Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

unique-neon
При написании текста пропадает
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

7800X3d взлетів до небес в ціні, жалію що не купив за 14000
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Lorichic: 14.10.2024 11:01 но в этот раз я в винде поставил для игр высокую производительность, повлияло или нет не знаю, но пусть будет
Це якраз і є опція, яка вибирає дискретку чи інтеграшку. High performance = дискретна, power saving = інтеграшка. До роботи ядер, scheduler, якихось павер лімітів і т.д. ця опція не має відношення, як я розумію. Тільки вибір яка графіка використовується.
В ноутах те ж саме. В мене був ноут райзен 6800h radeon 680m і дискретка 3050ti, то цієї опцією можна було вибирати між ними.
Bucho
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Piter Cantrope: 14.10.2024 11:59
Lorichic: 14.10.2024 11:01 но в этот раз я в винде поставил для игр высокую производительность, повлияло или нет не знаю, но пусть будет
Це якраз і є опція, яка вибирає дискретку чи інтеграшку. High performance = дискретна, power saving = інтеграшка. До роботи ядер, scheduler, якихось павер лімітів і т.д. ця опція не має відношення, як я розумію. Тільки вибір яка графіка використовується.
В ноутах те ж саме. В мене був ноут райзен 6800h radeon 680m і дискретка 3050ti, то цієї опцією можна було вибирати між ними.
Вчора покрутив на своїх Asrock B650E + 7800x3d + 7800xt, щось не завелось. В налаштуваннях High performance / Power Saving - в обох режимах чомусь світиться тільки інтеграшка.
А в ноутах ця штука працювала хрін знає скільки років тому. Там на моєму старому dv7-6000 це все корректно працювало ще на Windows7 у 2012 році.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Bucho
В адреналіні теж не видно дискретки? На Асрок в мене завелось одразу, на інших я вмикав hybrid graphics в біосі.
Bucho
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Piter Cantrope: 14.10.2024 14:52 Bucho
В адреналіні теж не видно дискретки? На Асрок в мене завелось одразу, на інших я вмикав hybrid graphics в біосі.
Дискретка світиться скрізь нормально, крім переключалки High performance / Power saving.
Біос теж прошерстив і в дефолт скидував. Дрова ще раз переставив з DDU. Не допомогло.
unique-neon
Member

Сообщение

Lorichic: 14.10.2024 11:22При написании текста пропадает
О, ісправді зникає, коли на білому фоні і набираю, але якби не написали, то я б про це і не знав. З'являється одразу при русі миші.

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
До слова зникає не всюди, в notepad віндовому зникає, а тут у комент боксі ні.

Відправлено через 1 хвилину 34 секунди:
Так, але під NV теж зникає у тому ж нотпаді
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

unique-neon
Этой проблеме года 4, лечится принудительным включением текстового курсора из темной/любой другой темы, или отключением аппаратного ускорения. 3 поколения починить не могут.
Yurik_9
Junior

Сообщение

В мене питання, Чи варто купувати в США в оф магазині АМД 7800x3d за 309 $?
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

Yurik_9: 14.10.2024 19:13 В мене питання, Чи варто купувати в США в оф магазині АМД 7800x3d за 309 $?
Оф магазин це лівий продавака на амазоні без відгуків)? Не встигли вже на потяг, дешевше 400 німа.
unique-neon
Member

Сообщение

Mixx: 14.10.2024 15:54Этой проблеме года 4, лечится принудительным включением текстового курсора из темной/любой другой темы, или отключением аппаратного ускорения. 3 поколения починить не могут.
Ага, ясно, ну якщо мова про текстовий курсор, то не зникає, але я включав темну тему в обидвох віндовсах.
А якщо про курсор миші, то як де, але на нвідії так само.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Yurik_9
Амазон? Там періодично китайці ламають якісь маленькі або старі магазини, і виставляють по смішних цінах комплектуючі. Так само і зараз, бачу магаз має 1 відгук в якому пише "купила хороші серветки" і продає тільки 5 проців амд і більш нічого.
До речі, ці вирішили похитрувати, поставили ціну 309$ на 7800x3d, 450$ на 7950x, не дуже паливно. Бо коли ставлять 7950x по 150$ то люди з більшою підозрою ставляться.

