Та там у розетки в принципі якась наркоманія з цінами: той же диск але версія на 1ТБ - 8499грн, версія на 500 гб - 10999грнDiablique: ↑ 08.03.2026 20:30Ой, решил глянуть, когда покупал свои ссд, SSD диск Samsung 980 500GB M.2, в апреле 23-го оказывается, по цене 1849 грн., зашёл на эту модель, а там цена 11000 на 500 Гб... Трохи торкнуло.
Новости
Последние статьи и обзоры
Helldivers 2 повністю перейде на «стиснуту» версію 23 ГБ замість 154 ГБ уже в березні
-
kosoy2004
Member
-
Геральт
Member
- Откуда: з Рівії
Так то Е33, новинка на UE5.man1242: ↑ 09.03.2026 01:22 Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd![]()
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
-
AntonyKandaurov
Member
- Откуда: Славетне місто Запоріжжя
Soulwatcher
Ну ви як перший раз за комп'ютер сіли. Якщо на хдд запустити копіювання, та ще в два/ три потоки то ляже все, швидкість доступу буде вимірюватись секундами і працювати буде просто неможливо.
Якби на хдд було все так добре то чому всі ставлять ссд хоча б в якості системного диска, займаються фігнею бо вас послухати то на хдд все добре і проблем немає, купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
Ну ви як перший раз за комп'ютер сіли. Якщо на хдд запустити копіювання, та ще в два/ три потоки то ляже все, швидкість доступу буде вимірюватись секундами і працювати буде просто неможливо.
Якби на хдд було все так добре то чому всі ставлять ссд хоча б в якості системного диска, займаються фігнею бо вас послухати то на хдд все добре і проблем немає, купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
-
Геральт
Member
- Откуда: з Рівії
Саме так, NVMe найбільш безглузда моя покупка. (До речі, SN7100 нікому не треба? Майже не юзаний).AntonyKandaurov: ↑ 09.03.2026 09:08 купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
Якщо звичайний SSD ще якось можна виправдати, то NVMe - ні. Молого того, воно ще й абсолютно непрактичне. Легко не знімеш/поставиш, гріє карту.
Зі. Запустив копіювання з HDD в кілька потоків, нічого не сталось. Спробував копіювати на HDD, те саме.
-
1234waltz
Member
2026 рік. 4 сторінки обговорень на оверах, де фанати HDD доказують що HDD не гірше SSD 
-
man1242
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Облівіан на HDD нічого не врятує, квадратні об'єкти під час завантаження це жахГеральт: ↑ 09.03.2026 08:28Так то Е33, новинка на UE5.man1242: ↑ 09.03.2026 01:22 Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd![]()
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Пам'ятаю як на newegg продавали 905 optane 960GB за 150$ чи скільки там.
А свої 2tb qlc solidigm я по 65$ купував на Амазоні. От чому більше не взяв?..
А свої 2tb qlc solidigm я по 65$ купував на Амазоні. От чому більше не взяв?..
-
MessiaH
Member
ну так я так и сказал, что кроме скорости загрузки нет разницыMqM: ↑ 08.03.2026 17:45Ось тести, щоб не сиділи сперечалися
никакой разницы кроме скорости загрузкиSERGBILL: ↑ 08.03.2026 17:48ставив на ссд (сата) і на хдд для порівняння, коли десь побачив, що з ссд значно швидше, було швидше, але буквально трошки. а нові іграшки по відосам так вже й некомфортно с хдд працюють.
не то что невелика, а вообще отсутствуетman1242: ↑ 09.03.2026 01:22Якщо достатньо швидкий процессор та багато рами то у геймплеї різниця не велика між ссд та hdd
работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд, обработку кадра осуществляет связка "цпу--гпу--память", в каком месте ты тут видишь накопитель? Массив данных с накопителя копируется в память, как только этот массив сформировывается, то начинается их обработка вышеуказанной связкой, просто чем быстрее накопитель, тем быстрее он загрузит данные в память, ну то есть у тебя быстрее закроется окно загрузки и начнётся игровой процесс, сама игра будет работать абсолютно одинаково. Можешь посмотреть мои видосы , там в каждом почти выведены показатели работы ссд и харда, во всех играх практически никакой активности у накопителей или минимум в районе 50 мб/с, что в принципе под силу что харду, что ссдman1242: ↑ 09.03.2026 01:22Ну на 2026рік є вже новинки котрі hdd виглядає дуже погано, особливо це ігри з анріал5. Якось поставити облівіан ремастер на hdd
-
SERGBILL
Member
- Откуда: Кривой Рог
цього й достатньо, чекати завантаження по півтори хвилини так собі задоволенняMessiaH: ↑ 09.03.2026 09:58 никакой разницы кроме скорости загрузки
-
MessiaH
Member
Обычно в районе 30с-1м, это не критично, вот по 3-5 минут уже конечно даSERGBILL: ↑ 09.03.2026 11:13чекати завантаження по півтори хвилини так собі задоволення
-
Dremjke
Member
Ходишь на перекуры, пока игра загрузится?MessiaH: ↑ 09.03.2026 09:58ну так я так и сказал, что кроме скорости загрузки нет разницы
Весеннее обострение?MessiaH: ↑ 09.03.2026 09:58работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд
-
AntonyKandaurov
Member
- Откуда: Славетне місто Запоріжжя
Але чомусь не користуються хдд як системними, система на ссд стоїть чомусь.1234waltz: ↑ 09.03.2026 09:26 2026 рік. 4 сторінки обговорень на оверах, де фанати HDD доказують що HDD не гірше SSD![]()
Відправлено через 34 секунди:
Під час завантаження рівня в грі?Геральт: ↑ 09.03.2026 09:18Запустив копіювання з HDD в кілька потоків, нічого не сталось. Спробував копіювати на HDD, те саме.
