Новости
Последние статьи и обзоры
Выбор звуковой карты
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Ріпи - це лотерея. Я теж віддаю перевагу СД, бажано фірмовимS0N1C: ↑ 23.06.2026 12:35шоб не трапився якийсь аудіофіл який записав альбом з вініла на своєму чудо апараті з чудо картріжем та фонопреампом
-
Scoffer
Member
Є і перділки, з котрими по вулиці на самокатах їздять, і котрі навіть бумбоксом обізвати не гідно. Мало що в світі є. Ми ж все таки про більш-менш адекватні варіанти.Hotspur: ↑ 23.06.2026 12:34є реально погані ЦАП і кабеля. без жартів
-
Ostin
Member
Отакий гарний ріп від перевіреного релізера в DSD256 на мої вуха лягає в 90% краще за CD. (Перевірений - це я послухав і мені кілька разів сподобалось)S0N1C: ↑ 23.06.2026 12:38альбом з вініла на своєму чудо апараті з чудо картріжем та фонопреампом
Так, іноді CD чи HiRes (якщо він справжній) лягає все ж чистіше та об'єктивно краще звучить. Але все ж я не ставив би хрест на ріпах. Там іноді буває доволі цікаво. Навіть якщо не для колекції, а просто задля експерименту послухати.
Як правило, так і є. Навіть одне і те ж обладнання в одного і того ж релізера іноді видає цілком фіговий ріп, який окрім великого об'єму (в гігабайтах) нічим не виділяється.Radio Bay: ↑ 23.06.2026 12:38Ріпи - це лотерея
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Але треба відбиратиOstin: ↑ 23.06.2026 12:47Але все ж я не ставив би хрест на ріпах. Там іноді буває доволі цікаво
-
Hotspur
Member
людь не вміє їх відрізнятиScoffer: ↑ 23.06.2026 12:41 Ми ж все таки про більш-менш адекватні варіанти.
-
Z440_User
Member
- Откуда: Кривий Ріг
В гаражі стопа шелаку лежить. Аж чогось раптом захотілося пересипати її, глянути що там за записи...
Тонарми є супер легкі/легкі/середні/важкі, отже картриджі мають бути відповідно супер м'які/м'які/середні/жорсткі за податливістю. Відзначиться на енергетиці, драйві, щільності звуку...
Заточки голок - то в першу чергу про точність читання та кількість спотворень ближче до центру диска. Ну ще голка може сміття та подряпини ігнорувати/читати.
Електрична узгодженність: ММ-головка це механічна коливальна система, разом з котушками, кабелями в програвачі, міжблочником, вхідним ланцюгом коректора - це LC коливальний контур, АЧХ якого залежить від електричної ємності кабелю та опору. З картриджем надається інформація яку ємність в пФ повинен мати міжблочний кабель разом з проводами в програвачі, та на яке навантаження в кОм він має працювати. Всі коректори дають картриджу навантаження 47кОм (окрім продвинутих, де можна регулювати), та розраховані що ваш 1,5м міжблочний кабель разом з проводами в програвачі буде мати ємність 150-200пФ.
Наприклад башка Shure M97xE хоче навантаження 100пФ та 68кОм, тоді у неї лінійна АЧХ до 18кГц і потім починається спад. А на 200-220пФ та 47кОм у неї завал по ВЧ починається з 12кГц і на 15кГц завал вже такий що можна казати що то фінішна зупинка.
Механічна система зв'язки конкретного картриджа та конкретного тонарму вже може впливати на те що якісь жанри звучать, а якісь ні.
Наприклад радянський сферичний ГЗМ-005 на стандартних 220пФ/47кОм дає жирний драйвовий звук, широка сцена, звук тарілок - оргазм, АЛЕ конусна заточка глибоко не провалюється в дорожку, норовить вискочити і спотворює звук, ті ж тарілки по тембрах вогонь, але трохи шипилявлять. Хоча старий вініл 1970х слухати кайфово. І не шкода голку на добре поюзаному
А от Grado Red (MI картридж) - чхати хотіла на ємність, але ловить наводки від усього, до чого дотягнеться. Хоча прозорість звуку, панорама, сцена - вогонь. Навіть квадро-вініл можна слухати за наявності відповідного коректора (АЧХ по ВЧ 50кГц, як раз тилові канали кодуються в діапазоні 40-50кГц на квадро-вінілі)
АТ-440ML - полюбляє 150пФ/47кОм і грає як компкт-диск.
