В ВР темпоральное сглаживание не работает корректно, там мсаа до сих пор присутствует и является лучшим вариантом после суперсемплингаEnjthesilence: ↑ 18.02.2026 19:49МСАА може виглядати непогано, як приклад ХЛ:Алекс
Новости
Последние статьи и обзоры
Сліпе тестування показало, що DLSS 4.5 подобається користувачам більше за FSR і нативний формат із TAA
-
erkins007
Member
-
Enjthesilence
Member
знаю, але це хоч якийсь приклад, де воно має ще свої плюси.erkins007: ↑ 18.02.2026 20:32В ВР темпоральное сглаживание не работает корректно, там мсаа до сих пор присутствует и является лучшим вариантом после суперсемплингаEnjthesilence: ↑ 18.02.2026 19:49МСАА може виглядати непогано, як приклад ХЛ:Алекс
-
erkins007
Member
Enjthesilence
В очень динамичных играх типа форзы было актуально до 4.0 длсс - потому что третья версия имела гостинг дикий там.
Щас же ДЛАА лучше чем даже 8хмсаа
В очень динамичных играх типа форзы было актуально до 4.0 длсс - потому что третья версия имела гостинг дикий там.
Щас же ДЛАА лучше чем даже 8хмсаа
-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
kairo
В темі вже все написав і Ваш аргумент теж вже обговорили. Читайте тему з самого початку, потім вже коментуйте.
Enjthesilence
Ну Ви ж бачите "аргументи" Mercator, що тут щє можна відповісти?
Якщо це на UE5 - тоді так, з великою ймовірністю без TAA-"шумодава" картинка у нативі буде не дуже.
Але, як я вже 100 разів сказав, UE5 це окремий випадок і я його у розрахунок не беру.
А у інших проектах без TAA буде норм - Ви ж не тільки на зубці по краях об'єктів звертайте увагу, а й на рівень деталізації - ось що головне. Дивіться на маленькі деталі на об'єктах.
Взагалі треба пошукати, точно вже хтось робив такі порівняння.
В темі вже все написав і Ваш аргумент теж вже обговорили. Читайте тему з самого початку, потім вже коментуйте.
Enjthesilence
Ну Ви ж бачите "аргументи" Mercator, що тут щє можна відповісти?
Якщо це на UE5 - тоді так, з великою ймовірністю без TAA-"шумодава" картинка у нативі буде не дуже.
Але, як я вже 100 разів сказав, UE5 це окремий випадок і я його у розрахунок не беру.
А у інших проектах без TAA буде норм - Ви ж не тільки на зубці по краях об'єктів звертайте увагу, а й на рівень деталізації - ось що головне. Дивіться на маленькі деталі на об'єктах.
Взагалі треба пошукати, точно вже хтось робив такі порівняння.
-
Enjthesilence
Member
це вже суб'єктивна штука) якщо зображення нестабільне і мерехтить на краях, це перше, що притягує мій погляд і дуже бісить) та важко сьогодні знайти гру, яка не побудована на темпоральному методі, щоб в лоба порівняти з длсс. з суперсемплінгом типу длдср можна, припустимо він дає краще зображення, але фпс зжере х2, що в сучасних іграх у 2к резолюшені я собі з 5080 не можу дозволити.Georgin: ↑ 18.02.2026 20:38 Ви ж не тільки на зубці по краях об'єктів звертайте увагу, а й на рівень деталізації - ось що головне. Дивіться на маленькі деталі на об'єктах.
Взагалі треба пошукати, точно вже хтось робив такі порівняння.
-
man1242
Member
- Откуда: Кривий Ріг
Та я тобі можу зробити порівняння по скрінах з різними методами, а ти пошукаєш різницю. Ще навмисно не підпишу що і деGeorgin: ↑ 18.02.2026 20:38 kairo
В темі вже все написав і Ваш аргумент теж вже обговорили. Читайте тему з самого початку, потім вже коментуйте.
Enjthesilence
Ну Ви ж бачите "аргументи" Mercator, що тут щє можна відповісти?
Якщо це на UE5 - тоді так, з великою ймовірністю без TAA-"шумодава" картинка у нативі буде не дуже.
Але, як я вже 100 разів сказав, UE5 це окремий випадок і я його у розрахунок не беру.
А у інших проектах без TAA буде норм - Ви ж не тільки на зубці по краях об'єктів звертайте увагу, а й на рівень деталізації - ось що головне. Дивіться на маленькі деталі на об'єктах.
Взагалі треба пошукати, точно вже хтось робив такі порівняння.