Можете покищо вашу хотілку на 7800x3d запити простою водою. Цін хороших нема, кажуть скоро 9800x3d вийде.
l-m
Member

Сообщение

feniks_tm: 14.10.2024 19:21
Yurik_9: 14.10.2024 19:13 В мене питання, Чи варто купувати в США в оф магазині АМД 7800x3d за 309 $?
Оф магазин це лівий продавака на амазоні без відгуків)? Не встигли вже на потяг, дешевше 400 німа.
Та не те що дешевше, а взагалі немає зараз у США у великих магазинах, всюди "Out of stock". І це притому, що за останні пів року, він подорожчав на ~$100. Люди так з горя знову Інтели почнуть купувати :-/
feniks_tm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Луцьк

Сообщение

l-m: 14.10.2024 19:30
feniks_tm: 14.10.2024 19:21
Оф магазин це лівий продавака на амазоні без відгуків)? Не встигли вже на потяг, дешевше 400 німа.
Та не те що дешевше, а взагалі немає зараз у США у великих магазинах, всюди "Out of stock". І це притому, що за останні пів року, він подорожчав на ~$100. Люди так з горя знову Інтели почнуть купувати :-/
Люди зараз радіють тому, що купують його дорожче msrp)) Ех, були ж часи по 250$ на аліку з купонами)) Та і бандли на мікроцентрі були по ціні одного тільки 7800 зараз)) Zen5% непогано так порішав риночок.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

В мене теж розчарування - кажуть, що Strix Point (ті які ryzen ai 300) добре продаються в ноутбуках, в хендхелди і коробки малих форм-факторів, і тому амд не спішить їх випускати на десктоп. Так що 9700G нескоро побачимо :weep:
Виглядає що мобільні проци продаються добре, серверні добре, десктопні теж, особливо після історії з Інтел, ті прискорювачі AI само собою розбирають.
По ходу тільки радеони ніхто не бере, кек. 3060 в топі продажів по 300$ xD
unique-neon
Member

Сообщение

В мене тут ще прикол з відеовиходами з мат плати.
Є два 4к монітора: 144 гц (dp) та 240 гц (hdmi).
Я в ці дні їх перепідключаю туди сюди.

Так ось раніше перший можна було на 144 гц тримати, а другий лише на 120 (вважав що то hdmi 2.0). А тепер навпаки перший на 120, а другий на 240. Щось не знаю, що й подумати.

Відправлено через 35 хвилин 11 секунд:
Потестив ще в Forza Horizon 4. Цікава тим, що відео в ній видає 240+ fps в 4к.
То тут гібридний режим вже обрізає гру до 200 fps.

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
Відключив fps limiter в адренліні (був виставлений вище 200 гц), вже є 220-230 fps

Відправлено через 2 хвилини 36 секунд:
Але це не бенчмарк, це по тим же вуличкам поїздив.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

4k 240hz? Вбудоване відео не здатне на таке по HDMI. Мене цей момент цікавив бо я хотів взяти lg oled. я питався на всяких форумах, то казали що 4k 120hz по HDMI можна тільки з цим type-c-HDMI перехідником
https://www.cablematters.com/pc-1368-12 ... video.aspx
Тоді можна 4k120 10bpc 4:4:4. Але з цим теж не так просто, я читав що в когось під лінуксом працювало, під віндою ні.
l-m
Member

Сообщение

Piter Cantrope
Те що ви пишете більше до ТВ відноситься, в моніторах використовують стиснення DSC - https://en.wikipedia.org/wiki/Display_S ... ompression
З ним HDMI 2.1 буде здатне на 4к/240, ще й якість може буде вищою ніж у DP 1.4.
Чи мається на увазі що інтеграшка у Райзенах не підтримує DSC через HDMI? Але як тоді в unique-neon запустилось взагалі 4к/240? Без DSC це неможливо на HDMI 2.1 чи DP 1.4, тільки на DP 2.1 UBR20 (навіть DP 2.1 UBR13.5, як у 7000-х Радеонів, вистачить тільки на 4к 180 Гц).
unique-neon
Member

Сообщение

Piter Cantrope
Ну принаймні вінда вважає, що 240. Як l-m каже працює DSC. Але по поведінці схоже, що лише для одного з моніторів і вибирає переможця на свій розсуд.
спойлер
Изображение
Adrenalin же ще пише що RGB 4:4:4
l-m
Member

Сообщение

unique-neon: 14.10.2024 22:19 Але по поведінці схоже, що лише для одного з моніторів і вибирає переможця на свій розсуд.
О, ось це може бути.
DSC потребує більше ресурсів, та з ним навіть на дискретних ГПУ може не вийти використати всі наявні роз'єми.

Відправлено через 2 хвилини 17 секунд:
Ось наприклад що NV пише - https://nvidia.custhelp.com/app/answers ... ression%20
When a display is connected to the GPU and is set to DSC mode, the GPU may use two internal heads to drive the display when the pixel rate needed to drive the display mode exceeds the GPU’s single head limit. This may affect your display topology when using multiple monitors. For example if two displays with support for DSC are connected to a single GeForce GPU, all 4 internal heads will be utilized and you will not be able to use a third monitor with the GPU at the same time.
Тобто в найгіршому випадку тільки 2 монітори з 4 будуть працювати.
Ответить