АТ-540ML - теж хоче 150пФ/47кОм, але згодна на 200пФ/47кОм на які реагує трошки приглушеними ВЧ, гублячи характерний японський почерк апаратури і стає ближче до європейців.
Goldring E4 - схожа на АТ-540ML, але більш стримана на ВЧ, та механічно їй більше до вподоби спокійна музика (давав цій темі свій семпл Natalie Cole). Драйву в рок/металі не вистачає.
У мене апарат малює 3Д просторову сцену між АС, причому настільки, що здається що це тупо моно з однієї центральної АС (якої немає), але ті інструменти що ліворуч/праворуч в міксі - вони ліворуч/праворуч. Якщо додаються затримки, обертання фаз та інші приколи від режисерів - звуки на які це накладено, покидають межі АС і навіть можуть "зайти за спину". Ті звуки які інженер звів в центр, але розташував як ближнє-дальнє поле, вони також відчутні.
Наприклад до головки AT-VM540ML в альбомі Avantasia "Wicked Symphony" я не чув що там барабани зведено в центр, але чутно що вони об'ємні в глибину від слухача, наче ти на них в живу дивишся з концертного залу, окрім того що звук злива на право, чутно що деякі барабани розташовані далі від тебе, а деякі ближче. Причому бас в центрі та вокал не заважають цьому відчутть, взагалі, аудіокатинка як слоєний 3Д пиріг.
В порівнянні з вінілом, перемикаю на preamp вхід з MM-phono на LineIN, куди у мене підключено X-Fi, вмикаю цей самий альбом у flac, і все, немає того 3Д як на вінілі, проте тембровий окрас стає більш ярким в верхній середині і наче як стерео стало ширшим, але воно пласке та розмазане між АС, навіть трохи за межі АС, але в центрі немає отого слоєного 3Д пірога звуку.
Ото й ви тут R2R звучить... дельта-сігма... fossy... fiio... topping... K11... K13...
Таке є трохи, але більшою мірою всі питання до механіки та електричної узгодженності.Radio Bay: ↑ 23.06.2026 10:25 Приколи з голками теж специфічні. Лотерея. Там грає, тут не грає.
Тонарми є супер легкі/легкі/середні/важкі, отже картриджі мають бути відповідно супер м'які/м'які/середні/жорсткі за податливістю. Відзначиться на енергетиці, драйві, щільності звуку...
Заточки голок - то в першу чергу про точність читання та кількість спотворень ближче до центру диска. Ну ще голка може сміття та подряпини ігнорувати/читати.
Електрична узгодженність: ММ-головка це механічна коливальна система, разом з котушками, кабелями в програвачі, міжблочником, вхідним ланцюгом коректора - це LC коливальний контур, АЧХ якого залежить від електричної ємності кабелю та опору. З картриджем надається інформація яку ємність в пФ повинен мати міжблочний кабель разом з проводами в програвачі, та на яке навантаження в кОм він має працювати. Всі коректори дають картриджу навантаження 47кОм (окрім продвинутих, де можна регулювати), та розраховані що ваш 1,5м міжблочний кабель разом з проводами в програвачі буде мати ємність 150-200пФ.
Наприклад башка Shure M97xE хоче навантаження 100пФ та 68кОм, тоді у неї лінійна АЧХ до 18кГц і потім починається спад. А на 200-220пФ та 47кОм у неї завал по ВЧ починається з 12кГц і на 15кГц завал вже такий що можна казати що то фінішна зупинка.
Механічна система зв'язки конкретного картриджа та конкретного тонарму вже може впливати на те що якісь жанри звучать, а якісь ні.
