Выбор процессора (всякого разного под любые/конкретные нужды + вопросы "потянет ли, хватит ли)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
Gf_ki11er
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Выбираем процессор

Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу

Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Melofon: 23.09.2024 11:42
Vlaad13: 21.09.2024 10:48
клоун твой дед
у меня ядер больше - карта загружена на 95%, тайминги памяти ужаты
когда я покупал 13400+мать+память это все стоило как один 13600к
к следующему более мошьному видику куплю 13600к + ddr5 или что то из нового
у меня везде 100+ фпс так что на систему я не жалуюсь


и что еще хочу добавить на тот момент 5700х3д еще не вышел - а 5700х не подходил под мои задачи
тут большинство советует АМД даже не разобравшись под какие задачи покупаеться проц :facepalm:
Ахах, видяха загружена на 95% тоесть недогруженна и ты получаешь не всё что она может, а с 5700X3D была сейчас бы всегда загруженна на полную, а в будущем для 13600к и ддр5 тебе придется и мать менять :lol: Тогда какой вообще смысл если ты уже всю платформу меняешь то можно и свежую купить какая будет на тот момент и которая сделает твой 13600к :gigi: , в чем не подходил для твоих задач 5700х? Ты же текстами занимаешься, или ты думаешь что на Интел печатать быстрее? А серьезно даже если для другой работы то и там между ними не такая уж и большая разница которую ещё и сложно заметить. Расскажи нам какие точно задачи в работе или ты их специально умалчиваешь?
отвечаю по пунктам
Я играю в Л2 - а там АМД не подходит(уже сто тысяч раз проверенно)
я считаю что 95% загрузки видяхи - это норм :dontknow:
я думаю что очень мало людей будет покупать 9600х + 4070ti super и при этом играть в 1080
понятное дело что когда прийдет время менять видик я просто продам весь комп и куплю новый - как по мне это самая лучшая схема
JoneyBoney
Junior

Сообщение

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, а башні gammax 300 вистачить для 5700x3d і мат плата msi b450 bazooka v2
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Vlaad13: 23.09.2024 12:00я считаю что 95% загрузки видяхи - это норм
Можешь скрин с lineage 2 показать с загрузкой 95% 4070?
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

Vlaad13
Vlaad13: 23.09.2024 12:00я думаю что очень мало людей будет покупать 9600х + 4070ti super и при этом играть в 1080
В 1080р обычно тестят процессоры чтобы показать на что он способен (раньше и иногда и сейчас тестировали в 720р), ведь если он показал 150фпс тут то и в более высоких разрешениях покажет, процессору пофиг на разрешение если ты не знал, но не пофиг видеокарте и в неё всегда упор обычно в более высоких разрешениях, поэтому в 2к и 4к ты тестируешь видеокарту а не проц.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Vlaad13
кстати в том ролике на который ты ссылался 12400 идёт рядом с райзеном, буквально 10% выигрывает у стокового 7500f, просто там 12400@5ггц, а с твоей платой, да и процессором 13\14 серии разгон не возможен по шине
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lorichic: 23.09.2024 13:49
Vlaad13: 23.09.2024 12:00я считаю что 95% загрузки видяхи - это норм
Можешь скрин с lineage 2 показать с загрузкой 95% 4070?
в л2 конечно 4070 не грузиться даже на половину наверное, но неожиданно я иногда хочу поиграть и в Киберпанк и в Макаку и в НФС и там уже проц загружает карту на полную
думаю такие очевидные скриншоты тебе не нужны :laugh:

Відправлено через 3 хвилини 56 секунд:
Melofon: 23.09.2024 13:56 Vlaad13
Vlaad13: 23.09.2024 12:00я думаю что очень мало людей будет покупать 9600х + 4070ti super и при этом играть в 1080
В 1080р обычно тестят процессоры чтобы показать на что он способен (раньше и иногда и сейчас тестировали в 720р), ведь если он показал 150фпс тут то и в более высоких разрешениях покажет, процессору пофиг на разрешение если ты не знал, но не пофиг видеокарте и в неё всегда упор обычно в более высоких разрешениях, поэтому в 2к и 4к ты тестируешь видеокарту а не проц.
ну это не всегда так - некоторым играм мало 6 ядер какими бы хорошими они небыли, и даже в 1440 шестиядерники умудряються уперется в проц(хотя таковых и не прям много)
опять же если вы играете в эту игру и у вас паралельно запущен - дискорд, телеграм и браузер мне очень интересно сколько фпс у вас выдаст ваш любимый шестиядерник :dontknow:

Відправлено через 6 хвилин 12 секунд:
Lorichic: 23.09.2024 13:58 Vlaad13
кстати в том ролике на который ты ссылался 12400 идёт рядом с райзеном, буквально 10% выигрывает у стокового 7500f, просто там 12400@5ггц, а с твоей платой, да и процессором 13\14 серии разгон не возможен по шине
я и уважаемый Mixx уже устали говорить на эту тему, сколько вам нужно тестов показать чтоб вы убедились?
У Микса вообще был 7600х и 12100 и у компа с Интелом ФПС было больше :dontknow:
я играю в л2 всю свою жизнь и сравнивал буквально все процы интела и все процы амд, и если брать процессоры в одной ценовой категории то у Интела будет фпс больше - как минимальный так и максимальный, и просто картинка будет намного ровнее
я купил 13400 потому что хотел затестить и мне тогда не хватало на 13600к, теперь уже хватает но покупать снова нет толку так как 13400 в той же Л2 плюс минус норм а в остальных играх он полностью грузит карту, теперь я жду след поколения, сравню его с 13600к и там уже выберу и куплю что будет лучше
VladimirV
Member

Сообщение

Реальные тесты на реплеях на ютубе пилит этот чел уже давно ссылка. И хоть очень давно не играю в ла2, но помню времена лагов в замесах, так как тогда все процы были слабые.
Да и вообще это очень сильно меня напрягает, что нет тестов цп в мморпг, конечно же речь не о ла2, а современных. А там картина может отличаться от типичных тестов в синглах за счет совсем других обсчетов данных.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VladimirV: 24.09.2024 01:27 Реальные тесты на реплеях на ютубе пилит этот чел уже давно ссылка. И хоть очень давно не играю в ла2, но помню времена лагов в замесах, так как тогда все процы были слабые.
Да и вообще это очень сильно меня напрягает, что нет тестов цп в мморпг, конечно же речь не о ла2, а современных. А там картина может отличаться от типичных тестов в синглах за счет совсем других обсчетов данных.
Крім ГВ2 (якій скільки там вже? 10 років минуло?) немає ммо де є хоча б 50на50 бої (в гв2 потенціал на 100на100на100, тобто максимум 300 людей на екрані, але в реальності це 60-70на60-70 протягом 1-2 днів на ресеті кожного тижня, інколи 50на50на50 (якщо третій сервер який попався в матчапі - це не пвє-шники, які грають по ночах на фліпають замки/тавери). Та й то це цифри основані на тому, що я зустрічав роки півтори тому, враховуючи в якому стані було wvw, то цілком можливо що все набагато гірше зараз :)
VladimirV
Member

