Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє
Новости
Последние статьи и обзоры
Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі
-
yariksom
Member
Предлагаю обсудить Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі
Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє
Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє
-
waryag
Member
- Откуда: Суми
Навіть не знаю, як вони планують окупати ТАКІ інвестиції на таких термінах.
І навіщо вони, якщо для пам'яті не потрібні супердорогі тонкі техпроцеси?
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Хуанг вже загадав 7 трильйонів до 2030.
Це 2 на рік, тобто вдвічи більше за всю оборонку США. Чи втричі більше за всі інфраструктурні проекти США разом узяті.
Боюся, що наступного року їхні прогнози на інвестиції в АІ перевищать наявну кількість доларів у світі.
Це 2 на рік, тобто вдвічи більше за всю оборонку США. Чи втричі більше за всі інфраструктурні проекти США разом узяті.
Боюся, що наступного року їхні прогнози на інвестиції в АІ перевищать наявну кількість доларів у світі.
-
Tiufin
Member
Десь нещодавно була новина, що самсунг інвестує 300млрд доларів у найближчі 5 років. Але там все намішано - і розширення виробництва пам'яті, і акумуляторів, і будівництво дата-центрів. Проте, на пам'ять явно перепаде достатньо велика сума.
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Ось тут про 7 трильйонів
https://www.inc.com/jessica-stillman/nv ... i/91291096
https://www.inc.com/jessica-stillman/nv ... i/91291096
-
Барбарис
Member
- Откуда: Вінниця
Хуан вирішив перепи...ти навіть альтмана.
Але йому то за це не платити, він лише держаки для лопат робить
Але йому то за це не платити, він лише держаки для лопат робить
-
Devijack
Member
- Откуда: Запоріжжя
За десять років заживемо!
-
DDt
Member
- Откуда: Луганск -> Северодонецк -> Харьков -> Киев
выход? - напечатать больше долларов!dead_rat: ↑ 28.01.2026 16:04перевищать наявну кількість доларів у світі
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Невірно!DDt: ↑ 28.01.2026 17:24выход? - напечатать больше долларов!dead_rat: ↑ 28.01.2026 16:04перевищать наявну кількість доларів у світі
Треба ввести кріпто-доллар і хай АІ майнить його на датацентрах щоб будувати більше датацентрів!
-
sensey
Member
- Откуда: Бандероштат
десь так і буде.yariksom: ↑ 28.01.2026 15:43 Предлагаю обсудить Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі
Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє![]()
-
Patruletz
Member
- Откуда: Рівне
на просторах інету попадавсь жартdead_rat: ↑ 28.01.2026 17:28Треба ввести кріпто-доллар і хай АІ майнить його на датацентрах щоб будувати більше датацентрів!
- Людино купи 5090 я буду бистріше все обраховувати.
- На тобі стартові 500 баксів, остальне заробиш на неї на ринку і куплю.
-
Afit
Member
- Откуда: Запоріжжя
Чітко пам'ятаю, як у минулому році всі масово скорочували виробництво пам'яті через перевищення пропозицій над попитом. Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів. То скорочували, а тепер вкладають мільярди в розширення 
-
dead_rat
Member
- Откуда: Берлін
Це самий секретний секрет всіх бізнесів: ні, не знаютьAfit: ↑ 28.01.2026 20:37 Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів.
-
taras_cs
Member
- Откуда: Варшава-Київ-Дніпро
Пояснення дуже просте - все, що вони тоді скоротили, зараз виробляє HBM пам'ять, яка потрібна для всіх ШІ виробів будь-якого виробника.Afit: ↑ 28.01.2026 20:37 Чітко пам'ятаю, як у минулому році всі масово скорочували виробництво пам'яті через перевищення пропозицій над попитом. Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів. То скорочували, а тепер вкладають мільярди в розширення![]()
Гешефт від виробництва HBM чипів в рази більший , ніж від ddr5 чи gddr7чи чипів для SSD, а всі вони можуть вироблятися на тих самих станках, отже виробники пам'яті скорочують виробництво того, що треба нам, заради чипів для ШІ, яких треба все більше.
Потім бульбашка ШІ лусне, бо ця галузь фізично не зможе повернути усі викладені в неї гроші. Але це буде пізніше, не зараз