Новости
Последние статьи и обзоры
Огляд та тестування материнської плати GIGABYTE B650 Eagle AX для платформи AMD Socket AM5
-
Alexx-wisa
Member
Пропоную обговорити Огляд та тестування материнської плати GIGABYTE B650 Eagle AX для платформи AMD Socket AM5
Краще вже докинути ~700 грн та все ж таки купити МП з PCI-e 5.0. Щось на приклад Gigabyte B850 GAMING WIFI6. Це при тому що найбільше просідатимуть ВК з 5.0 у слотах з 4.0 саме на недорогих моделях ВК.
Краще вже докинути ~700 грн та все ж таки купити МП з PCI-e 5.0. Щось на приклад Gigabyte B850 GAMING WIFI6. Це при тому що найбільше просідатимуть ВК з 5.0 у слотах з 4.0 саме на недорогих моделях ВК.
-
Afit
Member
- Откуда: Запоріжжя
Согласен, смысл для обычных пользователях в PCI-e 5.0 как раз в случаях использования урезаных по линиях PCI-e вариантов видеокарт. По сути они перестают отличаться от полноценных вариантов с 16 линиях 4.0Alexx-wisa: ↑ 16.09.2025 15:28 Пропоную обговорити Огляд та тестування материнської плати GIGABYTE B650 Eagle AX для платформи AMD Socket AM5
Краще вже докинути ~700 грн та все ж таки купити МП з PCI-e 5.0. Щось на приклад Gigabyte B850 GAMING WIFI6. Це при тому що найбільше просідатимуть ВК з 5.0 у слотах з 4.0 саме на недорогих моделях ВК.
-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
Хм, пане автор, шось мене бентежить оце речення:
"GIGABYTE B650 Eagle AX стане ідеальним вибором для бюджетної збірки на довгий час, коли A620 і відсутність можливостей твікінгу й розгону вже не серйозно, а B840 занадто дорого."
Ви пишете так, ніби B840 це не перебрендований A620, а щось нове і цікаве. Сподіваюсь, Ви в курсі, що B840 точнісінько так як і A620 не дозволяє розгон CPU і має абсолютний мінімум відмінностей?
"GIGABYTE B650 Eagle AX стане ідеальним вибором для бюджетної збірки на довгий час, коли A620 і відсутність можливостей твікінгу й розгону вже не серйозно, а B840 занадто дорого."
Ви пишете так, ніби B840 це не перебрендований A620, а щось нове і цікаве. Сподіваюсь, Ви в курсі, що B840 точнісінько так як і A620 не дозволяє розгон CPU і має абсолютний мінімум відмінностей?
- спойлер
- спойлер
-
Snegovick
HWBOT OC Team
- Откуда: UA. Poltava
Дякую за огляд!
Давно не було GIGABYTE.
Давно не було GIGABYTE.
-
Denvys5
Member
- Откуда: Kyiv
EPS12V - 24-32 A де варіативність визначена роз'ємом та методом встановленняОверклокінг можна описати двома словами, один з яких є акронімом: соло EPS12V. Це означає те, що навіть турборежим Ryzen 9 9950X виходить за безпечні рамки специфікацій в 150 Вт.
24А*12В = 288Вт
32А*12В = 384Вт
Для платформи в її поточному вигляді, 230Вт PPT з коробки у 9950X ніяким чином не перевищує специфікацію навіть враховуючи втрати на стабілізаторі (якщо брати 80% КПД)
-
alex_sul
Advanced Member
- Откуда: Київ
Snegovick
Приєднуюсь!
StingerYar ДЯкую за тест цього куска текстоліту!
Приєднуюсь!
StingerYar ДЯкую за тест цього куска текстоліту!
-
a_z_z_y
HWBOT OC Team
- Откуда: Kyiv
-
StingerYar
HWBOT OC Team
- Откуда: Київ
Згоден, тут моя помилка, буде виправлено, специфікація стосується PCIe, а не EPS12V. Тим не менш ганяти цю потужність лише по одному кабелю, м'яко кажучи, амбітно. Це підтверджує фото навантаження на фабричних налаштуваннях з теплової камери, де hotspot прямо на дротах, а не радіаторах як зазвичай.Denvys5: ↑ 16.09.2025 17:35EPS12V - 24-32 A де варіативність визначена роз'ємом та методом встановленняОверклокінг можна описати двома словами, один з яких є акронімом: соло EPS12V. Це означає те, що навіть турборежим Ryzen 9 9950X виходить за безпечні рамки специфікацій в 150 Вт.
