перше мало заплатили інженеру
А кто говорил, что мало платят? Как будто Китай не может своих инженеров в качестве шпионов послать :rotate:
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

hohlid19: 24.12.2025 11:55А кто говорил, что мало платят?
Китай зараз накидує всім топ інженерам без розбору від х5 до х10 зарплати. Ти їдеш в китай на 5 років і заробляєш там за 50, попутно навчаючи місцевих китайців, а потім одразу на пенсію бо нафіг воно тобі всралось далі за копійки в західній конторі працювати, і всі твої знання залишаються в китаї. Раніше точно так само діяли штати, але то було до того як вигадали платити гроші не інженерам, а дармоїдам на держ утриманні і накачувати акції контори виносом всього і вся на аутсорс.
Последний раз редактировалось Scoffer 24.12.2025 12:01, всего редактировалось 1 раз.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Smok: 24.12.2025 11:30
dead_rat: 24.12.2025 11:21 Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
тобто самсунг сама винувата в тому, що китайці крадуть її технології та переманюють співробітників?
Так, якщо б роботв і зп були що треба - ніхто б не переходив до конкурентів. От подумай, від хорошого життя б поїхав у Китай з угрловкою на горбу? Отож
aaleksandrenko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Житомир

Сообщение

dead_rat: 24.12.2025 11:21 Пропоную обговорити Колишні співробітники Samsung звинувачуються в крадіжці технологій виробництва 10-нм DRAM для китайської компанії CXMT

Якщо компанія не платить відповідну зп, то співробітники переходять до конкурентів
Можливо просто китайці самі хитрожопі?

Самсунг вкладає мільярди в розвиток і випускає нову пам'ять через 5 років.

Китайці вкладають мільйони в переманювання людей і роблять те саме за умовні 1-2 роки.

Неважливо скільки ти отримуєш, все одно тобі запропонують х10 і це все одно буде дешевше і швидше чим інвестувати в розвиток без крадіжок.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

aaleksandrenko
Якщо б самс сам платив своїм інженерним корейцям х10 і не винаймав дешевий аутсорс на посади пов'язані зі створенням і утриманням комерційної таємниці, то я тебе запевняю, вони і не подумали б в сторону релокації, не кажучи вже про винос документів. Тих ключових інженерів в кожному окремо взятому напрямку - одиниці. На увесь здоровений холдінг самсунга їх може пару тисяч штук. Не збідніє контора.
aaleksandrenko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Житомир

Сообщение

Плюс не варто думати що Китай сильно багато платить.
В умовному Самсунг є 10-ки а скоріше сотні підходящих їм людей. Їм достатньо переманити всього декілька.
Переманюєш 5 людей, платиш їм як 50 людям в самсунг. Але решта в тебе місцеві які отримують менше чим в тому ж самсунг. В сумі в тебе викрадені технології, в управлінні висококваліфіковані експерти і загальна сума на оплату праці не більша, а то й менша конкурентів.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer
Все так і є. Згадується історія з Кевіном Сістром, який продав інстаграм за 1 більйон. Мовляв би, навіщо далі пахати, якщо можна просто продати і поїхати жити на широку ногу. І таких прикладів дуже багато.

Якщо мова йде про великі гроші, то там люди готові на все, аби їх отримати, незважаючи на можливу шкоду своїй країні.
Последний раз редактировалось KimRomik 24.12.2025 12:26, всего редактировалось 1 раз.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

aaleksandrenko
Самсунг неймовірно багата компанія, могла б своїм цінним інженерам платити навіть х1000 зп і не збідніти

Але по ітогу року тебе хлопають по плечу і даютт +0-3%, якщо ти взагалі побив всі рекорди і приніс мільярд то +5%
aaleksandrenko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Житомир

Сообщение

Scoffer: 24.12.2025 12:19 aaleksandrenko
Якщо б самс сам платив своїм інженерним корейцям х10 і не винаймав дешевий аутсорс на посади пов'язані зі створенням і утриманням комерційної таємниці, то я тебе запевняю, вони і не подумали б в сторону релокації, не кажучи вже про винос документів. Тих ключових інженерів в кожному окремо взятому напрямку - одиниці. На увесь здоровений холдінг самсунга їх може пару тисяч штук. Не збідніє контора.
Напівпровідники для Китаю це номер 1 їх прирітет зараз. Я думаю що спецслужби такої великої країни знайдуть підхід до парочки інженерів в любому випадку. Звичайно вина самсунг також є. Часто в таких великих конторах безпеці уділяється значно менше чим потрібно.
А в довгостроковій перспективі коли Китай зробить ще пару заводів то це космічні втрати.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

aaleksandrenko: 24.12.2025 12:29 Напівпровідники для Китаю це номер 1 їх прирітет зараз.
А для Кореї ні?
Ostin
Member

Сообщение

dead_rat: 24.12.2025 12:23по ітогу року тебе хлопають по плечу
О, курва, то он де наші топи компанії вчаться :D
aaleksandrenko: 24.12.2025 12:29безпеці уділяється значно менше чим потрібно
Тут потрібно врахувати як мінімум два фактори:
- якщо спеціаліст має унікальний досвід - його з\п не має його хвилювати взагалі. От хочу якусь обновку на Новий рік - і я її маю. Як тільки співробітник починає мікроменеджити свої фінанси - вмикається ринок;
- можливість надавити на такого спеца. Через сім'ю чи інші чинники. І в такій ситуації співробітник повинен мати чарівну кнопку "агов, на мене тиснуть". І чорні корейські бетмени за нього все вирішують.
І все. Цього загалом вже достатньо, щоб людина жила і не переймалась. Ну, окрім індивідуальних випадків, коли людина хоче "всю владу світу"\"всі гроші"\... і т.н. Але таких людей загалом небагато, більшість амбіцій цілком земні - жити пристойно, мати яхту чи літачок, забезпечити родину.
aaleksandrenko: 24.12.2025 12:09Неважливо скільки ти отримуєш
Дуже навіть важливо. Після певного порогу все стає зовсім не очевидним. Он як вище правильно зазначено.
dead_rat: 24.12.2025 12:01От подумай, від хорошого життя б поїхав у Китай з угрловкою на горбу?
Последний раз редактировалось Ostin 24.12.2025 12:42, всего редактировалось 2 раза.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Буданов в якомусь одному з інтерв'ю розповідав що в абсолютній більшості випадків вербування йде через гроші. Всі інші мотивації глибоко десятирядні.
Ну і уяви собі що спецслужби наприклад знайшли і втілили інший метод шантажу, то це потягне мінімум на міжнародний скандал а то і на якусь сасанкцію. Воно того не варте. А перекупити ні на що не потягне.

Відправлено через 12 хвилин 23 секунди:
Ostin: 24.12.2025 12:32Дуже навіть важливо. Після певного порогу все стає зовсім не очевидним.
Саме так. Грошей має бути достатньо. Без золотого унітазу можна обійтись, але умовну цесну на здачу від зарплати інженер, котрих в одному напрямку на планеті можна перелічити по пальцям, має мати змогу придбати і ганяти на ній в Альпи на лижі.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Scoffer
Ostin
Давайте спустимося на землю і хоча б дамо йому змогу купити будиночок. Просто нормальний, хай за 10 років іпотеки :laugh:
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

dead_rat
Будиночок просто нормальний за 10 років іпотеки повинен мати змогу купити рядовий сеньйор, інакше нафіга ото все.
Ответить