Аналітики прогнозують зростання цін на ноутбуки до 40% через дефіцит пам’яті

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Пропоную обговорити Аналітики прогнозують зростання цін на ноутбуки до 40% через дефіцит пам’яті

В одного мене повилазило, що я не бачу дефіциту?
Ціни на памʼять піднялися, та вже устаканилися і трошки відкотилися.
Відеокарти теж трохи відкотилися: 9070 була 550 -> 630 -> тримається 600, що не так і страшно.

І тут всі аналітики бігають у паніці, намагаються надути бульбашку, але щось вона вже не дується, бо ніхто панічно не біжить купувати
Georgin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

dead_rat
Ну це ж типова спекуляція, нічого нового :)
Soulwatcher
Member

Сообщение

30% составляет цена процессора, но не учитывается, что процессор в цене поднимется на немного. Но ноутбук сразу должен подорожать на 40%
Странный калькулятор. Дайте два, оплата при получении
deroill
Junior

Сообщение

Скоріш за все спеціально закинули цю новину, щоб люди зараз побігли скупати ноути. Вангую, що продажі так собі — люди чомусь не хочуть платити $3–4к за віндовс AI слоп.
Dilfin
Member

Сообщение

А чому не на 45%, не на х2 зразу, як це так, жупан на відеокартах заробляє, а підрозділи які випускають ноутбуки ні, що за неподобство, Га?) Скоро заробіток хуананга на ші чіпах на транзисторах припиниться, їх місце займуть фотонні чипи, робочі зразки вже на підході.
https://itc.ua/ua/novini/shi-zi-shvydki ... atsentriv/

Відправлено через 1 хвилину 12 секунд:
dead_rat: 11.03.2026 11:21 Пропоную обговорити Аналітики прогнозують зростання цін на ноутбуки до 40% через дефіцит пам’яті

В одного мене повилазило, що я не бачу дефіциту?
Ціни на памʼять піднялися, та вже устаканилися і трошки відкотилися.
Відеокарти теж трохи відкотилися: 9070 була 550 -> 630 -> тримається 600, що не так і страшно.

І тут всі аналітики бігають у паніці, намагаються надути бульбашку, але щось вона вже не дується, бо ніхто панічно не біжить купувати
Він як бабак, його ніхто не бачить, але він є.)

Відправлено через 1 хвилину :
Georgin: 11.03.2026 11:28 dead_rat
Ну це ж типова спекуляція, нічого нового :)
Хоть одна розумна людина, а то всі "Нє, то дифіцит, то ші, то дата центри")

Відправлено через 54 секунди:
Soulwatcher: 11.03.2026 11:34 30% составляет цена процессора, но не учитывается, что процессор в цене поднимется на немного. Но ноутбук сразу должен подорожать на 40%
Странный калькулятор. Дайте два, оплата при получении
Тихонько, не паліть кантору, маркетолухи що даремно статтю писали?)

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
deroill: 11.03.2026 11:38 Скоріш за все спеціально закинули цю новину, щоб люди зараз побігли скупати ноути. Вангую, що продажі так собі — люди чомусь не хочуть платити $3–4к за віндовс AI слоп.
О, ще одна розумна людина на форумі, а то всі як зобі: дефіцит... ші... датацентри і кружки в очах.))
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

dead_rat: 11.03.2026 11:21В одного мене повилазило, що я не бачу дефіциту?
Ціни на памʼять піднялися, та вже устаканилися і трошки відкотилися.
Відеокарти теж трохи відкотилися: 9070 була 550 -> 630 -> тримається 600, що не так і страшно.

І тут всі аналітики бігають у паніці, намагаються надути бульбашку, але щось вона вже не дується, бо ніхто панічно не біжить купувати
Дефіциту немає, бо продажі катяться в прірву. Це не товари першої необхідності, тож величезна кількість людей просто відкладає апгрейд. Це не майнінг бум, коли брали карти за 2х ціну і швидко відбивали.

