Тому квалкому варто поквапитисьleif: ↑ 04.02.2026 15:29то інтел зі своїми фабами різко почне коштувати стільки, що ні у якого квалкому не вистачить грошей його купити
Новости
Последние статьи и обзоры
AMD завершила минулий квартал з рекордними $10,3 млрд виторгу
-
Scoffer
Member
-
leif
Member
мені з дивану здається, що вже цей потяг пішов для них, пізно пити боржомі. але можу помилятись, звісно.Scoffer: ↑ 04.02.2026 15:31квалкому варто поквапитись
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Поки американські корпорації будуть залежати від Тайванських фабрик, нічого вони не віддадуть.Scoffer: ↑ 04.02.2026 11:12А от шо робитиме АМД якщо, точніше коли, трампу прийде в голову продати Тайвань, питання відкрите.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Piter Cantrope, якби не підстава з боку уряду, то збитків і не було, а вони спокійно пережили б невдалі покоління та падіння продаж. Але довелось дістати багато власних коштів в будівництво. А вивід рахунків у реальні кошти, завжди погано. Це виклткало падіння акцій та довіри, а так як не зразу вивід відбувається, то ще виробництво здорожчало. Там цілий комплекс проблем пов'язаний з бажанням уряду мати своє виробництво та схемою, яку вони організували. Можливо той же трамп рейдернути планував.
Відправлено через 6 хвилин 1 секунду:
leif, то визнав оон. А Україна визнали під окупацією за часів совка. В 1992, наскільки розумію, вибору вже не було - плзиція оон з цього приводу була, Україна як нащвдок усср мала закріпити наявні рішення та й проти Пекіна тоді б не потягнули. Хіба закусились та ядерку не віддали.
Відправлено через 6 хвилин 1 секунду:
leif, то визнав оон. А Україна визнали під окупацією за часів совка. В 1992, наскільки розумію, вибору вже не було - плзиція оон з цього приводу була, Україна як нащвдок усср мала закріпити наявні рішення та й проти Пекіна тоді б не потягнули. Хіба закусились та ядерку не віддали.
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Насправді, це єдине, що є зараз в Інтела - "на Тайвань от-от нападуть".Scoffer: ↑ 04.02.2026 11:12 У інтела збиток дає один-єдиний підрозділ з фабами, всі інші в гарному плюсі. А от шо робитиме АМД якщо, точніше коли, трампу прийде в голову продати Тайвань, питання відкрите.
Як видно зі звіту, ріст AMD в Client - 51% за рік. А у Інтела - падіння на 3%. Нє, у них там маржа цілком хороша (хоча далеко не така, як 10 років тому), але перспективи кепські. Заводи будують, а клієнтів у заводів нема. Бо всім чудово зрозуміло, що TSMC робить кращий кремній, ніж Інтел. Зрозуміло це і самому Інтелу, саме тому вони й роблять самий сік своїх продуктів (Lunar Lake, ядра Arrow Lake, графіка Panther Lake) на потужностях TSMC.
Відправлено через 1 хвилину 56 секунд:
Барбарис
Що саме маєте на увазі під підставою? Chips act? Пат будував заводи за власним бажанням.
-
leif
Member
оон тут ні до чого. подивись, які країни визнають тайвань, ну, наприклад, Парагвай. він входить в оон і нічого страшного. і таких країн 12. так що якщо б Україна хотіла, то могла б бути в числі цих країн, але ж якщо визнавати Тайвань в обхід міжнародного права, тоді нашими з окупованими територіями виходить трохи казус. от тому ми ніколи не визнаємо Тайвань. тому що, якщо вже міжнародне право, то міжнародне право.Барбарис: ↑ 04.02.2026 16:36leif, то визнав оон. А Україна визнали під окупацією за часів совка. В 1992, наскільки розумію, вибору вже не було - плзиція оон з цього приводу була, Україна як нащвдок усср мала закріпити наявні рішення та й проти Пекіна тоді б не потягнули. Хіба закусились та ядерку не віддали.
