На тлі подорожчання ОЗП обсяги продажів процесорів на Amazon впали майже вдвічі

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Kirakishou
Member
Аватара пользователя

Сообщение

kabostebeztak: 23.03.2026 16:15В якомусь кіберспорті чи роботі (давінчі резолв, хендбрейк) чи в парі з відеокартою інтел 5600 себе покаже краще
Я в такі ігри не граю, тому мені його вистачає з великим запасом. Так би звісно вже давно поміняв би, якби була необхідність. Я замість заліза лишні гроші кидаю в ігри, від них отримую більше задоволення.
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Kirakishou: 23.03.2026 15:13Мені мого райзена 3600 разом з відеокартою 7800 ХТ вистачає для гри 4К@60, він навантажується на 30% максимум.
Ой не знаю, спробував колись сталкера 2 запустити на середніх він вже удавився грою і не зміг вище 30-40 фпс. Лище на низьких давав десь під 50. А потім замінив на 5700X3D і о чудо.
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

Devijack: 23.03.2026 16:27
Kirakishou: 23.03.2026 15:13Мені мого райзена 3600 разом з відеокартою 7800 ХТ вистачає для гри 4К@60, він навантажується на 30% максимум.
Ой не знаю, спробував колись сталкера 2 запустити на середніх він вже удавився грою і не зміг вище 30-40 фпс. Лище на низьких давав десь під 50. А потім замінив на 5700X3D і о чудо.
що ж, у кого яка ситуація, хто у що грає
Kirakishou
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Devijack
Devijack: 23.03.2026 16:27Ой не знаю, спробував колись сталкера 2 запустити на середніх він вже удавився грою і не зміг вище 30-40 фпс. Лище на низьких давав десь під 50. А потім замінив на 5700X3D і о чудо.
Я не грав в Сталкер 2, мені такі ігри не подобаються. У кожного свої уподобання. Ось в що я граю:
спойлер
Изображение
Всі ігри йдуть в 4К@60, правда в Wuthering Waves я увімкнув FSR, бо гра вимоглива і без FSR відеокарта споживає 270 Вт, а я не люблю смажити залізо, та й під час відключень Екофлоу на довше вистачає. У всіх цих іграх упор саме на відеокарту, процесора вистачає з величезним запасом.

kabostebeztak
kabostebeztak: 23.03.2026 16:31що ж, у кого яка ситуація, хто у що грає
100%
kabostebeztak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одеса, зараз у Франції

Сообщение

Kirakishou: 23.03.2026 16:43 Devijack
Devijack: 23.03.2026 16:27Ой не знаю, спробував колись сталкера 2 запустити на середніх він вже удавився грою і не зміг вище 30-40 фпс. Лище на низьких давав десь під 50. А потім замінив на 5700X3D і о чудо.
Я не грав в Сталкер 2, мені такі ігри не подобаються. У кожного свої уподобання. Ось в що я граю:
спойлер
Изображение
Всі ігри йдуть в 4К@60, правда в Wuthering Waves я увімкнув FSR, бо гра вимоглива і без FSR відеокарта споживає 270 Вт, а я не люблю смажити залізо, та й під час відключень Екофлоу на довше вистачає. У всіх цих іграх упор саме на відеокарту, процесора вистачає з величезним запасом.
Ахахахахаха
Нє ну тобі і ой3 в принципі вистачить
хоча і я не краще, останнім часом граю в нфс мост вонтед 2005 і dirt 3)))
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Kirakishou: 23.03.2026 16:43Ось в що я граю:
ну, ці ігри з мобілок і якийсь дідусевий девайс типо FX вивезе. А щось нове на UE5 для 3600 вже важко вище низьких налаштувань. Ой, та багато де йому важко, навіть скайрім з модами типо RFAB давав просадки до 20 фпс, гта4 статери фрізи, старючий вов у замісах 40х40 просадки та фрізи, у великих містах низький фпс. Здавалось би старі ігри де він ну ніяк не повинен мати проблем, не вивозив навіть у часи коли був в актуалі.
Як бюджетний геймінг нема нарікань, ігри запускає і ладно, мультимедія літає, офісні задачі теж. І то це абсолютно марний варінт для збірки з нуля, всеж процу 7й рік пішов.
Entar
Member

Сообщение

Ну так а що? Фактично продуктивність в іграх що так що так упирається в відеокарту.
В мене з 5700x3d за дуже рідкісними виключеннями все в відяху упирається, і якщо я апгрейдну відяху я не почну грати в ігри з вдвоє вищим fps, я просто включатиму самі максимальні налаштування і DLAA всюди. В іграх постарше де немає DLAA - DSRDL чи як його там - замість убогого сгладжування старого. А якщо буде продуктивність взагалі з запасом - перехід на 4К монітор.