І все ж 90+% ринку відях це нвідіа, яка відчутно подорожчала.
ddO
Member

Сообщение

За нормальних умов на оперативну пам’ять і SSD припадає приблизно 15% від собівартості ноутбука, а з урахуванням процесора цей показник становить близько 45%
Що це за "нормальні умови"? Це офісники/ мультимедійники в пластикових корпусах? А якщо в ноутбуці буде дискретка? Скільки % вартості ноутбука буде мати 300$ проц, якщо в ноутбуці буде розпаяна 2000$ 5090 та буде 300$ олед? Аналітика :censoured: Цим спеціалістам з "тренд форс" варто було уточнювати, що вони аналізують там, незнаю, корпоративний ринок/ закупки по навчальних програмах чи ринок офісних машин, тощо. Ато одразу "всі ноутбуки будуть +40%" ...
MrLacusta
Junior

Сообщение

ddO: 11.03.2026 12:15
За нормальних умов на оперативну пам’ять і SSD припадає приблизно 15% від собівартості ноутбука, а з урахуванням процесора цей показник становить близько 45%
Що це за "нормальні умови"? Це офісники/ мультимедійники в пластикових корпусах? А якщо в ноутбуці буде дискретка? Скільки % вартості ноутбука буде мати 300$ проц, якщо в ноутбуці буде розпаяна 2000$ 5090 та буде 300$ олед? Аналітика :censoured: Цим спеціалістам з "тренд форс" варто було уточнювати, що вони аналізують там, незнаю, корпоративний ринок/ закупки по навчальних програмах чи ринок офісних машин, тощо. Ато одразу "всі ноутбуки будуть +40%" ...
Я так розумію,шо це просто картельний договорняк,тому чекаемо 1-2роки :insane:
Dilfin
Member

Сообщение

dead_rat: 11.03.2026 11:21 Пропоную обговорити Аналітики прогнозують зростання цін на ноутбуки до 40% через дефіцит пам’яті

В одного мене повилазило, що я не бачу дефіциту?
Ціни на памʼять піднялися, та вже устаканилися і трошки відкотилися.
Відеокарти теж трохи відкотилися: 9070 була 550 -> 630 -> тримається 600, що не так і страшно.

І тут всі аналітики бігають у паніці, намагаються надути бульбашку, але щось вона вже не дується, бо ніхто панічно не біжить купувати
На українському ринку середня температура по палаті класично висока і ціни плавно ще ростуть, дивлюсь по графіках на хотлайні, деякі маленькі компанії почали демпінгувати ціни, але поки це не масово, ціни не впадуть, як хтось говорив, що це не товари масового вжитку і можуть лежати на складі місяцями продавці тоже не пальцем зроблені і хочуть заробити як і жупан.
MqM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

deroill: 11.03.2026 11:38 Скоріш за все спеціально закинули цю новину, щоб люди зараз побігли скупати ноути. Вангую, що продажі так собі — люди чомусь не хочуть платити $3–4к за віндовс AI слоп.
А до чого тут Віндовс? Ви в курсі, що завжди були ноути без встановленої операційки? Трішки дешевше коштували
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

waryag: 11.03.2026 12:13
dead_rat: 11.03.2026 11:21В одного мене повилазило, що я не бачу дефіциту?
Ціни на памʼять піднялися, та вже устаканилися і трошки відкотилися.
Відеокарти теж трохи відкотилися: 9070 була 550 -> 630 -> тримається 600, що не так і страшно.

І тут всі аналітики бігають у паніці, намагаються надути бульбашку, але щось вона вже не дується, бо ніхто панічно не біжить купувати
Дефіциту немає, бо продажі катяться в прірву. Це не товари першої необхідності, тож величезна кількість людей просто відкладає апгрейд.
Більшість людей купує готовий ПК.
Для цікавості я взяв конфіг: райзен 8700/ртх 5070/ 16 гб/1тб. Хороша така машинка.

Рік тому ціна бовталася 1200-1300€, сьогодні 1350-1400.
Я не вірю, що ця різниця відчутно впливає на попит
yuriy_dd
Member

Сообщение

але як Епл змогла здешевити свої нові макбуки? за ті самі гроші дає більше
ArmagedoonZergs
Member

Сообщение

MqM: 11.03.2026 12:31
deroill: 11.03.2026 11:38 Скоріш за все спеціально закинули цю новину, щоб люди зараз побігли скупати ноути. Вангую, що продажі так собі — люди чомусь не хочуть платити $3–4к за віндовс AI слоп.
А до чого тут Віндовс? Ви в курсі, що завжди були ноути без встановленої операційки? Трішки дешевше коштували
Мова про віндові ноути як платформа.