-
rjavyi_pastor
Member
у форзі 4 в мережевих змаганнях є гонки через всю карту і на хдд бувають такі приколи: гра ставится на паузу з помилкою щось типу "накопичувач повільний". Я так пару змагань програвГеральт: ↑ 09.03.2026 08:28 Так то Е33, новинка на UE5.
Фокус в тому, що у всіх 3х випадках залізобетонний фреймрейт в 60 кадрів в коридорах. Але він просідає на початку бою чи зміні локації. І просідає хоч на HDD, хоч на SATA SSD, хоч на NVMe та навіть на RAM Dysk. Мені ще якось форзу пропонували глянути, глянув. На фреймрейт тип носія не вплинув ніяк, тільки на час завантаження траси, а цим можна спокійно нехтувати.
зі. По облівіону вже відповіли, нічорта не дасть швидкий диск.
-
AntonyKandaurov
Member
- Откуда: Славетне місто Запоріжжя
rjavyi_pastor
А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу
. Виходить хтось бреше. 
Відправлено через 50 секунд:
От спеціально глянув ваш конфіг - ну 64 гб рами, не скажеш що бомжпєкарня з 2 по 8 гб.
А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу
Відправлено через 50 секунд:
От спеціально глянув ваш конфіг - ну 64 гб рами, не скажеш що бомжпєкарня з 2 по 8 гб.
-
rjavyi_pastor
Member
хтось брешеAntonyKandaurov: ↑ 09.03.2026 17:47 rjavyi_pastor
А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу. Виходить хтось бреше.
Відправлено через 50 секунд:
От спеціально глянув ваш конфіг - ну 64 гб рами, не скажеш що бомжпєкарня з 2 по 8 гб.
то було давно і того ПК вже нема,але там було 32гб. Бо оперативка доволі дешева була
-
MessiaH
Member
Так и есть, накопитель никоим образом не принимает участие в обработке изображения. Не знаю даже откуда пошла эта дебильность про профит ссдAntonyKandaurov: ↑ 09.03.2026 17:47А кажуть що працює лише зв'язка цпу-рам-гпу
Отправлено спустя 8 минут 17 секунд:
Не курю, но и за 30-40с сигарету не выкуришь.Dremjke: ↑ 09.03.2026 13:45Ходишь на перекуры, пока игра загрузится?
Посмотри, на моих видосах чтение/запись в основном 0 мб/с. И каким хреном разница будет с хардом и ссд при 0 мб/с чтении/записиDremjke: ↑ 09.03.2026 13:45Весеннее обострение?
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Оперативка теж впливає на час завантаження, до речі. Щойно потестував:
5200 сток jedek - 16 секунд в Subnautica
8600 - 12 секунд.
Це все з одного і того ж NVME з dram кешем. В деяких іграх різниця значно більша.
5200 сток jedek - 16 секунд в Subnautica
8600 - 12 секунд.
Це все з одного і того ж NVME з dram кешем. В деяких іграх різниця значно більша.
-
Soulwatcher
Member
Глупости какие-то. Интернет насильно в глотку не пихает информацию на ссд. ССД берёт столько, сколько можетGrava: ↑ 09.03.2026 08:06Якщо інет 500мбіт - починаються фрізи, ссд вже не встигає
А вы не слухайте. Вы каким-то фантастическим образом определили года всех моих дисков. И за место экспериментов и тестов просто выдвигаете гипотезы.AntonyKandaurov: ↑ 09.03.2026 09:08вас послухати то на хдд все добре і проблем немає, купляємо тут якісь нвмє типу гроші немає куди діти.
Для игр ССД лучше ХДД, тут и спорить не о чем. Но если игру делало очень много рук из поп, то порой бывает что и хдд лучше.
Раннее вы написали что ссд не участвует в обработке графики. Правильно будет - непосредственного участия. Но чтоб цпу-гпу начали обработку, им нужны данные, которые подготавливает цпу в связке с носителем данных. Если носитель данных не поспевает, то 1% и 0,1% проседают, и сильно. Может позже я поищу и скину вам видео с ютуба, когда киберпанк тестировали на 3080 с hdd и просадками до 37 кадров. Просто сейчас много видео где используют уже ссд.MessiaH: ↑ 09.03.2026 09:58 работают абсолютно одинаково игры что на харде, что на ссд, обработку кадра осуществляет связка "цпу--гпу--память"
-
MessiaH
Member
Носитель данных постоянно не копирует ничего, он копирует только в момент когда у тебя окно загрузки, потом при нормальной оптимизации и достаточном количестве памяти вообще к накопителю нет обращения. В процессе игры если есть погрузки, то они мелкие по 50мб/с, что по силам любому хардуSoulwatcher: ↑ 09.03.2026 20:11Если носитель данных не поспевает, то 1% и 0,1% проседают, и сильно.
Тесты прогонять надо несколько раз. Может там один раз с харда что-то подтупило и это повлияло на статистику, я киберпанка проходил на харде вообще без малейших проблемSoulwatcher: ↑ 09.03.2026 20:11Может позже я поищу и скину вам видео с ютуба, когда киберпанк тестировали на 3080 с hdd и просадками до 37 кадров.
-
man1242
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Це коли в тебе пам'ять на райзені працює 1:1 а ось коли 1:2Piter Cantrope: ↑ 09.03.2026 18:36 Оперативка теж впливає на час завантаження, до речі. Щойно потестував:
5200 сток jedek - 16 секунд в Subnautica
8600 - 12 секунд.
Це все з одного і того ж NVME з dram кешем. В деяких іграх різниця значно більша.