Майбутні відеокарти AMD RDNA 5 серйозно збільшать продуктивність завдяки «подвійному» конвеєру

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

hohlid19
Member

Сообщение

Украина—не Россия
Апскейлы—не шейдеры
1234waltz
Member

Сообщение

Just wait. Цікаво буде поглянути, всеж це архітектура майбутніх консолей, як не крути.
Однак конвеєр не був повністю функціональним, оскільки подвійний режим підтримував низку обмежень
Окей, цікаво як воно в 9000 серії б почути.
Також були певні обмеження на рівні компілятора та драйвера.
Тобто до обмеження заліза додали софтлок, ок.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag
А який сенс їх на застарілу архітектуру тулити? Тільки продуктивність падатиме.
Он ФСР4 на попередні покоління радісно втулили, і потрібно для кожної гри обирати( бо не скрізь є сенс його використовувати, в тому числі і через значне падіння фпс), чи варто його вмикати. Питання: якому проценту гравців дуже швидко набридне те обирання? А який процент навіть не буде заморочуватись(бо треба інструкцію читати!)?
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

hohlid19: 16.03.2026 10:54Украина—не Россия
Апскейлы—не шейдеры
Сейчас все завязано в такой программно-аппаратный клубок, что могут влиять даже посторонние, на первый взгляд, нюансы. (особенно, если у чипмейкера есть острое желание искать повод, чтобы НЕ сделать).

Відправлено через 5 хвилин 58 секунд:
VovaII: 16.03.2026 10:58А який сенс їх на застарілу архітектуру тулити? Тільки продуктивність падатиме.
Забезпечення адекватного строку служби заліза і його актуальності на вторинному ринку.
VovaII: 16.03.2026 10:58Он ФСР4 на попередні покоління радісно втулили, і потрібно для кожної гри обирати( бо не скрізь є сенс його використовувати, в тому числі і через значне падіння фпс), чи варто його вмикати.
Офіційної підтримки немає, тільки сира рання версія і оптіскейлер.
VovaII: 16.03.2026 10:58Питання: якому проценту гравців дуже швидко набридне те обирання? А який процент навіть не буде заморочуватись(бо треба інструкцію читати!)?
90+ відсотків ринку ПК, що сидять на нвідіа (дуже часто - минулих поколінь), і мають вибір між різними версіями і режимами ДЛСС.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

коли там встрійки рівня 1060?? :shuffle:
Nouriel
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вараш

Сообщение

KimRomik
Так уже, правда в ноутбуках))

Відправлено через 4 хвилини 9 секунд:
Блін знайти б інфу де розбирають цю тему, цікаво як то працює.
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

KimRomik
в мини пк и ноутбуках есть встройки уровня 4060
1234waltz
Member

Сообщение

KimRomik: 16.03.2026 11:19 коли там встрійки рівня 1060?? :shuffle:
Та якби Radeon 8060S бовтається між десктопоними GeForce RTX 3050 та 3060 залежно від гри. Просто мало хто готовий відвалити бабки,я кі вона коштує у складі ноута з Ryzen AI Max. Нова Арка з топової 300 Ультри повинна бути навіть трошки швидша за 8060S.
Тож питання треба ставити, коли буде інтеграшка рівня 3050 в масс-маркеті не за всі грощі світу. Бо мейнстрімні інтеграшки поки до 1650 по честному не всюди допригують, м'яко кажучи. Втім навіть це доволі добре, в актуальних Райзен/Кор 7 вже інтеграшки які якось тягнуть графон наближений до ПС4 Про, а базову ПС4 по продуктивності ще Вега догнала.
Skiff93
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінницька область

Сообщение

KimRomik: 16.03.2026 11:19 коли там встрійки рівня 1060?? :shuffle:
Тут проблема в пропускній здатності пам'яті. З ddr6 точно буде. Але рівень 1060 зараз це просто затичка вже.
vil2
Junior

Сообщение

серйозно збільшать продуктивність
А може і не збільшать. І взагалі коли це буде ще не ясно.
denizen
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

а чому ніхто не каже, що це вже було імплементовано декілька поколінь назад у Nvidia?
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

