Rambus представляє найшвидший контролер HBM4E, який збільшить швидкодію пам’яті на 60% відносно HBM4

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
GetOutTheWay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Xapкiв-Київ

Сообщение

Пропоную обговорити Rambus представляє найшвидший контролер HBM4E, який збільшить швидкодію пам’яті на 60% відносно HBM4
а на вікіпедії досі пишуть, що
Rambus Incorporated — американська компанія-патентний троль
:lol:
Евгений King
Member
Аватара пользователя
Откуда: Казна-де

Сообщение

Та по суті вони і лишились тролями
Як видно з статті, вони його на папері тільки зробили, виробляти пропонують тим, кому воно треба, з оплатою відповідних ліцензій звісно :gigi:
OdeMix
Junior

Сообщение

Евгений King

Так ARM теж патентний троль?
Сама нічого не виробляє, змушує всіх навкруги платити ім!
yariksom
Member

Сообщение

GetOutTheWay
Вони вели діяльність фактично патентного троля, але також скуповують і продають різних розробників з патентами, та й самі щось розробляють, дійсно зараз на папері, кому треба той купує, і платить їм роялті чи як воно там.
Sigma-V
Member
Откуда: г. Минск

Сообщение

Загребают жар чужими руками... :-/
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

OdeMix: 05.03.2026 13:09Так ARM теж патентний троль?
Сама нічого не виробляє, змушує всіх навкруги платити ім!
АРМ розробляє і ліцензує архітектуру, драйвери, інструменти, референсні рішення і т.п.

А тут пропонується лише контролер пам'яті.
Доречі, не зовсім зрозуміло, звідки такий приріст? Вище частота, менші таймінги, додаткові оптимізації? І як це буде працювати з реальними рішеннями?
Afit
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Евгений King: 05.03.2026 13:01 Та по суті вони і лишились тролями
Як видно з статті, вони його на папері тільки зробили, виробляти пропонують тим, кому воно треба, з оплатою відповідних ліцензій звісно :gigi:
:facepalm:
Вложения
Снимок экрана 2026-03-05 202429.png
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Колись вони Інтел добре так подоїли. Потім Інтелу те дуже набридло.
yurius_r
Member

Сообщение

waryag: 05.03.2026 17:54А тут пропонується лише контролер пам'яті.
В світі не так багато компаній, що проектують IP, які інші перевикористовують. Чи ви думаєте якийсь Microsoft зі своїм Maia 200 розробляє контролер пам'яті, контролер PCI-Express чи вбудований 400Gbe? Rambus як раз одна із таких компаній
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

OdeMix: 05.03.2026 13:09Так ARM теж патентний троль?
Сама нічого не виробляє, змушує всіх навкруги платити ім!
Рамбус відома тим що на регулярній основі прокидує своїх ліцензіатів на гроші і багаторічні судові тяганини, а також не брезгує на крису патентувати все що обговорюється в робочих групах щодо нових стандартів щоб потім займатись раніше перечисленим. 99.9% їхньої роботи це паразитування. Останнє більш-менш путнє закінчене рішення вони випустили році так в 95му. Лише дивна патентна система штатів дозволяє їм існувати, в інших країнах їх переважно вже послали далеко і надовго.
Последний раз редактировалось Scoffer 05.03.2026 20:54, всего редактировалось 1 раз.
Sanьka
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Це ж ці, що колись пхали Інтелу RD RAM. Сині потім ледве відхрестились від такої "потужності" :laugh:
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

yurius_r: 05.03.2026 20:44В світі не так багато компаній, що проектують IP, які інші перевикористовують. Чи ви думаєте якийсь Microsoft зі своїм Maia 200 розробляє контролер пам'яті, контролер PCI-Express чи вбудований 400Gbe? Rambus як раз одна із таких компаній
Може і проєктує. Чи в вас інша інформація?
yurius_r
Member

Сообщение

waryag
PHY мало хто проектує і це не MS, підозрюють Synopsys, Cadence, чи Rambus. Так само і з PCI-E. Зараз мало хто таке робить, дуже специфічна історія. З іншого боку інформація в кого купили - закрита. Але коли хтось щось робить сам, тут на всіх кутах про це кричать. Коротше прямо надати посилання не зможу
Andrw
Junior

Сообщение

Краще уточнити що 10 гбіт це на пін. А то враження ніби хтось щось наплутав.
Ответить