звісно це я все до того пишу, що захід потужно обісрався з тайванем і тепер не знає шо робити.
Відправлено через 59 секунд:
не мала. це взагалі не має жодного значення як і ядерка в даному питанніБарбарис: ↑ 04.02.2026 16:36мала закріпити наявні рішення та й проти Пекіна тоді б не потягнули. Хіба закусились та ядерку не віддали.
-
Scoffer
Member
Трамп недаремно заставляє американські корпорації будувати фаби. Як тільки добудують і пустять в серію, так і одразу. Недовго до того залишилось, пару років максимум, може менше.kairo: ↑ 04.02.2026 16:26Поки американські корпорації будуть залежати від Тайванських фабрик, нічого вони не віддадуть.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
США будуть фабрики, щоб повернути виробництво додому.Scoffer: ↑ 04.02.2026 16:49Трамп недаремно заставляє американські корпорації будувати фаби. Як тільки добудують і пустять в серію, так і одразу. Недовго до того залишилось, пару років максимум, може менше.

-
Scoffer
Member
kairo
Американські компанії так звісно і хотять, але невидима рука привида мао маги все таки поверне виробництво в америку як би всі причетні не вопили. Америка або закриється і вийде на самозабезпечення, або здохне чи в кращому випадку скотиться до папуасій. Інших варіантів не існує. Потужна промисловість ЗАВЖДИ вирішує. Свого часу, наприклад, іспанцям не допомогли гори золота поки інші влаштували промислову революцію, оснастили армії по принципу "дешево і сердито, зато багато солдатів", і прийшли і надавали по щам, і відібрали всі залишки цього самого золота
Американські компанії так звісно і хотять, але невидима рука привида мао маги все таки поверне виробництво в америку як би всі причетні не вопили. Америка або закриється і вийде на самозабезпечення, або здохне чи в кращому випадку скотиться до папуасій. Інших варіантів не існує. Потужна промисловість ЗАВЖДИ вирішує. Свого часу, наприклад, іспанцям не допомогли гори золота поки інші влаштували промислову революцію, оснастили армії по принципу "дешево і сердито, зато багато солдатів", і прийшли і надавали по щам, і відібрали всі залишки цього самого золота
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Для цього мають бути об'єктивні обставини. Виробництво в США на 50% дорожче, ніж на Тайвані. Величезний брак кваліфікованого персоналу. Небажання американців пахати, як азіати. Все це робить виробництво чипів в Америці малорентабельним. Руда мавпа награється в президента, виберуть на його місце Джей Ді Венса, а тому потрібні люди пояснять, що для того, щоб великі капітали ставали ще більшими, треба тримати виробництво в Азії.невидима рука привида мао маги все таки поверне виробництво в америку
-
Scoffer
Member
kairo
Об'єктивною підставою будуть загороджувальні мита в 100500%, до такої практики вже потихеньку привчають. Те що у індійців товари здорожчають шерифа не хвилює. Повторюсь, це єдиний вихід з ситуації що складась дощо зростання потужностей і впливу китаю. Немає інших варіантів. Немає і все тут. Одною сракою всидіти на всіх кріслах одразу не вийде.
PS: А венс ще більш кончений ніж трамп, якщо що. Я б не дуже радів такій заміні.
Об'єктивною підставою будуть загороджувальні мита в 100500%, до такої практики вже потихеньку привчають. Те що у індійців товари здорожчають шерифа не хвилює. Повторюсь, це єдиний вихід з ситуації що складась дощо зростання потужностей і впливу китаю. Немає інших варіантів. Немає і все тут. Одною сракою всидіти на всіх кріслах одразу не вийде.
