Новости
Последние статьи и обзоры
З’явилися тести китайського 12-ядерного процесора Loongson 3B6000 — утричі слабкіший за AMD Ryzen 5 9600X
-
Polaris
Member
- Откуда: Харків; Слов'янськ
Предлагаю обсудить З’явилися тести китайського 12-ядерного процесора Loongson 3B6000 — утричі слабкіший за AMD Ryzen 5 9600X
Цікаво, а якщо його порівняти з R5 1600
Цікаво, а якщо його порівняти з R5 1600
-
Mozdev
Member
Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.Polaris: ↑ 03.02.2026 10:39 Предлагаю обсудить З’явилися тести китайського 12-ядерного процесора Loongson 3B6000 — утричі слабкіший за AMD Ryzen 5 9600X
Цікаво, а якщо його порівняти з R5 1600
-
Liam
Member
- Откуда: Запоріжжя
А, ну все зрозуміло - Baikal Edition.Періодично виробник випускає нові процесори та готові рішення, але всі вони орієнтовані на внутрішній ринок.
-
Polaris
Member
- Откуда: Харків; Слов'янськ
Mozdev
Так я того і цікавлюсь, наскільки воно гірше
Так я того і цікавлюсь, наскільки воно гірше
-
Telcontar
Member
- Откуда: Чернiгiв
Без порівняння з вершиною процесоробудування M5 - тести ні про що 
-
Mozdev
Member
Кодування x265 4к пресет різниця з R5 1600 у тричі на користь райзена, з R5 9600x різниця у 10 разів.
-
Polaris
Member
- Откуда: Харків; Слов'янськ
Mozdev
Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Це схоже по архітектурі на райзени, але більше RISC-V. Але обмежений та повністю підконтрольний.Mozdev: ↑ 03.02.2026 10:41Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.Polaris: ↑ 03.02.2026 10:39 Предлагаю обсудить З’явилися тести китайського 12-ядерного процесора Loongson 3B6000 — утричі слабкіший за AMD Ryzen 5 9600X
Цікаво, а якщо його порівняти з R5 1600
По тестах то навіть до 3600/3700х(одно та мульти).
-
Scoffer
Member
Mozdev: ↑ 03.02.2026 10:41Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.
Ніхто нічого не крав. Loongson це ліцензійно чистий клон MIPS. Ліцензія на ISA була куплена прям за гроші. Ні до AMD, ні до х86 як такого цей проц не має жодного стосунку. Це по-перше.Polaris: ↑ 03.02.2026 11:05Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
По-друге клоном AMD є Hygon, і він теж не крадений. AMD точно так само за бабоси продала як мінімум IP, і судячи з того що китайці самостійно додали до нього шифрування, котре одобряє сам цзедун, то і сорці також продали. Особисто я не вірю в реверс інженірінг таких процесорів. Так що передавайте привіт лізі.
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Polaris, ніби вони просто не можуть підняти чистоту через RISC-V та застарілі 12/7нм.
-
AntonyKandaurov
Member
- Откуда: Славетне місто Запоріжжя
Scoffer
Ліза дійсно продала ліцензію, в якомусь бородатому 18 чи 19 році.
Ліза дійсно продала ліцензію, в якомусь бородатому 18 чи 19 році.
-
Scoffer
Member
AntonyKandaurov
Спочатку поназначають китайців в директорат тех контор, а потім дивуються що китайці китайцям технології продають
Спочатку поназначають китайців в директорат тех контор, а потім дивуються що китайці китайцям технології продають
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Scoffer, ніби ж лише перший лунг - міпс. Далі вони його переробили на ріск, точніше міпс 64 без зайвого та з покращеннями від ріск.
-
Scoffer
Member
Барбарис
Це MIPS64 з тонами додаткових команд. Здебільшого для пришвидшення апаратної трансляції QEMU. Про RISC-V заяви були, але що там від нього ніхто не знає, бо інструкції як були від міпса, так і залишились
В будь-якому випадку рісква не потребує окремого ліцензіювання, так що це не має значення.
Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Хоча якщо вже на те пішло, то і сама рісква це кривий-поганенький клон міпса від тих же персонажів.
Це MIPS64 з тонами додаткових команд. Здебільшого для пришвидшення апаратної трансляції QEMU. Про RISC-V заяви були, але що там від нього ніхто не знає, бо інструкції як були від міпса, так і залишились
Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Хоча якщо вже на те пішло, то і сама рісква це кривий-поганенький клон міпса від тих же персонажів.