В умовах же, коли апгрейд відеокарти не світить, то міняти платформу на яку взлетіли ціни із-за ОЗП - сенсу взагалі не бачу. Коли вийде нове покоління проців у обох виробників + нормалізуються ціни на них і память - тоді можна подивитися. За умовні 300-350$ взяти ryzen 10700x/intel 465kf + за 200 - материнку + за 250$ максимум - 48гб озу. Але то ще не скоро
Kirakishou
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Devijack: 23.03.2026 17:03ну, ці ігри з мобілок і якийсь дідусевий девайс типо FX вивезе.
Там окремі клієнти для смарфтонів, ігрових консолей та ПК. Версії для ПК мають трасування променів, длсс, фср. Але нехай. Ось гра не з мобілки:
спойлер
Изображение
Як бачте, запас по процесору величезний, упор на відеокарту. Фср тут вимкнений. Навіщо мені купувати новий процесор, якщо цього вистачає з великим запасом? Щоб було?
Bukakanga
Member

Сообщение

Entar: 23.03.2026 17:08 Ну так а що? Фактично продуктивність в іграх що так що так упирається в відеокарту.
не всегда. В Факторио или Oxygen Not Included - всякие мегабазы влегкую кладут процессор на лопатки, а в 2д там видяхе напрягать нечего.
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Entar: 23.03.2026 17:08Фактично продуктивність в іграх що так що так упирається в відеокарту.
Тут вже згадували Сталкер 2. На локації "Росток" (1080р, все на максимум, DLAA) несподіванно з'ясував, що продуктивність вперлася у пам'ять. DDR4 3466 CL16 не вивезла.
Entar
Member

Сообщение

Bukakanga: 23.03.2026 17:19
не всегда. В Факторио или Oxygen Not Included - всякие мегабазы влегкую кладут процессор на лопатки, а в 2д там видяхе напрягать нечего.
Граю в ці ігри і дуже їх люблю. Коли був 1600af - в ONY відчував що процесора явно не вистачає. З переходом на 5600х а потім 5700х3д - проблеми вже не відчував. Але не виключаю що може ще в грі щось оптимізували.
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

З дикими цінами на пам'ять, АМ4 поб'є всі рекорди довго живучості.
Думаю 6 платформ Інтела переживе.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Artem_K: 23.03.2026 17:19 Тут вже згадували Сталкер 2. На локації "Росток" (1080р, все на максимум, DLAA) несподіванно з'ясував, що продуктивність вперлася у пам'ять. DDR4 3466 CL16 не вивезла.
У процесора є кілька рівнів пам'яті: L1-L2-L3 кеш, і наступним рівнем є оперативка. Тому це зовсім не дивно. Ну і розгін оперативки давно вже є способом підняти продуктивність процесора. Умовно кажучи, процесор і оперативка - це одне й теж.
Screenshot 2026-03-23 182101.png
Чим менше кешу в процесора, тим більше він залежатиме від оперативки. Тому 12600k втратить більше продуктивності від переходу з ddr5 6000mhz до ddr4 3200mhz ніж раптор лейк 13600k. І тому x3d так мало залежать від пам'яті, як і чудовий колись проц 5775C - у них є L4 кеш.

І ручний розгін оперативки відповідно більше вплине на продуктивність 12600k ніж розгін на 13600k. Набагато більше вплине на R5 7600 ніж на R7 9800x3d.
EvhenS
Member
Аватара пользователя
Откуда: Черкаси

Сообщение

А що були інші сподівання?
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Piter Cantrope: 23.03.2026 18:30Ну і розгін оперативки давно вже є способом підняти продуктивність процесора.
3466 це вже в розгоні. Спроби балуватися 3600 та вище на 4-х планках (в моєму випадку) мені не сподобалися, й залишив 3466@16.
В іншому 11-го покоління досить вистачає, єдинга іграшка, з того що граю, де можно добитися його повного навантаження, це Кіберпанк, центр при високій щильності натовпу.
firestarter256
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дэнвер

Сообщение

Ха я еще прошлой весной 192 гига себе купил вместо 64 ддр4(Ну и мать поменял соответственно), завел на 6400 и пока хорошо. Да было дорого, но не то что сейчас.
ПС Да и узнал что моя клава, может от протечек, но не мойку в раковине с фаийри. Теперь пальцами монитор мучаю
ППС Я спать, в Илюстраторе без клавы тяжко
DDt
Member
Откуда: Луганск -> Северодонецк -> Харьков -> Киев

Сообщение

Afit: 23.03.2026 14:14Та краще 5700X. +2 ядра вже явно не зайві будуть.
вроде есть тесты что 5700X не сильно быстрее 5600X, не помню где смотрел, наверно на techpowerup
Afit
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

DDt: 24.03.2026 11:38
Afit: 23.03.2026 14:14Та краще 5700X. +2 ядра вже явно не зайві будуть.
вроде есть тесты что 5700X не сильно быстрее 5600X, не помню где смотрел, наверно на techpowerup
Не то чтобы быстрее, но в совмременных проектах 2 ядра заметно прибавят к стабильности кадра (статистике 1% и 0.1%)
SKYJAKER
Member
Аватара пользователя
Откуда: м Камянське

Сообщение

Devijack: 23.03.2026 16:27
Kirakishou: 23.03.2026 15:13Мені мого райзена 3600 разом з відеокартою 7800 ХТ вистачає для гри 4К@60, він навантажується на 30% максимум.
Ой не знаю, спробував колись сталкера 2 запустити на середніх він вже удавився грою і не зміг вище 30-40 фпс. Лище на низьких давав десь під 50. А потім замінив на 5700X3D і о чудо.
Якось дивно , мій і5-9600К у якого чистих 6 ядер і 6 потоків у стоці , правда на локації "Мала зона" 60+ фпс (бо 15 годин тільки її досліджую) і тільки у заліссі ~40 фпс
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

SKYJAKER: 24.03.2026 15:35 (бо 15 годин тільки її досліджую) і тільки у заліссі ~40 фпс
Не виключено що зараз 3600 почувався би краще після виправлень і оптимізацій. Я грав ще на старті.
Ответить