KimRomik: 16.03.2026 11:19коли там встрійки рівня 1060?? :shuffle:
Вже.
Навіть якщо винести за дужки райзен АІ макс, то інтел В390 та АМД 890М на швидкій пам'яті доволі близькі в растрі... і залишають 1060 ковтати пил, коли додаються промені, апскейлери і т.п.
Soulwatcher
Member

Сообщение

Проще говоря
- "Бета-тестеры — настал ваш час" :)
Alekss
Member

Сообщение

waryag: 16.03.2026 11:07
hohlid19: 16.03.2026 10:54Украина—не Россия
Апскейлы—не шейдеры
Сейчас все завязано в такой программно-аппаратный клубок, что могут влиять даже посторонние, на первый взгляд, нюансы. (особенно, если у чипмейкера есть острое желание искать повод, чтобы НЕ сделать).

Відправлено через 5 хвилин 58 секунд:
VovaII: 16.03.2026 10:58А який сенс їх на застарілу архітектуру тулити? Тільки продуктивність падатиме.
Забезпечення адекватного строку служби заліза і його актуальності на вторинному ринку.
VovaII: 16.03.2026 10:58Он ФСР4 на попередні покоління радісно втулили, і потрібно для кожної гри обирати( бо не скрізь є сенс його використовувати, в тому числі і через значне падіння фпс), чи варто його вмикати.
Офіційної підтримки немає, тільки сира рання версія і оптіскейлер.
VovaII: 16.03.2026 10:58Питання: якому проценту гравців дуже швидко набридне те обирання? А який процент навіть не буде заморочуватись(бо треба інструкцію читати!)?
90+ відсотків ринку ПК, що сидять на нвідіа (дуже часто - минулих поколінь), і мають вибір між різними версіями і режимами ДЛСС.
VovaII: 16.03.2026 10:58 waryag
А який сенс їх на застарілу архітектуру тулити? Тільки продуктивність падатиме.
Он ФСР4 на попередні покоління радісно втулили, і потрібно для кожної гри обирати( бо не скрізь є сенс його використовувати, в тому числі і через значне падіння фпс), чи варто його вмикати. Питання: якому проценту гравців дуже швидко набридне те обирання? А який процент навіть не буде заморочуватись(бо треба інструкцію читати!)?
Сначала AMD выпускает архитектуру: пример RDNA 2,3,4 (обычно, чтобы поспешить и догнать новинки Nvidia), затем в панике допиливает технологии типа FSR4. Потом начинает думать, а как эти технологии сделать совместимыми для предыдущих версий архитектур (которые не имеют нужных аппаратных блоков). Когда AMD не внедряет что-либо свое, а пытается сделать не хуже чем у конкурента то: "Маємо те, що маємо".

Это как строить дом, только каждый раз перестраивать после того, как сосед что-нибудь новое добавит. И всего лишь для того - чтобы было не хуже.

Проблема современного рынка GPU не в технологиях! они обогнали игровую индустрию на несколько лет вперед. А в том, что игровые студии "исписались". И вместо того, чтобы делать качественные и запоминающиеся игры с интересным игровым миром, пытаются купить технологиями типа Unreal engine 5, Ray tracing, DLSS, FSR. А игроки ищут отражения в лужах и на витринах преломления света, чем в игры играют. Или бегают в донатных ААА онлайн-помойках.
Ostin
Member

Сообщение

KimRomik: 16.03.2026 11:19встрійки рівня 1060
Все, що має вказаний рівень, коштує як ноут з RTX5050 або більше.
Nouriel
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вараш