-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
Enjthesilence
Ну так і є - різниця у пріорітетах. У Diablo 2 Resurrected я почав грати з TAA за замовчанням і вистачило мене хвилин на 10. Потім переключив на SMAA - трохи кращє, але всеодно дрібні деталі зникають.
Так що зрештою просто відключив взагалі і граю собі так - "зубці" мінімальні і у око не кидаються, а деталі на моделях шикарні
man1242
Ні-ні-ні, які щє скріншоти?
Давайте по дорослому, повноцінний ролик, методика тестування, залийте на ютуб і викладіть тут посилання - от тоді разом і подивимось.
Стяжаєте собі слави, так би мовити
Ну так і є - різниця у пріорітетах. У Diablo 2 Resurrected я почав грати з TAA за замовчанням і вистачило мене хвилин на 10. Потім переключив на SMAA - трохи кращє, але всеодно дрібні деталі зникають.
Так що зрештою просто відключив взагалі і граю собі так - "зубці" мінімальні і у око не кидаються, а деталі на моделях шикарні
man1242
Ні-ні-ні, які щє скріншоти?
Давайте по дорослому, повноцінний ролик, методика тестування, залийте на ютуб і викладіть тут посилання - от тоді разом і подивимось.
Стяжаєте собі слави, так би мовити
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Я прочитав усі коменти в цій темі. Розповідати, що особисто ви не бачите аліасинг, це просто смішно. Не кажучи вже про артефакти відключення ТАА.Georgin: ↑ 18.02.2026 20:38kairo
В темі вже все написав і Ваш аргумент теж вже обговорили. Читайте тему з самого початку, потім вже коментуйте.
-
Firebrand
Member
- Откуда: Киев
kairo
выезжают два друга на велосипедах, правильно настроенных, друзья одинакового возраста, но у одного через час уже начинают болеть колени, а второму хоть бы хны. Это яркий пример того,что пример твоих текущих глаз, бесполезен.
Тогда, когда мейнстрим мониторы были 22-24 дюйма фулл хд. Все кризисы, фаркрай 3,4, метро ласт лайт, сталкеры,ведьмак2,скайрим. Игр хватало. То,что у кого то глаза вытекали,это частный случай.. Це коли таке було? В мене від тих драбинок в 1080р очі витікали.
выезжают два друга на велосипедах, правильно настроенных, друзья одинакового возраста, но у одного через час уже начинают болеть колени, а второму хоть бы хны. Это яркий пример того,что пример твоих текущих глаз, бесполезен.
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
в одного крісло занизько
банальні варіанти рами не по ростовці і різних виносів руля і з сідлом відкидаєм 
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Один налаштує або в крайньому випадку змінить вел на підходящий. Інший буде робити вигляд, що все добре і коліна не болять))Filabatya: ↑ 18.02.2026 21:19 в одного крісло занизькобанальні варіанти рами не по ростовці і різних виносів руля і з сідлом відкидаєм
![]()
Відправлено через 3 хвилини 1 секунду:
АА налаштування в Крізісі, Фаркраї, Відьмаку, Сталкері ітд, мабуть для мене одного робили.Firebrand: ↑ 18.02.2026 21:18То,что у кого то глаза вытекали,это частный случай.
-
Firebrand
Member
- Откуда: Киев
kairo
Ты, видимо тот, у кого колени будут всегда болеть, даже если педали за тебя будет крутить кто то другой.
Отправлено спустя 2 минуты 1 секунду:
Знаешь, я так и думал,что как бы я не описал пример с велосипедами,ты все равно к нему придолбаешься. В этом вся твоя суть, спорить на ровном месте и при этом приводить свой ,субъективный пример.Один налаштує або в крайньому випадку змінить вел на підходящий. Інший буде робити вигляд, що все добре і коліна не болять))
Ты, видимо тот, у кого колени будут всегда болеть, даже если педали за тебя будет крутить кто то другой.
Отправлено спустя 2 минуты 1 секунду:
Божечки,ты хоть понял о чем я? Да, там есть оно, но его можно было не включать, на столько была хорошая картинка.АА налаштування в Крізісі, Фаркраї, Відьмаку, Сталкері ітд, мабуть для мене одного робили.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
В мене на одному моєму велі 9000км за три роки + ще 1500км на іншому менше ніж за рік. Так що мимо.Firebrand: ↑ 18.02.2026 21:34Ты, видимо тот, у кого колени будут всегда болеть, даже если педали за тебя будет крутить кто то другой.
