Новости
Последние статьи и обзоры
Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
-
mavrsmart
Member
- Откуда: Запоріжжя
Пропоную обговорити Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
Юра! ARM або ARM?
Юра! ARM або ARM?
-
kabostebeztak
Member
- Откуда: Одеса, зараз у Франції
Шо то ARM, шо це ARM. То два ARMи такі, що на них Linux не працює...mavrsmart: ↑ 09.02.2026 14:53 Пропоную обговорити Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
Юра! ARM або ARM?
Едіт: Цікаво, що там по фпс на ватт?
-
FastBullet
Member
Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут корольmavrsmart: ↑ 09.02.2026 14:53 Пропоную обговорити Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
Юра! ARM або ARM?
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп
-
kabostebeztak
Member
- Откуда: Одеса, зараз у Франції
Скільки фпс в The Finals?FastBullet: ↑ 09.02.2026 15:19Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут корольmavrsmart: ↑ 09.02.2026 14:53 Пропоную обговорити Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
Юра! ARM або ARM?![]()
![]()
![]()
це тут мабуть якась заразна хвороба, бо більше як 90% цього форуму думає, що х86 швидша за М5 і навіть неважливо амд це чи інтел
![]()
![]()
![]()
![]()
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп![]()
Юра з альта зайшов походу бо боїться що забанять за агресію
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
FastBullet, це той, що кс не запустив навіть?
І тут порівнюється ж більше графічна частина, в якій аішка гарно домальовує. На жаль, яблуко не повідомляє скільки додає нейроприскорювач і чи дійсно це він. А може це просто ще 16 графічних ядер на додачу до 10? Тоді ситуація доволі сумна.
І тут порівнюється ж більше графічна частина, в якій аішка гарно домальовує. На жаль, яблуко не повідомляє скільки додає нейроприскорювач і чи дійсно це він. А може це просто ще 16 графічних ядер на додачу до 10? Тоді ситуація доволі сумна.
-
tornadox
Member
- Откуда: мені знати що ти не дивак?
Що цікаво видно що в порівнянні з х86 рішеннями різниця між 0.1 Lows та Average практично в два рази нижча ніж на М5 чи Х2 Elite. Грати з такими статерами буде одне "задоволення".
Якраз ця різниця є через трансляцію х86 в АРМ, це і є та горловина.
Але однозначно "перевага" X2 Elite що він буде запускати в "рази" більше софта завдяки Prism, а бенчмарки з М5 так і залишаться на рівні Кіберпанка тому що епл запланувала кінець життєвого циклу свого транслятора і його випилювання в MacOS 27.
По факту маємо офісні машинки з непоганою графікою але несумісні з ААА іграми. Навіщо обидві компанії так стараються увійти в "геймінг" сегмент? Могли б краще рекламувати як кращі лептопи для роботи з Word, Excel та Youtube - Юрію б сподобалося.
Якраз ця різниця є через трансляцію х86 в АРМ, це і є та горловина.
Але однозначно "перевага" X2 Elite що він буде запускати в "рази" більше софта завдяки Prism, а бенчмарки з М5 так і залишаться на рівні Кіберпанка тому що епл запланувала кінець життєвого циклу свого транслятора і його випилювання в MacOS 27.
По факту маємо офісні машинки з непоганою графікою але несумісні з ААА іграми. Навіщо обидві компанії так стараються увійти в "геймінг" сегмент? Могли б краще рекламувати як кращі лептопи для роботи з Word, Excel та Youtube - Юрію б сподобалося.
