Пік пройдено: в Європі спостерігається невелике зниження цін на оперативну пам’ять DDR5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Oxygen2002: 23.02.2026 16:12Там живлення 8 пін х 3 а це приємно. А цінник впав то тут не вгадаєш, бо амд як почали піднімати ціну то перестали брати, може тому падіння. Вітаю з покупою.
AMD не регулює ціни, в них довгострокові контракти з Asus та Powercolor, кінцеву ціну формує магазин, орієнтуючись на попит та наявність.
На прикладі кросівок Адідас, найбільший відсоток забере собі магазин, ще там ПДВ, а доля самого Адідас буде менше 10%
AndyGTR
Member
Аватара пользователя

Сообщение

maxud_b: 23.02.2026 15:53 Ви тут про здорожчання пам'яті, ссд, хдд і відеокарт через АІ, а от причину здорожчання ryzen 5 5600 в 2 рази з 4к до 9к грн пару тижнів тому у наших рітейлерів можете назвати? Я просто незнаю, що придумати окрім жадібності...
Бачу він 5390 на розетці
maxud_b
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

AndyGTR: 23.02.2026 19:51 Бачу він 5390 на розетці
Так, здешевшав але до 4к як був восени не повернувся. Нажаль не заскрінив, але піки є на графіках хотлайну(там також не максимум що я бачив а середнє за 3 дні - 8800 на розетці). Коли так гойдають ціни, навіть, того, що не відноситься до аі, як от блоки живлення, процессори, монітори то що вже говорити про память. Це лише привід для підняття цін.
evenmore
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

taras_cs: 23.02.2026 14:43 Купив собі у вівторок Rx 9070 XT Red Devil за $1000,
Сьогодні вже бачу акцію $810 за Asus Prime 9070 XT (не більше 5 штук в одні руки :lol: )
Таке враження, що пік пройшли вже.
В Украине или Польше? По ЕС с CU до 700 евро ряд предложений, там ничего не менялось уже давно.
Shiper
Member
Аватара пользователя
Откуда: КРивой Рог

Сообщение

Хітрожопі виробники вирішили дуже швидко відбіти капіталовкладення по виробництву пам'яті для ШІ. Це ж треба, вигадати дефіціт ddr - чи хтось думає що ті дійсно сгорнули лінії ддр4 та ддр5? - звісно ні. І уж повірте - на пам'ті для ші вони небагато заробляють - там шалені знижки на обсягах. Дякуємо Китаю, який почав відвантаження по норм ціні.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Рано Ви радієте. То в Китаї Новий рік гуляють. От зальносвітові закупки і впали. Попереду ще космічні дата-центри.
:popcorn:
Chainyk
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львув

Сообщение

F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR вчора було 20к, нині вже 22300, норм просіло
l-m
Member

Сообщение

Oxygen2002: 23.02.2026 16:12 16*2=32 ціна ддр5 кіта грубо 16к грн. це 370. а кіта ддр4 230-240. Якщо взяти і5-14400ф то памя'ять та продіктивність ніяк не вплинуть як на гру так і на основні робочі процеси.
Вплинуть:
i5-14400F це копія 12600K, але з на 200МГц меншою частотою:
Изображение

Або ось більш свіжий тест з і5-12400:
спойлер
Изображение
З DDR5 і5-12400 швидкий як R7 5700X, а з DDR4 скочується до рівня R5 5500.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

evenmore: 23.02.2026 23:18
В Украине или Польше? По ЕС с CU до 700 евро ряд предложений, там ничего не менялось уже давно.
Польща. Помітне зниження цін на багато моделей 9070 xt (не дуже значне)
doc-oc
Member
Аватара пользователя

Сообщение

maxud_b: 23.02.2026 15:53 Ви тут про здорожчання пам'яті, ссд, хдд і відеокарт через АІ, а от причину здорожчання ryzen 5 5600 в 2 рази з 4к до 9к грн пару тижнів тому у наших рітейлерів можете назвати? Я просто незнаю, що придумати окрім жадібності...
Что тут придумывать?! Всё же очевидно! На фоне цен на DDR5, лохи начали массово скупать старый мусор в виде DDR4 и процессоров под АМ4. Барыги мув лохов быстро раскусили и повысили цены на старый мусор :super:
Ostin
Member

Сообщение

doc-oc: 24.02.2026 05:13Всё же очевидно!
Все так і є. Причому почали скуповувати не тільки ті, кому потрібно було купити тут і зараз. Маса людей зайшла в тренд і просто купила, щоб було. Навіть якусь лайняну DDR4 2666.
Oxygen2002
Junior

Сообщение

taras_cs: 23.02.2026 18:21AMD не регулює ціни, в них довгострокові контракти з Asus та Powercolor, кінцеву ціну формує магазин, орієнтуючись на попит та наявність.
На прикладі кросівок Адідас, найбільший відсоток забере собі магазин, ще там ПДВ, а доля самого Адідас буде менше 10%
Сама Амд казала про підняття цін ) в межах 10-15%, вони кажуть рекомендовану ціну, от тому евга пішов від нвідіа.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Oxygen2002: 24.02.2026 11:53Сама Амд казала про підняття цін ) в межах 10-15%, вони кажуть рекомендовану ціну, от тому евга пішов від нвідіа.
Я вже й забув про таке :D
Так, здається, є рекомендовані ціни, але я їх на цінниках давно не бачив, хіба що без ПДВ буде приблизно співпадіння
Oxygen2002
Junior

Сообщение

taras_cs: 24.02.2026 12:00Я вже й забув про таке :D
Так, здається, є рекомендовані ціни, але я їх на цінниках давно не бачив, хіба що без ПДВ буде приблизно співпадіння
Якщо взяти розетку то ціна Вашої відяхі 40к, але якщо взяти от так реально - рекомендована ціна по регіону може бути тільки якщо це офф. Саме по регіону.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Alexx-wisa: 23.02.2026 18:11
taras_cs: 23.02.2026 14:43 Купив собі у вівторок Rx 9070 XT Red Devil за $1000,
Сьогодні вже бачу акцію $810 за Asus Prime 9070 XT (не більше 5 штук в одні руки :lol: )
Таке враження, що пік пройшли вже.
Пропоную здати товар назад в магазин позаяк не минуло 14 днів і купити за 810 :gigi:
Супер порада, дякую!
Сьогодні почав процес.
Там ще отримаю Crimson Desert на халяву, бо першого магаза немає в списку AMD, а другий є

Изображение
Ответить