ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Earanak
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

Предлагаю обсудить ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Последний раз редактировалось Earanak 05.02.2026 16:14, всего редактировалось 2 раза.
yungmanpro
Member

Сообщение

Думав пофіксили, а виявляється на 4.03 біосі, на якому зараз сиджу теж горіли... Той випадок, коли купував для розгону 9800X3D материнку від AsRock із 20+2+1 фазами, а тепер досі ссикую підняти навіть на 50 Гц частоту)
Afit
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

yungmanpro: 05.02.2026 16:14 Думав пофіксили, а виявляється на 4.03 біосі, на якому зараз сиджу теж горіли... Той випадок, коли купував для розгону 9800X3D материнку від AsRock із 20+2+1 фазами, а тепер досі ссикую підняти навіть на 50 Гц частоту)
Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers? :laugh:
Megaclite
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Earanak: 05.02.2026 16:13 Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Так, бо проблема не в материнках, а з процесорами.
В когось буде працювати нормально, а в когось вибухне в перших 6 місяців

І ці всі розслідування ні до чого не призведуть, які вже тривають з моменту виходу 7800x3d
ASUS почала розслідування випадків виходу з ладу процесорів AMD Ryzen 7 9800X3D

Але браку не перевищує ~2%.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Earanak: 05.02.2026 16:13 Предлагаю обсудить ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Пацаны с треда умных советов о подборе пк и дальше будут советовать асрок, потому что много фаз :lol:

Отправлено спустя 38 секунд:
Megaclite: 05.02.2026 16:30
Earanak: 05.02.2026 16:13 Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Так, бо проблема не в материнках, а з процесорами.
В когось буде працювати нормально, а в когось вибухне в перших 6 місяців

І ці всі розслідування ні до чого не призведуть, які вже тривають з моменту виходу 7800x3d
ASUS почала розслідування випадків виходу з ладу процесорів AMD Ryzen 7 9800X3D

Але браку не перевищує ~2%.
Почему у нас за всё время ни одного битого 9800х3д?
aaleksandrenko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Житомир

Сообщение

DuckRider: 05.02.2026 16:45
Earanak: 05.02.2026 16:13 Предлагаю обсудить ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen

Обязательно должны прийти пчелы которые будут вопить в комментариях что у них все отлично с ASRock ))
Пацаны с треда умных советов о подборе пк и дальше будут советовать асрок, потому что много фаз :lol:

Отправлено спустя 38 секунд:
Megaclite: 05.02.2026 16:30
Так, бо проблема не в материнках, а з процесорами.
В когось буде працювати нормально, а в когось вибухне в перших 6 місяців

І ці всі розслідування ні до чого не призведуть, які вже тривають з моменту виходу 7800x3d
ASUS почала розслідування випадків виходу з ладу процесорів AMD Ryzen 7 9800X3D

Але браку не перевищує ~2%.
Почему у нас за всё время ни одного битого 9800х3д?
У нас бачив тему з мертвим 9800х3д і асрок платою. Так що один точно є
alexeygalas
Member
Аватара пользователя
Откуда: Khmelnytskyi

Сообщение

DuckRider: 05.02.2026 16:45будут советовать асрок, потому что много фаз
Мені особисто вони подобаються бо:
- Дуже великий вибір плат (в т.ч. для малих збірок) + Asrock Rack + Asrock Industrial;
- Біоси, які може і не супер оковирні але в яких все працює;
- Працюють заявлені фічі такі як ЕСС на AMD (на відміну від msi gigabyte, де заявка написана а по факту на багатьох моделях він не працює);
- Краще всіх жене RAM (це загальновідомий факт);
- Не впроваджує різних пропрієтарних вундервафель (вертикальні платки з I/O привіт Asus/MSI, швидкоз*ємні конектори WiFi антени замість стандартизованих SMA привіт Asus/Gigabyte)

на фази байдуже.
Тому так, я далі обиратиму Asrock або Asus (також має підрозділи Server та IoT із цікавим набором плат а також лінійка PRO-WS)
За весь свій досвід із цими двома не мав жодних проблем
Последний раз редактировалось alexeygalas 05.02.2026 17:14, всего редактировалось 2 раза.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

aaleksandrenko: 05.02.2026 16:47
DuckRider: 05.02.2026 16:45

Пацаны с треда умных советов о подборе пк и дальше будут советовать асрок, потому что много фаз :lol:

Отправлено спустя 38 секунд:


Почему у нас за всё время ни одного битого 9800х3д?
У нас бачив тему з мертвим 9800х3д і асрок платою. Так що один точно є
Коли я кажу "у нас", я не про форум. Ми збираємо в основному на гігах і асусах і досі ще не мали мертвих проців
МОНАХ
Member
Аватара пользователя
Откуда: Український Шаолінь