24А*12В = 288Вт
32А*12В = 384Вт
Для платформи в її поточному вигляді, 230Вт PPT з коробки у 9950X ніяким чином не перевищує специфікацію навіть враховуючи втрати на стабілізаторі (якщо брати 80% КПД)
Люди хочуть нового, а індекс вище навіть за X670E! І B840 дорожче за B650, що і написано, а далі якісь сині фіранки та пошук глибинного сенсуGeorgin: ↑ 16.09.2025 15:34Хм, пане автор, шось мене бентежить оце речення:
"GIGABYTE B650 Eagle AX стане ідеальним вибором для бюджетної збірки на довгий час, коли A620 і відсутність можливостей твікінгу й розгону вже не серйозно, а B840 занадто дорого."
Ви пишете так, ніби B840 це не перебрендований A620, а щось нове і цікаве. Сподіваюсь, Ви в курсі, що B840 точнісінько так як і A620 не дозволяє розгон CPU і має абсолютний мінімум відмінностей?
Особисто я вважаю, що B840 = деградація на фоні A620, і взагалі AMD заслуговує на смачні ляпаси і помідори від народу за нахабність, ба більше, ті ж процесори Zen 2 пхають в ноутбуки під виглядом Zen 4, наприклад Ryzen 3 7320U й Ryzen 3 7440U.
-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
StingerYar
Так і є, не Ви один хочете дати чарівного пенделя AMD за B840
Це дійсно нахабство - не просто перейменувати з невеликим покращєнням, але зробити відразу і погіршення.
За ребрендінг старих архітектур під виглядом нових вони теж "промінь щастя" заслуговують. Я теж підзавис від їх нахабства, коли ноутбук вибирав на 5-й серії
А от плата дійсно далеко не найкращій вибір за ці гроші. Eagle-серія у Gigabyte - не повне дно, але десь близько як у матплатах, так і у відеокартах.
Так і є, не Ви один хочете дати чарівного пенделя AMD за B840
За ребрендінг старих архітектур під виглядом нових вони теж "промінь щастя" заслуговують. Я теж підзавис від їх нахабства, коли ноутбук вибирав на 5-й серії
А от плата дійсно далеко не найкращій вибір за ці гроші. Eagle-серія у Gigabyte - не повне дно, але десь близько як у матплатах, так і у відеокартах.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Про який розгон в наш час можна говорити?)) Не кажучи вже, що це бюджетна дошка.Georgin: ↑ 16.09.2025 15:34Сподіваюсь, Ви в курсі, що B840 точнісінько так як і A620 не дозволяє розгон CPU
-
daesz
Member
На В840 навіть не вийшло жодної мІТХ дошки, тож а620і лайтнін все ще хіт продаж в сфф сегментіStingerYar: ↑ 16.09.2025 19:57B840 = деградація на фоні A620, і взагалі AMD заслуговує на смачні ляпаси і помідори від народу за нахабність
-
МОНАХ
Member
- Откуда: Український Шаолінь
► ...я - про дрібниці: радіатор охолодження - на пластикових "приколах"? Чи я щось не так роздивився?.. Питання не в тому чи так можна або яка різниця - тут питання: А - НАЩО?!
-
sensey
Member
- Откуда: Бандероштат
Навіть більше скажу що B850 це те саме тільки перемарковане B650 (без E) просто хтось погрався з ME регіоном на кшталт інтелівських хабів. По піноут один в один.Georgin: ↑ 16.09.2025 15:34 Хм, пане автор, шось мене бентежить оце речення:
"GIGABYTE B650 Eagle AX стане ідеальним вибором для бюджетної збірки на довгий час, коли A620 і відсутність можливостей твікінгу й розгону вже не серйозно, а B840 занадто дорого."
Ви пишете так, ніби B840 це не перебрендований A620, а щось нове і цікаве. Сподіваюсь, Ви в курсі, що B840 точнісінько так як і A620 не дозволяє розгон CPU і має абсолютний мінімум відмінностей?
- спойлер
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Виробники материнок вирішили, що sff - це для ентузіастів, яких можна доїти. І почали позиціонувати ці плати як "пріміум", випускаючи тільки невеликий асортимент дорогих дошок.daesz: ↑ 16.09.2025 23:30 На В840 навіть не вийшло жодної мІТХ дошки, тож а620і лайтнін все ще хіт продаж в сфф сегменті![]()
-
Enjthesilence
Member
так на б650 працює псіє 5.0 напряму від проца на перший слот гпу, хоча то може в гіги в ласт біосах вимкнули примусово. на дешевій асус прайм б650м-р є можливість для гпу вибрати псі 5.0 на останньому біосі, на мсі б650 томогавк і геймінг плюс вайфай в режимі "авто" працює також на 5.0Alexx-wisa: ↑ 16.09.2025 15:28 Пропоную обговорити Огляд та тестування материнської плати GIGABYTE B650 Eagle AX для платформи AMD Socket AM5
Краще вже докинути ~700 грн та все ж таки купити МП з PCI-e 5.0. Щось на приклад Gigabyte B850 GAMING WIFI6. Це при тому що найбільше просідатимуть ВК з 5.0 у слотах з 4.0 саме на недорогих моделях ВК.