Жарти жартами, але через контрабандистів які наводнили ринок макбуками провезеними "в сіру" я навтіь не уявляю причину купувати умовний lenovo замість Air m5. І так само якийсь топовий PC ноутбук, замість MacBook Pro, ціна та сама, але тотальний злив по вьому.
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

waryag: 11.03.2026 12:13Дефіциту немає, бо продажі катяться в прірву
Бариги наші герої! Запобігли дефіциту. Були б нормальні ціни, все б давно розкупли :D А так до 2030 магазини залишаться повні.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

dead_rat: 11.03.2026 12:34Більшість людей купує готовий ПК.
Для цікавості я взяв конфіг: райзен 8700/ртх 5070/ 16 гб/1тб. Хороша така машинка.

Рік тому ціна бовталася 1200-1300€, сьогодні 1350-1400.
Я не вірю, що ця різниця відчутно впливає на попит
Якщо нічого не плутаю, нвідіа скоротила виробництво карт на 40%. Виробники пам'яті сильно скоротили поставки для звичайних споживачів, мікрон взагалі пішов з ринку.

Просто замість дефіциту ціни злетіли в космос.
isusik63
Member
Аватара пользователя
Откуда: Волчанск, Харьков,Ч.Тишки,Лахти.

Сообщение

ArmagedoonZergs: 11.03.2026 13:05
MqM: 11.03.2026 12:31

А до чого тут Віндовс? Ви в курсі, що завжди були ноути без встановленої операційки? Трішки дешевше коштували
Мова про віндові ноути як платформа.

Жарти жартами, але через контрабандистів які наводнили ринок макбуками провезеними "в сіру" я навтіь не уявляю причину купувати умовний lenovo замість Air m5. І так само якийсь топовий PC ноутбук, замість MacBook Pro, ціна та сама, але тотальний злив по вьому.
Слив в синтетики да , в реальных задачах это не так заметно. Да и серых ноутов х64 полно по ценам ниже магазина тоже , тут паритет , только не забывайте про рынок геймеров (для которых МакБук не подходит от слова вовсе), да и не все готовы мериться сжатой экосистемой . Т многие роботу совмещают с играми , то выберут х64.
Те хто серьезно работает-зарабатывает в айти то у тех и МакБук есть и х64 (и как водится сие девайсы в торговом исполнении )
Creature4O
Member
Аватара пользователя

Сообщение

MqM: 11.03.2026 12:31
deroill: 11.03.2026 11:38 Скоріш за все спеціально закинули цю новину, щоб люди зараз побігли скупати ноути. Вангую, що продажі так собі — люди чомусь не хочуть платити $3–4к за віндовс AI слоп.
А до чого тут Віндовс? Ви в курсі, що завжди були ноути без встановленої операційки? Трішки дешевше коштували
в середньому ноут з віндою - це плюс 100уо.
Ostin
Member

Сообщение

Особисто я бачу, що без особливого бажання, але потроху ціни знижують і тоді певний товар починає розходитись. Оверпрайс як лежав за новорічними цінами, так і лежить. А тут +40% і всі побігли купувати :lol:
Ох вже цей маркетинг 80 рівня) Імовірно, продажі геть не їдуть, бо більшість зловили анти-хайп, що зараз купувати дорого і просто жують гумку, спостерігаючи за видовищем) От типу мене)
P.S. Я вам скажу по секрету, що якби у тих аналітиків прогнози справджувались хоч на 50%, то вони давно вже були б мільярдерами і не постили б ніякої аналітики) Бо якби ж я знав, де ту подушку покласти, то життя було б значно багатшим та безпечнішим... :rotate:
Зараз прогнози аналітиків - це просто один із засобів маркетингу, не більше. Та й загалом, завжди так і було. Як і соціальні опитування, які призначені не для володіння інформацією, а для направлення стада в потрібному напрямку.
doc-oc
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ой, да пожалуйста! Только пусть потом не ноют о том, что эра ПК прошла и они никому не нужны 🤣🤣🤣
unique-neon
Member

Сообщение

dead_rat: 11.03.2026 12:34райзен 8700
Не треба брати 8700 під білди з дискреткою. Сильно порізані кеш та PCIE. Як лов павер без дискретки ще інтерес представляє.
Ответить