Наприклад радянський сферичний ГЗМ-005 на стандартних 220пФ/47кОм дає жирний драйвовий звук, широка сцена, звук тарілок - оргазм, АЛЕ конусна заточка глибоко не провалюється в дорожку, норовить вискочити і спотворює звук, ті ж тарілки по тембрах вогонь, але трохи шипилявлять. Хоча старий вініл 1970х слухати кайфово. І не шкода голку на добре поюзаному
А от Grado Red (MI картридж) - чхати хотіла на ємність, але ловить наводки від усього, до чого дотягнеться. Хоча прозорість звуку, панорама, сцена - вогонь. Навіть квадро-вініл можна слухати за наявності відповідного коректора (АЧХ по ВЧ 50кГц, як раз тилові канали кодуються в діапазоні 40-50кГц на квадро-вінілі)
АТ-440ML - полюбляє 150пФ/47кОм і грає як компкт-диск.
АТ-540ML - теж хоче 150пФ/47кОм, але згодна на 200пФ/47кОм на які реагує трошки приглушеними ВЧ, гублячи характерний японський почерк апаратури і стає ближче до європейців.
Goldring E4 - схожа на АТ-540ML, але більш стримана на ВЧ, та механічно їй більше до вподоби спокійна музика (давав цій темі свій семпл Natalie Cole). Драйву в рок/металі не вистачає.
У мене апарат малює 3Д просторову сцену між АС, причому настільки, що здається що це тупо моно з однієї центральної АС (якої немає), але ті інструменти що ліворуч/праворуч в міксі - вони ліворуч/праворуч. Якщо додаються затримки, обертання фаз та інші приколи від режисерів - звуки на які це накладено, покидають межі АС і навіть можуть "зайти за спину". Ті звуки які інженер звів в центр, але розташував як ближнє-дальнє поле, вони також відчутні.
Наприклад до головки AT-VM540ML в альбомі Avantasia "Wicked Symphony" я не чув що там барабани зведено в центр, але чутно що вони об'ємні в глибину від слухача, наче ти на них в живу дивишся з концертного залу, окрім того що звук злива на право, чутно що деякі барабани розташовані далі від тебе, а деякі ближче. Причому бас в центрі та вокал не заважають цьому відчутть, взагалі, аудіокатинка як слоєний 3Д пиріг.
В порівнянні з вінілом, перемикаю на preamp вхід з MM-phono на LineIN, куди у мене підключено X-Fi, вмикаю цей самий альбом у flac, і все, немає того 3Д як на вінілі, проте тембровий окрас стає більш ярким в верхній середині і наче як стерео стало ширшим, але воно пласке та розмазане між АС, навіть трохи за межі АС, але в центрі немає отого слоєного 3Д пірога звуку.
Ото й ви тут R2R звучить... дельта-сігма... fossy... fiio... topping... K11... K13...
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Слон какую ты нафиг разницу собрался слушать через звук кодированный кодеком Opus с битрейтом около 160кбит.. ну ок просто хочется услышать как играют колонки - да можно оценить хотя бы поверхностно.. но блин когда разницу в нюансах что ты собрался выслушивать(это максимум в теории возможно услышать при прямом сравнении вживую - это же те микро детали, которые стирает сжатиеRadio Bay: ↑ 22.06.2026 10:38Якісний внутрішній БЖ, більш потужний підсилювач. Може, щось пропустив.tablestikus: ↑ 22.06.2026 07:54Я ж кидав в цю тему в чому вони відрізняються
До речі, по тайському саунтесту заплутався: хто де — К11 R2R та DR70 різниця мінімальна. Едине, там можна мікрухи міняти, на Бурсони міняють
Ага, ага, по всьому світу їздив та усюди охорона пропускала. Фатназуй, бреше, як дихає.vdemeshko: ↑ 22.06.2026 02:02еще коллеция сд дисков с подписью музыкантов которую лично брал на лайвах их![]()
Последний раз редактировалось vdemeshko 23.06.2026 13:55, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Тебе, глухому, который только первый цап в жизни купил, это всё равно не грозитvdemeshko: ↑ 23.06.2026 13:51но блин когда разница в нюансах что ты собрался выслушивать на сжатом низкобитрейтном кодеке с потерями
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
я может уже и глуховат в 46, но не дол...еб
первое - возрастное.. второе это по жизни увы.. чего то не знать - это нормально.. дело наживное.. но быть воинствующим невеждой это печально 
я может уже и глуховат в 46, но не дол...еб
Последний раз редактировалось vdemeshko 23.06.2026 13:59, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
2-в-1vdemeshko: ↑ 23.06.2026 13:56я может уже и глуховат в 46, но не дол...еб
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
сказал слон глядя в зеркало вставив провода в уши

сказал слон глядя в зеркало вставив провода в уши
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
Topping E70 то щось нормальне? Просто подумав що якщо нема на р2р, то треба найти не дорогий топовий акм)
vdemeshko
та ніби краще комбо, в к15 дискретний підсилювач, але гірший акм, цікаво яка різниця між 97 і 99 акм по звучанню?