-
kabostebeztak
Member
- Откуда: Одеса, зараз у Франції
Я подивився графікиFastBullet: ↑ 09.02.2026 15:19Це ж наскільки треба бути тупим, щоб не бачити хто тут корольmavrsmart: ↑ 09.02.2026 14:53 Пропоную обговорити Однокристальна система Snapdragon X2 Elite для Windows-ноутбуків демонструє непогану надбавку ігрової швидкодії
Юра! ARM або ARM?![]()
![]()
![]()
це тут мабуть якась заразна хвороба, бо більше як 90% цього форуму думає, що х86 швидша за М5 і навіть неважливо амд це чи інтел
![]()
![]()
![]()
![]()
І це ще при тому, що М5 це самий базовий чіп![]()
Чєл, там 1% лоу в кіберпанку 20 фпс на квалкомі, а кс2 взагалі навіть не запустилась на маку, а на квалкомі середній фпс був як на інтелі мінімальний
Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
кожному цвяху свій молотокtornadox: ↑ 09.02.2026 15:49 Що цікаво видно що в порівнянні з х86 рішеннями різниця між 0.1 Lows та Average практично в два рази нижча ніж на М5 чи Х2 Elite. Грати з такими статерами буде одне "задоволення".
Якраз ця різниця є через трансляцію х86 в АРМ, це і є та горловина.
Але однозначно "перевага" X2 Elite що він буде запускати в "рази" більше софта завдяки Prism, а бенчмарки з М5 так і залишаться на рівні Кіберпанка тому що епл запланувала кінець життєвого циклу свого транслятора і його випилювання в MacOS 27.
По факту маємо офісні машинки з непоганою графікою але несумісні з ААА іграми. Навіщо обидві компанії так стараються увійти в "геймінг" сегмент? Могли б краще рекламувати як кращі лептопи для роботи з Word, Excel та Youtube - Юрію б сподобалося.
едіт: мені здається що буде так, спочатку арм захоплять юзкейси як у юри, і такі як юра захочуть грати в ігри. розробники і видавці це побачать і робитимуть нативні версії своїх ігор і на арм і на х86. потім все вирішить фпс за доллар.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
kabostebeztak, тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
-
FastBullet
Member
сам ляпнув, сам відпоів, сам зробив висновокБарбарис: ↑ 09.02.2026 15:33 FastBullet, це той, що кс не запустив навіть?![]()
І тут порівнюється ж більше графічна частина, в якій аішка гарно домальовує. На жаль, яблуко не повідомляє скільки додає нейроприскорювач і чи дійсно це він. А може це просто ще 16 графічних ядер на додачу до 10? Тоді ситуація доволі сумна.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
FastBullet, о бачу в темі з'явився сильно розумний розробник з яблучної контори, який видасть всі секрети та пояснить що й до чого. Видай щось путнє крім звичного для тебе ...
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
ARM або RAMmavrsmart: ↑ 09.02.2026 14:53ARM або ARM?
-
waryag
Member
- Откуда: Суми
На свічі портують. Але там величезна база гравців і графіка нвідіа.Барбарис: ↑ 09.02.2026 16:28тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
І свічі ж доводять, до фпс/долар це далеко не єдиний парметр.
-
yurius_r
Member
Qualcomm дуже дивні. Невже вони думають що проблема X1 була у швидкодії і X2 це виправить?
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
waryag, порт і нативна одразу не одне й те саме. Людина пише лише про фпс/, але це буквально різні сегменти. Вони пересікаються лише в ноутах і то через порізані комплектуючі по тепловиділенню. Поки немає пристрою, де б арм грала на полі х86.
-
kabostebeztak
Member
- Откуда: Одеса, зараз у Франції
тоді арм пк продовжать бути тупо печатними машинками. навіть прос'юмерам вони будуть не дуже потрібні.Барбарис: ↑ 09.02.2026 16:28 kabostebeztak, тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
всі ноутбуки і міні пк на арм, але консолі і пк на х86. хоча, як на мене, рано чи пізно печатних машинок стане надто багато + вони стануть надто потужними і тоді почнуть з'являтись нормальні релізи на них, і з часом всі перейдуть на арм.
як я вже казав заважають масовому використанню арм ігри і те що продукти на арм доступні широкому загалу (читай маки, хоча до віндовс на арм це теж відноситься) тупо як залізки не підходять тій аудиторії, що бере х86 пк. ні розгону, ні лінуксу, ні потенціалу для апгрейду.