Сообщение

daesz: 24.09.2024 01:39 Крім ГВ2 (якій скільки там вже? 10 років минуло?) немає ммо де є хоча б 50на50 бої (в гв2 потенціал на 100на100на100, тобто максимум 300 людей на екрані, але в реальності це 60-70на60-70 протягом 1-2 днів на ресеті кожного тижня, інколи 50на50на50 (якщо третій сервер який попався в матчапі - це не пвє-шники, які грають по ночах на фліпають замки/тавери). Та й то це цифри основані на тому, що я зустрічав роки півтори тому, враховуючи в якому стані було wvw, то цілком можливо що все набагато гірше зараз :)
Є цілі ком'юніті мморпг гравців, які впринципі не довіряють цим тестам яких повно на ютубі, бо вони їм нічого не доводять (що логічно). Це і рейдові ігри по типу вов-подібного. Зараз хайп останніх років це от НЦСофта нова throne and liberty, там толпіща гравців на невеликій карті норма взагалі, я вже не граю в таке, бо банально немає часу. Тому майже не слідкую що там нового з'являється.
Алі всі ті самі "клани/гільдії" усі там.. лише покоління та ігри змінюються. А тестів цп майже немає - бо все просто - "це важче ніж тестити сінгл, важко зробити подібну картинку і т.п." Хоча не так то й важко, можна сходити на один і той же івент на двух конфігах і все б було видно.
Взагалі ммо це щось по типу такого - десь на локації сам качаешся фармиш - фпс до неба, заходиш в маспвп або банально на ринок/місто де купа гравців бігають і роблять абсолютно некотрольовані дії, анаміцію, переміщення - все, проц починає дропати фпс в декілька разів. Ну або рейд де всі генерують якісь дії та анімацію. І тут реально питання який проц вивозе краще.. І їх багато. Останнє що я таке подібне грав то було Archeage і там все те саме з дропами що і й в ла2, по суті, але можливо все слабше.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VladimirV: 24.09.2024 01:57
daesz: 24.09.2024 01:39 Крім ГВ2 (якій скільки там вже? 10 років минуло?) немає ммо де є хоча б 50на50 бої (в гв2 потенціал на 100на100на100, тобто максимум 300 людей на екрані, але в реальності це 60-70на60-70 протягом 1-2 днів на ресеті кожного тижня, інколи 50на50на50 (якщо третій сервер який попався в матчапі - це не пвє-шники, які грають по ночах на фліпають замки/тавери). Та й то це цифри основані на тому, що я зустрічав роки півтори тому, враховуючи в якому стані було wvw, то цілком можливо що все набагато гірше зараз :)
Є цілі ком'юніті мморпг гравців, які впринципі не довіряють цим тестам яких повно на ютубі, бо вони їм нічого не доводять (що логічно). Це і рейдові ігри по типу вов-подібного. Зараз хайп останніх років це от НЦСофта нова throne and liberty, там толпіща гравців на невеликій карті норма взагалі, я вже не граю в таке, бо банально немає часу. Тому майже не слідкую що там нового з'являється.
Алі всі ті самі "клани/гільдії" усі там.. лише покоління та ігри змінюються. А тестів цп майже немає - бо все просто - "це важче ніж тестити сінгл, важко зробити подібну картинку і т.п." Хоча не так то й важко, можна сходити на один і той же івент на двух конфігах і все б було видно.
Взагалі ммо це щось по типу такого - десь на локації сам качаешся фармиш - фпс до неба, заходиш в маспвп або банально на ринок/місто де купа гравців бігають і роблять абсолютно некотрольовані дії, анаміцію, переміщення - все, проц починає дропати фпс в декілька разів. Ну або рейд де всі генерують якісь дії та анімацію. І тут реально питання який проц вивозе краще.. І їх багато. Останнє що я таке подібне грав то було Archeage і там все те саме з дропами що і й в ла2, по суті, але можливо все слабше.
Вов не є настільки вимогливим в плані заліза, та й скільки там в сучасному вові рейди? 10-20 чоловік максимум. Останній раз, коли у вові були рейди на 40 чоловік - це була класична ваніла, а її можна було на кор2дуо в стабільних 60 грати, напевно :)
Я також не граю (до перших виключень світла заходив раз в тиждень порейдити із гільдою, але як почались відключення - забив, а потім через якийсь час продав акк), але якщо щось свіже виходить - то як мінімум дивлюсь на нього на ютубі (на трон оф ліберті дивився останній раз ще до реворка, і щось він мені взагалі не сподобався, шляпа якась).
Всі ці ігри нормально йдуть на будь-якому проці в наш час, бо вони не є на ущербному двиглі з ла2, яке ла2 має з часів коли були 2-4 ядерні проци, та й то не в кожного :D
До слова - амуде в 9000 серії обігнав суттєво інтуль в IPC, то ж ла2 тепер і на них буде краще йти ніж на інтулях :lol:
Інтуль десь
До слова, в гв2 можна в налаштуваннях виставили щоб гра юзала дефолтну модельку чужих персонажів, якщо навколо тебе більше певної кількості інших персонажів, це так суттєво знімає навантаження з проца у важких "замісах". От для прикладу : у скваді 46 чолоків (видно зліва зверху - 46/50, під кінець відео 50/50, це не враховуючи всяких роумерів які бігають навколо, фізично може бути 100 чоловік від одного сервера на карті), на екрані видно тільки імена, бо навколо більше персонажів ніж якесь певне число і гра автоматично свапає модельки на стандартні, що у гравця не було 2 фпса :D
спойлер
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