-
bes
Member
- Откуда: Kryvyi Rih
заголовок конечно громкий но для оборонки им хватит этой производительности с головой
-
Nekros
Member
Для російської може і хватить. А для нормальної з ШІ потрібни продуктивні каменіbes: ↑ 03.02.2026 12:07 заголовок конечно громкий но для оборонки им хватит этой производительности с головой
-
Scoffer
Member
Nekros
Для аішечки також вистачить тому що аішчка не на cpu крутиться. Прискорювачі у них на інших чипах. Для запихування даних в прискорювач і забору результатів цього проца за очі.
Хоч би Буданова слухали час від часу. Він вже казав що знає ттх тої техніки що у них на параді марширувала, і не хотів би з нею стикатись на полі бою.
Для аішечки також вистачить тому що аішчка не на cpu крутиться. Прискорювачі у них на інших чипах. Для запихування даних в прискорювач і забору результатів цього проца за очі.
Хоч би Буданова слухали час від часу. Він вже казав що знає ттх тої техніки що у них на параді марширувала, і не хотів би з нею стикатись на полі бою.
-
Mozdev
Member
В нього власна архітектура LoongArch.Scoffer: ↑ 03.02.2026 11:53Mozdev: ↑ 03.02.2026 10:41Loongson це є вкрадена у AMD технологія перших райзенів.Ніхто нічого не крав. Loongson це ліцензійно чистий клон MIPS. Ліцензія на ISA була куплена прям за гроші. Ні до AMD, ні до х86 як такого цей проц не має жодного стосунку. Це по-перше.Polaris: ↑ 03.02.2026 11:05Виходить технологію вкрасти вкрали, а от оптимізувати не змогли
По-друге клоном AMD є Hygon, і він теж не крадений. AMD точно так само за бабоси продала як мінімум IP, і судячи з того що китайці самостійно додали до нього шифрування, котре одобряє сам цзедун, то і сорці також продали. Особисто я не вірю в реверс інженірінг таких процесорів. Так що передавайте привіт лізі.
Компанія розробила власний формат інструкцій, їх кодування, режими адресації тощо, LoongArch містить близько 2 000 інструкцій, але по суті це калька, дика суміш із MIPS, та напрацювань AMD Ryzen, "вкрадених" у АМД, бо коли Амд віддала за бабоси частину або всі початкові напрацювання по архітектурі Райзен, все це добро розповзлося по китайським фірмам( за бабло ) я гівно по чемодану
Последний раз редактировалось Mozdev 03.02.2026 12:40, всего редактировалось 1 раз.
-
Scoffer
Member
Mozdev
Не верзи нісенітниць. Це самостійна розробка, котрій вже 25 рочків цього року стукне. Вони послідовно покращують свою мікроархітектуру на традиційні 5% за ітерацію, і ніякого вибиваючогося з графіку приросту бусту не помічено. Це проц для воєнки і держ сектору. Продуктивності їм вистачає. Треба надійно і підконтрольно, а не натикати ір незрозумілого походження.
Для натикати ір є Hygon i Zhaoxin.
Не верзи нісенітниць. Це самостійна розробка, котрій вже 25 рочків цього року стукне. Вони послідовно покращують свою мікроархітектуру на традиційні 5% за ітерацію, і ніякого вибиваючогося з графіку приросту бусту не помічено. Це проц для воєнки і держ сектору. Продуктивності їм вистачає. Треба надійно і підконтрольно, а не натикати ір незрозумілого походження.
Для натикати ір є Hygon i Zhaoxin.
-
Mozdev
Member
Був трохи не правий і дійсно сплутав з Hygon i Zhaoxin.Scoffer: ↑ 03.02.2026 12:07 Барбарис
Це MIPS64 з тонами додаткових команд. Здебільшого для пришвидшення апаратної трансляції QEMU. Про RISC-V заяви були, але що там від нього ніхто не знає, бо інструкції як були від міпса, так і залишилисьВ будь-якому випадку рісква не потребує окремого ліцензіювання, так що це не має значення.
Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Хоча якщо вже на те пішло, то і сама рісква це кривий-поганенький клон міпса від тих же персонажів.
Так згоден це корявий перероблений MIPS/
https://www.phoronix.com/news/LoongArch ... opy-Kernel