Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
yariksom
Member

Сообщение

Предлагаю обсудить Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі
Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє :gigi:
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

yariksom: 28.01.2026 15:43 Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє :gigi:
Навіть не знаю, як вони планують окупати ТАКІ інвестиції на таких термінах.

І навіщо вони, якщо для пам'яті не потрібні супердорогі тонкі техпроцеси?
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Хуанг вже загадав 7 трильйонів до 2030.

Це 2 на рік, тобто вдвічи більше за всю оборонку США. Чи втричі більше за всі інфраструктурні проекти США разом узяті.

Боюся, що наступного року їхні прогнози на інвестиції в АІ перевищать наявну кількість доларів у світі.
Tiufin
Member

Сообщение

Десь нещодавно була новина, що самсунг інвестує 300млрд доларів у найближчі 5 років. Але там все намішано - і розширення виробництва пам'яті, і акумуляторів, і будівництво дата-центрів. Проте, на пам'ять явно перепаде достатньо велика сума.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Ось тут про 7 трильйонів
https://www.inc.com/jessica-stillman/nv ... i/91291096
Барбарис
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

Хуан вирішив перепи...ти навіть альтмана. :lol:
Але йому то за це не платити, він лише держаки для лопат робить :gigi:
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

За десять років заживемо!
DDt
Member
Откуда: Луганск -> Северодонецк -> Харьков -> Киев

Сообщение

dead_rat: 28.01.2026 16:04перевищать наявну кількість доларів у світі
выход? - напечатать больше долларов!
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

DDt: 28.01.2026 17:24
dead_rat: 28.01.2026 16:04перевищать наявну кількість доларів у світі
выход? - напечатать больше долларов!
Невірно!

Треба ввести кріпто-доллар і хай АІ майнить його на датацентрах щоб будувати більше датацентрів!

:lol:
sensey
Member
Аватара пользователя
Откуда: Бандероштат

Сообщение

yariksom: 28.01.2026 15:43 Предлагаю обсудить Micron інвестує $24 мільярди в розширення виробництва пам’яті NAND у Сінгапурі
Хороша новина, через десять років пам’ять подешевіє :gigi:
десь так і буде. :gigi: :gigi:
Patruletz
Member
Аватара пользователя
Откуда: Рівне

Сообщение

dead_rat: 28.01.2026 17:28Треба ввести кріпто-доллар і хай АІ майнить його на датацентрах щоб будувати більше датацентрів!
на просторах інету попадавсь жарт
- Людино купи 5090 я буду бистріше все обраховувати.
- На тобі стартові 500 баксів, остальне заробиш на неї на ринку і куплю.

:gigi:
Afit
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Чітко пам'ятаю, як у минулому році всі масово скорочували виробництво пам'яті через перевищення пропозицій над попитом. Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів. То скорочували, а тепер вкладають мільярди в розширення :dontknow:
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Afit: 28.01.2026 20:37 Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів.
Це самий секретний секрет всіх бізнесів: ні, не знають
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Afit: 28.01.2026 20:37 Чітко пам'ятаю, як у минулому році всі масово скорочували виробництво пам'яті через перевищення пропозицій над попитом. Невже вони хочуть сказати, що на пів року вперед не знають прогнозів. То скорочували, а тепер вкладають мільярди в розширення :dontknow:
Пояснення дуже просте - все, що вони тоді скоротили, зараз виробляє HBM пам'ять, яка потрібна для всіх ШІ виробів будь-якого виробника.
Гешефт від виробництва HBM чипів в рази більший , ніж від ddr5 чи gddr7чи чипів для SSD, а всі вони можуть вироблятися на тих самих станках, отже виробники пам'яті скорочують виробництво того, що треба нам, заради чипів для ШІ, яких треба все більше.
Потім бульбашка ШІ лусне, бо ця галузь фізично не зможе повернути усі викладені в неї гроші. Але це буде пізніше, не зараз
Ответить