Helldivers 2 повністю перейде на «стиснуту» версію 23 ГБ замість 154 ГБ уже в березні

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
kosoy2004
Member

Сообщение

Diablique: 08.03.2026 20:30Ой, решил глянуть, когда покупал свои ссд, SSD диск Samsung 980 500GB M.2, в апреле 23-го оказывается, по цене 1849 грн., зашёл на эту модель, а там цена 11000 на 500 Гб... Трохи торкнуло.
Та там у розетки в принципі якась наркоманія з цінами: той же диск але версія на 1ТБ - 8499грн, версія на 500 гб - 10999грн
спойлер
https://hard.rozetka.com.ua/ua/samsung_ ... 282464458/
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

man1242: 09.03.2026 01:22 Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd :D
Так то Е33, новинка на UE5.
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Soulwatcher
Ну ви як перший раз за комп'ютер сіли. Якщо на хдд запустити копіювання, та ще в два/ три потоки то ляже все, швидкість доступу буде вимірюватись секундами і працювати буде просто неможливо.
Якби на хдд було все так добре то чому всі ставлять ссд хоча б в якості системного диска, займаються фігнею бо вас послухати то на хдд все добре і проблем немає, купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

AntonyKandaurov: 09.03.2026 09:08 купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
Саме так, NVMe найбільш безглузда моя покупка. (До речі, SN7100 нікому не треба? Майже не юзаний).
Якщо звичайний SSD ще якось можна виправдати, то NVMe - ні. Молого того, воно ще й абсолютно непрактичне. Легко не знімеш/поставиш, гріє карту.

Зі. Запустив копіювання з HDD в кілька потоків, нічого не сталось. Спробував копіювати на HDD, те саме.
1234waltz
Member

Сообщение

2026 рік. 4 сторінки обговорень на оверах, де фанати HDD доказують що HDD не гірше SSD :lol:
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Геральт: 09.03.2026 08:28
man1242: 09.03.2026 01:22 Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd :D
Так то Е33, новинка на UE5.
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
Облівіан на HDD нічого не врятує, квадратні об'єкти під час завантаження це жах
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Пам'ятаю як на newegg продавали 905 optane 960GB за 150$ чи скільки там.
А свої 2tb qlc solidigm я по 65$ купував на Амазоні. От чому більше не взяв?..
MessiaH
Member
Аватара пользователя

Сообщение

MqM: 08.03.2026 17:45Ось тести, щоб не сиділи сперечалися
ну так я так и сказал, что кроме скорости загрузки нет разницы
SERGBILL: 08.03.2026 17:48ставив на ссд (сата) і на хдд для порівняння, коли десь побачив, що з ссд значно швидше, було швидше, але буквально трошки. а нові іграшки по відосам так вже й некомфортно с хдд працюють.
никакой разницы кроме скорости загрузки
man1242: 09.03.2026 01:22Якщо достатньо швидкий процессор та багато рами то у геймплеї різниця не велика між ссд та hdd
не то что невелика, а вообще отсутствует
man1242: 09.03.2026 01:22Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd
работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд, обработку кадра осуществляет связка "цпу--гпу--память", в каком месте ты тут видишь накопитель? Массив данных с накопителя копируется в память, как только этот массив сформировывается, то начинается их обработка вышеуказанной связкой, просто чем быстрее накопитель, тем быстрее он загрузит данные в память, ну то есть у тебя быстрее закроется окно загрузки и начнётся игровой процесс, сама игра будет работать абсолютно одинаково. Можешь посмотреть мои видосы
спойлер
https://www.youtube.com/@BigBoss-fk6un/videos
, там в каждом почти выведены показатели работы ссд и харда, во всех играх практически никакой активности у накопителей или минимум в районе 50 мб/с, что в принципе под силу что харду, что ссд
SERGBILL
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривой Рог

Сообщение

MessiaH: 09.03.2026 09:58 никакой разницы кроме скорости загрузки
цього й достатньо, чекати завантаження по півтори хвилини так собі задоволення
MessiaH
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SERGBILL: 09.03.2026 11:13чекати завантаження по півтори хвилини так собі задоволення
Обычно в районе 30с-1м, это не критично, вот по 3-5 минут уже конечно да
Dremjke
Member
Аватара пользователя

Сообщение

MessiaH: 09.03.2026 09:58ну так я так и сказал, что кроме скорости загрузки нет разницы
Ходишь на перекуры, пока игра загрузится?
MessiaH: 09.03.2026 09:58работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд
Весеннее обострение?
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

1234waltz: 09.03.2026 09:26 2026 рік. 4 сторінки обговорень на оверах, де фанати HDD доказують що HDD не гірше SSD :lol:
Але чомусь не користуються хдд як системними, система на ссд стоїть чомусь. :laugh:

Відправлено через 34 секунди:
Геральт: 09.03.2026 09:18Запустив копіювання з HDD в кілька потоків, нічого не сталось. Спробував копіювати на HDD, те саме.
Під час завантаження рівня в грі? :rotate:
rjavyi_pastor
Member

Сообщение

Геральт: 09.03.2026 08:28 Так то Е33, новинка на UE5.
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
у форзі 4 в мережевих змаганнях є гонки через всю карту і на хдд бувають такі приколи: гра ставится на паузу з помилкою щось типу "накопичувач повільний". Я так пару змагань програв
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

rjavyi_pastor
А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу :rotate: . Виходить хтось бреше. :spy:

Відправлено через 50 секунд:
От спеціально глянув ваш конфіг - ну 64 гб рами, не скажеш що бомжпєкарня з 2 по 8 гб.
rjavyi_pastor
Member

Сообщение

AntonyKandaurov: 09.03.2026 17:47 rjavyi_pastor
А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу :rotate: . Виходить хтось бреше. :spy:

Відправлено через 50 секунд:
От спеціально глянув ваш конфіг - ну 64 гб рами, не скажеш що бомжпєкарня з 2 по 8 гб.
хтось бреше :gigi:
то було давно і того ПК вже нема,але там було 32гб. Бо оперативка доволі дешева була :weep: .
MessiaH
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AntonyKandaurov: 09.03.2026 17:47А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу
Так и есть, накопитель никоим образом не принимает участие в обработке изображения. Не знаю даже откуда пошла эта дебильность про профит ссд

Отправлено спустя 8 минут 17 секунд:
Dremjke: 09.03.2026 13:45Ходишь на перекуры, пока игра загрузится?
Не курю, но и за 30-40с сигарету не выкуришь.
Dremjke: 09.03.2026 13:45Весеннее обострение?
Посмотри, на моих видосах чтение/запись в основном 0 мб/с. И каким хреном разница будет с хардом и ссд при 0 мб/с чтении/записи
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Оперативка теж впливає на час завантаження, до речі. Щойно потестував:
5200 сток jedek - 16 секунд в Subnautica
8600 - 12 секунд.

Це все з одного і того ж NVME з dram кешем. В деяких іграх різниця значно більша.
Soulwatcher
Member

Сообщение

Grava: 09.03.2026 08:06Якщо інет 500мбіт - починаються фрізи, ссд вже не встигає
Глупости какие-то. Интернет насильно в глотку не пихает информацию на ссд. ССД берёт столько, сколько может :D
AntonyKandaurov: 09.03.2026 09:08вас послухати то на хдд все добре і проблем немає, купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
А вы не слухайте. Вы каким-то фантастическим образом определили года всех моих дисков. И за место экспериментов и тестов просто выдвигаете гипотезы.
Для игр ССД лучше ХДД, тут и спорить не о чем. Но если игру делало очень много рук из поп, то порой бывает что и хдд лучше.
MessiaH: 09.03.2026 09:58 работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд, обработку кадра осуществляет связка "цпу--гпу--память"
Раннее вы написали что ссд не участвует в обработке графики. Правильно будет - непосредственного участия. Но чтоб цпу-гпу начали обработку, им нужны данные, которые подготавливает цпу в связке с носителем данных. Если носитель данных не поспевает, то 1% и 0,1% проседают, и сильно. Может позже я поищу и скину вам видео с ютуба, когда киберпанк тестировали на 3080 с hdd и просадками до 37 кадров. Просто сейчас много видео где используют уже ссд.
MessiaH
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Soulwatcher: 09.03.2026 20:11Если носитель данных не поспевает, то 1% и 0,1% проседают, и сильно.
Носитель данных постоянно не копирует ничего, он копирует только в момент когда у тебя окно загрузки, потом при нормальной оптимизации и достаточном количестве памяти вообще к накопителю нет обращения. В процессе игры если есть погрузки, то они мелкие по 50мб/с, что по силам любому харду
Soulwatcher: 09.03.2026 20:11Может позже я поищу и скину вам видео с ютуба, когда киберпанк тестировали на 3080 с hdd и просадками до 37 кадров.
Тесты прогонять надо несколько раз. Может там один раз с харда что-то подтупило и это повлияло на статистику, я киберпанка проходил на харде вообще без малейших проблем
man1242
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Piter Cantrope: 09.03.2026 18:36 Оперативка теж впливає на час завантаження, до речі. Щойно потестував:
5200 сток jedek - 16 секунд в Subnautica
8600 - 12 секунд.

Це все з одного і того ж NVME з dram кешем. В деяких іграх різниця значно більша.
Це коли в тебе пам'ять на райзені працює 1:1 а ось коли 1:2 B-)
Ответить