Сообщение

Alekss: 16.03.2026 13:23Сначала AMD выпускает архитектуру: пример RDNA 2,3,4 (обычно, чтобы поспешить и догнать новинки Nvidia), затем в панике допиливает технологии типа FSR4. Потом начинает думать, а как эти технологии сделать совместимыми для предыдущих версий архитектур (которые не имеют нужных аппаратных блоков). Когда AMD не внедряет что-либо свое, а пытается сделать не хуже чем у конкурента то: "Маємо те, що маємо".
так нвідія робить длсс так само недоступними на старих картах, в чому проблема? вони просто не хотіли /не було ресурсів розвивати це. коли длсс став уже як фічою, вони в останньому поколінні карт зробили його вже правильно, бо принцип роботи фср 3.х уже не дає ефекту. в нвідії такі ж самі обмеження є і з 2000 і 3000 і 4000 і 5000.
моя думка шо треба було розвивти це ще в лінійці рх7000 і вона мала б бути як рх9000, але вони вирішили по іншому :dontknow:
Alekss: 16.03.2026 13:23Проблема современного рынка GPU не в технологиях!
і в цьому теж. якби нвідія була адекватним гравцем ринку, вона б робила технології опенсорс, або/і намагалася стандартизувати їх, але не вона вибирає проприоритарну штуку яку експлуатує в маркетингу, і коли з цього нема профіту, просто забиває на неї. от є ж декілька типів рт чому не зробити 1 стандарт шоб всі ігри однаково це робили, шо покращує оптимізацію гри і часу на розробку ігор.
1234waltz
Member

Сообщение

Alekss: 16.03.2026 13:23 Проблема современного рынка GPU не в технологиях! они обогнали игровую индустрию на несколько лет вперед.
PS5/XboxSeX вистачить всім.
Alekss: 16.03.2026 13:23А в том, что игровые студии "исписались". И вместо того, чтобы делать качественные и запоминающиеся игры с интересным игровым миром, пытаются купить технологиями типа Unreal engine 5, Ray tracing, DLSS, FSR. А игроки ищут отражения в лужах и на витринах преломления света, чем в игры играют. Или бегают в донатных ААА онлайн-помойках.
ААА в поточному стані повинен вмерти, це вже і керівникам корпорацій стало ясно. Інді-розробники та малі студії на порядок більше ідей та геймплею генерують, ніж чергове фуфло на 100 млн доларів.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Alekss: 16.03.2026 13:23Сначала AMD выпускает архитектуру: пример RDNA 2,3,4 (обычно, чтобы поспешить и догнать новинки Nvidia), затем в панике допиливает технологии типа FSR4.
Согласен.
Потом начинает думать, а как эти технологии сделать совместимыми для предыдущих версий архитектур (которые не имеют нужных аппаратных блоков). Когда AMD не внедряет что-либо свое, а пытается сделать не хуже чем у конкурента то: "Маємо те, що маємо".

Это как строить дом, только каждый раз перестраивать после того, как сосед что-нибудь новое добавит. И всего лишь для того - чтобы было не хуже.
А тут нет - АМД не первый пытается максимально спрыгнуть с поддержки старых поколений. И при этом она же закрывает существенную часть рынка этими же старыми решениями, иногда даже под видом новых продуктов.
И если в процессорах это не очень важно, с то видеокартами без поддержки - беда.
Alekss: 16.03.2026 13:23Проблема современного рынка GPU не в технологиях! они обогнали игровую индустрию на несколько лет вперед.
Именно что в технологиях и поддержке. И если нвидиа более-менее решает проблему, то у АМД все не очень (а было совсем плохо - ФСР4 не был открытой технологией)
А в том, что игровые студии "исписались". И вместо того, чтобы делать качественные и запоминающиеся игры с интересным игровым миром, пытаются купить технологиями типа Unreal engine 5, Ray tracing, DLSS, FSR. А игроки ищут отражения в лужах и на витринах преломления света, чем в игры играют. Или бегают в донатных ААА онлайн-помойках.
А это уже вопросы к игровой индустрии. Которая, ВНЕЗАПНО, разная.
Кто-то оптимизирует, кто-то нет (или "оптимизирует" под апскейлер и фреймген), кто-то в принципе не гонится за графоном и хайтеком, при этом создает оригинальные успешные игры.
Аціо
Member
Аватара пользователя
Откуда: Poltava s.

Сообщение

Нічого не нагадало? Давайте підкажу презентація 5ххх покоління - "5ххх відеокарти Нвідія матимуть дубльовані конвеєри, тому 5070 = 4090..."

Згадали?
Ответить