Сообщение

► Нарешті, знайшли час... Не пройшов і рік. (чи пройшов? :spy: )
Yurius
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

DuckRider: 05.02.2026 16:58Коли я кажу "у нас", я не про форум. Ми збираємо в основному на гігах і асусах і досі ще не мали мертвих проців
а ви це хто?
evenmore
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Некоторая субъективная статистика/домыслы, но по большой выборке:
Платы асрок проблемные/DoA несколько чаще остальных
У процессоров райзен DoA и брак уровня "лучше бы он был DoA" заметно чаще, чем у интел.
АМ5 отъезжают внезапно и без предупреждения.
На ам4 иначе, например изначально не держат штатные частоты на поданном мамкой напряжении, либо дико задирают напряжение (при этом нормально работают, если его опустить). Но это нюансы микрокода, кажется. И дохнут, как я понимаю, в основном постепенно, путём деградации, от неправильно поданных напряжений.
Последний раз редактировалось evenmore 05.02.2026 17:25, всего редактировалось 1 раз.
yungmanpro
Member

Сообщение

Afit: 05.02.2026 16:28 Я навпаки по курві збавив би -20 (якщо повністю стабільний при цьому) й насолоджувався б. Оті 1-3% генерують не продуктивність, а пришвидшену деградацію й тепло. Може я старий, чи божевільний, писати таке на сайті з назвою Overclockers? :laugh:
Ну я собі на 3.30 біосі сидів з -30 мВ, на 3.40, 3.50 які прогнозували поліпшення після першої хвилі вигорянь сокету -20 мВ поставив, і скажу все одно грає третє око. Адже з такими новинами гнатиму на +300Гц мабуть через рік, як вийде біос 6.66 з підтримкою Zen6. Весь каєф обломаний.

А пам’ять так.. Купив CL28 6000MT/s EXPO профіль застосував, підняв до 6400, політ нормальний три місяці як.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

evenmore: 05.02.2026 17:17 Некоторая субъективная статистика/домыслы, но по большой выборке:
Платы асрок проблемные/DoA несколько чаще остальных
У процессоров райзен DoA и брак уровня "лучше бы он был DoA" заметно чаще, чем у интел.
АМ5 отъезжают внезапно и без предупреждения.
На ам4 иначе, например изначально не держат штатные частоты на поданном мамкой напряжении, либо дико задирают напряжение (при этом нормально работают, если его опустить). Но это нюансы микрокода, кажется. И дохнут , как я понимаю, в основном постепенно, путём деградации, от неправильно поданных напряжений.
Почти уверен, что всё вызвано soc voltage, как только ам5 вышел - это было повальной проблемой
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Megaclite: 05.02.2026 16:30Так, бо проблема не в материнках, а з процесорами.
Угу, а 9/10 случаев на асроках это просто совпаденич
evenmore
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

DuckRider: 05.02.2026 17:23 Почти уверен, что всё вызвано soc voltage, как только ам5 вышел - это было повальной проблемой
Может и так, но какая разница? Проблема комплексная, и затянутая. АМД делает процессоры, амд рассылает вендорам материнских плат микрокод/части микрокода/общие рекомендации, не важно. Их зона ответственности. С 13/14 поколением интел тоже никаких проблем, если вручную все напряжения выставить. Но это вариант для 0.1% пользователей.
Polaris
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків; Слов'янськ

Сообщение

Чогось мені здається що тупо зекономили на шимці та транзисторах :laugh:
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

DuckRider: 05.02.2026 17:23Почти уверен, что всё вызвано soc voltage, как только ам5 вышел - это было повальной проблемой
Было, в первый месяц после выхода х3д процов 7000 серии. Я сам так 7950х3д убил, но то была общая проблема, а тут именно асрок
radeon5870
Member
Аватара пользователя

Сообщение

А шо, АсРоки іще хтось купляв? ... Я років десять тому мав нещастя позаритись на цей дєшманчик і наївшись їхніх глюків за пару місяців збагрив ці подєлкі як найшвидше
zalizo_org
Member
Аватара пользователя
Откуда: LV

Сообщение

ASRock проводить внутрішню перевірку щодо причин виходу з ладу CPU Ryzen
Поспішиш - людей насмішиш
Liam
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Найімовірніше, корінь проблеми криється в некоректній подачі напруги або помилках у мікрокоді, але, не є критичною для багатьох CPU.
А от коли ще й сам CPU йде з якимось дефектом живлення, але непомітним на інших платах, та користувач йому ще й "навалив" завдань...Аж ось.

В мене це стійко асоціюється із моделлю швейцарського сиру (Swiss Cheese Model). Це класичний приклад того, як сума дрібних недоглядів призводить до великого "бабах".
Хоча, може я й не правий.
Ответить