-
dext
Member
- Откуда: Dnipro
вони фактично монополісти на windows-ARM (міні-яблуко) тому і луплять неадекватні ціни, думають що через енергоефективність/інші маркетингові фішки всі побіжать з x86, але з року в рік ніхто не біжить, бо нікому не потрібен такий одноразовий оверпрайснутий ПК, навіть на windowsyurius_r: ↑ 09.02.2026 18:19 Qualcomm дуже дивні. Невже вони думають що проблема X1 була у швидкодії і X2 це виправить?
о такalexeygalas: ↑ 09.02.2026 17:38 ARM або RAM
-
kabostebeztak
Member
- Откуда: Одеса, зараз у Франції
там і вибору немаєwaryag: ↑ 09.02.2026 18:05На свічі портують. Але там величезна база гравців і графіка нвідіа.Барбарис: ↑ 09.02.2026 16:28тоді це треба робити 2 різні версії гри. Під арм кожну текстуру треба оптимізувати, наскільки я розумію, переписувати інструкцію (на арм 1 команда- 1 дія), різниця в пам'яті, переписувати шейдери і т.д. Детальніше там ще більше мабуть мороки, але я не розробник, тому лише поверхнево. Та опен гл з арм якраз розроблені під мобільні пристрої та малі екрани, тому коли розмір росте вони не забезпечують деталізації як на х86. Можливо нейронки нівелюють різницю, а доти про конкуренцію фпс/$ не йдеться. Тут лише апл за рахунок затримок виїжджає - вони не копіюють дані для cpu/gpu, а просто з одних комірок беруть інфу(якщо вірити інфі про їх граф. середовище metal).
І свічі ж доводять, до фпс/долар це далеко не єдиний парметр.
а на пк ринку є
Відправлено через 22 секунди:
100% це юра напився сміливої води...Барбарис: ↑ 09.02.2026 17:23 FastBullet, о бачу в темі з'явився сильно розумний розробник з яблучної контори, який видасть всі секрети та пояснить що й до чого. Видай щось путнє крім звичного для тебе ...
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
kabostebeztak, якщо арм стануть достатньо потужні, то доведеться з опен гл переходити на вулкан/дірект, чи потягне таку графіку арм не зрозуміло і розпаяну пам'ять доведеться міняти, щоб забезпечити достатнью продуктивність. Ні снапи, ні ріск поки не демонструють нічого в пк сегменті.
І на друкарські машинки немає повноцінних кад. Є мобільна версія автокаду чи спрощений аналог соліду(без бібліотек та всього функціоналу) лише на мак, але й він не потягне великі проекти. І такого софту багато, а щоб його переносити треба щоб платформа мала достатньо потужності. Судячи з усього до цього моменту ще роки мають пройти.
І на друкарські машинки немає повноцінних кад. Є мобільна версія автокаду чи спрощений аналог соліду(без бібліотек та всього функціоналу) лише на мак, але й він не потягне великі проекти. І такого софту багато, а щоб його переносити треба щоб платформа мала достатньо потужності. Судячи з усього до цього моменту ще роки мають пройти.
-
yurius_r
Member
Це тут головне. Воно і виконано як планшет, а переставити Windows як щось станеться дуже не просто. Я вже мовчу про Linux. Qualcomm треба працювати над екосистемою, а не бігти із супершвидкісними процесорами, які нікому не потрібні.dext: ↑ 09.02.2026 18:42 бо нікому не потрібен такий одноразовий оверпрайснутий ПК
-
AssayMAS
Member
- Откуда: ][аркiв
супершвидкісними процесорами = передовые = оверпрайсные = сверхприбыля... ну или мечты корпораций о них.yurius_r: ↑ 09.02.2026 21:04супершвидкісними процесорами
Например Асусы всякие хромбуки на арм делают так по цене как у "х86" и народу не надо...
А вот в планшетах и смартах надо ибо Андроид - экосистема есть и от 50$ за устройство...