vdemeshko
та ніби краще комбо, в к15 дискретний підсилювач, але гірший акм, цікаво яка різниця між 97 і 99 акм по звучанню?
Последний раз редактировалось Filabatya 23.06.2026 14:10, всего редактировалось 3 раза.
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
мой первый "ЦАП" был ESI Juli@ https://www.esi-audio.com/products/julia/ где то в 2005 ))) ты тогда на них на картинки смотрел скорее всего - ламер (еще тебе фофан в лоб)Radio Bay: ↑ 23.06.2026 13:55 первый цап
Отправлено спустя 2 минуты 42 секунды:
смотря что ты хочешь ))) тебе комбо надо или чистый цапFilabatya: ↑ 23.06.2026 14:01 Topping E70 то щось нормальне? Просто подумав що якщо нема на р2р, то треба найти не дорогий топовий акм)
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
В 46 лет лазить по копутерным форумам, устраивать срачи, типа не д....б 
Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
Filabatya: ↑ 23.06.2026 14:01Topping E70 то щось нормальне?
- Сумно
-
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
в 46 лет приходится воспитывать тягу к знаниям у великовозрастных малообразованных неучей.. да увы.. что вообще это приходится
Отправлено спустя 1 минуту 28 секунд:
Radio Bay
что ты там собрался в цапах выслушвать через пожатое кодеком с потерями битрейтом ДО 160 кбит (может быть и 128) долб...еб ? связку колонки и усилок - да можно оценить характер звука.. но цапы если пытаешься - ты реально 2 в 1
в 46 лет приходится воспитывать тягу к знаниям у великовозрастных малообразованных неучей.. да увы.. что вообще это приходится
Отправлено спустя 1 минуту 28 секунд:
Radio Bay
что ты там собрался в цапах выслушвать через пожатое кодеком с потерями битрейтом ДО 160 кбит (может быть и 128) долб...еб ? связку колонки и усилок - да можно оценить характер звука.. но цапы если пытаешься - ты реально 2 в 1
Последний раз редактировалось vdemeshko 23.06.2026 14:28, всего редактировалось 1 раз.
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
Пока приходится больше ходить по курсу известного корабля
-
vdemeshko
Member
- Откуда: Киев
Radio Bay
курс этого коробля тебе по лбу тут стучит
сверни себе свой опыт прослушивания цапов по ютутб через пожатое кодеком с потерям с низким битрейтом в трубочку и засунь в причинное место, куда бумагу используют.. и с ходи к лор врачу )))) аудиограмму сделай 
курс этого коробля тебе по лбу тут стучит
-
Radio Bay
Member
- Откуда: Харків
На обох роликах він грає, як по ритму запізнюється, сумно грає звукиFilabatya: ↑ 23.06.2026 14:01Topping E70 то щось нормальне?
Цей альбом Grace Mahya в мене є, класний альбом
Раджу
Відправлено через 9 хвилин 59 секунд:
- Бімба
-
Драйвово, мелодично та ритмічно, шпилить на роялі класно, ще й вживу
-
Feras
Member
Знову я з своїми новинками
. Тепер Фііо не спиться, треба щось випустити: JadeAudio is releasing their desktop amp, JadeAudio Gigas 1 for $45 price, you'll get 4.6W or 4600mW of power.


-
Scoffer
Member
Вчити і вчити цих китайців. 4600000μW!!!Feras: ↑ 23.06.2026 15:574600mW of power