Samsung першою починає постачанння високошвидкісної пам’яті HBM4 для ШІ

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
LetterBee
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Предлагаю обсудить Samsung першою починає постачанння високошвидкісної пам’яті HBM4 для ШІ

Вот бы оно уже сдулось к тому моменту когда они смогут поставлять память, будет феерично.
Alexx-wisa
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Впровадження передових енергоощадних технологій дало змогу знизити показники енергоефективності на 40% і поліпшити розсіювання тепла на 30%. :shuffle:
AlcoRider
Member
Аватара пользователя
Откуда: UA

Сообщение

Вот бы оно уже сдулось к тому моменту когда они смогут поставлять память, будет феерично.
Чтоб ты больше в игрульки играл? :D
Было б феерично, если бы ты передумал к тому моменту хотеть играть
mavrsmart
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

LetterBee: 12.02.2026 14:45 Предлагаю обсудить Samsung першою починає постачанння високошвидкісної пам’яті HBM4 для ШІ

Вот бы оно уже сдулось к тому моменту когда они смогут поставлять память, будет феерично.
Це буде. І вже було.
Після буму 1993–1995 років, викликаного виходом Windows 95, виробники (особливо японські та корейські) переоцінили попит і масово інвестували в нові фабрики. У 1996 році ринок перенаситився, що призвело до падіння цін на пам'ять на 70-80% лише за один рік.

Хто постраждав найбільше?
Японські виробники: Це був початок кінця панування Японії. Компанії як Fujitsu та Mitsubishi почали нести мільярдні збитки, що зрештою призвело до створення об'єднаної компанії Elpida Memory (яка теж згодом збанкрутувала).

Американські гіганти: Навіть піонери галузі не витримали. Texas Instruments продала свій бізнес пам'яті компанії Micron у 1998 році, а IBM почала вихід з ринку DRAM у 1999-му.
Чекаємо :popcorn:
ronemun
Advanced Member

Сообщение

ШІ навпаки скоро сильно знизить необхідність в оперативі. ЦЕ видно по текстурах, ШІ маштабуванню і нових системах зтиснеснення.
Головне щоб йому задали таку задачу, а вона вже назріла, очевидно.
Те що раніше називалось оптимізацією коду і було дуже затратним по часу для людей насправді ідеальна задача для ШІ.
Він може підбирати і прикидувати параметри дуже швидко і до бескінченості. Заодно лікує помилки коду, статичні і ні, в т.ч. витоки памяті, безпеку і т.п., і враховує масу шаблонів оптимізації які люди просто не змозі осягнути одночасно.
А якщо врахувати що ШІ по трохи тренується, а потім ці натреновані параметри мережі можна легко скопіювати, то взагалі все спрощується.
rizakrko
Member

Сообщение

ronemun
Не хочу вас засмучувати, але буде все навпаки. Зараз така кільість коду генеруєтьяс, що добре якщо хоча б на коректність перевірять. Оптимізація це справа складна, часозатратна та ще й вимагає шкіряних мішків - а оскільки сьогодні в менеджерів нова мода на вимірювання кількості згенерованих рядків коду, то ніхто цим і не займається.
спойлер
Изображение
kyon
Member

Сообщение

Роняя кал и слюни, быстрее-быстрее, ну давай уже засовывай дрожащими руками :eek: 🤑
f24gun69
Member

Сообщение

kyon: 12.02.2026 23:20 Роняя кал и слюни, быстрее-быстрее, ну давай уже засовывай дрожащими руками :eek: 🤑
Парень, с тобой все в порядке ? :lol:
kyon
Member

Сообщение

f24gun69

у меня все просто отлично учитывая то что я весной закупил 32Гб DDR5-6000 за 5199 и 2Тб ССД PCIe4 за 5899 грн, а еще взял 5070Ти за 43509 13 платежей оплата частями :-P
Аціо
Member
Аватара пользователя
Откуда: Poltava s.

Сообщение

ronemun: 12.02.2026 17:53 ШІ навпаки скоро сильно знизить необхідність в оперативі. ЦЕ видно по текстурах, ШІ маштабуванню і нових системах зтиснеснення.
Головне щоб йому задали таку задачу, а вона вже назріла, очевидно.
Те що раніше називалось оптимізацією коду і було дуже затратним по часу для людей насправді ідеальна задача для ШІ.
Він може підбирати і прикидувати параметри дуже швидко і до бескінченості. Заодно лікує помилки коду, статичні і ні, в т.ч. витоки памяті, безпеку і т.п., і враховує масу шаблонів оптимізації які люди просто не змозі осягнути одночасно.
А якщо врахувати що ШІ по трохи тренується, а потім ці натреновані параметри мережі можна легко скопіювати, то взагалі все спрощується.
Давайте спробуємо у рівняння?
Що нам відомо за ШІ?
Дивіться - ШІ генерить багато коду зі шкодою до якості, перша величина коливається від х3 до х10, нехай буде оптимістична середня х5.
Друге ШІ сам для своєї діяльності резервує буфер 2-32гб, ОЗП не підійде бо швидкість та спритність не дозволить під час гри носити до ОЗП данні.
Третє ШІ тренується так, тому за 2 роки реального тренінгу працює на рівні пів року - рік кодера, і що саме цікаве щоб підняти якість, що він може звичайно, але тоді йому треба більше буфер.
Четверте ШІ може швидко але йому потрібна щоб робити це поточно HBM4 буфер.

Маємо результат - по самим оптимістичним підрахункам, така ШІ відеокарта має мати 16гбHBM4+ пам'яті + 24-32гб можна зекономити на умовної гддр7-гддр8.
Вартість майбутніх ШІ відеокарт починатиметься від 8000 баксів з ЦА 0.000001% для ігор по оптимістичним прогнозам, десь в ОАЕ. :gigi:
Ответить