-
Shandor1982
Member
- Откуда: Україна
Брав цю материнську плату за 160 зелених минулого року. Вибір був невеликий: головна вимога - наявність WI-FI.
Працює нормально з моїм конфігом. Іноді буває чорний екран зі старту - тоді треба вимкнути і ще раз ввімкнути. Може це специфіка АМД якась. А, ну і вай-фай працював повільно - оновив все, що можна. Думаю, що допомогло встановлення якого гігабайтного софту контролю мережі. Поки все нормально.
Краще взяти щось свіжіше за такі гроші. Ну і PCI тут 4.0, 5.0 тільки для ssd.
Працює нормально з моїм конфігом. Іноді буває чорний екран зі старту - тоді треба вимкнути і ще раз ввімкнути. Може це специфіка АМД якась. А, ну і вай-фай працював повільно - оновив все, що можна. Думаю, що допомогло встановлення якого гігабайтного софту контролю мережі. Поки все нормально.
Краще взяти щось свіжіше за такі гроші. Ну і PCI тут 4.0, 5.0 тільки для ssd.
-
Alexx-wisa
Member
В специфікації написано 4.0, я відштовхуюсь від цього.Enjthesilence: ↑ 17.09.2025 14:33так на б650 працює псіє 5.0 напряму від проца на перший слот гпу, хоча то може в гіги в ласт біосах вимкнули примусово. на дешевій асус прайм б650м-р є можливість для гпу вибрати псі 5.0 на останньому біосі, на мсі б650 томогавк і геймінг плюс вайфай в режимі "авто" працює також на 5.0Alexx-wisa: ↑ 16.09.2025 15:28 Пропоную обговорити Огляд та тестування материнської плати GIGABYTE B650 Eagle AX для платформи AMD Socket AM5
Краще вже докинути ~700 грн та все ж таки купити МП з PCI-e 5.0. Щось на приклад Gigabyte B850 GAMING WIFI6. Це при тому що найбільше просідатимуть ВК з 5.0 у слотах з 4.0 саме на недорогих моделях ВК.
-
sensey
Member
- Откуда: Бандероштат
Плата як плата. Нічого особливого. Але, особисто мене дратують ті пластикові кріплення м2. По перше немає ніякої інфи як їми правильно користуватися, по друге вони максимально не зручні. Збирав на такій платі 2 збірки із 7700, проблем жодних. Радіатори на всіх транзисторах. ATX-розмір для багатьох показник надійностіShandor1982: ↑ 17.09.2025 20:20 Брав цю материнську плату за 160 зелених минулого року. Вибір був невеликий: головна вимога - наявність WI-FI.
Працює нормально з моїм конфігом. Іноді буває чорний екран зі старту - тоді треба вимкнути і ще раз ввімкнути. Може це специфіка АМД якась. А, ну і вай-фай працював повільно - оновив все, що можна. Думаю, що допомогло встановлення якого гігабайтного софту контролю мережі. Поки все нормально.
Краще взяти щось свіжіше за такі гроші. Ну і PCI тут 4.0, 5.0 тільки для ssd.
І ще що розчарувало це кліпси на радіаторах і те як вони реалізовані це убожество і одноразовість. НУ і звук Realtek ALC897 я аж сплакнув по своїй ASUS SABERTOOTH X79 але дешево. Все для оверів.юа, щоб не захейтили, але не пішло
-
StingerYar
HWBOT OC Team
- Откуда: Київ
Прямо 1:1 як в огляді в мене нема, але є схожий. Це просто пластиковий цвях, що притискає накопичувач. Дістали цвях, поставили накопичувач і повернули. Взагалі-то зручно, бо можна оперувати голими руками.sensey: ↑ 18.09.2025 11:26Але, особисто мене дратують ті пластикові кріплення м2. По перше немає ніякої інфи як їми правильно користуватися, по друге вони максимально не зручні.
- спойлер
-
sensey
Member
- Откуда: Бандероштат
Ееее.. ні. Я розібрався як воно працює. Але реалізовано по дибильному. Щоб дістати цей пластиковий цвях треба прикладати конячу силу.StingerYar: ↑ 18.09.2025 13:01Дістали цвях, поставили накопичувач і повернули. Взагалі-то зручно, бо можна оперувати голими руками.sensey: ↑ 18.09.2025 11:26Але, особисто мене дратують ті пластикові кріплення м2. По перше немає ніякої інфи як їми правильно користуватися, по друге вони максимально не зручні.
В загальному плата норм за свої гроші. Це вже так - деталі