Vlaad13: 23.09.2024 15:02ну это не всегда так - некоторым играм мало 6 ядер какими бы хорошими они небыли

А я хоть что-то говорил про кол-во ядер? :facepalm: и тем более где я говорил про конкретно 6 ядер?, я сейчас как раз считаю что лучше иметь минимум восемь для какого-никакого запаса потому как и в консолях их давно уже восемь и шестнадцать потоков, а 6/12 это уже не всегда может хватать для игры и парочки других задач и там в процессорозависимых играх уже приходится отключать все второстепенные задачи типа браузера, Вайбера, дискорда чтобы проц не подфризивал, так что я не понимаю с какого перепуга ты мне это пишешь Вася?
yupi
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Melofon: 24.09.2024 11:466/12 это уже не всегда может хватать для игры и парочки других задач и там в процессорозависимых играх уже приходится отключать все второстепенные задачи типа браузера, Вайбера, дискорда чтобы проц не подфризивал
Это в каких же играх? :rolleyes:
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

daesz: 24.09.2024 01:39немає ммо де є хоча б 50на50 бої
EVE B-)
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

daesz: 24.09.2024 02:15яке ла2 має з часів коли були 2-4 ядерні проци,
Шо за ересь? :gigi:
Тоді ще 3dfx була жива, які 2-4 ядра?
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VladimirV: 24.09.2024 01:27 Реальные тесты на реплеях на ютубе пилит этот чел уже давно ссылка. И хоть очень давно не играю в ла2, но помню времена лагов в замесах, так как тогда все процы были слабые.
Да и вообще это очень сильно меня напрягает, что нет тестов цп в мморпг, конечно же речь не о ла2, а современных. А там картина может отличаться от типичных тестов в синглах за счет совсем других обсчетов данных.
регулярно тестят black desert вот эти парни https://www.youtube.com/@JegsTV/videos
все зависит от того какое ммо вам нужно