-
Firebrand
Member
- Откуда: Киев
kairo
Медалька. Еще чем похвастаешься?

Медалька. Еще чем похвастаешься?
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Firebrand: ↑ 18.02.2026 21:36Да, там есть оно, но его можно было не включать, на столько была хорошая картинка
- спойлер
-
Reinmar
Member
Формат тестування був максимально простим та водночас ефективним. У низці ігор користувачам показували зображення в трьох режимах — нативна роздільна здатність, DLSS 4.5 та FSR (версія 4) — і просили обрати варіант із найкращою якістю картинки. Тест проводили у 4K. Для нативного режиму застосували TAA, який часто дає розмиття, але в багатьох іграх залишається єдиним доступним методом згладжування. Для DLSS 4.5 і FSR використали пресет Quality. Вищий режим DLAA не брали до уваги, оскільки це фактично згладжування в нативній роздільній здатності, а не апскейлінг із нижчої.Bukakanga: ↑ 18.02.2026 13:30 бегло просмотрел оригинал новости на немецком. Должен честно признать, немецкий я знаю плохо. Но все же возникает ряд вопросов к методике тестов.
1. Почему выбраны именно эти игры? Ну, киберпанк - логичный выбор, а остальное?
2. Что подразумевается под нативом в тесте? Какое разрешение, какие настройки сглаживания, какие настройки остальной графики?
3. В каких условиях работают апскейлеры? С какого разрешения апскейлят ДЛСС и ФСР?
4. Какие именно карты использовались в тестировании?
5. Были ли отсеяны из выборки опрошенных люди с плохим зрением?
6. Как именно проходило тестирование? Тестируемые смотрели на статичную картинку? видеозапись? одновременный рендер геймплея на трех мониторах разными картами? Они смотрели по очереди? или на три монитора сразу?
7. При апскейле - какие улучшайки изображения в апскейлерах были включены? Иными словами - тесты проходили в равных условиях?
8. Как фиксировалось различие между картинками?
Пока что можно сделать лишь обоснованную догадку о том, что ДЛСС выехал засчет именно лучших алгоритмов нейросглаживания. Но тут встает вопрос - а почему тогда ФСР4 выглядит хуже натива по итогам теста? Нейросглаживание в четверке вполне себе на уровне.
У тесті використали шість ігор: Anno 117, Arc Raiders, Cyberpunk 2077, Horizon Forbidden West, Satisfactory та The Last of Us Part II.
Результати виявилися показовими. DLSS 4.5 отримала 48,2% голосів — це 3249 користувачів, які віддали перевагу саме цій технології. Нативна роздільна здатність посіла друге місце з 24% (1619 голосів). FSR обрали 15% учасників (1013 осіб). Ще 12,8% (866 користувачів) не побачили різниці між трьома варіантами.
-
MVE
Member
- Откуда: Чернігів
На дворі 2026 рік, які апскейлери? Хіба для ПК проблема грати в 4К?
-
erkins007
Member
Ваще никаких проблем.MVE: ↑ 18.02.2026 23:18 На дворі 2026 рік, які апскейлери? Хіба для ПК проблема грати в 4К?

-
Georgin
Member
- Откуда: Запоріжжя
kairokairo: ↑ 18.02.2026 21:01Я прочитав усі коменти в цій темі. Розповідати, що особисто ви не бачите аліасинг, це просто смішно. Не кажучи вже про артефакти відключення ТАА.Georgin: ↑ 18.02.2026 20:38kairo
В темі вже все написав і Ваш аргумент теж вже обговорили. Читайте тему з самого початку, потім вже коментуйте.
Якщо Ви прочитали всі мої коменти і при цьому так і не зрозуміли, про що я говорив:
1. Просив не приймати проблеми UE5 як стандарт, екстраполювати їх на ВСІ проекти і робити висновок що без TAA зображення - лайно;
2. Казав про те, що "зубці" абсолютно мінімальні при певній щільності пікселя на моніторі і я їх просто не помічаю;
3. Мій перший пост у темі починався з "продублюю мою думку з іншої теми";
то вибачте, я - поганий вчитель, моїх навичок пояснення недостатньо для Вашого рівня розуміння написаного. І от саме через Ваш рівень розуміння Вам і смішно.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
UE5 це давно стандарт.Georgin: ↑ 19.02.2026 07:39Просив не приймати проблеми UE5 як стандарт
Може вам до окуліста?зубці" абсолютно мінімальні при певній щільності пікселя на моніторі і я їх просто не помічаю;