PS: А венс ще більш кончений ніж трамп, якщо що. Я б не дуже радів такій заміні.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
leif, мала, бо оон визнав це ще в 74, Україна теж під совковою окупацією. В 92 Україна, як і комуняки при владі, рухалась в кільватері москви. Пекін тоді член ради безпеки оон, відповідно без підтвердження позиції Китаю, то цілий пул країн би не визнав Україну. Ядерка тут при тому, що її збереження означало б власну національну позицію, в тому числі й щодо Тайваню. комуняки такою похвалитися не могли, а «націоналісти» споглядаючи збагачення комуняк заздрили та відходили від Чорновола. Збереження ядерки - ознака національної позиції.
Piter Cantrope, кидок, розвод тощо. Схема по якій це було проведено, вислови чиновників про відмову від програми, перегляд її умов і т. д.
Вже не вперше пишете, що в інтела мали би бути великі збитки в 25. Тільки ж це не результат 25, а декількох років коли на компанію повісили тягар. Вони звісно самі на це підписались, але обіцяні були інші умови.
Piter Cantrope, кидок, розвод тощо. Схема по якій це було проведено, вислови чиновників про відмову від програми, перегляд її умов і т. д.
Вже не вперше пишете, що в інтела мали би бути великі збитки в 25. Тільки ж це не результат 25, а декількох років коли на компанію повісили тягар. Вони звісно самі на це підписались, але обіцяні були інші умови.
-
leif
Member
Барбарис
Нічого не заважало Україні визнати Тайвань у будь який момент від отримання незалежності крім небажання цього робити через очевидні наслідки (ні це не війна з КНР, якщо шо). Все решта вигадки. У парагваю є ядерка? У інших 11 країн, які визнали Тайвань є? Ні, немає.
Нічого не заважало Україні визнати Тайвань у будь який момент від отримання незалежності крім небажання цього робити через очевидні наслідки (ні це не війна з КНР, якщо шо). Все решта вигадки. У парагваю є ядерка? У інших 11 країн, які визнали Тайвань є? Ні, немає.
Последний раз редактировалось leif 04.02.2026 17:37, всего редактировалось 1 раз.
-
Firebrand
Member
- Откуда: Киев
Под пукан, лиза научилась хорошо косплеить кожанку.
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Тарифи можуть працювати в середині США. Усі вироби американських компаній, які продаються на світовому ринку стануть банально неконкурентоздатними, якщо їх примусять використовувати чіпи американського виробництва.Scoffer: ↑ 04.02.2026 17:27Об'єктивною підставою будуть загороджувальні мита в 100500%
-
Scoffer
Member
Вони вже зараз неконкурентоспроможні, нічого не зміниться. В цьому ж і проблема. Ти не можеш робити конкурентоспроможний продукт на вільному товарному ринку за неоднакових виробничих умов. Треба або зробити з америки другий китай з таким же населенням і по кількості, і по якості, в тому числі якості життя, або ти програв. Єдине в що вони зможуть пограти це в якість за умови що якість буде вироблятись у них, а не в китаї на аутсорсіkairo: ↑ 04.02.2026 17:48Усі вироби американських компаній, які продаються на світовому ринку стануть банально неконкурентоздатними
Відправлено через 5 хвилин 15 секунд:
От щоб далеко від каси не відходити, прямо зараз інтел, передова американська контора, всрала в техпроцеси корейцям і одному з сортів китайців. Коли це таке ще було? Та ніколи. Якщо не рахувати амд, ще однієї американської контори, котра всралась трішки раніше тим же конкурентам.
-
Afit
Member
- Откуда: Запоріжжя
Конечно перепадает! Взять хотя бы тот факт, что раз чуть ли не в 10 лет материнку можно не менять. Только с выходом нового поколения памяти есть в этом смысл (переход на новый сокет), а не каждое поколение и максимум рефреш, приносит искуственную замену всей платформы. Если бы AMD не выжила (а она была на грани), то жрали бы и 4 ядра ещё очень долго, и термопасту под крышкой, даже у флагманов платформы, и много ещё другого, за что я не люблю интел.