Відправлено через 3 хвилини 47 секунд:
daesz: 24.09.2024 02:15
VladimirV: 24.09.2024 01:57
Є цілі ком'юніті мморпг гравців, які впринципі не довіряють цим тестам яких повно на ютубі, бо вони їм нічого не доводять (що логічно). Це і рейдові ігри по типу вов-подібного. Зараз хайп останніх років це от НЦСофта нова throne and liberty, там толпіща гравців на невеликій карті норма взагалі, я вже не граю в таке, бо банально немає часу. Тому майже не слідкую що там нового з'являється.
Алі всі ті самі "клани/гільдії" усі там.. лише покоління та ігри змінюються. А тестів цп майже немає - бо все просто - "це важче ніж тестити сінгл, важко зробити подібну картинку і т.п." Хоча не так то й важко, можна сходити на один і той же івент на двух конфігах і все б було видно.
Взагалі ммо це щось по типу такого - десь на локації сам качаешся фармиш - фпс до неба, заходиш в маспвп або банально на ринок/місто де купа гравців бігають і роблять абсолютно некотрольовані дії, анаміцію, переміщення - все, проц починає дропати фпс в декілька разів. Ну або рейд де всі генерують якісь дії та анімацію. І тут реально питання який проц вивозе краще.. І їх багато. Останнє що я таке подібне грав то було Archeage і там все те саме з дропами що і й в ла2, по суті, але можливо все слабше.
Вов не є настільки вимогливим в плані заліза, та й скільки там в сучасному вові рейди? 10-20 чоловік максимум. Останній раз, коли у вові були рейди на 40 чоловік - це була класична ваніла, а її можна було на кор2дуо в стабільних 60 грати, напевно :)
Я також не граю (до перших виключень світла заходив раз в тиждень порейдити із гільдою, але як почались відключення - забив, а потім через якийсь час продав акк), але якщо щось свіже виходить - то як мінімум дивлюсь на нього на ютубі (на трон оф ліберті дивився останній раз ще до реворка, і щось він мені взагалі не сподобався, шляпа якась).
Всі ці ігри нормально йдуть на будь-якому проці в наш час, бо вони не є на ущербному двиглі з ла2, яке ла2 має з часів коли були 2-4 ядерні проци, та й то не в кожного :D
До слова - амуде в 9000 серії обігнав суттєво інтуль в IPC, то ж ла2 тепер і на них буде краще йти ніж на інтулях :lol:
вопрос на счет 9000 серии Райзена и Л2 конечно хороший - но пока я не увижу тесты я не поверю
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

lewerlin: 24.09.2024 12:39
daesz: 24.09.2024 02:15яке ла2 має з часів коли були 2-4 ядерні проци,
Шо за ересь? :gigi:
Тоді ще 3dfx була жива, які 2-4 ядра?
Підловили :lol:
Denvys5: 24.09.2024 11:57
daesz: 24.09.2024 01:39немає ммо де є хоча б 50на50 бої
EVE B-)
Не грав, а з відео на ютубі не дуже зрозуміло що там відбувається; коли хотів попробувати - моє старе залізо кращило гру після створення зовнішності персонажа, а коли купив краще залізо - то якось забулось і так і не спробував.
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

daesz: 24.09.2024 01:39) немає ммо де є хоча б 50на50 бої

https://www.eveonline.com/news/view/fur ... tle-report


Типовий фпс у таких зарубах - 1 кадр на декілька секунд :rotate:
Проте це не катастрофа, ігровий рушій відв'язує UI від 3д сцени, і вони відтворюються незалежно; хоча значна проблема це завантаження локації :-/
Zen2 (3700X) та топових скайлаків (9900К, 10700К) було достатньо щоб закривати нагальні потреби гри
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Denvys5: 24.09.2024 16:22 Типовий фпс у таких зарубах - 1 кадр на декілька секунд :rotate:
Yikkes :D
Можливо як з'явиться вільний час десь, то спробую іще раз в ів онлайн :shuffle:
GRISHMAN88
Member
Откуда: Киев

Сообщение

Всем привет!
Имею систему для игр в 2к:
I7 9700К
Asus z390 f gaming
Radeon RX 6950 XT
16GB ddr 4 3200

Стою перед выбором: i7 12700kf z690 ddr5 32 gb vs 7500F, 7700 b650 ddr5 32 gb (в перспективе 7800x3d)
Никогда не было AMD вот и сомневаюсь есть ли там подводные камни как у видеокарт? (наблюдения из практики)
Если AMD то посоветуйте материнку
память хочу такую взять https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/oper ... V67dC.html
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

6400 МГц CL 36 за 4.7к? :insane:
Ось 6400цл32 за 4.4 https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 6gx2-rs5k/
Якщо дуже хочеться лгбт https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... gx2-tz5rk/ - тіж самі 4.7к, але 6400цл32

Бюджет на МП ви не озвучили.
Ответить